Vyrážky okolo nosa a úst

ivetkatka197808
28. nov 2014

Prosim Vas nevie mi niekto povedat, ci sa uz s niecim takymto stretol?Od pondelka sa synovi vytvorili taketo vyrazky, ma ich len okolo nosa a ust ako je vidiet, boli take pluzgierove a teraz sa tvoria len chrasty....Diktorka nevie presne ,co to je vraj mnejake virusove ochorenie ,ale nevie povedat, ake....dala nam len Fucidin masticku...Nerozsiruje sa mu to, len sa mu tvoria chrasty....

nice202
28. nov 2014

vyzera to na nejaky druh herpesu. Herpes je virusove ochorenie....

trgypadl
28. nov 2014

@ivetkatka197808 vyzera to ako herpes

ivetkatka197808
autor
28. nov 2014

este jedna fotka

pat_mat_minnie
28. nov 2014

Herpes

ivetkatka197808
autor
28. nov 2014

@nice202
@trgypadl
@pat_mat_minnie tak doktorka si myslela, ze je to choroba ruky, nohy usta v pondelok, ale teraz len povedala virusove ochorenie....nepovedala herpes, a co myslite ta fucidin masticka je ok?
nezhorsuje sa to....moze nakazit aj ineho clena rodiny, co myslite?

nice202
28. nov 2014

@ivetkatka197808 vyskusaj toto Aciclovir je prostriedok pôsobiaci priamo na vírusy herpesu, ktorý je možné dostať vo forme masti, tabletiek a aj ako infúzny roztok. Ako lokálne ošetrenie je vhodná aj zinková mixtúra. plus herpes nema rad alkohol. skus aj alpou ponatierat..a nakazit samozrejme moze

trgypadl
28. nov 2014

skor by som dala zovirax masticku(antivirotikum), a dolezite doplnenie vitaminu B a C.cloenov rodiny moze nakazi, ale aj nemusi.obmedzit kontakt a pusinkovanie

ivetkatka197808
autor
28. nov 2014

@nice202
@trgypadl uz tyzden je doma zo skolky, co si myslite az kym sa mu to uplne nestrati ho mam nechat doma? neviem ako dlho to potrva, uz sa to zasusuje, no aj ten na brade, uz ma asi 3 dni taky zosuseny a stale ho tam ma....a ja ho v utorok nemam kam dat....doktorka mi povedala, ze jednoznacne az kym mu nezmizne uplne vsetko az potom do kolektivu....

ivetkatka197808
autor
28. nov 2014

@ivetkatka197808 inak dakujem za rady,a vitaminy uz doplname B komplexom a tu masticku asi pojdem aj do lekarne sa opytat...

trgypadl
28. nov 2014

@ivetkatka197808 dolezite je, aby sa mu nevytvarali nove loziska.ak uz praskli a zmokvali a uz len schnu, tak je fajn.a do utorka je este daleko. 😉 dolezite su tie vitaminy 😉

danuella
28. nov 2014

to je heropesovy virus v skolkach pomerne casty. my sme to mali aj na chodidlach a rukach+teploty asi 2 dni potom OK. u nas cela skolka sa prestriuedala v oktobri. mladi to nam aj pod kolenami a na rukach v zahyboch. davali sme vit B, nejaky prasok co sa zarabal s takou vodicou a uz tusim nic. presli vyrazky ale az o 2 tyzdne

ivetkatka197808
autor
28. nov 2014

@trgypadl nove sa mu uz netvoria, tak dufam mu prejdu do utorkaa dakujem za rady...

danuella
28. nov 2014

este ma napadlo ze maly to mal aj v ustach - dasna a v hrdle, na to sme davali taky gel do ust

ivetkatka197808
autor
28. nov 2014

@danuella tak mi teploty nemama, ani v ustach , len okolo ust, nosa a aj v nosteku, a maju to aj v skolke asi 3-4 deti, a myslim, zestale chodia do skolky....a zacalo to vraj jedno dievcatko, malo pod nosom, ucitelka upozornila rodicov a oni, len povedali, ze ma nejaku alergicku reakciu....tak dufam nam to coskoro prejde...

katkasofka
28. nov 2014

skus dat fialovu vodicku neviem ako sa presne vola gencianka alebo ako ta je velmi dobra

mummy01
28. nov 2014

@ivetkatka197808 podla mna su to sladke chrasty.Je to infekcne ochorenie ktore sposobuje tusim stafylokok takze antivirotikum je tu na nic.Skus vygooglit nieco o tom.

