Ako prebieha vyšetrenie dieťatka u krčného?

petra_s_
23. júl 2019

Žienky, neviete ako prebieha vyšetrenie u krčného lekára ? Ideme tam s dcérkou v septembri bude mať dva roky 🙂 poslala nás tam alergologicka kôli tomu že chrape a máva sopliky 🙂

charlotteqq
23. júl 2019

@petra_s_ posadíte sa s dieťaťom do kresla a budete držať tak ako Vám povedia. Hlávku možno. Pozrú sa do pusy, do nosa a do uší. Bola som so synom keď mal čerstvo dva roky. Možno spravia výter z nosa a krku. Záleží či je Vaše dieťa “streser”. Mám dvojičky a vtedy som si vravela, že dcéra by to tak dobre nezniesla 🙂. Syn to znášal dobre a bol zvedavý. Ani nemukol.

petra_s_
autor
23. júl 2019

@charlotteqq práveže dcérka je riadny streser 😀 a chcela som vedieť ako to prebieha či brať aj priateľa alebo to zvládneme samé ale bude to asi boj teda 😀 keď vidí doktora/ku neskutočný plač a začne ju triasť

charlotteqq
23. júl 2019

@petra_s_ podľa mňa to jeden človek zvládne. Lebo sedíte v kresle a doktorka musí byť na Vás natlačená. Nám by vtedy pomohla sestrička. Ale sama sestricka zhodnotila, ze bol zlaty. Drzim palce. Oni su tam isto zvyknuti na revy 🙂. Takze klud a zvladnete to 🙂. Ja som stravila detstvo na orl a boli tam vzdy pocut vreskoty z ambulancie. Ale na orl nedam dopustit. Vzdy pomohli.

petra_s_
autor
23. júl 2019

@charlotteqq ďakujem pekne za info 🙂 hádam zvládneme 😀 berieme aj starkú ktorá bude s mladším synčekom tak bude aj ona nablízku 🙂

seahorse27
24. júl 2019

Ja som bola prvy krat s mojou dcerou, ked mala cca 4 roky a mykala sa tam ako uzovka, museli sme ju so sestrickou dve drzat. Bola som z nej prekvapena, lebo nikdy nebola streser...len asi novy pocit - cosi cudzie v nose a hrdle ju rozhodilo. Pri dalsich kontrolach to uz bolo stale lepsie a lepsie. Oni su tam zvyknuti na vselico. Ked sedim v cakarni, bezne sa ozyvaju rozne revy z ordinacie, ked vysetruju deti.

petra_s_
autor
24. júl 2019

@seahorse27 jejda no som zvedavá čo to bude pri tejto mojej malej strele 😀

sense
24. júl 2019

My sme boli s 3jrocnou a paradoxne mala stress ked som ju mala pevne drzat... Ked sme to skusili stulom ze budevsediet len na kolenach a sam ahlavku drzst tak sa nechala bez problemov vysetrit....na kazde dieta plati nieco ine

petra_s_
autor
24. júl 2019

@sense práveže ona keď vidí doktora na nejaký blok a nechce ísť z rúk dole 😀 a ak by sme jej nechali ruky hlavu voľné tam by sa bránila asi ako ju poznám 😀 uvidím no každopádne napíšem ako dopadneme v pondelok 😀

sense
24. júl 2019

@petra_s_ tak to je ine,my k lekarovi chodimr zriedka a vzdy ma skor stres z tohi ze ked ju chytim pevne to zacina mat doslova paniku... a ked jej lekar potom povie co bude fobit drzi sama...v kazdom pripafe prajem nevh to dobre dopadne

petra_s_
autor
24. júl 2019

@sense ona má taký amok od nausniciek ako jej dávali a do toho boli očkovania a laryngitida kde jej dávali inhalator keď mala 1 rok aj dva mesiace a injekciu k tomu 😏 proste sa ich boji a nedá sinto vysvetliť

lenka2710
24. júl 2019

@petra_s_ ja som bola s malou prvykrat,keď mala asi 2 a pol roka,tiež hodne chrcala nosom,tak nás tam dr poslala,ci tam niečo nema! Zvládla to úplne perfektne,a doteraz som na ňu veľmi pyšná,čo sa týka chodenia po dr,zvláda to ako dospela,bude mať 5! Ja som ju vždy pripravovala pred navstevou určitého dr,čo tam s ňou bude robiť a podobne,potom nemala žiaden stres

petra_s_
autor
30. júl 2019

@lenka2710 zvládli sme to aj my 🙂 trošku poplakala ale výsledok je že zväčšená nosná mandla. Kôli tomu aj chrape mesiac ju máme sledovať a. Rozhodnúť sa či dáme vybrať

lenka2710
30. júl 2019

@petra_s_ nám nenašla nič,potom to prešlo samo,tak neviem,či alergia alebo čo,keď to potom samé prešlo
Tak to super,detičky častokrát zvládnu všetko lepsie ako si predstavujeme,len my matky stresujeme 😁