Vyrážky podobné štípancom. Stretli ste sa s tým?

denisocka
27. dec 2008

synovi sa včera začali po tvári robiť akoby štípance, taka bozulka svetlá a dookola asi 7 mm červené . mal asi 2-3 na tváry a do 20-30 minut zmyzli a objavili sa inde . nesvrbelo ho to,lebo si to nešuchal ,ráno zas-mal na krkku jednu a na nose ...stretli ste sa s tým?

predsa su sviatky,rok už mal-tak pojedá aj medovníky.... ani ja si nedávam pozor aj ked kojím

neviem či je to niečo vážne,či zo stravy-vlastne čo to vobec je

ivca82
29. dec 2008

denisocka a dávaš mu dithiaden stále teraz či ako? Nám dali fenistil-kvapky, a perfektne sa jej to upravilo, do druhého dňa nemala okrem jednej bodočky na kolene nič, o týžden sme dostali nové atb a zase to isté ale fenistil zase pomohol. Vyskúšaj ak máš doma.

denisocka
autor
29. dec 2008

Dithiaden pol tbl.2xdenne

denisocka
autor
31. dec 2008

no vylučila som oriešky a dnes sa osypal zas,ráno len 2 bodky asi 15minut ako zjedol kukurične chrumky,tam je len kukurična mučka,sol a olej a bol nakojený a teraz večer dosť vela,bol nervozny a nato sa vyhádzal-pio hlave asi 8 štípancoxh ,aj vo vlasoch a po tele tiež asi 10 kade tade ...a na hrudniku a chtŕbate take akoby fialove bodky,take ako pod kožou,nebolo to velmi dobre vidieť,tak akoby ked od zimi sa porobia fliačiky (nie petechie)

tak už neviem,večer si red tým dal perníky,čo som robilla,ale tie je od mikuláša a žeby až okolo vianoc to malo negat.reakcie? lebo potom fakt neviem...

alebo z papriky?takej tlstej,chutnej, dobre chemicky nadopovanej velkej zelenej?čo som včera zjedla?

kolko trvá kým prejde látka do mlieka a kolkov nom zotrvá?

siska78
1. jan 2009

Denisocka, viem ze je to uz par dni ale predsa mi neda nereagovat. Je to pravdepodobne zihlavka, alebo prhlavka, alebo urtikaria sa to este vola. Nasa mala to mala tiez a boli sme hospitalizovane na koznom. Problem je v tom ze tak ako sa vytvori na kozi, tak sa to moze objavit aj na slizniciac. to preto ta hospitalizacia. My sme to mali z jedla, ale su aj virusoveho povodu.

denisocka
autor
1. jan 2009

no,stále to ma

iste je že okrem toho mal aj dlho zapalene hrdlo, a v utorok mu brali vyter z hrdla-že tam ma biele a červene flaky

inač,už ma to štve,evidentne to orechy nie su,už ma napada aj kuracie mäso z polska aj kadečo

siska78
2. jan 2009

Denisocka to nebude z jedla, lebo z jedla by to po vycisteni organizmu zmizlo. To bude pravdepodobne virusoveho povodu comu svedci aj to zapalene hrdlo a to mizne dlhsie. V kazdom pripade by som sla ku koznej, problem je ze si ta tam mozu nechat. Vlastne s tym nic nerobia len daju Fenistil kvapky nejaky krem na premastenie a dieta pozoruju len pre pripad ak by sa to objavilo na slizniciach.

denisocka
autor
2. jan 2009

dnes sme boli na krv-imunoglobuliny a kazala nám dokyna zapisovať čo jeme.už 2dni som mu nedala kuracie mäso,včera a dnes som skusila tvaroh.dnes nemal ani raz vyražku,včera ešte hej

ale, jeden z favoritov z čoho to možemať su aj banany,máme stale ešte od vianoc .... a dnse som hovorila s kamošku,ktora bola pred 2týž. na pohotovosti s oboma chlapcami a teplotami a mali to iste a vraveli najpr,že ružienka 😝 čo druha dokyna na dalši den vyvrátila,že ta tu nebola 15r ,a včera že to preberali so svokrov a tiež to vyzera na banany podla nich

takže banany vynechávam,je pravda že ich jedol ob den a uvidíme

denisocka
autor
4. jan 2009

banany aj kuracie mäso vynechane a zas -už ma asi šlak trafi....

