Vyrážky na zadočku. Ako sa ich zbaviť?

marse
7. mar 2008

Mam problemik s vyražkami na dcerkinom zadocku. Je to nieco aklo ked bola mensia a mavala od plienok zapareninky. ale teraz uz cez den plienky nema vobec, chodi na nocnik. len v noci ma plienku a aj ta byva obcas rano uplne sucha, cize z toho to byt nemoze. Vyskusala som uz rozne masticky aj zasypi ale nepomohlo. Preto by som chcela poprosit mamicky o nejake rady ako sa ich zbavit. Dcerku to ani nestipe ani nesvrbi tak uz naozaj neviem. Dakujem za kazdy prispevok

other_side
7. mar 2008

ahoj, moj maly mal pred nedavnom podobny problem, mal velmi zaparenu ritku az sa mu robili pluzgieriky ☹ baby odtialto mi poradili sudocrem a zapareniny aj s pluzgierikmi boli do 3- 4 dni uplne prec! a tiez som skusala kadeco ale zabral az ten sudocrem 🙂

marse
autor
7. mar 2008

dakujem ten pouzivam pravidelne na vecer ale ani po nom to nemizne, preto som uz zufala 😒

xxmargaretka
8. mar 2008

ahoj..mne kamaratka vravela,ze ked jej mala ma zapareny zadocek-vyrazky tak si vyluhuje dubovu koru a to jej priklada + ju necha bez plienky,ale tu uz vy nemate..gitka

junovka
8. mar 2008

ja som zadok vymyvala v harmanc.odvare.Alebo skus pouzit od Boironu/homeopatika/Cicadermu masticku.

marie2
8. mar 2008

Ahoj nám na to zabírá večer do koupání přidat heřmánek a na noc namazat b-panthenovou mastí a do rána je po problému.

kejka
8. mar 2008

Tak nám nejvíc pomohla Imazol pasta-ne krém.Je to jako zasádrovaný.Večer jsem namazala a ráno skoro bez problémů.Zkusit to můžeš,snad to zabere. 😉

denik
8. mar 2008

my tiez pouzivame sudocrem, skusala som aj imazol.. raz pomaha to, inokedy nieco ine.. mam pocit, akoby povod tych vyrazok nebol vzdy rovnaky.. teraz ma dcerka zase cosi na zadocku a taha sa jej o hore az k brusku.. odvcera ju mastim sebamedom (na zapareniny) a mam pocit, ze je to lepsie.. s touto kozmetikou som aj inak velmi spokojna..

charlinka
9. mar 2008

Ahoj, ale možná to nejsou zapařeninové vyrážky a bylo by potřeba použít uplně neco jiného nebo změnit krém který používáš. my taky používáme sudocream ale i bpantenol, který je tu ale není k dostání, jen v čechách a v madarsku je taky velmi dobrý.

jenniferka
9. mar 2008

charlinka - ten bpantenol je na zapareniny dobry?lebo my pouzivame sudocream a nie vzdy to zabere.ak hej,tak to poviem babke,nech mi ho kupi v cechach 🙂

silvika077
25. apr 2008

marse: Skús vyskúšat PITYOL - mastičku,mojim vždy zaberie. 🙂

maca793
30. apr 2008

skús pastu avantan dostaneš ho len na predpis, u kožnej. nám pomohol.

maca793
30. apr 2008

silvika077
PYTIOL sa smie dávať len deťom od 10rokov a nie takým malým. čítala si letáčik? ☹
nič proti tomu, ale predsa. ☹

koc
1. máj 2008

ahojky,
pozor avantan se smí používat jen krátkodobě, obsahuje kortikoidy ( dle naší dr.)! Malý ho měl kvůli suché červ.kůži v podpaží a pod kolínkem - podezření na atop. ekzem ( naštěstí pomohl+olivový olej). Na zadeček nám nejvíc pomáhá imazol pasta a taky pomohlo změnit značku jednor. plenek. Když je zadeček o.k. - mažeme baby crem bubchen, penaten crem ( vždy musí být hustá pasta). 😉

maca793
2. máj 2008

koc
pravdaže, je to len dočasné, len do ustúpenia exzému a vyrážok,
a aké plienky si používala? ja od narodenia dávam len TESCo plienky tie bielo-modré, osvedčili sa mi aj pri dvojičkách.
takže z plienok to asi nebude. ešte som rozmýšľala, či to nebude výsyp z imudoru, ktorý teraz berieme na posilnenie imunity.

