Vysyp na tváričke

katinka0000
21. okt 2008

ahojte!
chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenosti s vysypom na tvaricke u babatka. nam sa tvaricka vysypala asi pred 2 tyzdnami. zo zaciatku nam doktorka dala taky krem, ktory nam namiesali v lekarni. bol taky tmavy, cim som zaspinila dost vela oblecenia. k tomu nam dala fenistil kvapky. nezabralo mu to, tak nam minuly tyzden dala locoid krem. natierala som ho tym 2 dni a zaroven som mu davala tie kvapky. od vcera som mu kvapky vysadila, lebo mal uz tvaricku krasnu. dneska som mu nasla znova par vyrazok.
vie mi niekto nato nieco poradit?
dakujem!

katinka0000
autor
11. nov 2008

tak ten excipial aj lieci? ci naco to vlastne je? ja som z toho nejaka dopletena.

zuzanat
11. nov 2008

katinka no ja neviem, ale mam pocit, ze mu ten ekzem mizne

junovka
11. nov 2008

dakedy sa skrabala az do krvi ☹ ...taze asi to bolo hrozne.Ale, ked som videla poniektore deticky na tom koznom, tak som dakovala Bohu, ze sme len "takto".Poniektore museli aj hospitalizovat...ruky, nozky obviazane mali ☹ ☹ ...proste strasne 😢 😔 Prave by som povedala, ze odkedy sme sa zacali liecit, tak sa stale lepsilo, ale to bolo asi vekom, proste z toho vyrastla/klop-klop/...teda dufam, nakolko viem, ze sa moze stat, aj ked dufam, ze nie, ze ked pride puberta, tak sa to znova moze objavit ☹ 😒

katinka0000
autor
11. nov 2008

junovka: to som pocula, ze niektori ludia to maju take hrozne, ze ich musia az hospitalizovat. chudence!!!

zuzanat: a co este okrem excipialu pouzivate?

junovka
11. nov 2008

zuzanat, na tvar sme nedavali Excipiol, proste tam sme davali dajaku robenu masticku....ale ked mam povedat pravdu, tak na tvaricke sme to nemali dlho, skor na nozkach sme to mali najviac.

Katinka, ten kremik Excipiol je urceny na ekzematoznu, velmi suchu kozu 😉

zuzanat
11. nov 2008

junovka vy mate atopicky? ja dufam, ze nie ☹

katinka nic ine, len tento jeden krem, v pondelok ideme na kontrolu..

katinka0000
autor
11. nov 2008

junovka: myslis taku drsnu cervenu? ja sa v tych vyrazoch velmi nevyznam.

katinka0000
autor
11. nov 2008

zuzanat: a filipko ma take suche miesta alebo len vyrazky?

katinka0000
autor
11. nov 2008

nas malinky ma len taky vysyp.

zuzanat
11. nov 2008

na tvari ma vyrazky a na pleci to ma take suche miesto ako mapa asi 1.5cm

junovka
11. nov 2008

zuzanat, MALI SME ATOPICKY

KATINKA, ano, sem-tam sa dakedy aj objavili na nich take supinky malinke.Proste na omak je to dost drsne 😖

katinka0000
autor
11. nov 2008

nas malinky zatial ziadne take suche miesta nema. on ma len taky drobny vysyp. to moze byt ekzem?

junovka: pytam sa preto, ci mu nemam davat radsej na tu tvaricku ten excipial.

katinka0000
autor
11. nov 2008

zuzanat: a to ma taky drobny vysyp cerveny alebo bledy? a len na lickach?

zuzanat
11. nov 2008

ten vysyp na licach ma cerveny...

junovka tak to je super, ze ste sa z toho dostali, mne ked to dokina povedala, ze to moze byt ono, som sa rozplakala, lebo som o tom dost citala 😖

junovka
11. nov 2008

Katinka, tazko takto povedat, ci je to naozaj ekzem, alebo nejaka rekacian mlieko, neviem ci kojis, alebo ste na UM?a KOZNA CO VRAVELA, ZE MAS MU NATIERAT AJ TVARICKU?Lebo sme s nim nenatierali tvaricku.