teraz vynechám aj CBA bananovu výživu a asi aj kondicioner na vlasy (svoje) a jemu elmex zubnu pastu 😀

už neviem naozaj čo to je ! dokonca už mal na tvary včera akoby ekzem,nielen červene líčka,ale aj pod nosom a bradu,asi ho to svrbelo bo sa šuchal o mna, a na tele ma teraz rano taky drobulililinky výsev

ja som už zufala,fak

dididi30
4. jan 2009

fuha denis to moze este aj vadit moj kondicioner? pasta 😲 no mam dost 😅

denisocka
autor
4. jan 2009

neviem či može 😀 ale tak to vizera že asi aj všetko,už ho upodozrievam že je alergicky na moju tetu

siska78
5. jan 2009

Denisocka, ale naozaj nerozumiem preco ho nevezmes ku koznej. Pripada mi to dost divne takto sa dohadovat co to asi moze byt. Mozno to alergia ani nebude, prepac ale komu niet rady tomu niet pomoci. Naco tu mame lekarov?

denisocka
autor
5. jan 2009

siska,sa nehnevaj,ale bola som už aj s tým http://forum.rodinka.sk/download.php?id=237232 a inými lišajami a nejak nerada by som začala na neho kydať hormony

šak nemusiš to čitať ked ti to je divne, možno sa niekto s tým stretol a vie poradiť k veci

inač,bola soms tým u detskej,vzala imunoglobuliny a čakame na výter,čo myslíš,čo by urobila kožna? ked to teraz nema? by ma tam nechala s malym a čakala až to vybehne a potom čo?

saara1
6. jan 2009

Denisocka, mam s tymito vyrazkami par skusenosti. AK je to koprivka, s najvacsou pravdepodobnostou je to potravinova alergia. Ak sa vyhadzuje nadalej aj po vyluceni potravy, ktora to mohla sposobit, tak to moze byt preto, ze este stale sa ciastocky tejto potraviny nachadzaju v crevach. Pravdepodobne potrva niekolko dni, kym sa prestane vyhadzovat uplne (u mna to bolo rozne, 10 az 21 dni). Inak mne raz pomohla zbavit sa tychto vyrazok poriadna hnacka, predpokladam, ze sa cely traviaci trakt takto precistil a uz bolo dobre. Inak tie vyrazky svrbia, len tvoje dietatko si to este asi neuvedomuje. Moja dcerka, ked bola v tvojom veku a napr. ju postipol komar, tiez si to vobec neskrabala, necitila to.

denisocka
autor
6. jan 2009

no hej saara,ja som už vylučila hadam všetko a teraz pre zmenu ma obsypany chrbat -dnes ovela viac ako včera a bruško,take drobne bodky,na chrbate su viac červene a spajaju sa do seba. šiesta choroba to asi nebude,ale za frasa neviem čo

saara1
6. jan 2009

No ak sa to stale zhorsuje, tak by som na tvojom mieste urcite nevahala a isla na alergologiu. Tam ti spravia testy na vsetky mozne potraviny a ty budes presne vediet z coho to ma. Posielam ti ss

denisocka
autor
6. jan 2009

sara,dik za ss

čo viem,tak takým malym sa tie testy nerobia,až od určiteho veku,lebo neudržia ruku

