Vyplazuje jazyk. Je to dávenie alebo zlozvyk?

denisocka
23. nov 2008

poradte mi,
syn začala si pred týždnom robiť tak,že vyplazý jazyk akoby chcel zvracať, naťahuje ho , sčervenie a potom sa bud začne smiať alebo pokračuje v "bežnom živote" . neviem či je vo faze že toto robí naschál (ako napr. ked si udiera rukou do hlavy 🙄 - no fakt neviem čo to ma znamenať) alebo to má aj nejaku inu príčinu

nekašle , nekýcha ... chorí mi nepripadá ,tak neviem. trochu ma vystrašilo ked mi znama povedala že ich neter pokašliavala dlhšie a nakoniec našli na ORL v priedušnici či kde kusok jablka,a že to ju draždilo.No nemyslím si že to má aj on,ale naozaj veniem či isť s takou vecou k dokyne či vyčkať

jaduska
23. nov 2008

Ak sa potom začne smiať, tak by som si z toho ťažkú hlavu nerobila. Iba objavil nejakú novinku, skúša, čo jeho telo dokáže 🙂 a ešte keď zistí, že tým získa tvoju pozornosť, tak to bude robiť dupľom... 😝

denisocka
autor
23. nov 2008

no ved o to mi ide,ono smial sa z toho pred týždom,teraz už nie ...... tak fakt neviem,ale tu pozornosť si po tom ziska -idem ma rozhodiť 😀

jaduska
23. nov 2008

skús tomu nevenovať veľkú pozornosť, jeho to po čase prejde (a nájde si niečo iné 😀 😀 )

miholka
23. nov 2008

ahoj denisocka, ja si myslim, ze je to len dalsia faza...mne to Drobcec tiez sem - tam robi, ale vypozorovala som, ze to robi len vo chvili ked chyti nervak...ked nieco nedostane, ale nie je to pravidlom, niekedy si moj Drobec presne ako aj Tvoj Maly udiera hlavku, no s tym rozdielom, ze nie rukou, ale on si ju rovno trepne o stenu alebo o dvere... 😖 podla mna je to len obdobie, ktore prejde...dufam!! ☹

denisocka
autor
23. nov 2008

😀 no dufam,lebo aj my si občas urveme hlavou do steny ,a čím viac na neho zakričím - tým väčšiu radosť má .. no tak dufam že aj to davenie je zlozvyk,že tam nema kdesi v krku niečo a ja si z toho robím prdel 😕 -ale to by asi kašlal aj v noci

denisocka
autor
23. nov 2008

napr.to že si bije rukami o hlavu robí hlavne ked je unavený z nás 😀 alebo ked chce spať,ale manžel stale vraví-že ho asi ta hlava bolí,ked si ju bucha,tak on ma stresuje viac ako sa stresujem sama cele dni ja

simaha
24. nov 2008

Moj maly mi to robi ked mu chcem dat piskotku alebo hocico co by mohol uz hryzkat .Ma uz 8 zubkov a nechce mi nic jest len kase ale aj stymi mame v poslednej dobe problemi musim ich robit redsie lebo ho napne a uz je vsetko vonku.Niekedy sa mi zda ze to robi naschval.Minule som mu dala rozok len k ustam a uz ho napinalo.Zo zaciatku som si myslela ze som zle vymiesala jedlo a ostal mu velky kusok ale robi to uz pri kazdom jedle.Tiez neviem co stym mam robit.Dnes ideme doktorke tak sa opytam ale uz teraz sa obavam ze mi zase odpavie staru znamu vetu.Je zrdravy zivota schopny!To mi hovori na vsetko.

denisocka
autor
24. nov 2008

no som zvedavao ti poviem,aj moja mudra je taka hvezda,pretu ju idem vymeniť-len nazbieram viac odvahy

denisocka
autor
24. nov 2008

sa mi zda že ho boli v krku,som mu dnes pozrela a ma to tam prekrvene a už to robí častejšie,ma aj upchaty nos-čo mu idu horne zuby a má sople , tak mu idem dať homeo a zajtra pojdeme k dokyne

simaha
24. nov 2008

Tak neporadila nam nic.Mame mu davat vsetko bez ohladu ze to nechce a ze to vyvrati.A zazelala nam vela trpezlivosti.

binki
24. nov 2008

denisocka: někdy mám pocit, že není, co bych u mladého neviděla, řev, dávení, slzy až na bradu, chroptění, funění, hekání, teď našel i plivání, ach jo, taky to bývá spíš v okamžiku, kdy má hysterák
dle mudry to je období vzdoru a nejsem na vině 😅 , výchovou to prý není, spíše záleží na temperamentu děcka 😠

denisocka
autor
24. nov 2008

bikni- si ma pobavila vetou - že prí niesi na vide 😀

binki
25. nov 2008

😀

denisocka
autor
25. nov 2008

teraz sme došli od dokyny,tak že mu idu aj spiodne aj vrchne zuby a ma červene hrdlo,tak je to možno z toho a má sople,kedže tie zuby idu 😖

denisocka
autor
22. jan 2009

tak už to robi 2 mesiace a ide ma z toho poraziť,už mám pocit že ho tam dačo tlači,na žaludku,ORL mal v poriadku.Jedine žeby zuby?žeby kvoli nim si strkal prsty až do hrdla?

