Vyrážky podobné štípancom. Stretli ste sa s tým?

denisocka
27. dec 2008

synovi sa včera začali po tvári robiť akoby štípance, taka bozulka svetlá a dookola asi 7 mm červené . mal asi 2-3 na tváry a do 20-30 minut zmyzli a objavili sa inde . nesvrbelo ho to,lebo si to nešuchal ,ráno zas-mal na krkku jednu a na nose ...stretli ste sa s tým?

predsa su sviatky,rok už mal-tak pojedá aj medovníky.... ani ja si nedávam pozor aj ked kojím

neviem či je to niečo vážne,či zo stravy-vlastne čo to vobec je

slunicko552
27. dec 2008

Deni tak alerguje se projevuje jinak,nejsou to jakoby štípance.A ještě to mizne a objevuje se jinde tak to jsem ještě neslyšela,ale já toho neslyšela hodně 😅 .Možná někdo poradí.Zkus zavolat na pohot.a zeptat se.

denisocka
autor
27. dec 2008

tam vraveli že asi z potravin

martina46
27. dec 2008

najskor to moze byt z potravin, no co by to mohlo byt ine, ak ho to ani nesvrbi 😒

denisocka
autor
27. dec 2008

no mumps to nebude 😀

ivca82
27. dec 2008

Keď miznú a objavujú sa inde tak by to mala byť potravinová alergia. My sme boli s tým pred 2 týždnami v nemocnici, ale to preto, lebo brala antibiotiká a mali strach či to nieje na penicilín náhodou. Ale stále mi hovorili, že takto sa prejavuje potravinová alergia. Ja som tiež myslela, že to sú také drobné štípance, ale kým som našla krémik na to, tak zmizli a boli inde 😀 som myslela, že mi šibe 😀

denisocka
autor
27. dec 2008

ivi a ste zistili z čoho? a tiež ju to nesvrbelo? ja nezistím,nemám šancu,on je tak ako predtým,može to byť aj z banana,možno som kupila mega postriekané,ale aj ja som požrala oriešky aj paradajku...tak boh vie

ivca82
27. dec 2008

Nezistili samozrejme 😀 ale jedna rozumná dr. (podla mňa) mi povedala, že to môže byť aj s toho čo jedla doteraz, ako napr. mandarinka, ktorú síce ošúpem, ale tá koža môže byť presne ako píšeš mega postriekaná a po pravde, ani ma nenapadlo pred šúpaním ju umyť a tak sa tá chémia dostala na ovocie, ktoré zjedla.

ivca82
27. dec 2008

A nesvrbelo ju to, to len ja som sa zlakla, lebo zrovna deň pred tým začala brať atb. a v kontraindikáciách bolo ako reakcia žihlavka, tak som si žihlavku predstavila ako popŕhlenie, a tie "štípance" sa mi na to podobali. No som spanikárila 😅 😀

denisocka
autor
27. dec 2008

presne take mám e,ako poprhlene žíhlavou ... no boh vie z čoho,možno z perníkov 😀 zabudla som ich umyť 😀 😀 😀

denisocka
autor
27. dec 2008

vizera že to ma ododmna,nakojila som ho a za 15 minu sa mu za uchom urobil asi 6x6cm červeny flek a dnu kopa poprhlených vyrašiek 😒

denisocka
autor
27. dec 2008

no tam to mizne a má to v druhom uchu,cele uško červené 😕

sassi
27. dec 2008

tak ak to je ako poprhlene, je to alergia
možno na orechy, čokoladu, farbivá, konzervanty, kyslé ...
takže mu to natri Fenistil-gelom a daj mu aj kvapky
a par dní dodržuj dietu

denisocka
autor
27. dec 2008

no super,teraz dostal teploty,možem si domýšlať čo s čím sa pokombinovalo ☹

sassi
27. dec 2008

pravdepodobne je trošku chorý a preto to aj tak zareagovalo
moja dcera sa tiež vždy vyhadzala len v kombinácii so stresom, alebo chorobou

denisocka
autor
27. dec 2008

no dnes som mla ,teda mám stretnutie zo strednej,a cely den manžel opakoval,že čo si on sám počne...a keby som tam nešla,a keby maly dostal teplotu...a take keci a teraz je skleslý,lebo si vyčíta,že to privolal.Pravda je,že je 30minut po paralene a teplota je 37.0 a ja aj tak nič zo stretka,už by som mala zle myšlienky 😔

bibula
27. dec 2008

A nemas novu drogeriu?

