Vykĺbenie bedrových kĺbov. Čo nás čaká?

ludka1510
3. aug 2009

vyklbenie bedrovych lkbou

svrcok
4. mar 2011

Ahojte baby, koncom marca nás tiež čaká operácia - ľavého kĺbiku. Chcela by som vedieť čo nás čaká a ako dlho po operácii (väčšinou) je bábo v sádre? Môže s tým sedieť? Neviem si to predstaviť, lebo dcérka má už 14 mesiacov... Ďakujem za všetky odpovede a informácie Monika

vevet
8. mar 2011

@svrcok ahoj, my sme sice nemali operaciu, no mali sme sadru a aj manzel bol operovany, ked bol maly a mal sadru...kedze bude mat operovanu len jednu nozicku aj sadru bude mat len na tej nozicke a oklo pasa, takze by sa jej malo dat sediet...my sme mali napravane oba klbiky bez operacie a zasadrovane obe nozky, nakolko sme boli este maly.... sadru budete mat asi mesiac,..

dci01
10. mar 2011

@svrcok ahoj, my sme tiež mali spiku kvôli naprávaniu nožičky, mali sme ju však na obidvoch nožičkách, aj keď nám naprávali len jednu, vraj to musí byť kvôli centrácii..lekár povedal, že spika je účinná už od 4 mesiacov, takže treba veriť, že ju budete mať aj vy tak krátko 🙂
prečo vás idú operovať?

dci01
11. mar 2011

@dci01 4 týždňov, som sa pomýlila 🙂 🙂

svrcok
11. mar 2011

@dci01 ahoj, budú nás operovať kvôli tomu, že ľavý kĺbik má vykĺbený, lekár - ortopéd povedal že to bolo hrubo zanedbané na sono kontrole v 5.mesiaci. Zistili nám to až teraz keď začala chodiť, lebo viditeľne kríva. Ďakujem za odpoved, a kde Vám to robili?

dci01
12. mar 2011

@svrcok ahoj, nám to robili v Žiline, zatiaľ im dôverujem..inak nám to tiež zanedbali, chodili sme do Martina a tam si to vôbec nevšimli, až na tretej kontrole v 3 mesiacoch sa im tam niečo nezdalo, potom som to išla konzultovať do Žiliny a tam nám to zistili hneď, keby som nešla, tak veru neviem kedy by sme to potom riešili..pozri do môjho albumu na tú spiku, asi aj vy budete mať takú 😒

svrcok
13. apr 2011

@dci01 ahoj, tak už máme po tom a sme doma, tú spiku máme trošku inú - iba na operovanej nožke a celú až po prsty. Zatiaľ ju budeme mať 7 týždňov a potom sa uvidí, či nám ju ešte predĺžia... Učíme sa s tým existovať, je to dosť ťažké, keďže už má 15 mesiacov,ale už sa naučila plaziť...

dci01
14. apr 2011

@svrcok ahoj, tak už asi máte to najhoršie za sebou 😒 teraz už "len" vydržať 7 týždňov..
detičky si zvyknú skôr ako my, to je fakt..budeš prekvapená, čo všetko v tej sádre dokáže urobiť 🙂
držte sa a dajte vedieť ako pokračujete !

svrcok
26. máj 2011

@dci01 ahoj, ako hovoríš prvé dva týždne boli najhoršie ale napočudovanie nám to ubehlo dosť rýchlo.Na kontrole a vyfasovali sme krásnu novú spiku na ďalších 6 týždnov.... Dúfam že táto je už posledná. 🙂

dci01
27. máj 2011

@svrcok no teda, vy i užijete 🙂 držím palce, nech to už potom máte v poriadku 🙂

paulina9
17. júl 2011

ahojte vsetci, tak zacnem asi takto, ja mam 19 mes. dcerku, bola natahovana, 2x v sadre a potom lorrach orteza ktoru jej dali dole v 13. mes. naucila sa chodit sama o mesiac nato na kontroly chodievame kazde 3 mes. teraz v piatok sme boli naposledy kde nam povedali ze musime prist lezat nejake vysetrenia a asi operacia. som z toho hotova neviem co mam robit, v rodine nedali operovat nikoho ktory mali tgento problem. mala mala jednostranne vyklbenie na lavej nozicke, je hypermobilna takze toto nam to komplikuje, povedali nam teraz ze mame ten klbik troska viac do ovnkajsej strany, prosim poradte mi a napiste ak ste mali operaciu, co je po operacii a ci nasleduju dalsie alebo ako to vobec je, dakujem

