Vyrážky podobné štípancom. Stretli ste sa s tým?

denisocka
27. dec 2008

synovi sa včera začali po tvári robiť akoby štípance, taka bozulka svetlá a dookola asi 7 mm červené . mal asi 2-3 na tváry a do 20-30 minut zmyzli a objavili sa inde . nesvrbelo ho to,lebo si to nešuchal ,ráno zas-mal na krkku jednu a na nose ...stretli ste sa s tým?

predsa su sviatky,rok už mal-tak pojedá aj medovníky.... ani ja si nedávam pozor aj ked kojím

neviem či je to niečo vážne,či zo stravy-vlastne čo to vobec je

denisocka
autor
18. jan 2009

😀

bielanevesta
15. mar 2009

Malá má od včera na ručičke tri vyrážky ktoré vyzerajú ako akné, potom má dve na nožičke a ešte sa mi zdá, že na zádičkách má dva akoby "štípance" 😖 Do toho začína mať zasa průjem 😢 Tak ja neviem, čo to može byť????????Myslíte, že to može byť alergická reakcia? Teplotu nemá, ani ju to nesvrbí, neškrabe si to...

denisocka
autor
15. mar 2009

možno len niečo zjedla,čo jej nesadlo . my sme to nemali ako akne,ale ako poprhlene od žíhlavy

haninka
24. mar 2009

Ahojky,
dneska jsem založila toto téma:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Myslím, že máme to samé..asi 4. den..dneska to máme nejmíň. Myslím,že nám to způsobují banány, nebo hrušky..taky to má po kojení..zatím jsme bez teploty a snad se neobjeví..přijde mi to jako reakce na nějakou potravinu.. 😒
Denisocka, jak jste dopadli vy? už to nemáte? co to bylo??

denisocka
autor
24. mar 2009

Nie nemame,pravdepodobe z Bebe brumik lodicka jahodovy,z nejakeho ecka,lebo ciste jahody mu nevadia.myslim,ze z toho vyrastol .

haninka
24. mar 2009

Takže už je v pořádku? četla jsem, že jste měli i teplotu...no my to asi budeme mít z buráků co jsem spapala..hlava dubová 😠

denisocka
autor
24. mar 2009

Ja upodozrievam aj mandle,ak to teda nebol brumik.tie som jedla vtedy jeden krat,teda par dni.a teplota bola z hrdla,nie zo stip.

haninka
25. mar 2009

Ořechy jsou mrchy, bohužel mi to v tu chvíli nedošlo..dneska se Terezce pupínky objevily 30 min po dopo ovocný svačince..1. lžička jablíčko 😒 ..asi 2,5h po kojení..tak kojením to asi nebude, co??

timbouctou
25. mar 2009

Ahoj děvčata, to je nějaká epidemie, nám se to dnes objevilo taky. Nejdřív ráno, na zádíčkách, během půl hodinky to bylo pryč. A pak večer, to ale bylo o dost větší místo, taky zádíčka jen na jiném místě. A pak jsem zjistila, že malej má 38,7. Tak dostal Nurofen a uvidíme. Taky teda měl dnes banán, ale on je jí skoro pořád... Možná je nějaká špatná dodávka, aby se mi neotrávil, chudínek.. ☹

haninka
25. mar 2009

Timbu, my jsme zatím teplotu neměli. Zdá se mi to jako reakce na něco v papání. Dneska jsme měli asi 2 pupínky po jablíčku a jeden po obídku - brokolice se špenátem a bramborem..večer nic. Taky mě napadlo, jestli to není potnička?? neví někdo jak to vypadá??

haninka
25. mar 2009

Našla jsem toto:
http://www.porodnice.cz/node/19133
Jmenuje se to toxoalergický exantém a není nutné to nijak léčit, samo to zmizí!..uf to jsem si ulevila 🙂

anatanka
26. mar 2009

Miri to mela taky, ale uz ji to zmizelo. Mela sestou detskou nemoc a po ni to zacalo, tak jsem to spis spojovala s tim, ackoliv pupinky se k tomu nevztahuji.
Vzdycky se ji nejaky ten pupinek objevil ale jen na tvari, tak jeden, dva a vypadalo to uplne jako stipance. Dr. po telefonu rikala, ze to muze byt i reakce na mraz venku. Mela to takhle asi mesic, zacala jsem mazat bepanthenem a uz je klid, ale nevim, jestli to zmizelo samo od sebe nebo s tim neco udelal ten bepanthen. Zkusit to muzete.