denisocka
autor
27. dec 2008

nie,nič nove nemám ,ja som jedla orechy-vlašske a mandle,to je jedina vec ktoru som rok v ustach nemala

no dali sme mu dithiaden a hned zmyzlo z líc to začervenanie,aj take vyrášky akoby vyžrate zmyzli 😕

veverica
27. dec 2008

aj moj maly to ma tiez sem tam nejaka vyrazka, ktora zmizne a objavi sa inde a pripisovala som to presne tomu, ze teraz sa mu dostane do zaludka aj to co pocas roka nie (vsetko co vidi a je na jedenie chce ochutnat) 😒

denisocka
autor
27. dec 2008

ja sa velmi bojím nejakeho šoku,vieš silnej alerg.reakcie ...niekedy stači málo

aj manžela 100x pichla včelaosa aj sršen, až raz ho pichla osa a do 20minut som mu musela dať hydrokortizon a ležal na internom,vtedy som na vlasnte oči videla svojho muža jak trosku,červeny,spoteny,spuchnuty a vysmiaty-šak čo,mne nič nieje 😀 😅

amatula
27. dec 2008

ahoj aj moj starsi to mal istu dobu a bol aj v nemocnici kde nam povedali ze ma siestu detsku chorobu..........co znamena ze sa bez dvovodu vyhadze 😨

denisocka
autor
27. dec 2008

Ma aj teploty

mady
27. dec 2008

denisocka myslím že se nemusíš bát. našemu malému naskakují jakoby štípance běžně. Prostě se mu zničeho nic objeví na zádech, za krkem, za uchem, na tváři :O) rozhodně nevím z čeho to je ale asi z potravin ale z jakých nemám ponětí :O(( Nesvědího to ale někdy se mu třeba udělá vyrážka za krkem z jídla a ta svědí ale to je více pupínku při sobě né jeden sem tam. No já na to dávám fenistil kapky. A ty zaberou taky okamžitě. Takže náš malej trpí na vyrážky štípancem na skupinu vyrážek a ještě ekzém :O(((

denisocka
autor
28. dec 2008

dnes sme boli na pohotovosti,rano mal už 39,1 -tak sme to zbili a išli k lekarke.má silno zapalene hrdlo a tie fleky - žihlavku má na 99% z mojho MM A ORECHOV

evuliki
29. dec 2008

Denisocka,my ideme zajtra na krv,presne pre ten isty problem-vyrazky.Urcite to ma mala z jedla,ale uplne zo vsetkeho-ci mlieko,ovocie,chlieb...proste cokolvek spapa,do par min.sa vyhadze na roznych miestach na tele,a opat sa to rychlo strati,no ja uz som z toho na nervy,urcite to nie je normalne.Najcastejsie sa jej to robi z mlieka a mliec.vyrobkov,snad nebude mat na to alergiu ☹ Doktorka odporucila fenistil,ale vobec to nepomaha,tak som zvedava,ake bude mat mala vysledky 😒

denisocka
autor
29. dec 2008

no maly teraz jedol perník a zas,začínam mať pocit že to už ma aj z ineho ako MM 😖 ,alebo sa to nedostavuje hned po kojení potom

iste je,že ked sme dali DITHIADEN tak zabral,ale je z neho jak ožralec ,musim byť s ním všade bo ho hadže o zem

inač,v teme draplave líčka som písala že aj on má,tak po dithiadene mu hned vybledli, no a dnes som mu dala banan a líčka zas vyžrate červene,takže asi aj banan je další problém,teoreticky je to dosť možné,lebo banan jeme najviac a tie lícka ma skoro vždy take 😖

hankaajirik
29. dec 2008

ahojky, taky mame problémy s červenými pupinky.Poslední měsíc má Jiřík pupínky kolem nosu a nehojí se to.Myslela jsem si, že to způsobuje petržel,ale po vysazení se to nelepšilo.Teď jsem mu dala ananas a měl červené tváře,ale už je to dobrý.Suchá místa zůstala.Zkusím taky vysadit banán, ale ten jí od půl roku a žádný problém.Možná je to způsobéné chladným počasím.Zítra se chystáme k doktorce, tak snad se nejedná o žádný ekzém nebo alergii.

veverica
29. dec 2008

baby neviem z coho su tie vyrazky ale poniektore tu pisete co jedli vase detii a mne to nepride vobec vhodne pre takych krpcov co maju ledva rok (moj maly tiez teraz cez sviatky zje aj take veci co inokedy nejje lebo neni vianocna sezona), ale asi to bude fakt z toho jedla...

denisocka
autor
29. dec 2008

Akoze co konkretne?

ivca82
29. dec 2008

denisocka, ma napadlo, keď vravíš, že sa mu to vyhádze neskôr ako po kojení, mojej malej som to našla ráno a ona papala naposledy večer pred spaním mliečko a spáva celú noc, len mala vysoké teploty, tak pila ešte čaj. Potom sa jej to začalo zase robiť po obednom spaní. Tak to by mohlo byť aj s tých orechov v MM, lebo kým sa to mliečko strávi, tiež to trvá nejakú dobu. Mne v nemocke povedali, že to mohla byť v našom prípade skrížená reakcia s atb a nejakou potravinou a ja predpokladám bylikový čaj..

denisocka
autor
29. dec 2008

Hej moze byt,dnes to tiez mal ale len sem tam.antibiotika berieme len druhy den.takze asi fakt orechy.a pije len vodicku cistu