Vyrážky podobné štípancom. Stretli ste sa s tým?

denisocka
27. dec 2008

synovi sa včera začali po tvári robiť akoby štípance, taka bozulka svetlá a dookola asi 7 mm červené . mal asi 2-3 na tváry a do 20-30 minut zmyzli a objavili sa inde . nesvrbelo ho to,lebo si to nešuchal ,ráno zas-mal na krkku jednu a na nose ...stretli ste sa s tým?

predsa su sviatky,rok už mal-tak pojedá aj medovníky.... ani ja si nedávam pozor aj ked kojím

neviem či je to niečo vážne,či zo stravy-vlastne čo to vobec je

junovka
9. júl 2010

@nikollette napis ako ste dopadli?? 🙂

nikollette
9. júl 2010

Je to že vraj granuloma annulare, a v pondelok s tým ideme na kramáre, nech nasadia liečbu. Lebo naša kožná sa s tým u málého dieťaťa za 40rokov nestretla. Že vraj u dospelých to lieči často, ale u bábatka, ešte nikdy 😕

ciska
12. júl 2010

Ahojte dievcata, citam ze moja Janka ma cosi podobne ako ste popisovali na prveja strane viacere. tiez si myslim ze je to alergia ale namam ani tusenia na co. (teraz) nic nemala nove. uz ssom asi pred pol rokom prisla na jednu vec co bol bractan bezne ho obsahuju sirupy prosti kaslu. ale dnes sa mala vyhadzala rano znova do dvoch hodin jej to zmizlo a pri poobednom spanku znova mala take ako poprhlena na ritke a rucicke. vcera som jej po dlhej dobe uvarila ovocny caj ktory ale predttym bezne pila myslite ze tomoze byt z toho. cez vikend mala teplotu max 38,7 jeden krat moze to mat suvis aj s tym.
ja uz neviem co to je skuste mi poradit. dik

sedmolinka
21. júl 2010

Ahojte mamičky, môj malý má zase už asi 3 dni hlavne na ručičkách a miestach, ktoré sú bežne vystavené slniečku také červené pupáčiky ako keby bol doštípaný od komárov, ale nesvrbí ho to ani sa neškriabe. Od zápästia ich má veľmi veľa, až také červenú ručičku má. Myslela som si, že sú to potničky od toho tepla, ale tie sú menšie. Môže to byť alergia trebars na slnko ? Teploty nemá, je v poriadku. Ďakujem pekne 🙂

crca
22. júl 2010

@sedmolinka Holka to má taky,jen na ručičkách a na tvářích,jakoby pod očičkama,kluk to má už taky,alej trochu pod těma očičkama,nejdřív jsem si myslela,že je to zase exém,ale dr. nám to vyvrátila,že to může být od sluníčka,dala nám Zyrtec kapičky a nějakou vodičku,je to s kortikoidama,tak to moc tím nemažu,jen dvakrát jsem ji potřela na noc a je to lepší,takže to fakt může mít od sluníčka 😉 Nemáme moc chodit na sluníčko,ale to jde docela těžko,mažu je vysokým faktorem 😅 😉

ciska
31. júl 2010

ahojte tak my sme skoncili na pozorovani v nemocnici. zaver je ze ked ma Janka oslabenu imunitu tak na bezne tolerovany alergen reaguje takouto kopryvkou. co to pre nas znamena je ze kde bude mat nejako oslabeny organizmus(teplota kasel soplik , hnacky alebo cokolvek ine) tak mame vylucit zo stravy alergeny a nasadit lahsiu dietu. aby sme tomu predisli. este ale cakame nejake vysledky tak dufam ze budu ok.

nikollette
31. júl 2010

@ciska ajoooooooooooooooj spolubývajúca z nemocnice 😀

majdanska
14. nov 2010

ahoj čitam si tvoj problem moj mali to mal tieš alebo niečo podobne a hlavny alergen su jahody,tvaroh med a bielko.a v teplej vode teda vo vani sa malemu spravy vždy taky jak ekzem to už neriešim zaver od doktorky ma citlivu pokožku a do buducna bude mat alergiu len nevieme s čoho.ahoj tak aspon takto viem poradit

