Vyrážky červenej farby na ruke. Môže to byť žíhlavka?

tanja61
8. feb 2009

ahojte baby potrebujem poradit pretoze dnes rano sa malemu urobili na rucke asi 4vyrazky slabo cervenej farby a vo vnutri ako pupencek svetlej farby do pol hodiny mu to vymizlo a teraz vecer som si vsimla ze to ma zase na ruke pomoooc ☹ citam tu teraz o alergiach a citala som aj o zihlavke ze ma taketo priznaky alebo este horsie a neviem co teraz robit 😒

tanja61
autor
8. feb 2009

z rucky mu to zmizlo a urobila sa jedna vyrazka pod okom ☹ a na lici ktoe pomaly miznu poradte

ivca82
8. feb 2009

Tanja ahoj, môže to byť aj potravinová alergia. Neberie malý teraz nejaké lieky? Nepil nejaký čaj bylinkový alebo niečo podobné?

ivca82
8. feb 2009

pozri aj tu, už sa o niečom podobnom písala, možno ti to pomôže, ak máš doma kvapky fenistil, tak mu daj tie, malo by to pomôcť, ale ak sa ti to nebude zdať a bude to horšie, tak radšej skoč na pohotovosť.
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

denisocka
8. feb 2009

ahoj,tak ta tema je moja,my sme to mali predpokladam z jahoddy,alebo ešte ma napadaju mandle-ktore som ja jedla alebo kokos .teraz to nejeme a chvaladbohu to nemáme,ale je to z potravyn,niekto mi raz vravel že je to " myznuci exantem"

tanja61
autor
8. feb 2009

ivca vcera sme boli na pohotovosti lebo ma maly zapalene ocko a predpisali nam antibioticke kvapky do oci dala som mu ich poobede a vcera vecer a rano z nicoho nic mu vyskocili tie vyrazky ako keby od pokrivy ☹ hned zmizli a za cely den nic az vecer z nicoho na rukach zmizli po 15min.tak pod bradov asi 6 potom pod okom a na lici....dala som mu fenistil kvapky a kvapky do oka nie pre istotu keby ze to je s toho...denisocka poznam tvoju temu len ma v rychlosti nenapadla,stalo sa nam to prvykrat teraz ked zajdem zajtra k lekarke tak bude brat malemu krv alebo skratka sa to zametie ze je to na nieco alergia?neviem ake su postupy a zijem v UK tak tu je vsetko inak ☹

tinaa
8. feb 2009

tanja61 to co opisujes môze byt zihlavka. Mali sme presne taky isty priebeh, tie pupenceky vysli, potom zmizli, potom sa zase objavili na inom mieste, ale preslo samo do 2 dni. My sme to tusim mali z pudingu kakaoveho. Nebola som s tym ani u dr. ani som jej nic na to nedavala. Ale samozrejme, ak by to neprechadzalo, treba ist k dr. Drzim palce. Kazdopadne vyskusam jej dat ten puding este raz, a uvidime, ci sa to znova prejavi. Skus si spomenut, co ste jedli pred tym, nez sa objavili tie pupenceky, mozno to bola potravina, ktoru maly jedol 1x ale nemusi to znamenat, ze je na nu alergicky, proste to jedol 1x a telo takto zareagovalo. Aspon mne to takto bolo vysvetlene. Vela stastia.

tanja61
autor
8. feb 2009

tinaa no tie vyrazky som si vsimla dnes rano a rano pije len mlieko,po mlieku mal ranajky chlieb s maslom a potom az obed a jedol len polievku zemiakovu dryhe jedlo nechcel,ked vstal jedol rizoto potom mandarinku a vlastne som si vsimla ze este pred tou mandarinkou mal stipance na rukach 😒ktore sa potom akokeby premiestnovali ...je mozne ze keby to bolo s tycj ANT.kvapiek tak sa to prejavi az rano ked som mu kvapkala vecer?pretoze rano som mu kvapkala uz ked to mal a pocas dna nie az teraz vecer som mala ale vyradila som ich...

