Vystúpený pupok u synčeka

terkaa
31. jan 2009

vsimla som si, ze renkovi vypucal pupcek. mal ho krasny vo vnutri. co to sposobilo? neplace dlho a ani extremne, takze si myslim, ze z napinania to nema.

ba80
7. feb 2009

terkaa, ukaz to pediatricke, moze to byt pruh, aj my to mame...

nimi22
7. feb 2009

ahoj terkaa, moj to mal od narodenia, , mne pediatricka poradila lepit ho, uz nelepim vyse mesiaca ale teraz mu zas vystupuje lebo ked kaka tak velmi tlaci, mozno to ma aj z toho, neviem ci to mam este prelepovat, lebo to uz nechce drzat, ale pockat, takze mame podobny problem, moze byt ze casom sa to da do normalu??no ja tiez netusim ☹

maatkka
7. feb 2009

To je asi pupocnikova hernia.My sme to mali asi od druheho mesieca.Prelepovali sme to naplastou na pupocnikovu herniu - vola sa porofix a uz mame zase krasny pupcek.Ale viem aj ze niektore maminy to neprelepovali a malo by sa to aj same upravit len to asi dlhsie trva.

renatam
7. feb 2009

Čaute ja som det.lekárka. Takže trocha odbornejšie. Ano ve+mipravdepodobne sa jedná o pupočnú herniu-pruh. Je to neuplné uzavretie "blanky" pupočného prstenca. Zváčšuje sa pri zvšení vurobrušnéhotlaku.Je častá u nedonosených detí. Vo vačšine prípadov /asi 90perc./ sa sama do roka upraví. Niektorí ju doporučujú prelepovať náplasťou, ale najnovšie sa neodporúča , lebo nezávisle na tom či sa prelepuje alebo nie, sa aj tak sama upraví, a navyše náplasť dráždi často kožu. Nebojte sa nič , malému sa to samo upraví / ak by náhodou aj nie- čo je fakt zreidka, potom sa to rieši operačne- jednoducho./.

cessy
7. feb 2009

aj mi mame vyduty pupcek asi od druheho mesiaca, maly maval koliky a vela plackal...lekarka nam to kazala prelepovať.....,prelepovala som asi tyzden, maly cele brusko vyhadzane od tej naplaste, tak som s tym aj prestala.a super, tu citam,ze to ani netreba, ze sa to hadam doroka upravi aj same.. 😉

liaah
7. feb 2009

Aj my sme to mali, najprv mala krasny pupcek, ale mesiac po porode sa jej vydul a ktomu sa tam objavilo aj zive maso, co bolo najhorsie, ze sa nam to prilepovalo o oblecenie a dost casto pri prebalovani zacalo krvacat, tak som zacala prelepovat a nasa pediatricka nam poradila natierat to zive maso lapisom, to je taka tycinka, to zive maso sme namocili a potreli a po 2 potretiach to krasne uschlo. Ale to len kvoli tomu zivemu masku, ja som sa bala infekcie aj ked som to liehovala pri kazdom preballovani... No ale uz ma pupcek nadherny, malinky, stiahnuty, fakt na nerozoznanie od toho pred mesiacom, to bol des ☹ ☹ ☹

marika80
7. feb 2009

renatam, ale nasa mala uz ma skoro 2 a pol roka a ma ho stale vyduty? do kedy sa to ma upravit?

renatam
11. feb 2009

MARIKA , ak sa to doteraz samo neupravilo, asi sa to už neupraví. Choď na vyšetrenie na chirurg. ambulanciu / najlepšie špecializovanú detskú chir. ambul./ a posúdia či to treba operačne riešiř alebo možno ešte počkař / ani nie kvoli tomu že sa to samo upraví, ale skor kvoli oper.zákroku a celk. anestéze nie je vhodné ešte vyčkař./
PS- odkaz pre liaah- u Tvojej malej šlo asi o pupočný granulóm- "živé masko"- ktoré sa dá odstrániř lapisom. Nie o pruh.