timbouctou
26. mar 2009

No tak to naše vypadalo jinak, jako kdyby vlezl do kopřiv. Potničky poznám přece... 😅

haninka
28. mar 2009

Timbu, já teda potničky nepoznám..Už ty pupínky skoro nemáme..jen když Terez třeba sundám čepičku, nebo když hodně křičí..už jsem si řikala, jestli to nejsou právě potničky..😒

nimi22
19. jún 2009

moze mi niekto poradit, maly mal horucky od pondelka a urobili sa mu ako krvne zrazeninky take bodky na miestach kde najviac horel, dali mi ospen na pohotovsti a vcera som bola u svojej doktorky a ta mi ho zatrhla podla krvi, zevraj to nie je bakterialneho povodu, ale tie bodky cervene sa rozplyvaju a teraz to ma cervene flaky vsade a viacej , moze to byt aj siesta chorba? alebo to tie zrazeniny teraz doznievaju alebo reakcia na penicilin, ale vyzera to aj ako osypky alebo ruzienka, vie mi niekto pomoct dakujem pekne za kazdu odpoved

lienocka235
19. jún 2009

mohli mu popraskat valsocnice.. skuste zvysit prijem vitaminu c aj na dvoj trojnasobok odporucanej davky

nimi22
19. jún 2009

no papame az od vcera aj to trosku, vela ovocia, uz sa to prenieslo na nohy? nebude to 6 choroba alebo reakcia n apenicilin dakujem vam

sakura77
19. jún 2009

a nebudu to ovcie kiahne?nesvrbi ho to?

zuza.m
23. sep 2009

baby nestiham vam to tu čitat tak sa popytam.suseda ma 2,5ročneho maleho ktory sa jej začal vyhadzovat.boli aj v nemocke dali mu akurat fenistil.už boli aj u alergologičky robili mu rozne testy na čo mohol mat reakciu a nič nezistili.je na diete nič do kopy neje ,zmenila prašok avivaž nepouživa aj napriek tomu sa maly stale vyhadzuje.dostala aj nejake lieky po ktorych mu to ustupuje,ale len do takej miery že mu zmiznu stare ale vyhodia sa nove.ak mate skusenosti vypište mi prosim z čoho sa vyhodili vaše deti,čo by po pripade vedela suseda vylučit z jedalnnička.velmi pekne dakujem..

nikollette
8. júl 2010

Baby, neviete čo môžu byť toto za vyrážky? Malý ich má už asi 2 týždne, ak nie viac na nohách...
Myslela som že sú to komárie štípance, lebo aj tých má požehanene.. ale tie mu vždy zmiznú.. ale tieto vyrážky nie, a už tak zmenili tvar...... 😖

strapco13
8. júl 2010

@nikollette s tym by som sla radsej ku koznej..tu mozme len tipovat
kliesta nemal?
moze to byt mikrobialny exzem, mykoza...alebo cokolvek ine

nikollette
8. júl 2010

To sú také vyrážky červenkasté. Ako keby kruhy. že okolie tej vyrážky napuchnuté a vnútri ako keby jamka.. Neviete?? ☹
Nemal kliešťa ani nič... A má to na oboch nožikách...

strapco13
8. júl 2010

@nikollette koznych chorob je milion...a vacsina ma prejav..nejaka vyrazka..podla mna druh exemu..ale dr ti povie presnejsie..mala by si fakt ist

nikollette
8. júl 2010

Zajtra ideme 😔

strapco13
8. júl 2010

@nikollette daj potom vediet..nech vieme do buducna, keby niekto nieco podobne mal 😝

nikollette
8. júl 2010

A vidím, že už mu idú ďalšie, vyššie na nožičkách ☹

lulu19
8. júl 2010
strapco13
8. júl 2010

@nikollette moze byt aj alergia na nieco..ked sa to siri..ale stale ten mikrobialny exem mi chodi po rozume

zoja
8. júl 2010

sadla by som do auta a isla radšej hnned na infekčne na kramare, s tym nič nepokaziš, toto u malych deti nie je sranda, teploty nema???

nikollette
8. júl 2010

Nemá teploty, nič mu inak nie je...
Zajtra ráno ideme k dokine, uvidíme čo to bude 😔