Vyrážky na tváričke. Ako sa ich zbaviť?

cistko
13. okt 2007

Lekar povedal, ze u to potnicky a ze to mame z tepla. Kedze nekurime a byt nemame urcite prehriaty, skonstatovali sme, ze je to z perinky a tak nam lekar odporucil nebalit do perinky len na kojenie, inak nechat v dupackach. Takto fungujeme uz treti den a tie hnusne vyraztiska nie a nie zmiznut, drobec vyzera ako pubertak, tvaricku ma celu drsnu a nad obocim to ma az tak zlte a skaredo sa to supe...nemate nejaku radu?

saskarisko
13. okt 2007

cistko skus holtovu mast. tvaricku treba nechat vysusit, a touto mastou potierat, a za chvilu ju bude mat ako "prdelku" 😀 . je troska smradlavejsia, stoji cca 20 Sk, a kupis ju normalne v lekarni.

cistko
autor
13. okt 2007

Normalne natriet ako krem na tvaricku? My sme totiz prestali pouzivat aj olejcek po kupani, davam len na telicko, lebo ked sa potom "stretol" s mojim mlieckom tak to velmi smrdelo ako mokre pradlo zabudnute v pracke 😀

saskarisko
13. okt 2007

len tak natriet - 3x denne. nam to odporucila dokina. ked sa pozries v mojom albume tak fotky, kde si Risko vybera cumlik, tak tam ma hroznu tvaricku. a ked sme to natreli tymto holtom, tak to preslo. a to som pred tym skusala sudokrem, modru indolonu, olivovy olej.

ja uz na tvar ani olej moc nepouzivam.

cistko
autor
13. okt 2007

Jooj, tak to mate pekne oproti nam. Mna sudokrem ani nenapadlo pouzit na tvaricku. Som si myslela, ze je to len na zadocek🙂))Skusim este ten, lebo aj tak az v pondelok pojdem najskor do lekarne. Po akom dlhom case to zabralo? My mame o tyzden v nedelu krstiny, tak dufam ze uz budeme v poriadku a nie ako pubertaci🙂))

veronika13
13. okt 2007

nášmu pomohla na tváričku nechtíková masť, mal také vyrášky červené po líčkach. Vyzeralo to ako potničky, no podľa mňa neboli. A tiež nám pomáha, keď sa malý poškriabe. Na druhý deň sa už robí chrastička a nie je to tak zapálené 😉

sue
13. okt 2007

...len tak mimochodom, nemôže to mať drobček od toho MM od kamarátky? 😕

ludik
13. okt 2007

caute babenky
tak ja mam ten isty problem,ako vidim cistko my sa tu zasa stretavame 😀 ak si na mna pamatas[kojenie a odsavanie].mala ma strasnu tvaricku,cervene vyrazky a drsne licka,supe sa nad obocim a po uskach,vyzera to strasne zle.Lekar mi kazal dat olivovy olej no nezabralo a tak som po niekolkych dnoch skusila modru indulonu a tak sa mi vidi ze je to lepsie.Akurat idem okupkat malu a potom ju znova natriem a uvidime zajtra. 🙂

nenka83
13. okt 2007

baby caute.moja tema!my tie vyrazky mame aj teraz a mala ma polroka, obcas zmiznu, vratia sa.je to kolobeh.vyskusali sme vsetko! lakarnicka si na nas zgustla.teraz 2 krat fenistil po 3 kvapky, denerel prosti alergiam... a Modra indulona.ziadne drahe kremy.a to kojim!

lilyk
14. okt 2007

ahojte, nam na zlte supinky na hlavicke a pri oboci pomahalo natieranie harmancekom a potom jeden krem ktory som objednala cez internet/CZ Xerial Capillaire-ale ten je vyslovene na zlte supinky 😉 na cervene vyrazky by som skusila modru indulonu.

cistko
autor
14. okt 2007

Sue, urcite to nie je z toho mlieka, lebo to ma uz dlhsie, nie odkedy prikrmujeme tym mliekom 🙂 a priznam sa, ze presne takuto reakciu som od niekoho cakala po vcerajsom prispevku, len asi bola otazka casu kedy hihi a od koho🙂)) 😀

cistko
autor
14. okt 2007

ja som skusila na pol tvaricky dat sudocrem a na pol modruindulonu ci sa to polepsi a ci nie, ak nepostrehnem ziadnu zmenu tak vyskusam ako radila saskarisko holtov krem a potom napisem co nam zabralo, ak nic z toho tak budeme skusat dalej, prinajhorsom budu fotky z krstin taketo vyrazkove 😕

luciaj
14. okt 2007

my mame s malou rovnaky problem ☹ skusila som cicadermu, tak uvidim a dam vediet.

veronika13
14. okt 2007

skúste tú nechtíkovú 😉

saskarisko
14. okt 2007

cistko za 2 dni mal tvaricku ako predtym

cistko
autor
15. okt 2007

ludik, tak zatial sme to neporiesili a mam pocit ze je to este horsie ☹ cez vikend som natierala sudocremom ale ako keby s to zvacsilo este, uz ich ma aj na uskach aj na brade:(tak dnes manzel ide do lekarne pre tu holtovu masticku, tak uvidime.
Inak dostali sme rady aj na hlavicku - detsky olejcek aviril a na tvaricku krem pi/ytiol? Nic mi to nehovori...vam nieco ano?