junovka
11. nov 2008

zuzanat, total ta chapem.Ja som presne takto reagovala aj ja.Lenze baby vy mate teraz ohromne info odsadial ako na to, ako ho zmiernit atd. Pred 7 rokmi taketo info som ja nemala.Keby som mala, tak mozno!!!!by to mohlo dopadnut inak ☹ ...neviem 😒

katinka0000
autor
11. nov 2008

junovka: ja si mliecko odsavam a davam mu ho pit z flasky. cize pije moje mliecko, ale raz za cas sa stane, ze mu dam aj UM.

nam kozna nedala excipial. nam dala tu zarabanu mast na premastenie a potom tu kortokoidnu, co mu davat nebudem. ja som sa len pytala, ci by som mu nemala kupit ten excipial, lebo ta kozna sa mi nepozdavala. ona sa ani na neho poriadne nepozrela a povedala, ze "ekzem" a znova hladela do svojho PC. som bola hotova z toho pristupu.

zuzanat: nas maly ho ma bledy, len sem tam ma cerveny pupacik.

katinka0000
autor
11. nov 2008

zuzanat: aj ja som doma revala ako sialena. ale ked sme isli k tomu druhemu dr. a ten nam povedal, ze to nie je ekzem, tak ma to riadne upokojilo.

junovka: to je jasne. mozno by si nepouzila ani tie kortikoidy. nam ten doktor povedal, ze keby sme pouzivali mikrovlnku aj nadalej a natierali nicolaskami tymi kortikoidnymi kremami, tak zarucene za 2-3 mesiace ma ekzem.

zuzanat
11. nov 2008

mi sme na koznom ani neboli. na tvar ma akusi zarabanu masticku, co mam pocit, ze ani nezabera a ten ekzem na pleci, ak nezmizne, tak pojdeme na kozne, no dufam, ze sa tomu vyhneme, aj ked netusim co to teda ma

junovka
11. nov 2008

Ktinak, zmen kozneho!!!My sme takto zrobila a ....UROBILI SME DOBRE 😎 😎 😎 No, tazko povedat, lebo pokial ja viem , tak Excipiol sa dava uz v podstate na preliecenu kozu, aby sa ako tak udrziavala spravna hladina pH koze. 😕 😒

junovka
11. nov 2008

...sorry Katinka, skomolila som ti meno na Ktinak 😅

katinka0000
autor
11. nov 2008

zuzanat: a aku zarabanu masticku? taku bielu mastnu? alebo nejaku inu?

junovka: dneska sme mali ist k tej koznej na kontrolu a ani sme nesli. a naco. my sme boli u toho dr., co som ti spominala. samozrejme nam zakazal pouzivat tie kortikoidne maste. k nej uz urcite nepojdem.
tak myslis, ze nemam kupovat ten excipial?

s tym menom je to o.k.

junovka
11. nov 2008

Radsej by som nekupovala , ale to uz musis zvazit sama 😉 Zmen koznu!!! 😉

junovka
11. nov 2008

Katinka, popytaj sa na teme Toplcany na nejakeho dobreho kozne 😉 My sme ho tiez zohnali cez odporucania znamych 🙂

zuzanat
11. nov 2008

hej, bielu mastnu mame

katinka0000
autor
11. nov 2008

junovka: uz my tam nejaku odporucili, ale chcem este pockat, ako dopadneme u toho dr., co k nemu chodime. krasne sa mu to zlepsovalo, az ked sme zacali pouzivat ten oliv. olej, sa mu to zhorsilo. ideme k nemu bud. tyzden na kontrolu, tak uvidim. myslim si, ze dalsia kozna by nam dala znova kortikoidnu mast.

katinka0000
autor
11. nov 2008

zuzanat: tak to mame asi aj my. to je len na premastenie, nema ziadne vedlajsie ucinky.

junovka
11. nov 2008

Katinka, potom daj vediet ako ste dopadli 😉

zuzanat
11. nov 2008

ved preto som sa pytala ci ten excipial mozem dat aj na tvar, lebo sa mi zda, ze na tom pleci sa mu o hoji

alica147
12. nov 2008

ahojte,mne detská kázala raz za den dať excipial aj na tvár,može sa dávať aj na tváričku 😉