Je to vyrážka či ekzém?

qweasy
29. jún 2017

Ahojte. Prosím mali ste skúsenosť s takýmto niečím? Malý to má pod rukou zboku brucha asi štvrtý deň. (vyzerá to ako bradavka 😳) Mohlo ho niečo poštípať alebo ekzém? Včera to ešte nemal krvavé, asi si to dnes poškriabal, inak sme si vôbec nevšimli, že by to škrabal. Ja dotyk to nieje vôbec drsné, je to hladké, ale taký menší kopček.
Ďakujem za každú vašu skúsenosť.
P.S.: Doktorov názor poznám, PÝTAM SA VÁS! ;)

adriannasvk
29. jún 2017

Moje deti mali ekzem,ale takto nevypadal,foto nie je moc kvalitna,ak sa ti da,skus este pofotit a pridat viac foto...mne to pride skor ako postipane,neboli ste niekde v prirode,alebo sa nevalal niekde po trave maly?

qweasy
autor
29. jún 2017

@adriannasvk Skúsim keď zaspí. Nedovoli mi. Aj my sme si mysleli, že štípanec, lebo je tam ten stred a presne okolo toho. Skúsim ešte pridať foto. Ďakujem zatiaľ.

adriannasvk
29. jún 2017

@qweasy chapem🙂moji sa tiez nechcu fotit ked nieco😀 skusala si mu to aj natriet niecim?
Mojho syna minule ustipla vcela,mal dlho problem,sice ho to nebolelo ani nesvrbelo ale cerveny mal prstek a opuchnuty viac ako tyzden,dr mi predpisala(netusim ci je to iba na recept) locoid lotion sa to vola,malicka flasticka to je,je to vraj super hned natriet ale synovi to aj po tyzdni pomohlo,tenucka vrstva dva krat natreta a pekne mu to zmizlo...je to na vsetky ustipnutia ako aj kozne problemy.
A dr co povedal?🙂 ze je to nic nebodaj😀

adriannasvk
29. jún 2017

@qweasy ja som natierala vsetkym moznym malemu ten prst nic nezaberalo az nakoniec to mliecko co som ti vyssie napisala🙂

qweasy
autor
29. jún 2017

@adriannasvk Takže už zaspal, dnes nejak rýchlo :D Pridávam fotky. Ja som mu dávala len fenistil gél ale nevidela som žiadny rozdiel za tie dva, tri dni. Ale našťastie sa to ani nezväčšuje. Len som sa nalakala keď som to zbadala teraz také trošku zakrvavené, ako poškriabané. Doktor je náš sused, takže len medzi dverami kukol a povedal, že len potierať, kľudne aj tým fenistilom a keď nebude zmena alebo horšie máme prísť. Len my pôjdeme asi na dovo budúci týždeň, tak sa bojím čo to spraví 🙁

qweasy
autor
29. jún 2017
adriannasvk
29. jún 2017

No nam fenistil nezabral vobec,ani gel ani kvapky....preto som sla k dr,ze co mam robit,ze potieram vsetkym moznym a ziadne zlepsenie,dala mi to mliecko a za dva dni nikde nic🙂chapem,clovek planuje dovcu a toto to moze pokazit...moje deti dostali pred dovcou kiahne😒 skus to mliecko🙂je to sice kortikosteroid co ja neznasam taketo lieky ale ked s tym mam potriet maly stipancek tak to snad prezijeme vsetci🙂mne dr vravela,ze to ma vzdy vsade so sebou a aplikuje na vsetky stipance🙂

adriannasvk
29. jún 2017

@qweasy vypada to ozaj zvlastne...stale mi to ale pride ako ustipnute....more mu mozno na to pomoze🙂ale za vyskusanie toho mliecka tiez nic nedas,ja po pravde ked malemu nic nezaberalo uz by som mu to aj h..nom potrela ak by to pomohlo😀😅

lorela
29. jún 2017

@qweasy Pravdepodobne ide o štípanec, dovolím si tipnúť tak na 80%. Zvyšné percentá prisudzujem alergii. Moje dieťa máva tiež sporadicky, čo je tak raz za 2 roky alebo 2x do roka 1 "zvláštny fľak", ktorý lekár nijako extra nerieši zatiaľ. Dobre naň zaberá voľnopredajný Bepanthen Ekzém.
Tiež sa prikláňam počkať ešte pár dní a potierať Fenistilom.

libelle
29. jún 2017

@qweasy tá bodka v strede je pupáčik? A okolo to bledé je suché? Lebo v tom prípade by to bolo plesňové ochorenie kože

qweasy
autor
29. jún 2017

@libelle ono je to celé rovnaké, len v strede pupacik ale suché to nieje ani na krajoch, hladké a trošku vyvýšené.