junovka
22. jan 2009

DENI, trocha som sa aj zasmiala nadtym tvojim, nakolko akoby som citala o mojej Nely.Minule sa mi stihla aj z toho pozvracat.... 😀 😉

denisocka
autor
23. jan 2009

fakt-tak nie som sama?a to robia naschval či čo

junovka
24. jan 2009

podla mna asi ano 🙂 😉 dnes uz to nerobila 😀

eppik.m
24. jan 2009

denisocka: Míša dělá něco podobného, těžkou hlavu bych si z toho nedělala, myslím že je to projev nějaké emoce, nebo jen chce na sebe upoutat tvoji pozornost, nebo se něco nového naučil a teď to zkouší a čeká na co to zabere 😉 děti jsou hrozně chytré a mazané 😵

andosa
26. jan 2009

denisocka - myslím, že by si sa nemala týmto stresovať. Môj malý, keď mu nie je po vôli, sa jeduje tak, že si strká prsty do krku, aby ho napínalo a pritom sa na mňa díva. Pred tým sa mi hádzal o zem a búchal si hlavu o podlahu. To ho už prešlo a teraz predvádza toto. Riešim to tak, že sa ho snažím ukľudniť a vyberiem mu ruky z pusy a snažím sa mu vysvetliť, prečo niečo nemôže. Pravdepodobne to nechápe, ale raz to pochopí.

denisocka
autor
26. jan 2009

no už to robi dlho,Aj ma napadlo že to robi asi z nudy,lebo ked je sam a niesme pri nom,tak takto si nás zavola.ked sa s ním hráme tak ho to nenapada ani nahodou .Najčastejšie to robi,ked ho dáme do postielky 🙄

lola13
26. jan 2009

Ahoj nas maly to tiez robil a dost casto v lete ked sme isli z ihriska tak on nechcel ist domou a tak ako bol v tom kociku tak sa cely ovracal aj kocik doma to robil tiez a pytala som sa doktorky a ona mi povedala ze si to nemam vsimat iba ockom pozorovat aby si dako inak neublizil lebo oni to robia ak chcu ziskat pozornost alebo ak sa im v dacom nevyhovie tak takto si myslia ze uspeju.Nas maly to uz dlhsie nerobil ale teraz ako papal prednedavnom obed tak len tak z nicoho nic mu to napadlo a ked sa povracal z toho ako strkal tie prsty do krka tak sa na tom este ohromne zabaval aky je vtipny ked videl ze moja reakcia je nula bodova tak prestal .Na to nieje asi presne stanoveny cas ale casom ho to urcite prestane bavit a potom pridu ine metody ako si presazdovat svoje ako pisala andosa takymto procesom prechadzame aj mi od strkania prstov az po buchanie hlavy o zem a najhorsie ak sa ti hazde o zem dakde v obchode ale to je to obdobie vzdoru a tym prejdu asi vsetky deti mozno cest vynimkam .

denisocka
autor
26. jan 2009

joj lola,som sa zasmiala.akoby si písala o mojom šimonovy,naštastie sa ešte o zem nehadže 😅

junovka
26. jan 2009

NASA UZ TO NEROBI 🙂 😉 ....asi prisla nato, ze je to somarina 😀 😀

lola13
26. jan 2009

Mam jeden typ ak dieta robi taketo veci ako odputat jeho pozornost treba zhiknut asi daco na ten sposod ze hi pozri co tam je a na daco ukazat to mi tiez poradila doktorka a obcas to zabralo. 😉

tanja61
26. jan 2009

denisocka moj maly robi presne to iste....uz som k nemu aj priskocila a otocila ho dole hlavou lebosom myslela ze sa fakt dusi a on sa tak prelakol vtedy ze doteraz to uz nespravil 😀 ale myslim ze moze byt ze ma v ustach vacsi kusok jedla a male usta na to dostane sa mu to blizsie k hrdielku a natahuje ho....... 😒

denisocka
autor
26. jan 2009

junovka,takže musim ešte pol roka počkať kým to pochopí ten moj? 😕 😀

denisocka
autor
2. feb 2009

baby,nezda sa mi to teda normálne,dnes to robil a kukám na neho,čosi červene v hrdle,vzala som ho na postel,spacifikovala,zasvietila baterkou a on to tam mal poškriabane od necghtíka a išla mu krv na 3 miestach,hned sme ostrihali polamane nechtiky a veru,neviem čo ho tam može svrbieť,alebo čo.Aj ked sa hraje,tak zastane,začne sa tam šparať ,naťahuje ho až musim zakročiť.NA krčnom sme boli,vydeli by niečo ak by tam mal,ak by mal niečo zapichnutetak by asi aj kašlal alebo to chcel nejak vybrať,ale on nič!!občas take že ehmmmmme hmmmmmmmmm ,ako ked vas škriabe v hrdle urobi,ale nekašle 😖

denisocka
autor
4. feb 2009

dnas zas so doškriabal hrdlo :(