Vyrážky a teplota po očkovaní proti pneumokokom?

silvia.s
14. dec 2008

Ahojte chcela by som sa spytať či niektore z vašich deti malo reakciu po očkovani pneumokokom ako je teplota nad 38 a vysipanie sa po celom tele.

masinka
14. dec 2008

my sme mali len 37,5, ale na letaku pisu ze mozes mat aj horsiu reakciu
priznaky ake ty popisujes sme mali pri 6. chorobe....mozno ste nieco chytili ked ste boli davat ockovat 😒

spantex
14. dec 2008

Ahoj. Aj ja som zvedavá, lebo rozmýšlam či dať zaočkovať Paťa.

mikalove
14. dec 2008

my sme žiadnu reakciu nemali,aj ked som sa obavala,ale dopadlo to dobre

silvia.s
autor
14. dec 2008

my sme po prvej vakcine nemali žiadnu reakciu ale po tejto druhej. no neviem bol očkovany v stredu mal teploty do 38 ale včera nemal vôbec a dnes som rano pozerala jak blb ked som ho zbadala opsypaneho a teplota mu stupla az okolo 11 .00 na 38,2 tak som mu dala nurofen na znizenie teraz spi tak uvidim ked vstane ci mu to kleslo..to je tiez mozne ze sme nieco chytili ked sme isli uz od dokini tam bolo kopec chorych deti som stoho normalne zufala.

stvura
14. dec 2008

Zatial mame za sebu len prve ockovanie - len mierne zvysena teplota

saska.t
14. dec 2008

po prvej davke nic, po druhej vysoka teplota a hnacka cca 2 dni, tento tyz. sme boli na 3 davke a nic len mierne zvysena teplota 37 a to bolo vsetko takze aj vasa reakcia moze byt normalna, ak to neprejde do 3 dni mala by si utekat k dokimu

zulok
14. dec 2008

y sme mali teplotu dva dni a tyzden menej papal... to osyanie nie je podla mna beznee.. asi ste daco ine chytili,.. ale ved skus dr, zavolat , za to nic nedas

silvia.s
autor
14. dec 2008

sestra sa z doktorkou stretla a hovorila jej to a povedala ze mu mam len zrazat teplotu a ked to do zajtra nezmizne mam prist ze to moze byt skryty virus. ale citala som si teraz o tom ze teploty mozu trvat aj 4 dni a ze u malo deti sa vyskitlo ze sa visypaly . teraz som mu merala teplotu klesla nam 36,5 tak dufam ze sa to nezhorsi a trocha mu to zbledlo uz to nema take ako rano tak dufam ze to bola len reakcia na to. ved ked zajtra pojdem knej dam vediet

elly111
14. dec 2008

my sme boli na ockovani v stredu a vecer mal horucku 38,4 a krce asi hodinu, po cipku teplota do 20min. klesla, potom mal okolo 37, 4 este aj druhy den, na treti den uz ok

zuza.m
14. dec 2008

elly možem sa opytat ake krče???aj mi mame ist na očkovanie a dost sa bojim ako to zvladne a tie tvoje krče ma dost vystrašili.

tina_
14. dec 2008

a to vraj vakcina je ucinna len asi na 50 percent tych pneumokokov, lebo nebola vyvinuta pre nase pomery,...Co som citala na ceskom modrom koniku...podobne ako vakcina proti kliestom, ta je vraj uplne nanic, lebo je pre americke klieste 🙂 , nase "slovenske" su vraj rezistentne...Tolko vravela lekarka, ked som chcela dat ockovat starsiu- ze vyhodene peniaze...
ale ten pneumokok nas tiez caka, spolu s hexavalentnou, to sa nam chysta dat, az ked bude mat mala cez 5 kg, dakedy v januari, tak sa normalne desim, co tu citam...

centik
14. dec 2008

my sme mali teplotu dva dni, a vnoci po ockovani mala aj vracala, ale vysypana nebola

katka.m
15. dec 2008

Na hexu reagujeme teplotou a nervozitou. Po prevenare sme mali opuch okolo vpichu a modrinku. V noci bol akurát akoby mu vpichli adrenalín, celý rozlietaný, ale veselý.

carisma25
15. dec 2008

Tak mne bolo povedane pani doktorkou aj s pani sestrickou, ked maly dostal prvu vakcinu ze reakcia po prevenari nebyva absolutne ziadna- ani teplota, ani obklady vraj nemusim davat! 😠 lez realita bola uplne ina, v nosi sme mali teplotu po odpocitani 38,5 a miesto vpichu bolo zatvrdnute a zapalene ☹ hned som volala dokine no a dostala som odpoved ze Adamko je asi specialny, pretoze este NIKTO nemal ziadnu reakciu 🙄
prave dnes ideme do poradne a na druhu vakcinu, takze uz presne viem, co urobim ako prve

martinask
15. dec 2008

ahoj,
my sme mali horucku 38 ale len jeden den,potom to uz bolo v pohode... 😉

centik
15. dec 2008

ale to sme mali spojeny prevenar s hexou tak neviem na ktore z nich to bola reakcia

martinask
15. dec 2008

aj my sme mali spojene s hexou ale minule po ockovani s hexou nemal nic ....

