Vysyp na tváričke

katinka0000
21. okt 2008

ahojte!
chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenosti s vysypom na tvaricke u babatka. nam sa tvaricka vysypala asi pred 2 tyzdnami. zo zaciatku nam doktorka dala taky krem, ktory nam namiesali v lekarni. bol taky tmavy, cim som zaspinila dost vela oblecenia. k tomu nam dala fenistil kvapky. nezabralo mu to, tak nam minuly tyzden dala locoid krem. natierala som ho tym 2 dni a zaroven som mu davala tie kvapky. od vcera som mu kvapky vysadila, lebo mal uz tvaricku krasnu. dneska som mu nasla znova par vyrazok.
vie mi niekto nato nieco poradit?
dakujem!

blau
21. okt 2008

Aj nas to mal je to dojcenske akne pravdepodobne, Nam nezaberala moc holtova mast, ale pediater mi dal mirfulan vitaminova masticka. Ta zaberala a ani tak nesmrdela. Len zíadna slava on sa potreboval jednoducho vycist.(To su tie hormony z tehotenstva) Ono to odoznie samo....Aj nas vyzeral ako pubertacik a este mal aj seboreu zlte supinky v hlave 😖

dzanka3
21. okt 2008

katinka locoid je hormonalny krem (taka zlto biela tuba..) - urcite pomoze, ale akonahle ho prestanes davat bude to spat....ja som ho niekedy si davala a tiez sa mi to vracalo - neviem preco to babetku kazali davat 😒
ja malemu tiez holtovou mastickou kremujem tvaricku - ale ze tiez nieje dobre stale mi Dr. povedala...a ked som prestala zase mal drsnu tvaricku 😢 ...tak aj modrou indulonou kremujem ked ju ma lepsiu...a ked sa zhorsi tak zase holtovou - ta mu to vzdy napravy 😵

katmi
21. okt 2008

ja by som malej nikdy kortikoidne masti nedavala.. su velmi silne,agresivne a ako pise dzanka,ak ho prestanes davat,tak sa to vrati.. myslim,z eje ovela viac inych masticiek,ktore nie su zalozene na hormonalnom zaklade a tiez pomahaju..
my s tym tiez mame problem a uz sme vyskusali vselico.. zajtra ideme pedine,tak sa jej spytam.dufam,ze nam da nejaky dobry kremik..

blau nam holtov krem zaberal,ale uz nezabera..

blau
21. okt 2008

No ved ani nam ten holtov nie to som mala v zalohe este pred narodenim. Potom som ho natierala Mirfulanom( sme v Rakusku) a ten zabral 😉

junovka
21. okt 2008

ja by som skor povedala Katinka, ci to nebude nejaky zacinajuci atopak 😒 Vacsinou to zacina na tvaricke a potom sa zvykne premiestnovat aj na telicko.Boli ste uz na koznom, ci vam to predpisala pedina?Je u vas niekto alergik? 😕

lily80
21. okt 2008

mne sa malý vyhádzal tiež na tváry - bolo to v lete (mal 3 mesiace) a myslela som že sú to potničky ale potom mu to prešlo na celé telíčko a kožná mi povedala že je to alergická reakcia buď z mlieka (jedla som tož orechovník a teščiu pečeň) alebo z aviváže a predpísala mi zarábanú masť takú hnedú ichtyolovú (aspoň tak smrdela) a tiež fenistil kvapky. Trvalo to cca 3 týždne kým mu to ustúpilo a ostali mu také drobné pupáčiky a sem tam sa mi ešte vzhádzal na tváry keď som niečo zjedla čo mu nesadlo alebo mu muž dal pusu a poškriabal ho bradou. Na tie pupáčiky som použila holtovú masť a za 2 dni boli preč. Tiež si myslím že je to atopický ekzém a na ten pomôže tá holtová masť.

katinka0000
autor
21. okt 2008

nasmu malemu to ale potom locoide uplne zmizlo. mne doktorka povedala, ze to bolo pravdepodobne zo stravy. vraj by som mala vyhodit papriku, rajciny, cokoladu, korenia,... no a ja som si dala vcera vecer jednu pasteku, ktora bola dost korenista. vobec som si to neuvedomila, az dneska ma to napadlo. tak mozno to ma z toho.

