Vysyp na tváričke

katinka0000
21. okt 2008

ahojte!
chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenosti s vysypom na tvaricke u babatka. nam sa tvaricka vysypala asi pred 2 tyzdnami. zo zaciatku nam doktorka dala taky krem, ktory nam namiesali v lekarni. bol taky tmavy, cim som zaspinila dost vela oblecenia. k tomu nam dala fenistil kvapky. nezabralo mu to, tak nam minuly tyzden dala locoid krem. natierala som ho tym 2 dni a zaroven som mu davala tie kvapky. od vcera som mu kvapky vysadila, lebo mal uz tvaricku krasnu. dneska som mu nasla znova par vyrazok.
vie mi niekto nato nieco poradit?
dakujem!

katinka0000
autor
12. nov 2008

ahojte!

no ten excipial je asi tiez len na premastenie, aby drobcekovia nemali suchu plet. my mame dneska tvaricku zase krajsiu. takze to zhorsenie pripisujem oliv. oleju.

avion
12. nov 2008

Ahojte, nas syn ma podobny problem, okolo ust je vyhadzany. Nema stale rovnako, raz je to lepsie, potom sa to zase zhorsi. Ale vsimla som si ze to ma ked si dava ruky do ust, lebo mu idu zubky. Moze to byt zo slin?
A bol aj vyhadzany po chrbatiku ale zabrali fenistil kvapky a locoid + ten hnedy zarabany krem z lekarni 😉

dmonikad
12. nov 2008

My sme museli ísť nakoniec na kožné, zabral len locoid a tiež ten zarábaný tekutý púder z lekárne, exipial len na hlavičku pod vlásky na premastenie. Dúfam, že sa znovu nevyhádže

katinka0000
autor
12. nov 2008

avion: a bola si aj u koznej? hej, podla mna to moze byt aj od sliniek. aj moj synovec to tak mal.
moje nervy a ty si mu davala locoid? a uz to nema? lebo locoidom prejde vsetko a zachvilu sa to vrati.

anettad
12. nov 2008

Ahojte, avion to bude asi najskor od sliniek ze mu tecu po brade a narusaju tak ph pokozky, koza potom reaguje vyrazkami. katinka ti si bola u koznej? My mame podobny problem ako vy ja uz som vyskusala mozne aj nemozne, raz ma tvar krajsiu a raz je to hroza. Teraz mal take skarede vyrazky skusila som sudokrem ten zatial zabral 😕 no neviem dokedy, tiez mame suchsiu plet, ale ku koznej sa nechystam zatial. Ja som skusila kyselinu salicylovu 3% ta ako tak a potom krem od firmy BIOderma Atoderm tak aj potom to bolo lepsie ale teraz uz ani to nepomaha, teda okrem sudokremu momentalne. Mam aj oliv. olej pediatricka mi snim kazala natierat, chvilu zlepsenie a potom uz nezaberal 😠 Tak snad stoho vyrastu.

avion
12. nov 2008

jasne, bola som u koznej. Ona mi predpisla locoid a ichtamolovu mast (ta smradlava hneda z lekarne 😉 ) a na tvar mu nedavam nic, lebo tie masticky co nam predpisala dr. sa nesmu dostat do ust a oci... 😒

junovka
12. nov 2008

baby, ako som uz tu pisala, neni dobre skusat kadeco, aj ked vas uuuuuuplne chapem, ze ste z toho zufale, lebo spravite este horsie 😉 Najlepsie riesit cez koziar.

alica147
12. nov 2008

junovka plne s tebou suhlasím,ja som radšej hned išla k mudr. nech mu to viac neskomplikujem 😝

junovka
12. nov 2008

neviem baby, ale vsetke tu kojite?

katinka0000
autor
12. nov 2008

anettad: hej, boli sme s tym u koznej a dala nam jeden premastovaci krem, ktory teraz pouzivame a robi nam dobre a jeden kortikoidny krem, ktory nepouzijem v ziadnom pripade. ale precitaj si moje predch. prispevky. boli sme este u jedneho lekara a ten nam nedal nic, len nas lieci takym pristrojom.

s oliv. olejom nemam dobre skusenosti. strasne mu vysusoval plet.
kazdy mi hovori, ze z toho deticky vyrastu. tak neviem.

avion: odporucam locoid nepouzivat. je to HORMONALNA MAST. aj nam ju nasa dr. predpisala a vzdy ked som ju pouzila, tak sa vyrazky stratili a za par dni sa objavili znovu.

alica147
12. nov 2008

ja hej

katinka0000
autor
12. nov 2008

hej,ale nie vzdy je kozna dobra a mudra. junovka ved mas sama skusenosti.

katinka0000
autor
12. nov 2008

ja si mliecko odsavam a davam mu moje. raz za cas sa stane, ze mu dam aj UM.

junovka
12. nov 2008

...a ostatok osadenstva, ako ste s tym v kojeni?Je tu niekto, kto uz dava prikrmi? 😕

alica147
12. nov 2008

junovka ja aj príkrmy už dávam,zatial iba zeleninku na obed

katinka0000
autor
12. nov 2008

junovka preco sa pytas?

junovka
12. nov 2008

pytam sa preto, lebo skore zavadzanie prikrmov ako je urcene, moze sposobovat alergie a tym padom aj atopicky ekzem 😉

katinka0000
autor
12. nov 2008

tak to asi neplati vzdy.

dmonikad
13. nov 2008

ja plne dojčím, malý ma 8 týždňov

avion
13. nov 2008

Moj bude mat 14 mesiacov, papa plnotucne mlieko

alica147
13. nov 2008

baby aké máte skusenosti s exicialom?je možné aby sa mi malý z neho vyhádzal?

zuzanat
13. nov 2008

ahojte, junovka ja maleho kojim a uz papa aj prikrmy, ale on to mal davno predtym...
a musim sa pochvalit, ale nam ten ekzem mizne, tak som strasne rada 🙂 alebo to aj tak moze byt este atopicky? a na tvar som kupila modru indulonu, tak vyskusam, lebo to ma stale skarede

alica147
13. nov 2008

zuzana a ten holtov krém si neskušala?nám zabral okamžite

zuzanat
13. nov 2008

ten veru nie, da sa kupit aj bez predpisu?

junovka
13. nov 2008

baby, ked uz tak chcete skusat kremiky, tak skuste tu:www.eucerin.com. Daju sa na poziadanie objednat nejake vzorky kremikov na vysusenu kozu.Predvcerom a dnes pre Timku mi dosli 😉

alica147
13. nov 2008

hej dá stojí 40sk,trochu smrdí ale nám pomohol

alica147
13. nov 2008

junovka tento eucerin mi aj mgr. z lekárne odporučala,len som nechcela experimentovať,dala nám mudr.excipial ale sa mi zdá že sa malý z neho vyhádzal

junovka
13. nov 2008

sorry, www.eucerin.sk 😅

zuzanat
13. nov 2008

z tej stranky mi uz prisli vzorky, ale nejaka dobra dusa mi cih ukradla a nechala v schranke len obalku s lisotm, ale vyskusam tam opat napisat.

alica147
13. nov 2008

ten 12%omega je vhodný aj pre malé detičky