ivca82
6. jan 2009

Denisocka to sa stále ešte s tým trápite? ☹ Šiesta to isto nebude, tam je po 3-dňových horúčkach výsyp a ten za nejaký 1-2 dni úplne zmizne. Možno hlúpe, ale nemôže to byť niečo ako atopický ekzém? Tu na koni je o tom tiež niečo, skús mrknúť tam, či to nieje niečo podobné. Aj jednej kamošky syn to má, niekedy bol vysypaný poriadne a tiež ho to svrbelo a niekedy to ani nebolo vidno. Mal to také ako píšeš teraz, nie tie štípance ako na začiatku, ale skôr také mapovité.. Nech sa to malému čím skôr polepší 😲

denisocka
autor
6. jan 2009

áno ivka,to čo má teraz na lícach alebo na chrbate je ako atop,ale to prve,tie štípance kvoli ktorým som založila temu ani netuším čo to bolo

ivca82
6. jan 2009

Tie štípance možno boli potravinová alergia, ktorá mohla spustiť AE. No nerozumiem sa nejako moc do toho, ale možno mal nejakú predispozícu už v sebe a tá alergia na niečo to mohla spustiť. Veď teraz cez sviatky to bolo najhoršie sa k nejakým výsledkom prepracovať, keď väčšina dr. nerobí poriadne, len sa zasupujú (aspoň tu u nás) ale teraz už by mali fungovať normálne, tak sa hádam aj k nejakým výsledkom konečne dopracujú 😒

saara1
6. jan 2009

Denisocka, potravinova alergia sa zistuje z krvi, snad sa im podari tu krv odobrat...

denisocka
autor
6. jan 2009

tak uvidime na tie imunoglobuliny ktore mu brali ( v krvi)

siska78
6. jan 2009

Denisocka, ja sa nehnevam a citala som to preto lebo aj my sme to mali a pisala som ti o tom. Ja viem ze kozna ti v tom nepomoze teraz ked to nema, ale ide o to aby zistili z coho to je. Ved si precitaj nieco o tekj koprivke na internete. Moze byt alergickeho alebo virusoveho povodu. Ked je alergickeho, tak rychlo po vynechani stravy ktora ju sposobila zmiznu a neobjavuju sa znovu. Ale ked je virosoveho, tak sa tie vyrazky objavuju pokial v tele je virus. Alergia na potraviny sa z krvi nezistuje, talze s najvacsou pravdepodobnostou nezistia na co bol alergicky az pokial sa to nestane znovu a vies presne co je vyvolavatelom. Vies charakteristicke pre koprivku je ze meni lokalizaciu. Nop a cele je to nebezpecne lebo to co sa objavi na kozi, sa moze objavit aj na sliznici a tym sliznica opuchne a to je nebezpecne. Len som chcela poradit, ved o tom cele forum je.

denisocka
autor
7. jan 2009

siska oki

teraz čo je problem,je chrbát,hrudník - ako sa mu tam urobili malilinke vyrašky,tak každy den su ich viac-alebo kus väčšie,je to ako krupička,je toho uplne kopu,cely komplet chrbat a hrudník -po bokoch,bruško...každým dnom je to akoby väčšie-teda,ešte 1-2 dni a splynie to do velkej červenej machule.ja neviem či toto je ekzem,alebo čo,nesvrbí ho to.

ale,neviem z čoho to je,je prvda,že som mu dala 1x TUČNY TVAROCH,´velmi mu chutil,jedol to 2dni a odvtedy to začalo.Ale taktiež som mu dala aj praženicu,tak neviem,ale tu jedol už aj predtým a nič

tak žeby z tvarohu?ja už neviem,zabite ma

alebo žeby toto bola koprivka,som z toho už jelen,ale nemeni to polohu,ma to tam už 3-4dni,len to nemizne a je to viac červenkaste

saara1
7. jan 2009

teraz si popisala vyrazky pri siestej chorobe. ak to je to, vyrazky by mali coskoro zacat miznut, predpokladam, ze horucku uz nema. mozno sa ich este zopar urobi aj na koncatinach.