tinaa
8. feb 2009

aha, tak to vyzera potom ako reakcia na tie kvapky, nie na potraviny. V tom pripade kontaktuj dr. aby vam predpisala ine. Inak ti neporadim. Inak by to mohla byt aj ta mandarinka, ale ked pises, ze to mal uz pred tym, ako ju papal. 🙂

tanja61
autor
8. feb 2009

len stale rozmyslam vcera po dlhsom case zjedol aj kusok jablka a citala som ze jablko je alergen a mandarinky papa uz 3mesiace skoro kazdy den lebo ich miluje a doteraz nebola ziadna reakcia 😒 je mozne ze sa objavi reakcia az po case ked babo zje nieco skor alebo reakcia na potravina sa ukaze hned ked nieco zje?

tinaa
8. feb 2009

to je naozaj tazke, prist na to, co vyvolalo tu reakciu, ale myslim si, ze ked mandarinky papa uz 3 mesiace, tak by sa reakcia objavila uz skôr. Jablko nepatri medzi alergeny, ale kazde dietatko je ine, takze tazko povedat. Skôr by som vylucila tie kvapky, resp. ich vymenila za ine, predsa len, ich uzil 1x, tak je to dost pravdepodobne.

denisocka
9. feb 2009

ano,je to ťaže na to prisť a može to byť aj z kvapiek,radšej si zavolaj,alebo šak sleduj či sa to urobi zas.Ono niekedy radešj par štipancov ale dobrať antibiotika,než ich prestať brať.ale to je na rozhodnuti lekára

tanja61
autor
9. feb 2009

dnes sme boli u lekara a lekarka mi povedala ze to moze byt od kvapiek alebo aj od jedla ze si mozem vybrat 😠 vymenila nam kvapky ale maly aj po vysadeni sa poobede ase vyhadzal asi na 15minut a nic take sme nejedli,vyslo mu to vtedy ked sa nehneval poriadne a plakal comu nechapem ved s toho sa deti nevyhadzaju aspon dufam 🙂 inak povedala lekarka ze oni nerobia take vysetrenia na alergeny ze to je uplne bezne tak neviem co na to povedat. u nas to ako funguje v takych pripadoch neviete?teploty nema,ale strasne sa hrabe v pusinke mozu to byt aj zubky?
😒 a taha si jazyk a skrabe comu som dnes nechapala.... 🙂

denisocka
10. feb 2009

aj naš sa škriabe v krku -až ho nadvihuje,tiež mám o tom temu 😀 x

tinaa
10. feb 2009

tanja61 ked je dieta vzdorovite, v afekte, tak sa mu vyhodia take cervene flaky hlavne na tvaricke. Nasa to ma bezne, ked sa velmi hneva 😠
Aj za jazyk sa dost casto skrabala, sme sa z toho smiali, ale doteraz neviem, preco to robila, mohlo to byt od zubkov, ze ju vsetko svrbelo.
Kamoskin syn sa tiez vyhadzal po kadecom, bola u dr. a tiez jej len povedala, ze treba sledovat, po ktorom jedle sa to stava. Takze tak to vyzera, ze to je na nas, aby sme na to prisli.
Ja si myslim, ze nove potraviny, ktore dietatu zaradujeme do jedalnicka, môzu vyvolat reakcie, ale telo ich casom prijme. Teraz nemyslim take reakcie, kedy dieta velmi opuchne alebo podobne.