sofia24
3. apr 2011

mojmu vtedy 6 ročnemu synovi zistili alergie na oriešky,citrusy,mliečne proteiny(museli sme prejst na sojove produkty) a že je vysoko pozitívny na vaječný bielok...liečba- pol zodaku každy den a samozrejme vylúčenie potravín na ktoré bol alergický....po začatí liečby ako aj diety sa už žiadne flaky ani opuchy na jeho tele neobjavili...ked už nemusel po roku brat tento liek,postupne a pomaly som skúšala ponúknut potravinu,či sa objaví reakcia-a nič....dnes má 10 rokov pije klasické mlieko,je praženicu,a vlastne všetko🙂 som štastná,že to takto dopadlo.A dúfam,že s alergiou sa už nestretne...a nech je čo najviac takýchto štastných koncov

valika_val
8. apr 2011

ahojte, aj ja sa chcem opytat, ci nema niekto skusenost s drobnymi vyraztickami - je to len malinky kopcek na kozi, vo farbe pokozky a okolo neho max 1,5cm nerovnomerne zacervenanie. Moj syn to ma hlavne na trupe, na nozkach. Na tvari som to nevidela... Jeden den zbadam jednu, o par dni dve, potom nic, niekedy vidim tri. Myslim, ze ho to nesvrbi a mizne to tak, ze si ani nevsimnem. Mozno ta vyrazticka ostane, ale kedze zacervenanie sa strati, mna uz potom ani nenapadne to kontrolovat. Ma to uz dlho, hadam este aj vtedy to mal, ked som ho iba kojila (teraz ma rok). Vsimam si to ked ho prezliekam alebo kupem, skratka ked si vsimnem ten cerveny fliacik. Neviem prist na to, ci je to z jedla alebo z coho. Prepojenie s jedlom som si nevsimla a nevsimala. Nejak zvlast mi to nevadi, len som sa chcela opytat, ci neviete, co to je. Dakujem za odpovede.

denisocka
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shelby25
18. jún 2011

dobrý den, zjistila ta maminku, co sem vložila tu fotku s poštípaným miminkem na stehýnku, co to bylo? malé se udělalao něco podobného také jen na stehýnku, díky za odpověď, pozítří mažeme k lékaři, díky jana

januzza80
25. jún 2011

Ahojky holky,stava se vasim detem po jidle,kdyz se jim dostane jidlo pod krk,ze zcervena?Ja myslela,ze to ma alergiii na mleko,protoze se mu to tava po kasi s kakaem,ale kdyz mu dam jogurt nebo sunar,tak je to ok.Jine problemy nema.Zadne zvraceni,ani prujem proste nic,jen kdyz po jidle mu trochu zcervena krk,jak se mu tam dostane jidlo.A to jen na tom miste.

ducci
14. júl 2011

@januzza80 ahoj, no my sme mali cervene fliacky na tvaricke aj pod krkom z toho, ze mala vygrckala moje mliecko.. mozno koza tak reagovala pri styku s mlieckom. nam to zmizlo tak, ze som jej to umyvala pravidelne prevarenou vodou a nasledne som to natral kremikom bepanthen - trosku som sa bala najrpv ho dat na tvaricku ale bolo to super! 🙂

bibione
30. aug 2011

Obnovujem temu a dufam,ze si ma niekto vsimne...mam problem,kt celkom nezodpoveda predchadzajucim uryvkom 😠 moj maly ma stipance,ktore neskor vysli ako vyrazka naplnene tekutinou...alergia na potraviny nieje,nakolko mu nemizni,skor pribudaju...hladala som vsade mozne na nete,ale nedopatrala som sa,co by to mohlo byt 😖 Raz to uz mal,to dr vravela,ze postipane,ale od coho??? Komare nemame,nikto nieje postipany,len maly...vcera mal stipance na nohach a jednu na chrbte a dnes rano dalsia na boku a na krku...proste nechapem...postielku som celu povysavala,vymenila postelne pradlo,periem stou gulou,takze prasok to nebude a chrbatik mava vzdy zakryty...babo,radte 😕

parvitas
30. aug 2011

@denisocka cba bananovu vyzivu jedla vcera aj moja dcerka a vyhadzala sa presne s takymi "stipancami" ako popisujes... dovtedy sme nemali na ziadne jedlo alergiu.... vraj to moze byt kombinacia viacerych novych veci, aspon tak nam na pohotovosti tvrdili...

