Výrazné padanie vlasov po trojmesačnej diéte

gabona1
17. aug 2016

Ahojte, prosím o radu. Som po trojmesačnej diéte a dosť mi padajú vlasy. Je to každý deň a veľké chumáče. Mám ich síce husté, ale nerada by som o ne prišla. Bola som v lekárni, tam mi ochotne poradili šampón na vlasy, aj nejakú tinktúru a selén-zinok forte od dr.max, tak som začala užívať. Prosím poraďte, aké máte vy skúsenosti a čo vám pomohlo. Som ochotná do toho investovať, pretože vlasy sú korunou krásy. Ďakujem za každú odpoveď.

martina_l_l
17. aug 2016

Ahoj, daj si vystetrit krv, ci nemas malo zeleza. Ak si po diete, chyba ti nejaky prvok. Sampon podla mna nepomoze.

seahorse27
17. aug 2016

Donna hair forte tabletky, stimulacny sprej na rast vlasov a proti padaniu od Kerastase. Dobra je aj kura v ampulkach od Loreal professionnel, ta mi pomohla pri padani vlasov po porode. Diety su v tomto svine, aj mne teraz padaju po 3-mesacnej diete, ktora nebola ani velmi drasticka, schudla som mozno 4kg dokopy, ale na vlasoch sa odrazilo 😝 A to ich nemam ani huste, takze o to horsie je to pre mna. Mozem si teda asi vybrat - stihla a plesata alebo tucna a s vlasmi 😀

lentilka46
17. aug 2016

súhlasím s vyšetrením krvi, železo si nasaď pokojne aj bez toho vyšetrenia - nemusia to byť hneď pilulky, papaj potraviny bohaté na železo...a mne osobne pomohol obyčajný žihľavový šampón (obyčajný dixi) a biosil - nájdeš v lekárni, je to tiež lacná alternatíva všetkých tých drahých prípravkov

mawka
17. aug 2016

mne tiez od dixi kury - ampule. urcite ich maju v 101 drogerke a v drogeriach Teta.

rheuska
18. aug 2016

Tie ampulky pomohli aj mne. Ale chod na to vyšetrenie najprv. Evidentne ti telo ukazuje, že tá diéta nebola dobrá. Niečo dôležité si vynechala. Daj pozor v buducnosti. Ale za tri mesiace by si nemala napachat vela škody. Za chvíľu to dáš dokopy.

gabona1
autor
23. aug 2016

Ahojte, ďakujem za odpovede, už mám aj dixi ampulky nakúpené, aj podstrihnuté vlasy od kaderníčky. No dúfam, že to bude lepšie, mám ten pocit, že už sa to pomaly vylepšuje, ale stále to je dosť. Asi bola diéta šok pre organizmus. Na odber železa ešte len pôjdem, snažím sa ho dopĺňať.

lastom
30. aug 2016

ahoj,
ja som kupovala na vlasy v dr. max nieco podobne, lebo mam pocit, ze sa to volalo trosku inac, ale takisto mi to pomohlo. Ale najviac si myslim, ze za vypadavanim vlasov bol stres. Prinajhorsom to iste parochna 😀