denisocka
autor
7. jan 2009

ahoj,tak sme s5 od dokyny

maly ma tvýšene IgE 33 a norma je do 20 ,takže sme dostali lístok na gastro,aby sa vylučila alergia na BKM,helicobacter alebo čo ja viem čo,takže budeme mudrejší potom

zakazala mi jesť pomaranč aj tvaroh, a papriku,to som za posledny týžden skusil prvy krat

no a na líčkach je jesny ekzem a to na tele vraj ekzem nie je,že či sme ho neprehriali a vyhodili sa mu vyrašky,ale nejak neviem aby sme ho prehriali,aj ked bo, u babky na pol dna ked mu to večer vybehlo,myslela som že mu dačo dali zjesť ale nič,takl možno sa tam sparil? 😅

no neviem,inač chorí se boli od 27.12. mal 3 dni horučky,medzi to tie štípance a od 3.1. ma toto po chrbte a bruchu

denisocka
autor
8. jan 2009

dnes sa nám po niekolkých dnoch o5 vyhodili štípance-ked sme sa šli kupať vo vode, kým som ho osušila zmyzli-no niečo sa mi podarilo odfotiť na brušku

tak už teraz neviem,ale zas to vychádza na tie POLSKE kuracie mäso ,lebo na obed ho mal 😅

denisocka
autor
10. jan 2009

už som si myslela že je po štípancoch ale prdajs

... večer asi hodinu-dve pred spaním som mu po dlhšom čase (deda asi po 10dnoch) sala opäť na skušku BEBE BRUMIK LODIČKA jahodova,kedže na ranajky mal babkyn jahodovy džem a nič,tak som mu dala lodičku aj ked som si zo začiatku myslela,že prve štípance po vianociach mal práve z nej.....tak ktovie či nie fakt,ale potom to asi nebude na jahody ale neviem na čo,na balíčku píšu že bez konz.látok a farbív,ale dole je dopísane že sa to vyrába v zavode kde je soja,lieskovce a neviem čo ešte

potom šiel večer spať a dosť bol nekludný,prehadzoval sa, spustil sa mu sopel a stale sa šuchal tvarou po postielke,zjavne bol nekludný a trhal si rukáv nátelníka -bavneneho....

medzi 21.00 sa ale prebudil,tak som ho vzala,nakojila a ako som ho išla dať do postielky tak kukám, a na líci mal asi ako 5 korunáčka uštipnute,teda ako poprhele a dookola červene ,iba pod okom biele (ako ked doda štípka osa a mal tu reakciu na uštipnutie,,, ) za 10 minut to zmyzlo,ale to som šla k nemu už lahnuť a celu noc som sa bala aby sa dačo nestalo

prvý krát som som ho v noci nekojila,dala som mu len 1x vodičku a spal do 7:00 :shock: -čiže super,tak neviem kde je problem

jeden flak mal asi 7x7xm mal na líci a dnu ta bozula a druhý na hrudníku na opačnej strane nad cicušku,tak som už zufala

aj by som dala dalšie foto ,ale ked tu treba dať tak zmenšene,že tam nič nebude vidno

denisocka
autor
10. jan 2009

priložila som foto z včera,aj ked si tu píšem sama so sebou tak verím,že mi tento "denník" tuna pomôže dopátrať sa k príčine a vlastne aj k NAZVU tých vyrážok,kedže neviem či toto je žíhlavka

ivca82
11. jan 2009

Denisocka, nepíšeš si sama so sebou, napr. ja ťa sledujem 😀 😉 no mne sa to normálne nezdá, veď nech malého poriadne povyšetrujú. No kožné vás už poslali? Však tak im ukáž fotky keď by mu to akurát vtedy zmizlo.

denisocka
autor
11. jan 2009

ivča 😀

no čo by som tam ukazala ked to nejde ani odfotiť a po pár minutach to mizne?

ale nadalej zapisujem....celkom sa mi to teraz pozdáva hodiť na bebe brumik 😀 jahoda