danu
21. jún 2009

lusilia • 1d • 24. feb 2009 o 09:36
Ahojte, chcem sa opytat, da sa nieco spravit s tym, aby nas syncek nemal taky vybehnuty pupcek ? Ma 7 tyzdnov a neviem, ci uz nie je neskoro....kym ta mal chrasticku, tak ho este taky nemal, ale teraz ho ma uplne vypuceny a nie je to teda moc pekne...dakujem 😉

lienka1 • 1d • 24. feb 2009 o 14:47
My mame rovnaky problem, doktorka povedala, ze je to mala prietrz, ale ze sa s tym nic do roka nerobi a ze sa to pravdepodobne samo vstrebe.

sakura77 • 1d, 19tt • 24. feb 2009 o 15:00
ano,to je taky pruh,aj my sme mali,zmizlo to

debbie • 1d • 24. feb 2009 o 16:38
Ahojte baby aj naša malá to má taký nepekný vystúpený pupček. Neviete či sa s tým dá doma nejako pomôcť? Zalepiť vraj pomáha no ja neviem, nemá niektorá osvedčenú metodu k rýchlej náprave? Dakujeme 😀

katrinaa • 24. feb 2009 o 16:51
ahojte baby aj moj maly to mal, nas posalali na chirurgiu a tam mu to zatlacili a zalepili tri tyzdne v kuse to musel mat tak zalepe samozrejme na kupanie som mu to odlepila a potom zase zalepila,pekne sa mu to takto zatlacilo a ked mu to zase troska vystupilo tak som mu to znovu zalepila a teraz mame uz pokoj ma 5 a pol mesiaca a pupcek ma uz krasny. nam povedali ze ked mu to nezmizne behom tych troch tyzdnov tak nas chceli poslat na detsku chirurgiu na kramare na operaciu

womenne • 2d • 24. feb 2009 o 17:50 -
debbi v zdravotnickych potrebach su take lepky už si nespomeniem na nazov tie sa davaju na vystupeny pupček tak zajdi za lekarkou nech ti to zalepi malo by to byt tak na 3tyždne normalne možeš kupat ked sa to odlepi nalepie dalšie 😉
alebo sa dava 5koruna jaj som zabudla euro polož korunu na pupček aprelep,ale ja som bola skor za tie lepky 😉

cekina • 1d • 24. feb 2009 o 18:33
ahojte, my sme to mali od narodenia velmi vystupene, tak chodime na chirurgiu kde nam to prelepuju. doktorka povedala, ze sa to asi bude musiet operovat, ale zacalo sa to trocha stahovat. budemem mat 5 mesiacov a stale to mame ale uz o dost mensie... tak dufam, ze sa to do roka stiahne uplne... ak nie tak operacia

cora73 • 2d • 24. feb 2009 o 19:21
Ahojte,aj ja som si vsimla,ze moj 6 tyzdnovy Jakubko zacal mat velmi vystupeny pupcek,aj som sa zlakla,a ked mu ho potlacim,tam mu to tam buble ako mineralka... 😢 4.3. ideme na kontrolu k dr,uvidim,co nam povie,dufam,ze to nebude na operaciu... ☹ ☹ ☹

hapkes • 24. feb 2009 o 22:38
nam poradili taku staru babsku metodu v poradni...vraj to vyzera smiesne ale ucinne babu treba davat obvaz okolo pupka a nebude mu vystupovat cim skor tym lepsie...

lusilia • 1d • 25. feb 2009 o 09:14
Dakujeme babulky, aj my ideme 4.3. do poradne, ale dr. tiez vravela, ze sa to mozno vstrebe, ale nerada by som bola, keby len mozno...len sa bojim, aby som mu tam nieco neposkodila, ked mu to budem prelepovat, tak ja sa jej na to este opytam, ale netusila som, ze to az do roka moze mat take...

andrea52 • 1d • 25. feb 2009 o 10:03
ahojte my sme mali taky isty problem, v lekarni sme kupili take tampony su urobene a zvinute akoby z tych stvorcovych gaz, strihala som to na male gulocky, vtlacila do poupka, stiahla kozicku okolo toho a prelepila papierovou lepacou paskou 😉 pomohlo 😉
k tomu ze sa to urobi samo by som sa velmi nespoliehala cim prvej tym lepsie 😉
skusali sme aj 5 kornu a bolo to na prd, mala ako sa hemzila tak sme ju nasli vzdy v plienke, tak sme mali dieta ktore kaka koruny, chjo v novom roku sme ju chceli preorientovat ma eurace 😀

renatam • 25. feb 2009 o 14:20
Lusilia, táto téma tu už bola. Neprelepuj, samo sa to opraví do roka.

