Vyrážky na tváričke, krku a hrudi u novorodenca

radka2014
9. feb 2014

Ahojte mamicky.Moja mala ma mesiac a od porodu nebola velmi cista,teda myslim bola taka cervensia a mala take akoby flaky a vyrazky.Myslela som si,ze sa casom vycisti,ale nejak sa to nezlepsuje,skor naopak.Ked je v klude,ze spi,je to ovela lepsie,ale trosku ked sa ponapina al.len tak je hore,je to horsie.Tie vyrazky su cervene,aj take flaky ma,najviac na tvari,krku a hrudi.Raz zmiznu,potom sa zase objavia,ze je to take menlive.Neviete mi s tym poradit,co to moze byt?Ci sa este ozaj len cisti a casom to prejde al.to moze byt nieco vaznejsie?
Dakujem za kazdu radu!
Beata

hanata
15. máj 2017

Moje dieta malo nieco podobne. Po umyti a vysuseni pokozky som natierala sudocremom asi 2 tyzdne. Zmizlo to.

lilu74
10. okt 2017

V lete sme mali nieco podobne. Po kupani som maleho ususila a natrela tenkou vrstvou bepanthenu care, ten vyuzivam na skoro vsetky kozne problemy a pekne zabera vzdy.

jakubickovasimona
29. mar 2018

Dobry den , mame 7tyzdnov malinka je dojcena...uz 2hy den mame taketo potnicky alebo ekzem...vsetko pouzivame ako doteraz aj plienky aj kozmetiku, stravu ja nemenim kedze kojim...doktorka nam ju nevidela po telefone ze jej to mam natierat ciernym alebo repikovym cajom...
Dost to ma cervene ...az ako keby zapalene make fliacky aj s pupAcikmi...neviem ani ci ju to svrbi..nesuucha sa o perinku, nedriape si to..nepostrehla som zeby bola nespokojna..neviem ci to zabera s tym cajom...len sa chcem spytat ci u nejakeho babetka sa vyskytlo nieco podobne...kolko to trvalo
Dakujem

sashulik
10. máj 2018

@dadika41 Toto je dojčenská seborea. 2x denne mastit mastami Fucid a Fungicidin. Zmiešať spolu v rovnakom pomere a každé ráno umývať mydlom z kozieho mlieka. Do kúpeľa pridávať Linolu. Určite to zmizne

sashulik
10. máj 2018

@jakubickovasimona dojčenská seborea

luciaholubova
2. feb 2020

Dobrý deň mam otazku moja mala ma asi od 2, 3 tyzdna vyrážky zacalo to na tvaricke trosku potom sz to ukazalo v hlavicke teraz krk hrud aj chrbatik.... Neviete niekto co by to mohlo bit? Alebo z coho??
Vszde citam a pocuvam od ludi zevraj babyakne teda dojcenske ale az tolko??? A stale viac a viac???
Fakt uz si neviem rady vraj jej nato nemam nic davat ze to zmizne samo a nemam ju ani kuoat len raz tyzdenne... 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Vyzera to takto momentalne
Dakujem vopred za rady a tipy

coochy
14. júl 2020

@luciaholubova no co bolo to baby acne? zmizlo to?

katarinka197
9. sep 2020

@dadika41 nas to lresne takto isto.Lenze este aj na krku v zahyboch ale mam pocit ze su to potnocky kedze je trosku plnejsi a ma zahyby na krku.Verin ze sa to poriesi cim skor tak ako aj vam.

nttnnt
5. okt 2021

@katarinka197 aj ste zistila co to bolo moj maly ma toto presne ako pridala pani fotky rozlieza sa to zatial ma vsak chrbatik cisty len hrud tvar a za usami a krku

coochy
5. okt 2021

@nttnnt podla mna to je baby acne, moja mala to iste na tvaricke.. len to chcelo cas 🤷‍♀️

nttnnt
5. okt 2021

@coochy ja uz len kupujem kadeco biodermu ,ovsene kupele, holtov krem tak som zvedava ci to zaberie🙄

lkederka
15. máj 2023

@radka2014 prosim Vas aka masticka vam zabrala?