tanja61
autor
10. feb 2009

baby tak neviem s coho lebo maly sa v noci zabudil s placom a ked som ho zobliekla tak bol cely vyhadzany brusko,cele nohy a rucky dala som mu fenisil a zabral zrejme lebo sme pokojne spali do rana a rano ani jedna vyrazka..pisem si vsetko co jedol od soboty...takze mozem teraz len hadat s coho?a nato ze v noci nic neje tak to moze byt oneskorena reakcia na nejake jedlo?dost je mandarinky tak nato to tipujem 😒 poradte mam mu davat fenistil aj ked nema vyrazky niekolko dni alebo az ked sa vyhadze?nemam skusenosti vdaka 😉

denisocka
10. feb 2009

fanistil davaj ešte par dni a mandarinky samozrejme vysad! vysad všetko čo alergizuje,komplet,uvidiš či sa nezlepši,alebo či sa to zas objavy

ivca82
10. feb 2009

Tanja skús to odfotiť keď sa zase vyháže, aby si to mohla ukázať dr. prípadne, mne mala malá reakciu na atb. ale fenistil to upravil, dávala som ešte pár dní po vyhodení, ale pri dalších atb to isté zase prvé dni a potom nič. ale keď mal celé telíčko vyhodené, a plakal, tak ho to asi svrbelo a potr. alergie tuším nesvrbí 🤐 nemáš nejakého známeho doktora tu na SK? Že by si skúsila zavolať, lebo ak je to fakt žihlavka, môže to byť aj nebezpečné 😔

tanja61
autor
10. feb 2009

ale fenistil mam davat 3krat do dna ako sa pise?alebo ak sa len vyhodi?ivca citala som na nete o koprivke zihlavke co je vlastne jedno a pise o nej ze je to vlastne alergia ci uz na potraviny,ant.,alebo praci prasok len je ich viac druhov a pise sa pri nich ze to velmi svrbi tak neviem...prave preto mam strach lebo som citala aj ze moze byt nebezpecna....mam znamu lekarku tak jej zrejme zavolam pretoze tu je vsetko v poriadku oni to nebudu skumat co to je a ked to mizne tak nic vazne 😠 denisocka jasne len si musim poriadne prestudovat co vsetko je alergenne 😉

ivca82
10. feb 2009

veď práve, keď to mal také po celom telíčku a plakal, asi ho to svrbelo aj. Môžeš fenistil 3x do dňa, pár dní aj po tom ako už nieje vyhádzaní pár dní. A kde si, v UK? Daj vedieť ako sa vám darí 😉

denisocka
10. feb 2009

tanja,ja davam fenistil 2x10kv - a tiež ho to nesvrbelo,lebo si to nešekriabal .donedávna som mala v albume ajkftky,každy den ake sa mu vyhodili,ale som to zmazala,bo polovica mi pisala IP že jej bože jake to ma a čo to ma a take hefty.poviem ti,odkedy skončili vianoce a dobral všetky 3 antibiotika,tak to už nema,nedavam mu už nič z jahod a kokos,nejem to ani ja.Iba po txch mličnych veciach ma červene draplave líčka

denisocka
10. feb 2009

jaj ešte om chcela,pochodila soms tým pediatričku X krat,dokonca se boli na alergologii kvoli imunite-tak mi to prišlo vhod to spomenuť a vobec sa nad tým nepozastavili,vraj je to bežne,že stresujem. Ja som sa hlavne bala (ved si čitala o žihlavke) žr by z toho mohol dostať z ničho nič nejaku anaf.reakciu,opuchnuť,dusiť sa a tak-ale nič sa nekonalo,vraj to by mal "inu" žíhlavku,hned a nie take vysevy miznuce. Takže asi ti nič neostane,len ako ja -zapisovať každu omrvinku a po čase sama zistiš

tanja61
autor
10. feb 2009

dakujem baby za rady no dufam ze to prejde 🙂 inak tiez vsade citam ze netreba robit paniku ze deti sa pomerne casto vyhadzuju no le nestresuj ked take nieco vidis ☹ ivca som v meste Newport juzny wales 😉 urcite napisem aku noc sme mali a tak..inak baby aj rozmyslam ci nemoze to byt aj od prasku lebo som ho zmenila a aj avivaz 😒 tak to su moje spekulacie 😀