a ako casto mozem davat ten locoid? naposledy som mu ho dala v sobotu. mozem ho natriet zajtra znova? alebo radsej nie? on ale drsnu tvaricku nemal, len taky vysyp mal na nej.

junovka: nikto u nas alergik nie je a ani nikto nema problem s tvarou. to nam predpisala pediatricka.

tu holtovu mast kupim normalne v lekarni?

pockam do zajtra a uvidim, ake to bude mat. ak zle, tak pojdem koznej. ☹

addaa
21. okt 2008

Ahojky, a už som v jednej téme písala. My máme skoro 8 mesiacov a na tváričke vyrážtičky. Boli sme na kožnom sú to mílie a kožná nám dala roztok jarisch solutio. Aplikujem a jedno líčko sa mu upravilo. Ja som skúšala holta, 60% lieh aj sudokrém podla odporučenia dr.-pediat., ale nepomáhalo. Kožná kázala pleť hydratovať každý deň kvalit. krémom. Používam detskú niveu.

lily80
21. okt 2008

holtovú masť kúpiš v lekárni stojí 22 sk

katinka0000
autor
22. okt 2008

no skusim pockat este do zajtra. ak mu to neprejde, tak ho natriem locoidom a tym mu to urcite zmizne. potom si budem davat obrovsky pozor na stravu. ak sa mu to znova objavi, pojdem ku koznej. dik za rady!

elizabeth453
22. okt 2008

ahoj, my sme mali ten isty problem....od 2mesiacov bola mala sama vyrazka...vyskusala som uz vseliake kremy, tu aj na slovensku,,,ale nic jej nepomahalo...tak mi babicka poradila, aby som ju natrela obycajnym bielym jogurtom...tak som vyskusala,,,a pomohlo ..odvtedy ma tvar cistu...tak mozno skus to....mne to zabralo

wali
22. okt 2008

katinka - vsetky maminy, ktore maju deti s atopickym exzemom, by ti urcite povedali, aby si v ziadnom pripade nedavala locoid alebo inu hormonalnu mast. pre dieta nie je nic horsie a uplne najhorsie je, ze akonahle ju vysadis, za par dni mas vyrazky spat, tak ju znova pouzijes, jasne, ze vyrazky zmiznu, tak krem vysadis a opat sa vratia. je to zacarovany kruh a radsej don nevstupit. radsej vyskusaj nieco ine, co tu radia holky. nechapem pediatrov, preco to vobec predpisuju! 😠

katinka0000
autor
22. okt 2008

elizabeth: dakujem! ked tento moj experiment nevyjde, tak budem skusat dalej. skusim aj ten biely jogurt. uskodit mu to urcite nemoze.

wali: ale ja neviem, ci ma malinky atopicky ekzem. nikto mu to nezistil. este sme ani u koznej neboli. jeho tvaricka vobec nesvrbi, ani ju nema supinatu. ma tam len taky vysyp. pri atopickom ekzeme je tvar cervena, svrbi, su tam pluzgieriky, supinky,...

dmonikad
22. okt 2008

Ahoj, mne sa malý vyhádzal, keď mal mesiac, teraz má 5 týždňovm, a Dr. nám kázala iba modrú indulónu a repík. Tak uvidíme. Zatiaľ sa mi nezdá, že by to pomohlo

katinka0000
autor
22. okt 2008

dmonikad: ved hovorim, ze to moze byt vsetko zo stravy. mozno jes taku potravinu, ktora drobcekovi skodi.

junovka
22. okt 2008

my ked sme mali atopak, tak sme ju mali cervenu kozu a supinky, ktore sa neskor premenili na drsne miesta....ale nas nesvrbelo 😉

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katinka0000
autor
22. okt 2008

junovka: my zatial drsnu kozu nemame a ani ziadne supinky. nehadam sa, mozno sa to objavi. ale ja dufam, ze nie. a preslo vam to? ci drobcek to ma stale?