parvitas
30. aug 2011

@bibione tak s tymto ti velmi nepomozem...
tie "nase" vyrazky zmizli po natreti fenistil gelom do jednej hodiny... takze na pohotovosti mi povedali len podla fotiek, ze to mohlo byt z jedla...
keby to nezmizlo, tak je to asi nieco ine. pozerali sa malej aj do hrdielka, lebo vraj tam sa zvyknu tie detske choroby prejavit tiez. takze asi je lepsie ist k lekarovi s tym...
tiez som zufala. a vylucili sme vsetku chemiu - nemenili sme ani prasok, ani kremy :(
akurat jedla to, co uz davnejsie nie, resp. nieco nove...bananova vyziva z obchodu, vodou riedeny vraj dzusik (bol to taky koncentrat z prasky, o tom som nevedela), nektarinky... 😕

sandra1973
11. nov 2011

@nikollette
Ahoj. Bez urychlene k lekarovi, ci sa nejedna o Berreliozu.... Pre istotu!!!

keira
9. mar 2013

dievcata, co ste tu riesili Vase problemy, ako ste nakoniec dopadli?

jazminenka
16. jún 2015

Nooo mamicky, dlho som hladala odpoved na tie "stipance" kedze ja som z toho uz tri tyzdne zufala. Pred zhruba 10dnami som bola u koznej a ta hned povedala, ze to budu urcite plostice. Ze koprivka mizne do dvoch dni a ze mam prehladat v noci postel. Nechapavo som krutila hlavou kedze s priatelom sme kupili vsetok novy nabytok do celeho zrekonstruovaneho bytu a predsa v novej posteli by clovek necakal plostice. Pre istotu som povysavala matrace z obidvoch stran, nahodila nove postelne a stipance pokracovali. Dnes som ich par nasla v posteli. A tie stipance zodpovedaju mojim. Takze plostice su to.

terina25
16. jún 2015

@jazminenka nezávidím..moji rodičia to mali tiež..sused sa sťahoval a rozliezli sa od neho po celom bloku.nakoniec im to prišli celému bloku niečím postriekať.ale museli na viackrát..je ťažké sa toho zbaviť.

julovky_2013
3. júl 2015

@jazminenka na plostice len postrek pomoze

jazminenka
3. júl 2015

Ano @ julovky_2013 iba postrek pomoze. Pred 2 tyzdnami nam dosla firma urobit dezinsekciu a vcera urobili druhy postrek. Skusali sme predtym aj svojpomocne vystriekat byt dostupnymi prostriedkami, ale nezaberalo to. Firma nam vysvetlila preco. Naozaj nema zmysel si to "urobit podomacky". Stoji to sice dost penazi , ale je to nevyhnutnost. Chvalabohu sme sa toho zbavili. Aspon dufam. Pokial nedosli k nam od susedov, po case by sa vratili.

evica01
3. júl 2015

@jazminenka pre pana a nevies z coho? V novom nabytku by aj mohli byt... skus napisat na co si prisla.

julovky_2013
5. júl 2015

@jazminenka drzim prsty, je to riadne svinstvo, nam to MM dovliekol z hotela, tiez sme najprv nevedeli od coho je dostipany, mysleli sme ze ma hadam kiahne alebo co, stipance mal na tele este niekolko mesiacov, kym sa to zahojilo

jazminenka
5. júl 2015

DDD firma co na robila dezinsekciu nam povedala, ze z noveho nabytku co sme si doviezli domov. Uvazujeme o reklamacii postele co sme kupili v Kike, ale vraj Ikea je na tom s rozmnozenim tychto potvorok este horsie.
Deratizeri pozreli na postel a povedali, ze je to uplne jasne. Skontrolovali aj ine kusy nabytku a tie boli ok. Takze az si nieco kupite, najpr skontrolovat kazdu dierku, roh, svy... a atd... Nasli ich v takych skrytych miestach, co by mna ani nenapadlo. Info o tom kde ich hladat najdete na googli.
Ano, stipance sa hoja dlho, pomaha mi na to propolisova tinktura. Ak nie su nasytene, tak su dost priesvitne a tazsie ich najst, a problem je tiez tmavy nabytok. My sme mali predtym tmave postelne obliecky, plachtu, teraz nedam dopustit na biele/ svetle.

julovky_2013
9. júl 2015

@jazminenka tak to je sen, ze v novom nabytku si to domov donesies

alexinka111
8. aug 2016

😒 😎 ujgg 😀 😲 😖 😎 😲 😲 😲 😲 😎 😕 😨 Jjhn

blableblu
11. máj 2019

@denisocka ja viem ze je to už starý príspevok ale vyzeralo to takto nejako? Tak isto objaví sa aza ch ilku mizne a o chvíľku ďalšia inde