Vyrážky a teplota po očkovaní proti pneumokokom?

silvia.s
14. dec 2008

Ahojte chcela by som sa spytať či niektore z vašich deti malo reakciu po očkovani pneumokokom ako je teplota nad 38 a vysipanie sa po celom tele.

mywiel
16. dec 2008

Samozrejme ked sa nieco prihodi tak ziadny doktor vam nepovie, ze je to kvoli vakcine! 😠

https://www.youtube.com/watch?v=M2X8mva7VnEhttps://www.youtube.com/watch?v=23p4-4jLeh0
annag
16. dec 2008

- môj syn bol na pneumokoka zaočkovaný, reakciu nemal žiadnu, dcérka mala reakciu iba na "starú" kombinovanú vakcínu

- jarka - nevedela som z čoho sa vakcína proti žltačke vyrába, možno je to tak, neviem sa k tomu vyjadriť, lebo nemám potrebné informácie

- veľmi sa samozrejme bojím na reakciu detí po očkovaní, presne tak ako sa bojím o ne kedykoľvek aj v iných situáciách, no myslím, že nie vždy choroby vymizli len kvôli hygiene, osýpky, čierny kašeľ, tubera, záškrt, obrna - tým chorobám sa celkom zvýšenou hygienou vyhnúť nedá, tubera, žltačka reálne naše deti ohrozuje aj dnes, deti nemôžeme držať v uzavretom priestore, musia byť aj v kolektíve (čo by boli dakedy mamičky za možnosť zaočkovať svoje deti proti záškrtu či obrne len aby ich deti mohli žiť). Chápem, že pár nezaočkovaných detí sa riziku reakcie po vakcínach vyhne, no neochorejú predovšetkým preto, lebo tieto choroby sa vo svete nešíria a ustupujú vďaka väčšine zaočkovaných detí

-nechcela som od témy odbočovať, no znovu sa tu otvorila otázka škodlivosti celospoločenskej vakcinácie, podľa môjho názoru sa robí medzi mamičkami príliš veľká panika, tú stránku na ktorú bol odkaz považujem za zavádzajúcu, lebo hovorí len o rizikách vakcinácie a mlčí o jej pozitívach a nedôveryhodnú, lebo sama web stránka nie je ošetrená voči vírusom a internetovú "infekciu" roznáša na ďalšie počítače 😉

mywiel
16. dec 2008

Cierny kasel sa da liecit homeopatiou liekmy nie a naposledy bol cierny kasel aspon tu v roku 1814, vacsina chorob je liecitelna a vakciny nechrania na 100% len znizia trochu len trochu riziko ak by dieta tu chorobu dostalo no a riziko dat ockovat je zas 50% takze je to pol na pol, nevravim neockovat vobec ale s rozumom a nie kombinovane vakciny a nie prilis skoro a tak si myslim ze doktori to s tymi ockovaniami prehanaju a niektore vakciny by nie su potrebne, na moj vkus ockuju az privela to mi potvrdil aj moj lekar, je to proste biznis aj tu vo Svajciarsku.
Osypky nie su vazna choroba a deti co ich prekonaju maju protilatky, nebezpecna je iba v puberte a vtedy by som sa uz nebala dat ockovat, je to predsalen rozdiel ockovat v puberte alebo niekolko mesacne babo.
Cim neskorsie je dieta ockovane na tuberkulozu tym je riziko vakciny nizsie takze sa nie je kam ponahlat. Tuberkuloza je v Europe ma velmi nizke % vyskytu.
Obrna sa vyskytuje v spinavej vode alebo kontaminovanom jedle vykalmi. V Europe nie je potrebne systematicke ockovanie, mortalita je 2-10% a riziko vakciny je rakovina, autismus atd. tiez nie zanedbatelne, ockovat by som dala len keby sme isli do Nigerie, Indie, Pakistanu.