judokamilka
31. dec 2010

dobry den vsetkym.chcela by som sa opytat niekoho kto by mohol poradit.nasa kamilka mava koliky berieme bio gaja,a pod.no problem mame momentalne s popockom.bojim sa velmi ma ho kus vypuceny a na dupackach mava od pupku to co vlastne mokva po natierani liehom.nema ziadnu krvicku chvala bohu len ma trapi co mam robit ked to uz ma vypucene. ☹ mala ho pekny a teraz mam sest tyzdnov a pupcek vyduty. prosim vas poradte mi co robit aby som sa nebala a utekala k lekarovi.velmi pekne dakujem kamilka

yanus
31. dec 2010

Ja osobne mam vypuceny pupok odkedy sa pamatam a v tehu to bolo pod tym vnutornym tlakom este viacej vidno. Je mozne, ze mam nelieceny pruh z destva? Alebo je to skor zle zrasteny pahyl?

marry_ann
26. aug 2011

..ahojte....je tu niektora, co ma za sebou operaciu pupocnikoveho pruhu za sebou? mam 1,5 mesacneho synceka..bola som na detskej chirurugii, kde nam kazali dojst na kontrolu o 3 mesiace s tym, ze sa potom ukaze, ci operovat alebo nie....no ano nie o 2 tyzdne nato som ju znovu navstivila s tym, ze malemu sa to dost zvacsilo a naplanovali nam operaciu..chirurg nam to nekazal prelepovat, no ja aj napriek tomu to prelepujem a zda sa mi, ze to kus pomaha..chcem sa preto opytat, ak by nas operovali, mam panicky strach z toho ako to bude prebiehat...podeli sa niektora so mnou o svoje skusenosti?dakujem...

mandy552
27. aug 2011

@marry_ann ahoj, aj my sme mali pupocnikovy pruh. Na chirurgii nam to prelepili a mali sme to tak mesiac a potom uz bolo dobre 🙂 a tiez to vraj vyzeralo na operaciu 😉)

marry_ann
27. aug 2011

..no ja mam strach, lebo ta operacia je naplanovana teraz na 5. septembra, a nwviem ci sa mu to stihne napravit...zda sa mi, ze to ma uz kus menie, ale neviem ci je to naozaj alebo len zdanie..a neviem ani to, ci este lekar pri prijme moze rozhodnut o prelozeni operacie, resp. jej zruseni...☹((

lenulien
20. jún 2013

@renatam Ahoj, prepáč, máme pup. herniu a malý má 22 mesiacov a nezrástlo sa mu to. Môžem sa opýtať, či sa to ešte môže zrásť, nerada by som bola, aby ho operovali. Čo môžeme robiť, aby sa mu to ešte zrástlo? Ďakujem za radu. Lenka

lenulien
20. jún 2013

@mandy552 Ahoj, môžem sa opýtať, v koľkých mesiacoch to prelepili na ten mesiac? Ďakujem. Lenka

mandy552
20. jún 2013

@lenulien ahoj, vtedy mal 3 mesiace 🙂

lenulien
21. jún 2013

@mandy552 Ďakujem, to my máme viac, lepili sme to od narodenia do 7 mesiacov a nezrástlo sa to ☹ Neviem, či ešte sa to môže do nejakého veku, alebo už nie. Ďakujem pekne. Lenka

lenulien
21. jún 2013

@mandy552 A môžem sa opýtať, prelepili vám to tou náplasťou,čo je priamo na pupočníkový pruh? Taká široká cez celé bruško, lebo my sme to lepili len papierovým leukoplastom a to bolo podľa mňa slabé, stále sa mu to odliepalo a pri kúpaní nám to kázali tiež odliepať, tak asi preto to nepomohlo, že to nemal v kuse a nemalo sa to ako zrásť. Ďakujem ti. pa.

