Môžu byť vysoké teploty u 14-mesačnej dcérky zo zúbkov ?

veverkaa00
26. jan 2020

Ahojte, potrebujem poradiť.. Malá má 14m a prvý krát horúčky.. Začalo to vo štvrtok v noci.. Samozrejme som sa zľakla a v piatok som s nou bezala k dr. naša neordinovala tak sme sli k zastupujucemu no ten mi hned nadal ze naco som prisla ze k dr sa chodí az ked ma dieťa teploty 3 dni.. Ale pozrel ju aj crp robil, vsetko bolo v poriadku a kukol aj zuby a povedal ze sa jej rezu tak ze to bude asi preto.. Ja by som sa chcela spýtať ako dlho trvá tepota zo zúbkov a koľko je najviac.. Má teplotu do 39 ale väčšinou 38,5 v noci mala trosku vyššiu.. Stolicu má 2x za den dosť riedku zelenkavu.. Myslíte ze to je z tých zubov alebo niečo iné? Ja som už zufala ked ju vidím aká je smutná, nechce papať (dnes konečne zjedla aspon tanier vývaru inak papa len po troske) a pije tiež len preto že musí 😔 kedy toto skončí? 😔😔

jaja23
26. jan 2020

@veverkaa00 ja by som s nou ešte zbehla k doktorke raz pre istotu. Taka teplota vysoká by nemala byť zo zúbkov. Naš malý mal takú teplotu a potom sa vyhádzal, mal siestu chorobu. Prešlo to samé. Tiež som s nim bola u doktorky, crp nemal zvýšené, ani nič podobné. Podľa mňa, ak jej bude trvať teplota aj zajtra, tak by som išla. Aj keď na siestu chorobu napríklad nič nedávajú... Nech ju to rýchlo prejde.

lenadka
26. jan 2020

@veverkaa00 väčšinou trvá tri dni kým sa choroba vyvŕbi, preto hneď nebežím k Dr. No môže byť aj tak, že tri dni mi od večera do polnoci dieťa zúfalo plakalo a teplota nikde. Po troch takýchto nociach som išla k Dr. s tým že teplotu nemá, ešte ráno ju nemala. U Dr. už mala horúčku keď jej sestrička merala a v hrdle hnisavú angínu. Takže ak aj zajtra bude mať nad 38 išla by som k lekárke. Už aj crp by malo byť iné.

lenadka
26. jan 2020

@veverkaa00 a ako píše @jaja23 môže to byť aj šiesta choroba, vtedy je len vyššia teplota bez iných príznakov. Na štvrtý, piaty deň sa spraví vysyp na brušku a chrbatiku. Ten sa stratí do pár dní sám.

bona69
26. jan 2020

Nás mal 9 mesiacov keď začal teplotovat,tiež mu nič nebolo iné,len teploty, no 39,3, dr urobila crp, bolo v norme, tak sme mali čakať že čo bude, či šiesta choroba.davali sme na striedacku nurofen a paralen po 4 hodinach, aj zabaly, tiez malo jedol ale hlavne že pil,to je dôležité.po troch dňoch prestal teplotovat, zacalo mu tiecť z nosa a po týždni konečne sa prerezala horná jednotka, sopel do týždňa zmizol.
Takže aj vysoké teploty môžu byť zo zubov.

veverkaa00
autor
26. jan 2020

Ďakujem baby, určite skočím ráno k dr. Naša má síce stále dovolenku ale snáď ma už henten neodbije

bona69
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bona69
26. jan 2020

@veverkaa00 aj my sme mali hnačky jeden deň, tak nám kázala dr probiotiká a pomohlo hned

jeliz59
26. jan 2020

Zo zúbkov myslym nie....mne dr povedala zo zúbkov je len zvýšená teplota tak 37,5 max do 38
Nad 38 je vírus...moja skúsenosť bola som u dr crp v poriadku išla som na druhý deň a už bolo crp iné ....hneď sme dostali lieky..

eriksonka1234
26. jan 2020

@veverkaa00 nás syn mával pravidelne 39 zo zubov, aj redsiu stolicu, tiež nejedol.

evca8285
26. jan 2020

@veverkaa00 my sme mali pri mladsom teplotu zo zubov max zvysenu ale kamoska mala 40-tky takmer pri kazdom zube... uplne chapem ze si sa zlakla ked je to tvoje prve dieta a prve taketo teploty... tiez som pri prvom z toho bola vystrasena... ale naozaj mozes tri dni pockat pokial su to len teploty... na teploty na striedacku mozes nurofen a paralen/panadol kazde styri hodiny ak treba... v pripade ze neklesa u nas zaberaju zabali perfektne... pozor stale len trochu chladnejsi ako je telo dietata nie studeny... zabalit trup do zabalu, ruky, nohy von a zabalit do deky ... nechaj 10 minut a vymen zabal... po par zabaloch teplota klesa... hlavne doplnaj tekutiny... ak odmieta pit tak si kup kuliska alebo nieco obdobne na hydratovanie... ak teploty neodzneju ani po troch dnoch tak chod k dr... v prvy den ani crp nemusi nic ukazat...

veverkaa00
autor
27. jan 2020

Ahojte, tak boli sme u dr. teplotu uz v noci sice nemala a ani dnes ale radsej som s ňou šla.. V moči mala trosku zvýšenú hodnotu na krv (cize mala v moci krv) ale vraj je to normálne pri teplotách.. Inak mala moč v poriadku, crp bolo tiež v poriadku skontroloval ju celú no nič nezistil.. Poslal nas na krčné pretože chcel dať skontrolovať ušká a aj tie boli v poriadku.. Zatiaľ vysyp neprišiel takže 6ta asi nie.. No stále je umrncana, plače aj za to ze sa potkne sadne si na zadok (co predtým nebol žiadny problém).. Ručičky si ide zožrať a doktor a aj tá krčná povedali ze tie dasienka ma riadne naliate tak neviem ci to teda bolo zubami alebo čím.. No som rada ze dnes žiadna teplota a dúfam ze uz ani tak skoro ziadna nebude 😏

mogaa
27. jan 2020

@veverkaa00 kludne to môžu byť zuby, hlavne keď si dáva rúčky do úst.....našej tiež tak pri zuboch skáče teplota 37-38,5....jeden deň má, druhý deň jej nič nie je len je mrzutá a pchá si prsty do úst.....ale jej idú už posledné 2zuby....a môže to byť aj týždeň a dva - podľa toho ktorý zub

janqa999
31. jan 2020

@veverkaa00 už som počula že zo zubkou kľudne aj teplota skoro 40 . Môže to byť aj z toho.