Vyrážky červenej farby na ruke. Môže to byť žíhlavka?

tanja61
8. feb 2009

ahojte baby potrebujem poradit pretoze dnes rano sa malemu urobili na rucke asi 4vyrazky slabo cervenej farby a vo vnutri ako pupencek svetlej farby do pol hodiny mu to vymizlo a teraz vecer som si vsimla ze to ma zase na ruke pomoooc ☹ citam tu teraz o alergiach a citala som aj o zihlavke ze ma taketo priznaky alebo este horsie a neviem co teraz robit 😒

tamka84
25. jún 2010

Ahojte, prosím o radu. Včera sa malej na tele objavili svrbivé červené fľaky rôznych veľkostí a okolo drobnejšie vyrážky, podobné uštipnutiu komára, do večera sa jej to tak rozšírilo, že mala celé bruško, pod kolienkami, pod pazuchou, na krížoch. Boli sme na pohotovosti, kde lekár nevedel určiť od čoho to má, keďže malá nejedla nič nové ani novú kozmetiku nemá. Pichli jej dve injekcie a do rána to zmizlo, ale ostali jej na najviac postihnutom mieste, na brušku, do fialova ako keby podliatiny.
Ráno sme boli u kožnej a povedala že to bude asi žihlavka alebo koprivka, a keď sme prišli domov, zase sa jej to začalo objavovať a rýchlo rozširovať. Ide víkend a neviem či mám počkať či zaberie sirup ktorý jej predpísala, alebo keď sa to rozšírili až tak ako včera či znova ísť na pohotovosť. Ale nechcem aby ju zase pichali ☹
Mali ste niektorá podobnú skúsenosť? koľko to trvá kým to prejde.
Najhoršie je že som sa kožnej nespýtala čo v prípade keď sa to znova objaví, lebo ráno keď ju ona videla asi ešte zaberali tie injekcie. A neviem sa jej ani dovolať....

emmo
25. jún 2010

@tamka84 ako keby som citala nas pripad,my mame teraz nieco dost podobne co opisujes.Zacalo to cervenymi flakmi po tele,najpvr boli blede a postupne stmavli na cerveno....do toho sa jej objavili vyrazky.Ma to komplet na celom bruchu,nohach,chrbate a aj rukach ☹ ale moju malu to aj svrbi,hrozne sa skrabe ☹ ,boli sme u dr. na kozne nas neposlala s tym,ze je to alegria.Tiez nevieme z coho???Z jedla,kozmetiky,oblecenie....teplotu ani ine vedlajsie ucinky nema.Az mi je do placu ked ju takto vidim.No ale dostali sme sirup aerius,fenistil kvapky a telove mliecko na premastenie.Berieme to od stvrtku a zatial zlepsenie vidim minimalne ☹ .Ale nasa dr hovorila,ked sa jedna o alergiu,tak to moze trvat aj mesiac kym sa to upravi.Este nam nakazala dietu.A ze vraj moze byt aleria na nejaku zlozku v potravine napr. v lizatku,v malinovke,jogurte....ale to tazko moze to byt milion veci.
Je to hrozne,kazde rano sa zobudim a cakam ci je to lepsie.... ☹
Daj vediet ako ste dopadli....

emmo
25. jún 2010

nie od stvrtku,ale od stredy berieme ten si 😉 rup

tamka84
26. jún 2010

@emmo, aj našu malú to strašne svrbí, teda viac to svrbelo na začiatku, teraz sa už tak rapídne neškrabe. Tiež sme dostali sirup čo píšeš, a mastičku Triamcinolon na potieranie, a včera sa manžel vrátil ku kožnej a povedal jej že sa to malej zase stupňuje, tak nám dala aj lieky Triamcinolon. Zatial žiadne zlepšenie tiež nevidím, a poslala nás na odbery kompletné...a som z toho zúfalá, lebo si neviem predstaviť ako chcú 19mesačnému dieťaťu zobrať krv, keď si ledva nechá nechty ostrihať. Ja sama sa bojím odberu a býva mi zle, a neviem ako to zvládneme, ale už dopredu plačem pri každej myšlienke na pondelok. 😢 😢
Som zvedavá čo zistia, akú príčinu. Keď ja som jej fakt nedávala nič nové jesť, ani piť, Jedine pila Cappy Junior pomaranč, čo ma práve napadlo, že je to tiež citrus, tak možno s toho, ale čo som čítala na nete, nič moc...ťažko sa to dá vyliečiť. ☹
Tak daj vedieť ako tiež ako ste na tom, a budem dúfať aby to naším dietkam čo najskôr ustúpilo

emmo
26. jún 2010

@tamka84 moju malu to tiez menej skrabe,ten sipur vyzera,ze pomalicky zabera.Tie vyrazky jej dost zmizli,ale zostali jej hlavne na brusku a chrbate cervene flaky,ale hrozne suche a ako keby boli posypane krupickou.Uplne to ma draplave.Nam okrem mocu ine vysetrenia nerobili,len keby sa to zhosilo ak mame prist a spravia sa odbeby,ale nastastie vyzera,ze sa to nehorsi.Ten sirup nam kazali uzivat mesiac,a fenistil pokial ju to bude skrabat.
Drzim palce,aby vam dobre a bezbolestne dopadli odbery 😉

martika67
26. jún 2010

ja som mala tiez tento pripad s jakubkom ale uz mal 2,5 roka ale on mi aj opuchol na tvari ocka no nieco strasne nerada na to spominam obvodna nam hned pichla injekciu a do nemocnice ze je to koprivka a nebezpecne ale nesla som hned myslela som si ze to prejde ale za 24 hodin znovu ale nebol popuchnutytak som isla do mnemocnice pichali robili vysetrenia mali sme dietu ale nezistili nic a stale sa vyhadzoval nevedeli pomoctuz som znovu chcela ist do nemocnice ale som isla alerkologicka dala nam sirupi apomali nam to ustupovaloa to bolo az 7 mesiacov lieky pijeme kazdy den vysadli sme vsetky dzuse lizatka cokolady kde umele farbiva uz bude pomaly rok ale bojim sa velmi toho lebo som mu nevedela pomoctsem tanm sa vyhdime ale to len 5 botiek ako ssosovica drzim vam palce

tamka84
28. jún 2010

no ahojte, malej to úplne zmizlo...postupne cez week, ale včera už nemala vôbec nič...tak sa teším...ani odber krvi zo žili nebol nutný, len v prípade keby sa jej to opäť vrátilo ... tak dúfam že nie... 😖

emmo
28. jún 2010

no tak super 😉
my uz lepsie,pomalicky sa z toho dostavame 🙂

tamka84
29. jún 2010

držím palce aby vám to tiež rýchlo zmizlo