filipa
23. okt 2008

kati, nas maly mal rovnako vyhadzanu tvaricku ked bol presne asi vo veku tvojho dietatka... bolo nam povedane, ze ja mu cisti telicko, ze su to hormonalne zmeny (tak ako tu uz bolo napisane) a nebolo to treba natierat nicim vynimocnym. dodrziavala som samozrejme hygienu, umyvala vlaznou vodou a jemne natierala excipial lipo (lebo toto mliecko som pouzivala u neho od narodenia ako na tvar, tak aj na telo). vyzeral chudacik dost zle, ale ono to preslo asi po mesiaci...a mal aj tie supinky na pokozke hlavy...s tymi sme tiez bojovali...takze verim tomu, ze to suviselo s hormonalnymi zmenami.... a ziadne bylinky ani ine kremy som nedavala...ved uvidis, ci to prejde samo, alebo bude treba navstivit lekarku...drzim palce, nech to rychlo ustupi...

wali
23. okt 2008

katinka, ved prave to!! ze ani nema atopicky exzem, ma len jemny vysyp na tvaricke ako pises a daju mu locoid krem?! proste zasnem nad tym pristupom!!! 😠
inak si tiez myslim, ze sa dietatko cisti a prejde mu to. no kludne to moze byt aj stravou. alebo nejakym chvilkovym alergenom. v kazdom pripade by som to urcite riesila bez horm. masti.

junovka
23. okt 2008

katinka, nam to preslo az na 4 roky, a odvtedy klop-klop v podstate mame od toho pokoj.Je pravda, ze deticky z toho vyrastu 😉

jarka007
23. okt 2008

katinka, maly ma urcite "len" novorodnecke akne. Vyzera to sice dost blbo, ale netreba na to nic davat, aj tak to prejde samo (hlavne nie hormonalne maste). Nasi starsi to mali tiez. Ako pisu uz hore, predpoklada sa, ze je to z hormonov. Nie je to ale potvrdene, pretoze ich dostavaju aj deti na umelej strave :(.
Moze to byt ale aj z vitaminu D, je tam totiz sojovy olej, resp. arasidovy olej (podla firmy), co sa povazuju za silne alergeny. Preto som ho najmesiemu ani nedava, a cuduj sa svete, on to naozaj nedostal. Nasa doktorka ma v rozhodnuti dokonca utvrdila, a povedala, ze do 4 mesiaco mu to ani nemusim davat, lebo ma D-cko odo mna. Okrem toho pozoruje sa, ze po tychto vitaminoch dostavaju deti kozne problemy.

zuzube
23. okt 2008

ktore su hormonalne masticky?....kalciova?

jarka007
23. okt 2008

ten locoid ak sa nemylim

katinka0000
autor
24. okt 2008

a ta holtova mast, to nie je hormonalna mast?

zuzanat
24. okt 2008

ahojte, moj syn ma uz viac ako mesiac na tvari take drobne cervene, suche vyrazky. doktorka mi povedala, ze to je kojenecka lisaj a dala mi na to zarobenu mast z lekarne (neviem ako sa vola) ma to len na jednom licku, po mesiaci uz to mal krajsie, ale teraz to ma zase skarede cervene. mam pocit, ze ta masticka mu vobec nepomaha 😖

katinka0000
autor
24. okt 2008

zuzanat: nie je ta masticka taka sedocierna?

zuzanat
24. okt 2008

katinka je to biela masticka

katinka0000
autor
24. okt 2008

aha, tak my sme mali taku inu. tiez mu nerobila dobre. podla mna sa od nej vyhadzal este viac.

jankando
24. okt 2008

Katinka0000....
ahoj
no moja mamca radi nejaku masticku , ktora sa vola pitiol..ci ako..neviem ako sa to hlaskuje...ale moj synacik mal tiez po tvaricke take nieco..a (ja som v uk) ked sme boli na pohotovsti ,tak som sa na to pytala, ze od coho to je..a lekar na to, ze to moze byt vakcinacoiu..ze to zmizne a nepotrebuje to zlastne setrenie..no a druhy lekar mi vravel zase, ze to v pohode, ze to ma vascina deti ..v takom vekku ako nas Petik..
no ale ja som po svojom a jednoducho som mu lan tvaricku olejovala a olejovala..a klopi -klop a je prec.... 😉
ak sa mozem spytat, cim mu mastis tvaricku?