eva4444
15. okt 2007

cistko my sme mali tiez take pubertiacke vyrazocky. povedali mi, ze je to akne novorodencov, ze to ma z mojich hormonov, ako kojim. samo to vymizlo behom druheho mesiaca, my sme s tym nic nerobili, aby sme nenarobili este horsie, mal ich hlavne okolo pusy a na brade, sem tam aj niekdde inde 😉

cistko
autor
15. okt 2007

Hej to sme mali v nemocnici a taketo vyrazticky zmizli same, to nam povedali a zmizli velmi rychlo obcas sa pri kojeni jedna dve spravia a za dva dni su prec. Robia sa okolo pusy. Ale tieto su ine, fakt vyzerali na zaciatku ako potnicky, aj lekar povedal ze su to potnicky, ze mame ubrat z kurenia a nebalit do perinky, mal ich aj medzi vlaskami. Nahorsie vyzerali tie nad obocim zmenili sa na suche zlte flaky a take supinky z nich sli. Teraz aj tie na lickach su uz take zltkaste a uz ich ma aj na uskach a medzi vlaskami. Preto som pisala ze na toto co je medzi vlaskami ma upozornovalo vela znamych a ze to riesili tak ze natierali nahrubo olejcekom /vraj najlepsi je aviril/a potom vycesali s kefkou. A s tvarickou neviem co.... 😒

cistko
autor
15. okt 2007

A tiez ma napadlo ci to nemoze byt z plienok, tie nase su take strasne draplave, brrr, neviem ich nijak zmakcit, fuj. No a mam az tri mamkine co mala po nas odlozene a tie su take jemnucke makucke ale co to su tri plienky????

cistko
autor
16. okt 2007

Taaaaaak vcera sme skusili tu holtovu mast. Tvaricku vycistili harmancekovym odvarom, natreli, dnes uz treti krat a pekne sa to hoji 😅 😅 😅 Dakujem velmi pekne za radu, tetuska v lekarni poradila aj to, ze ked to "strasne" prejde, tak mame domastovat este nejaky cas tvaricu sudocremom aby sa to nevratilo. Takze dnes sa chystame na celotelovy harmancekovy kupel a dufam ze do nedele budeme mat cele telicko ako anjelik🙂 🙂

susik77
16. okt 2007

ja to moc neriesim-ze vraj to maju vsetky babetka do 3.mesiaca-potom by to malo zmiznut. akurat malej pred kupelom pretriem tvaricku tamponom namocenym v nechtikovej kupeli, v kt. ju kupem-od weledy

cistko
autor
16. okt 2007

susik77 ale my sme to mali velmi velmi skarede, fakt az hroza, horsie ako puberta, po celej tvaricke a nad obocim az take zlte, a dokonca aj cele uska tak vyzerali, teraz je uz tvaricka celkom pekna, obocie sa osupalo len uska ostali tak smiesne hihi🙂

grety
17. okt 2007

cistko - my mame to iste momentalne uz vo faze ustupu, pouzivali sme aj holtov krem ale sa mi zdalo, ze z toho to tak zdrsnelo. Nam zabralo - rano a vecer najprv natriet s jarischovym roztokom a potom na to naniest excipial krem. do kupela davam 3 lyzice harmanceku. a fakt pomaha. tiez som mala pubertacku - teraz uz je len taka zacinajuca pubiska ... 😀

cistko
autor
17. okt 2007

My to uz mame celkom pekne, maly dost placka ked mu to natieram ale uz len dnes jeden krat a koniec/dufam na dlho/vecer spravime zase harmancekovy kupel a po kupeli uz natriem len sudocremom aby sme to zase neprehnali. Trosku ma drsnu tvar ale oproti pondelku je naaaaaaaadherna🙂

luciaj
17. okt 2007

aj my sme skusili holtovu mast. licka su uz super, obocie sa pomalicky zacina odlupovat ale mame este vo vlaskoch ... tak snad to za par dni prejde celkom ...

majula
17. okt 2007

Nám detská lekárka povedala, že akonáhle bude mať mesiac, aby sme sa nezľakli, že sa mu urobia tieto vyrážky...aj tak bolo 😨 my sme natierali obyčajnou modrou indulonou a odvtedy má tváričku jak bábika...určite to vyskúšaj 😉

sedmokraska2
17. okt 2007

Ahojky, nám na takéto vyrážtičky doktorka predpísala mastičku infadolan, do 3 dní sa to oveľa zlepšilo a ešte nám ju odporučila používať vždy keď ideme von.Len neviem či je aj voľne v predaji.papa 🙂

maca5
17. okt 2007

my tiez pouzivame na vyrazky holtovu mast a pomaha ... dcerka ma lupinky aj vo vlaskoch, dala som dnes holtovu aj tam, tak dufam, ze nam to pomoze 🙂

cistko
autor
18. okt 2007

Davate to aj do vlaskov? My mame este vo vlaskoch drobne vyrazticky a trosku vzadu na krku ale do vlaskov som to nedavala, tam radili olejcek ale to sa mi velmi nepaci....inak licka su ciste akurat sa mi teraz zda koza dost sucha natierat s niecim ci sa to opravi samo???

kikaz
18. okt 2007

Cistko nám pomohol Infadolan aj na hlavičku

jankajs
25. jún 2009

Skúš votrieť trochu olivového oleja do kefky na vlásky a krúživými pohybmi vyčesávať a vyfúkať odumretú pokožku.