No dali by sa pisat o tom strany, v kazdom pripade doktori nedostatocne informuju rodicov o tom ako choroba moze infikovat o riziku a o riziku vakciny uz vobec nie. 😖

vanish1
16. dec 2008

choroby nevymizli vďaka očkovaniu, ale vďaka hygiene, čistote, sterilite ...

annag • 3d • Dnes o 00:40
Pokiaľ viem, tak sa potreba vakcínovania jednotlivých chorôb pravidelne prehodnocuje a potom sa na medzinárodnej úrovni dohodne, či sa môže plošne s vakcináciou prestať.

to je pekný sen, hmmm
napr. vakcína proti tuberkulóze je v niekt. štátoch zakázaná a v niektorých sa síce používa, ale nie je ani ako odporúčaná, pretože je preukázané, že jej účinnosť je 0 %, naopak, je nebezpečná
SR má na základe odporúčaní WHO túto vakcínu stiahnuť, a čo robí SR? veselo očkuje ďalej.....

vanish1
16. dec 2008

niečo o zložení vakcín, je to preložené pomocou google, ale čitateľné
http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...

zulok
16. dec 2008

ahojte
no, to ze tu bol cierny kasel naposledy v 1814 nie je pravda... brat manzelovej starkej zomrel na cierny aksel, ked bol malinky... takze, keby bol zaockovany ,mozno to ani nemusel chytit... a sudiac podla starkynej cistunkej domacnosti, urcite mali aj za mladych cias cisto,, vodu maju stale z toho isteho zdroja, ale ajsne, svetko s a modernizuje..
ono tie zverejnene statistiky nie su upne tykajuce sa vsetkych ludi.. urcite tam nezaratali uplne kazdeho cloveka.. to nie je v ziadnom prieskume tak.. aj pri scitani ludu tam uurcite nejaky ten clovek chyba..

a ze sice u nas ta choroba nie je, ved cestovanie je v plnom prude... a kolko pavukov sa omylom prepasuje v drahych kobercoch.. tak aby sa sem dostal nejaky virus, nie je problem

ono\ sa hovori, ze zdravy clovek by mohol tu chorobu, ci tetanus, cierny kasel... zvladnut , ale ono sa zial neda povedat,ze je clovek uuplne zdravy, nicim oslabeny
A ZAS
pri ockovani sa hovori, ak je jedinec zdravy, nemali by byt nejake tie nasledky, ale zial neda sa nikdy povedat, ze je urcite clovek zdravy a nicim oslabeny ☹
tak co teraz??? ockovat neockovat??

dali ste sem kopec stranok proti ockovaniu,
ale
treba si pozriet aj stranky za, nase ministerstvo zdravotnictva zverejnilo na stranke ako sa v Anglicku rozmohla obrna, lebo uz prestali ockovat...a to je vyspela krajina..

vsetko ma dve stranky a aj bezne pouzivany liek ma dakedy take hrozostrasne vedlajsie ucinky, ze hroza..
ale to si nevsimame

rodina, kde prisli o dieta kvoli umrtiu na chorobu hovori inak, ako kde zomrelo dietatko kvoli ockovaniu

v tejto diskusii uurcite nedospejeme k uplnemu rozhodnutiu, ci ANO ockovat alebo NIE neockovat..
vsertky vyskumy a statistiky su robene tak, vacsina ludi nema nasledky , tak je to ludstvu prospesne, ale co ti, co prisli o deti.. vsetko je zovseobecnene,\ co plati na jedneho, nemusi pre druheho...

preto je to rozhodovanie tazke a nikdy sa tu nezhodneme.. ani ja neviem, co je spravne, dala som zaockovat a bala soms a ako nikdy, ci sa prave nam nestane hroza..

len dufam, ze nechs a tu rozhodneme tak ci onak, ze budeme stastni, ze mame zdrave deticky..