qweasy
autor
29. jún 2017

@libelle
@lorela
@adriannasvk Ďakujem vám veľmi pekne 😗

naty_s
29. jún 2017

Ahoj, nasa mala toto minule leto. Asi 30 stipancov. Doktorka na pohotovosti to povazovala za zlu reakciu na komare alebo plostice. Nesvrbelo to, ale vyzeralo katastrofalne. Pomohol tekuty puder. Pupence zmizli do tyzdna, tie flaky okolo ostali velmi dlho

libelle
29. jún 2017

@qweasy lebo ja som mala takéto v tehotenstve na stehne, ten pupáčik svrbel a celé celkovo, postupne to bolo suché a šupinkové a bola to nejaka huba, robili mi aj stery... Alebo ak je to štipanec, daj fenistil kvapky

hivanik
29. jún 2017

@qweasy ...mme sa zda ze je to Impetigo...syn to mal po postipsni na dovolenke...treba ist na kozne...masticka zabrala a zacalo sa hojit a ked planujeto dovolenku tak duplom aby sa to nesirilo

babatkoo
29. jún 2017

@qweasy stipanec je to. Syn mal take na brusku. Myslim ze to kuse taka mala cierna muska

charlie1980
29. jún 2017

Kozna pliesen. Pomoze obycajny detsky zasyp - puder, ktory to vysusi.

qweasy
autor
29. jún 2017

@naty_s Ahoj, áno, tak to vyzera presne ako to naše. Ďakujem

qweasy
autor
29. jún 2017

Ďakujem vám. Vyskúšame ten púder.

jankakat
29. jún 2017

ahoj, neviem uplne iste z obrazku posudit, ale ak by sa to nahodou zacalo zvacsovat alebo "presuvat" tak by som zvazila aj moznost, ze by to mohol byt znak boreliozy http://zdravi.doktorka.cz/nebezpecna-cervena-sk... . Dcera mala podobne a vdaka tomu, ze sme to spoznali jej boreliozu urcili vo velmi skorom stadiu.

hivanik
29. jún 2017

@jankakat ...aj mna to teraz napadlo...tiez sme raz po ustipnuti hmyzom ( kliest to nebol) mali taketo cervene okolo miesta ustipnutia....borelioza sa nepotvrdila ale ant.lekar nasadil...vraj to moze preniest aj infikovany hmyz

qweasy
autor
29. jún 2017

@jankakat
@hivanik Tak teraz ste ma naozaj vystrašili. Ale snáď by si to ten doktor uvedomil. No nič, pôjdem tam ja asi ešte raz. Ale nemáme žiadne príznaky, ako píšu (teplota a iné príznaky choroby)

sense
29. jún 2017

ak tam mal kliesta alebo je moznost zeby tam mal kliesta tak by sa mohlo jednat aj o boreliozu, ale to by sa mu zvacsovalo...ak sa mu to nebude zmensovat chod este raz k lekarovi nech mu spravi test na boreliozu...

qweasy
autor
29. jún 2017

@sense Vôbec neviem o kliešťovi. Každý deň sa kúpe, a myslím ho od hlavy po päty a nenašli sme mu nič. Myslím, že sa mu to za tých 5 dní čo to má nezväčšilo.

jankakat
29. jún 2017

@qweasy dcera tiez nemala absolutne ziadne priznaky, a ani o kliestovi neviem, ze by mala (skor som presvedcena, ze nemala).. a napriek tomu sa borelioza potvrdila.. aj ked lekarka si tiez nebola na prvy pohlad uplne ista (akurat sme boli objednani na alergologiu tak jej popri tom zobrali krv aj na boreliozu).. ale tusim, ze jej sa to zvacsilo (aj ked uz si presne nepamatam, su to 4 roky)

hivanik
29. jún 2017

@qweasy ...moj na 100% kliesta nemal a 2 lekary mi potvrdili ze malu pripad boreliozi od komara...preventivne nasadil ant.a zobral krv...nepotvrdilo sa nastastie...aj keby tak sa ti vcas podchyti...hlavne klud a neprepadnut panike...drzim palce

qweasy
autor
29. jún 2017

Dievčatá ja teraz silno rozmýšľam a ma napadlo, že sme boli pred týždňom, dva dni predtým ako sa mu objavila vyrážka na jednej zvieracej farme. A tam hladkal malé šteniatka 😕 takže pravdepodobne sme to chytili tam. Zajtra idem znovu k dr. Napíšem vám čo sme zistili.

dahra
29. jún 2017

@qweasy - keby to okolie nebolo zacervenane, tipovala by som molusku. Ten pupacik jej zodpoveda, ale syn okolie nemal červené. Inak moluska zacina vyrasenim jednej "bradavicky" - matky, z ktorej sa postupne v okoli vytvoria dalsie.