paulina9
17. júl 2011

@svrcok ahoj svrcok, mozem sa opytat kde ste boli operaovany a ako to prebiehalo kolko ste tam lezali a proste potrebujem informacie ako to cele prebiehalo lebo mam velky strach a neviem co mam robit

sosovka
20. máj 2012

AHOJTE,AJ JA SOM VELMI NESTASTNA,MALINKEJ ZISTILI VYKLBENIE KLBIKA NA LAVEJ STRANE,TAHA SA TO 2 MESIACE,NOSILI SME PAVLIKOVE REMENCE,ZBYTOCNE ☹ ☹ ,TERAZ IDEME NA KRAMARE,UZ ASI TUSIME CO NAS CAKA ☹ ,SADRICKA......A NEVIEM,SOM ZUFALA...PORADTE,AKY SU TAM ODBORNICI,NA KOHO SA MAM OBRATIT...BOJIM SA O MALINKU.. ☹ ☹ ☹ DAKUJEM

sosovka
20. máj 2012

POMOZTE MI PROSIM ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

vevet
21. máj 2012

@sosovka ahoj, my sme boli tiež hospitalizovaní na Kramároch pre vykĺbenie, sú tam dobrí odborníci, my sme liečení u dr. Samekovej a primára Huraja, sme s nimi veľmi spokojní. Zasadrovanie kĺbikom pomože, my sme boli od dvoch do piatich mesiacov v sadre, predtým v frejkovej perinke a tá moc nepomohla, po zasadrovaní sme boli rok a mesiac v thubingen ortéze, malý v nej štvorkal a začal i chodiť. Ešte stále sme neni úplne vyliečení, nechcm ťa strašiť, že to trvá tak dlho, u vás možno zaberie liečba rýchlejšie - úspešnejšie, my mám lenivé kĺbiky, pomaly sa nám umiestňujú do jamky. Netreba veľmi zúfať, treba liečiť, to pomože i keď je to tažké obdobie ale treba vydržať, a dodržiavať odporúčania lekárov. lepšie teraz ako potom keď bude dieťa vačšie, vtedy je nápomocná častokrát len operácia a tá može zanechať v horších pripadoch i následky. Držte sa a potom sa ohláste ako ste dopadli.

sosovka
21. máj 2012

@vevet AHOJ,VELMI PEKNE DAKUJEM ZA PODPORU,AJ VAM VSETKO DOBRE...OZVEM SA...

sosovka
30. máj 2012

@svrcok AHOJ,AJ MY SME OBJEDNANI NA OPERACIU LAVEHO KLBIKA,BUDU NAS OPEROVAT NA KRAMAROCH,MALINKA MA SEDEM MESIACOV,VELMI SA BOJIM,AKO STE TO ZVLADLI,KOLKO STE LEZKALI.....A AKO SA MATE TERAZ....DAKUJEM

sofistes
14. jún 2012

prajem dobry deň čitam tieto prispevky tak som sa rozhodol že niečo napisem aj ja , ja mam tiež problemove bedrove klby a dost som si toho prsiel kvoli tomu, mam 35 rokov čim som starši tým mam väcsie problemy

vevet
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina1989
3. máj 2016

Ahojte my mame 8 mesiacov a uz 2 mesiace nosime ortezu. Mala ju znasa celkom dobre len by som chcela vediet niekolko veci. Napriklad davali ste deticky sadnut si alebo stale len lezali a sedeli len s oporou? A co lezanie na brusku alebo vstavanie na nozky? Davali ste ich napriklad do skakadiel do dvery alebo nieco podobneho? Vopred dakujem.

vevet
21. júl 2016

@katarina1989 do skakadiel ani pavuka neodporúčam, zhorší sa tým liečba. My sme mali polohovatelné lehátko, ktoré sa aj hojdalo. a tam bol spokojný.
Sem tam som ho dala na bruško dokým bol spokojný. Vstávanie ns nožky sme nechali na ňom, keď sa naučil prevalovať a štvorkať, sám sa postavil popri nábytku a cupkal. Dokým si nesadol sám, sedával s oporou.