koc
2. máj 2008

maca
my jsme vyzkoušeli hodně značek ( malý má problémy s vyr. na zadečku cca od 5 měsíců) plínek a nejvíce se nám osvědčili huggies clasic přes den ( je ale potřeba je střídat nejvýše po 4 hod., protože na déle nám protekly), a na noc, cesty pampers active baby. Jinak hodně větrat bez plínky, častěji přebalovat,umývat vlažnou vodou a žádné mastné krémy a mastičky, spíše pasty, které dobře přilnou a nesmažou se hned, vyhýbat se jídlům, kt. mohou dráždit ( rajčata, maliny..).Imazol (pasta) je výborný, lze ho koupit i bez předpisu cca za 60 Kč, léky bych možná až po poradě s dr. pokud to půjde na čas vysadila - uvidíš, zda to bude lepší. Pokud Vám ale dlouhodobě nic moc nezabírá - nech si napsat doporučení na kožní - pokud by nám totiž imazol po všech mastích, co jsem vyzkoušela ( a že jich bylo!) nepomohl, už jsme měli žádanku. Naštěstí se to zlepšilo. 🙂 Jakou používáš dět.koupel? Může dráždit i dět. kosmetika, nám se nejvíc osvědčila s přídavkem olivového oleje. 😉

maca793
3. máj 2008

koc
avantan nám dala kožná, pretože po týždni nezabral Imazol. a to proti imunite musí dotrať, máme už len 1 ampulku. a navyše, žiadnu detskú kozmetiku on narodenia malej nedávam, ani penu do kúpeľa, nemastím ju, po kúpaní sa vetrá max.20 min, aby neprechladla.

a myslím si že od plienok to nie je. vyššie som písala, že od gumičky od plienky je vysypaná asi 4 cm nadol.
ale už sa jej to lepší. avantan sme začali krémovať v stredu, a už nám pomaly vyrážky miznú. a na riťku dávam rybaciu masť alebo imazol, paradajky ani maliny nedávam, ani jahody ani oriešky, a zásadne ju neutieram vlhčenými utierkami, len ju zľahka pri prebaľovaní opláchnem vodou a nechám poriadne vyvetrať.

koc
3. máj 2008

maca
nestíhám dočítat zpátky... doufám, že se to už bude jen lepšit - hodně štěstí... 😎

maca793
3. máj 2008

díky dúfam, že to rýchlo ustúpi

misa82
10. máj 2008

U nas nezabiraji masticky, ale klasicka fialka. Nevim, jak se to lekarensky jmenuje, ale namichaji to vsude za pakatel, sice je to neesteticke, ale u nas jedine ucinne. Do druheho dne je pokoj🙂

draga
10. máj 2008

tak já jsem vyzkoušela kdesi cosi (stalo se mi že se Dalíčkovi jednou kdysi a teď ještě jednou nedávno oprudila prdka asi po agresivním hovínku) a fakt nám pomáhá bepanthen...

junovka
11. máj 2008

ja zase preferujem, ked mame zadocek vystipany po hnackach pocas dna Candibenne krem a na noc Imacort 😉

marta09
20. máj 2008

Tak mne sa osvedčil Imazol krém-pasta, bežne používam len sudocrem a plienky huggies clasic. Ale asi veľa záleží, aké lieky berie babo, alebo ak má oslabenú imunitu - to je aj náš prípad - vtedy je náchylnejšia na vyrážky na zadočku. Inak mojej mojej susedke pomohla fialka - gencian. violet - to si pochvaľovala.

danu
15. júl 2009

loren • 1d, 32tt • Dnes o 17:09
ako dcerka prestala nosit plienky zacal sa jej vyhadzovat zadocek mali sme imazol nepomhol

junovka • 2d • Dnes o 17:21
loren, tiez presne aj mna toto trapi.Natierala som ju kadecim a nepomaha to.....

gedgitka.a
16. júl 2009

misa82: asi myslíš genciánku ne tu fialovou vodičku tu jsem nezkoušela bojujeme s opruzelým atopákem kolem zadečku a nad pindíkem, už 6 týden a nic nezabíralo i dětská dr je v koncích ☹

od narození nemažu ničím jiným než bepanthenem i, když si moje kámošky klepou na čelo, že jsem prdlá, že jim stačí rybilka a nebo aviril, ale malej má skrz atopák citlivou kůžičku, opruzelej byl jen jednou z navoněnejch Pampersek pomohl mu 3 dny imazola teď nepomáhá nic imazol, pevaril, pityol, zinkovka, zinkovka s endiaronem, sudocrem a je to boj ☹ ☹

monique02
19. júl 2009

nam nepomahal uz ani imazol(sudocrem atd.) tak doki doporucila chlorophyl spray v kombinacii s rybacou mastou pri kazdom prebalovani a do 3 dni bol pokoj 😉

drzim palce aby vsetkym drobcom rychlo vyrazky presli

lencika
24. jún 2013

na vyrazky to som sa natrapila, skumala som jedlo ci je alergicka, alebo toaletny papier ci jej nevadi no fakt vsetko, zacala som jej po kakani umyvat ritku a natierat ritku bepanthenom a ani neviem ako to zmizlo ale niekedy sa jej objavia ale fakt neviem z coho

laura164
12. júl 2019

Nám vždy zabral Fungicidin, aj keď mala zaparenú riťku, na druhý deň už nemala nič