zrepka
15. dec 2008

My sme mali hexavalentnú,pneumokokovu aj rotavirusovu naraz a bolo to v pohode.trosku si vecer poplackal bol nervozny nieco ho asi bolelo horucku sice nemal ale dala som mu nurofenový sirupcek a o pol hodinku ako vymeneny smejkal sa az od unavy zaspinkal.a prespal skoro celu noc

vanish1
15. dec 2008

dve, tri vakcíny naraz???? 😢
nikdy
skúste si niečo prečítať o než. účinkoch

http://iuro.awardspace.com/dok.html

tina_
15. dec 2008

Citam si postupne materialy z tej stranky, je to neuveritelne...som sokovana...
Ked citam o tych vsetkych rizikach, co moze ockovanie sposobovat (od obrny, poskodenia mozgu, SIDS az po autizmus!), fakt neviem, ci si dam dieta ockovat...hlavne, ze kopec vakcin sa uz vobec vo svete nepouziva, a vraj su neucinne....
pozrite na toto: 😨 😨 😨
http://iuro.awardspace.com/dok/ockovaci_kalenda...

annag
15. dec 2008

tina, chcem len uppozorniť na koniec tej tabuľky:
"Obsah tejto publikácie odráža výlučne názor jej autorov. Táto publikácia slúži len na informačné účely. Prezentované názory sa nesmú chápať ako lekárske odporúčanie. Podrobnosti o obavách a okolnostiach ktorejkoľvek osoby by mali byť konzultované s kvalifikovaným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, a až na základe toho robiť rozhodnutie, ktoré môže ovplyvniť zdravie tejto osoby alebo kohokoľvek v jej starostlivosti"

centik
15. dec 2008

Anna ty davas svoje deti zaockovat?
ja som tusim do tejto temy ani nemala ist, lebo teraz sa toho budem bat 😒

annag
15. dec 2008

ešte aj tá ich stránka je mozzilou vyhodená ako nebezpečná 😝

annag
15. dec 2008

centik, dávam aj budem dávať, z dobrovoľných - žltačku

ja takéto názory považujem za tendenčné, milióny detí umrelo, lebo vakcíny neexistovali - záškrt, osýpky, tubera ... to všetko tu bolo pred pár rokmi, ešte v minulom storočí, ešte naše babky zažili tieto hrozné choroby a dnes prakticky vymizli vďaka očkovaniu. Áno, ak si nedám ja dieťa zaočkovať, vyhne sa reakciám na vakcínu, no ak by to urobili všetci, tak tie choroby sú späť. Pokiaľ viem, tak sa potreba vakcínovania jednotlivých chorôb pravidelne prehodnocuje a potom sa na medzinárodnej úrovni dohodne, či sa môže plošne s vakcináciou prestať. Tá pravdepodobnosť, že bábo pri vakcíne zareaguje tak, že ho ohrozí na živote je extrémne nižšia než akýkoľvek úraz. Hlavnou príčinou úmrtností detí sú úrazy, ktorých prevencii nevenujeme ani tu na MK prakticky žiadnu pozornosť, neporodíš dieťa len aby si neublížilo, neposadíš ho na bicykel, neodvezieš v aute?A pritom riziko, že si ublíži je x násobne vyššie 😉

jaja0110
15. dec 2008

Ockovanie na Slovensku NIE JE povinne...

http://ockovanie.org/povinne-ockovanie-aktualne...

http://iuro.awardspace.com/sved/aw.html

annag- ty vazne nemas strach? ja ako som citala vsetky tie clanky o negat. ucinkoch, mam strasnu dilemu... 😒 😒 😔 hlavne po precitani pribehu "miliharmi".... 😔

jarka007
15. dec 2008

Annag citam obcas Tvoje prispevky o kojeni. A zaujimalo by ma, nevadi ti, ze vo vakcine na zltacku su pouzite embrya z ludskych potratov ?
Ziadna vycitka 🙂, len zaujem.

masinka
16. dec 2008

baby, uz ste trosku mimo temy. silvia.s chcela vediet ako reagovali ostatne deti na ockovanie, kedze jej dieta reakciu malo a tu sa zase zacina riesit ci dat deti vobec ockovat- co je v tomto pripade uz bezpredmetne
Ci ockovat alebo nie rieste napriklad tu: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
alebo v dalisch podoobnych temach

mywiel
16. dec 2008

My niesme ockovany a mame nastudovane vakciny a po rozhovore s nasim doktorom nejdeme davat nic ockovat do jedneho roku mozno len tetanus ked zacne lozit, vakciny aj tak nechrania na 100% a tie rizika su asi 50% takze tak kazdy sa rozhodne sam. V Holandsku je rovnake % chorob ako vo Francuzsku a pritom v Holandsku je strasne nizke % ockovania a vo Francuzsku skoro 100% takze to vysvetlenie ze vdaka vakcinam zmizli niektore choroby tiez nie je uplne pravda a navyse AIDS vzniklo vdaka vakcine ktora bola testovana na opiciach. Tuberkuloza je testovana na kravach a je to zivy virus takze bacha, ine zas na konoch a s clovekom maju tieto choroby iny priebeh ako so zvieratmi.
Dovolim si tvrdit, ze vacsina chorob vymizla nie kvoli vakcinam ale kvoli hygiene a cistej vode, vacsina chorob sa uz aj tak vyskutuje len v rozvojovych krajinach.

mywiel
16. dec 2008

Najhorsie su kombinovane vakciny ked sa rozhodnete ockovat tak si vypytajte tie jednoduche nie kombinaciu, nasi priatelia co maju 1 1/2 rocnu dcerku vdaka 6 kombinovanej vakcine skoro onu prisli... ☹