Vyčnievajúce rebierko u dieťatka

dasulik123
15. mar 2012

Ahojte moj syncek ma jedno rebierko viac vycnievajuce ako to druhe.kvoli tomu cvicime vojtovku,robili mu aj rozbor krvi ci nahodou nema nedostatok vitaminu D.vsetko bolo v poriadku.uz sme boli aj na ortopedii.zatial mu usg,rontgen hrudnicka nerobili,na buduci tyzden ideme na vysetrenie,tak uvidime ze ako to dopadne.dnes mi terapeutka na rehabku povedala ze mozno bude musiet nosit korzet na hrudnicku.mate s tym nejake skusenosti?poradte mi nieco co sa este da robit.navrhli mi aj plavanie v ramci rehabilitacie.velmi pekne dakujem a prajem krasny den 🙂

dasulik123
autor
10. jan 2013

@stastickooo ahoj tak ako ste dopadli na vysetreniach s tym rebierkom?spominala si ze v decembri idete na vysetrenie ku ortopedovi.je to uz lepsie?my mame stale vystupene rebierko,ale nie je to uz take vyrazne.

stastickooo
10. jan 2013

@dasulik123 ahoj, no boli sme a povedal, že je to v poriadku, že ked bude starší a bude vedieť opakovať cviky, tak na dýchanie a na hrudník nech cvičíme. dal kontrolu o rok, ale nebudu s nim nič robiť.

dasulik123
autor
10. jan 2013

@stastickooo a ake su to cviky na dychanie a hrudnik?

stastickooo
10. jan 2013

@dasulik123 http://laco.lead1.eu/index.php?include=cviky_hr... napr. ale ako píšem to až ked bude starší.

erikasadek
10. jan 2013

@dasulik123

ahojte

mame ten isty problem nezijem na slovensku ale ja som zbadala na mladsiom problem asi ked uz mal 2 mesiace, hned som ukazala lekarke, a prva vec bola ci ho to neboli , neboli, druha bolo zistenie kolko ma vitaminu D v krvy vsetko ok takze to nie je degenerativne ked mal 6 mesiacov rtg, hrudnika a tam sa ukazalo ze to rebro mu proste rastie rovno a nie tak oblukovito ako by malo, s tym sa neda nic robit, ked je zobleceny vyzera torcha akoze na krivo aj ked nie je krivy ale to je tym ze mu mozem na rebrach hrat ked nema tricko 😀 😀 😀

nic sa s tym neda robit len ked bude dospely tak pockat viac ako 20 rokov koniec rastu a urobit plasticku peraciu toho rebra ak by mu to vadilo.... ina nic...

uz t neriesim neboli ho to a rastom to sa vazne zmenilo uz to nie je take okate ako ked mal rok dva.. 😉

sehrfrech
20. jún 2017

f

daakotaa
13. nov 2017

@dasulik123 ahoj. Viem že je to už dávno, ale chcem sa spýtať na to rebierko ci sa to upravilo.