mandy552
21. jún 2013

@lenulien prelepili nam to tou sirokou naplastou priamo na chirurgii a nemali sme to odlepovat ani pri kupani ... len ked sa to zacalo trosku odlepovat po okrajoch, tak som to mala odstrihovat a ked bola naplast uz mala, tak odlepit a zalepit este raz .... ale nastastie nebolo treba 😉

lenulien
24. jún 2013

@mandy552 Aha, ďakujem, pôjdem ju kúpiť do zdravotníckych a skúsim mu to ešte urobiť, naša dr. nám to kázala prelepovať len papierovým, takým maličkým, stále sa mu to odliepalo, možno keby sme to takto urobili keď bol malý, tak by to pomohlo. Čo už, keď každý dr. je iný, ešte to skúsim. Ďakujem moc. Lenka

erikasadek
24. jún 2013

@terkaa ahoj to iste mal aj moj syn po 2 mesiaci mu vystupil mne nato dala lekarka specialny pas je to mal to asi necele 2 mesiace krasne sa mu vratil spat teraz ma rokov a prekrasny pupok pas je s latexu ako cumlik uplne lahky a na miesto kde pupok ke ako peciatka vyklenok ktory jemne tlaci ale nie silno len ho vracia spat 😉

nadka01
28. jún 2013

@judokamilka Mame podobny problem. Zistila som, ze svoje robia aj plienky. Niektore druhy odieraju pupcek. Zalezi , na ktore mas dietatko cilive.

mariamihalikova
5. aug 2013

Môj drobec má 15 mesiacov, objavili sme to až teraz a lekárka presne dnes vravela, že máme počkať do 3 až 4 rokov, že dovtedy sa to môže upraviť a ak sa to neupraví, operovať sa to dá napr aj v 15tich rokoch, že to nieje nič závažné

mima777
9. okt 2013

@liaah ahoj, prosim ta, my mame s malickym to iste, urobilo sa mu na pupceku zive maso a tiez nam to sestricka natrela lapisom, akurat ked sme prisli domov, mal to akoby potecene po kozi na asi 10cm pase, ma kozu tmavohnedu na tom celom pase a nejde to umyt. Dufam, ze to nie je vyzrate??

ludmilabb
12. mar 2014

moja dcerka ma tiez vyduty pupok, doktorka povedala ze ju nesmiem nechat velmi plakat inak dostane pruh ☹ len dcerka je niekedy dost placliva a nic nezabera a ak ano tak len na 5 minut a zase sa jeduje.tak sa bojim 😒 tiez sme mali zive maso a vypalovali jej to lapisom, ze ked sa jej to zahoji prelepia jej to,
@erikasadek ake pasy ste to mali?

erikasadek
12. mar 2014

@ludmilabb je to silikonovy pas ktory okolo pupku je to kao taka zatka zatlaci pekne na pupok maly to nosil mampocit ani nie 2 mesiace teraz ma prekrasny pupok... niekdy by som ho este mala mat v kupelni ak najdem ukazem ti foto;;; 😉

veve44
13. júl 2014

Ahojte maminy, chcem sa spytat, nemam sice vystupeny pupček,ale mala ma dva tyzdne, pahyl jej odpadol,avšak neostala len ranka,ale taky akoby este vystupok-konček v pupčeku, je to OK? nemalo este aj to odpadnut?Neviete poradit, ci to ma byt vnutri rovne, aby jej to zle nezrastlo, neviem ci mam ist k doktorke..dakujem za postrehy

ina333
25. júl 2014

@veve44 Ahoj, aj môj syn mal možno také isté ako ty opisuješ po 2týždňoch. Hneď ako mu ten pahýl odpadol. Ja som čakala čo to bude a potom mu ten pupok vystúpil viacej. Mal pupočný pruh.

veve44
30. júl 2014

@ina333 ahoj, takze nakoniec to bolo ok, nebolo to vystupene tak ako som si myslela, pekne sa to uzatvorilo,medzicasom som bola uz dva krat na poradni, takze je to OK, verim,ze snad malinkemu to prešlo rychlo ked to mal...človek sa boji o tie naše drobce 😉