nech sa dari a Kraasne Vianoceee 😉

mywiel
16. dec 2008

Zulok vo Svajciarsku som pisala nie na Slovensku... 😕

mywiel
16. dec 2008

Zulok je to na kazdom rodicovi a ako pises nie je to lahke rozhodnutie, ja sa zaujimam, citam, diskutujem s doktormi a snazim sa co najlepsie vybrat pre moj pokladik, moje rozhodnutie je ze niektore vakciny su nebezpecnejsie ako choroba sama ale to je moje rozhodnutie a beriem ho vazne a zodpovedne, kazdy sa musi rozhodnut sam, len sa nechajte spravne informovat a bohuzial to vycitam doktorom, ze podla nich je vakcina uzasna a amen... viac vam k tomu nepovedia. Ked bola mala priatelov v komatu tiez neboli vakcinou uz taky nadceny a vyrazne po tom zmenili nazor, nevravim, ze vzdy sa to stane ale davajte ockovat s rozumom a nie zbytocne. Nech su tie nase pokladiky zdrave a usmiate to zelam vsetkym detickam a ich rodicom. 😵

zulok
16. dec 2008

Mywiel, jeejda, ja som si nevsimla, ze si zo zahranicia, prepaac.. 😅 ale nemyslela som nic zle, vzladom na ten prispevok, jalen ze zial objavilo sa aj neskor ☹
no, ani mne dr. nic vaic nepovedala, dala mi letacik a ze sa mam rozhodnut a ze este vakciny dnes su ovela bezpecnejsie ako volakedy.. no, ale... itak to dopadlo dakedy velmi zle s detickami ☹ a hlavne ze sa doma sami liecit nemame, ale mame prist, a ked potrebujeme poradit v dolllezitej veci, tak nic nepovedia a rozhoduj sa na zaklade citania diskusii a ... a figu vyriesime.. len sa tu dohadujeme.. keby sa tak dala precitat nejaka debata lekarov... 😎

jarka007
16. dec 2008

Zulok, ti lekari su tiez rozdeleni na 2 tabory 🙂, teda mozno na 3: uplne za, uplne proti, individualne ockovanie.
A komu by si teraz uverila ? Vacsina je za, takze asi vacsine. Ale kedze stale su tam este tie zvysne 2 skupiny, tak to cloveka hryzie a zamysla sa, ze co ked maju tamti pravdu a hlada odpovede na internete. A obe strany manipuluju s tvojim strachom.

tina_
16. dec 2008

ved to je to najhorsie, a je prirodzene ze clovek sa boji o svoje dieta, a chce mu len to najlepsie...Len sa mi nepaci, ze vzdy sa ockovanie bralo ako jedina moznost a nevyhnutnost a o vedlajsich ucinkoch (s vynimkou teploty a zacervenania) mi nikto nikdy nic nepovedal, ani pri prvej dcere...
a co je zvlastne, ze tych ockovanie je z roka na rok viac a viac, proti chripke, proti kliestom, uz aj proti ovcim kiahnam, urcite su niektore asi potrebne, ale tiez nezaberaju na 100 perc, dieta si nema sancu vytvorit imunitu, a ozaj sa bojim, ze v mnohych pripadoch za tym budu prachy....
My mame napr. schvalene poistovnou ockovanie Synagis, uz sme aj jednu vakcinu dostali, je to proti RSV-virusom, vakcin bude este asi 5,kazdy mesiac jedna,...dava sa to predcasniatkam, ale primarka nam to sprostredkovala vsetkym tak, ze to bol doslova emocionalny natlak...clovek sa samozrejme boji, po 2 mesiacoch stresov v nemocke...A to jedna vakcina stoji 60 tisic...Predtym krasne farebne letaciky, obrazky a podobne...A ta permanentna reklama na ockovanie proti ovcim kiahnam - myslim napr. banner na mimibazare, ta tiez daco stoji, nie?
Len take male zamyslenie...nic v zlom.