mummy01
28. nov 2014

@ivetkatka197808 este upresnim,choroba sa vola Impetigo.Lokalne treba podavat antibioticku mast a je teda hanba ze pediatricka to nespravne diagnostikovala.Som si ista ze je to impetigo:-P

ivetkatka197808
autor
28. nov 2014

@katkasofka

@mummy01 Pojdem aj do lekarne s malym sa opytat, kedze doktorka dala len fucidin, ale netvoria sa nove, len tie co mal na zaciatku tyzdna sa tvoria pluzgieriky a podobne a mozno su to aj tie sladke chrasty, kedze priebeh ochorenia zodpoveda tomu, co ma syn....len neviem preco to moja doktorka, nevedela takto identifikovat povedat herpes alebo sladke chrasty...., povedala len nejake virusove ochorenie, nevie ho pomenovat....

ivetkatka197808
autor
28. nov 2014

@mummy01 presne aj mne sa to na to podoba....tak neviem , co teraz vsak som s nou dnes bola a povedala mi toto a v pondelok povedala, choroba ruky , usta , nohy , ale nebola si ista, kedze na dlaniach a chodidlach nemal nic, povedala virusove ochorenie, ostat doma , kym sa nezahoji....ak by sa tvorilo viac prist zasa....ale videla , ze od pondelka sa viac navytvorilo....

mummy01
28. nov 2014

@ivetkatka197808 ved z tej fotky co si sem dala je to uplne jasne viditelne.Ja by som tych lekarov obcas prehla cez koleno☹ Ja teda niesom kozna lekarka ale kozmeticka a na skole sme sa ucili o vsetkych koznych chorobach tak preto viem...Fucidin je tusim antibakterialny ak sa nemylim len neviem ci je na vyliecenie dostacujuci.

mummy01
28. nov 2014

@ivetkatka197808 mrkla som pribalovy letak fucidinu a nedavaj mu to.Sla by som spet k doktorke,teda vyjadrila by som sa o jej sposobilosti stavnato ale to by mi asi stopli prispevok.Kukni si ho aj ty...fucidin je hormonalny a nemoze sa aplikovat okolo ust a je nevhodny na primarne bakterialne infekcie co teda impetigo je.Ale aj keby to bol herpes tak aj na ten sa nesmie fucidin davat...no mam dost veru

trgypadl
28. nov 2014

@ivetkatka197808 tak chod priamo ku koznemu lekarovi

ivetkatka197808
autor
28. nov 2014

@mummy01
@trgypadl och, a ide vikend, teraz uz nikam nestiham...

ivetkatka197808
autor
28. nov 2014

@mummy01 no pojdem aspon do lekarne sa na nieco popytat, aj ja som na nu nahnevana, ked som sa jej opytala dnes ,ze co to moze byt, ked aj deti v skolke to maju, tak ona ,ze to nevie identifikovat a povedala len nejake virusove ochorenie....a som si ani nevsimla , ze ten fucidin sa nema davat kolom ust...no musim jej to nabuduce povedat...nemala som s nou problemy ,ale dnes ma nahnevala, ked nevedela povedat, ze co to je...a ziadne vysetrenie atd....len pokracovat v liecbe a ked sa zhorsi prist bud. tyzden....

trgypadl
28. nov 2014

@ivetkatka197808 no skoda, nemate niekho znameho v nemocnici??

ivetkatka197808
autor
28. nov 2014

nie nie som priamo zo Snv, a preto aj lekarov mam len tych , co mam ,co mi odporucili....tak len cakat do pondelka...

ivetkatka197808
autor
28. nov 2014

@trgypadl nie nie som priamo zo Snv, a preto aj lekarov mam len tych , co mam ,co mi odporucili....tak len cakat do pondelka...

trgypadl
28. nov 2014

@ivetkatka197808 drzim palce, aby sa hlavne malemu polepsilo

ivetkatka197808
autor
28. nov 2014

@trgypadl ok, dakujem zatial...este dobre , ze je ten konik, keby ma to netrapilo tak to sem nedavam....no take odpovede lekarky , ze musela som to sem hodit....

trgypadl
28. nov 2014

@ivetkatka197808 to ma mrzi, ze mas take negativne skusenosti