ivca82
11. feb 2009

Tanja tak to by mohlo byť na telíčku s prášku, ja mám muža takého cilivého, raz som zmenila prášok a skoro umrel, ani nie tak od prášku ako od šoku, že v čom som to ja prala, keď sa on chudáčik vysypal 😀 😀 som myslela, že si niekde tam, kamošky čo sú tam hovorili že zdravotníctvo 0 bodov, na všetko ibalgin a hotovo 😖

tanja61
autor
11. feb 2009

ivca ano tak to je pravda ze zdravotnictvo 0bodov su veci s ktorymi suhlasim ale niekedy som zarazena ze doktori vsetko beru na lahku vahu akokeby nechavali vsetko na prirodu len zabudaju ze nezijeme volne v prirode ako zvierata 😀 ktore si musia poradit...ja musim chvalit nase zdravotnictvo ale je vela ludi ktori nadavaju na nasich lekarov tak by som im odporucila prist na cas do zahranicia...nevyrovnaju sa nasmu zdravotnictvu 🙂 na vsetko ti predpisu ibalgin alebo paracetamol a mozes ist domov...mam kamosku ktora trpela bolestami hlavy a stale len jej dali ibalgin a ked uz bola u lekara 5krat ze nezabera tak jej lekarka namiesto vysetrenia povedala ze nech nemysli na bolest a prejde ju to 😠 no zastavuje sa rozum,myslim ze aj ja by som mohla tu robit lekarku 😀 na pc pisat viem a viem napisat aj paracetamol a ibalgin 😀 takze tak to tu je....mam skusenosti ked som mala mimo maternicove tehotenstvo a mesiac som chodila do nemocnice ze mam silne bolesti tak namiesto vysetrenia ma nechali polezat na 3dni v nemocnici dali mi paracetamol a poslali domov ☹ samozrejme som prisla domov a na otocku nazad az kym ma nezobrali pod noze za 5min 12nast ako sa hovori a prisla som o funkcny vajecnik ☹ moj lekar na SK zdvoraznil ze u nas by sa take nieco nemohlo stat 😒 ale som sa rozpisala 😀 inak vyrazky zatial nemame,davam fenistil ale len na noc popripade tak dufam ze to bude ok

ivca82
11. feb 2009

Tanja, nech sa vám to už len lepší 😉 tiež od témy ale vo vela veciach sa môžemu učit od "západu" ale aj vo veľa veciach byť radi, že to u nás funguje tak ako funguje. Bola som 8 rokov v zahraničí, tam sa aj malá narodila, mala som ale štastie, lebo v oblasti kde som bola bolo zdravotníctvo na 1* a domáci nadávali, že hrôza, som si myslela, že nech skúsia zájst u nás v noci na pohotovosť, keď tam im spravia kompletné odborné vyšetrenia aj o 1nej v noci. Len keď mi kamošky čo sú v UK rozprávali že ako to tam funguje v zdravotníctve, tak som bola poriadne v šoku 😅

tanja61
autor
11. feb 2009

😒 asi tak....alebo musis mat stastie na akeho doktora natrafis.... 🙂

snezienka11
12. feb 2009

ahoj tanja, moja mala mala zihlavku v lete, je typicka tym, ze vyrazky sa tvoria lokalne, zmiznu a opat sa mozu objavit na tom istom mieste alebo inde, a svrbia, nie je to ziadna tragedia, uzivali sme par dni antihistaminove kvapky a do tyzdna to odznelo

tanja61
autor
12. feb 2009

no kazdy den malemu davam fenistil ale az ked ide spat a zatial je to v pohode 😉

denisocka
15. feb 2009

ako?

tanja61
autor
15. feb 2009

no chvalaBohu je to dobre daval som na noc fenistil kvapky a nejak to utichlo dufam ze to tak aj zostane 😉