Vysyp na tváričke

katinka0000
21. okt 2008

ahojte!
chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenosti s vysypom na tvaricke u babatka. nam sa tvaricka vysypala asi pred 2 tyzdnami. zo zaciatku nam doktorka dala taky krem, ktory nam namiesali v lekarni. bol taky tmavy, cim som zaspinila dost vela oblecenia. k tomu nam dala fenistil kvapky. nezabralo mu to, tak nam minuly tyzden dala locoid krem. natierala som ho tym 2 dni a zaroven som mu davala tie kvapky. od vcera som mu kvapky vysadila, lebo mal uz tvaricku krasnu. dneska som mu nasla znova par vyrazok.
vie mi niekto nato nieco poradit?
dakujem!

jankando
24. okt 2008

no a mne poradili sudokrem na tvaricku dat a blbost...chudacik moj.sme mu nemohli tu biele zmyt dolez tvaricky a nepomahala..olej pomohol..aspon nam

katinka0000
autor
24. okt 2008

jankando: ja mam doma pitiol. davala som ho malinkemu na ritku, ked ju mal zaparenu. to som nevedela, ze sa to dava aj na tvaricku. pouzivam kozmetiku klorane, ale teraz som mu kupila a-dermu. bolo to fakt drahe, ale dufam, ze to pomoze.

jankando
24. okt 2008

katinka0000
mne mamca tamten pitiol poradila..a farmaceuticka sudocream,k tory je tiez na ritku ale vraj sa moze dat i na tvaricku, ze to vysusi..a chudak Petik...sme mu tu mast zoschnutu bielu nemohli vymyt,.... 😠 😠
a co sa tyka tych kozmetik..ja so vsadila na styare dobre aviril baby..no maamca mi radila radsej klasicky olej na smazenie alebo olivak...no my sme dalaj pouzivali aviril..a potom tu ku mne prisla taka super sestricka a pytala sa, ze aky olej pouzivame...no a radila, ze detickam takm malym ziaden olej pre dei netreba davat..pretoze su parfemovane a to moze vyvolat rozne alerge..tak sme sli na ten smazak a je to klopi-klop prec... 😉

3558
25. okt 2008

ja pouzivam len olivovy extra virgin a maly je ok. aj na telicko,aj na tvaricku.poradili mi to v nemocnici midwifes.

jankando
26. okt 2008

zuzana...no me tez midwife poradila bud lasicky na smazenie, alebo olivovy.. 😉 ale nam olivovy velmi smrdi... 😠

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katinka0000
autor
26. okt 2008

dmonikad: o indulone som pocula len same chvali. tak neviem, mozno vam to ozaj pomoze.

estella
27. okt 2008

...tak aj ja sa musim zapojit sem k vam..aj ked nerada...moj maly ma hrozne vysipanu tvricku...najprv to bolo ako potnicky co doktorka vylucil a povedala ze to bude skor z niecoho co som ja zjedla tak mi kazala si kupit v lekarni Total-hermal..nepomohlo a dokonca sa mu to zhorsilo....ma to uz skor take cerveme suche flaky po lickach...som z toho zufala a uz fakt neviem co mu mam na to dat..umyvam mu to repikom ale neviem cim natriet....od rana volam doktorke ale nezdviha a viem ze minuly tyzden mala dovolenku tak mozno este stale dovolenkuje... ☹

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katinka0000
autor
27. okt 2008

estella: radsej pockaj na doktorku. nic neskusaj, aby si mu este nepohorsila.

katinka0000
autor
28. okt 2008

ahojte babusky!

dnes sme boli s nicolaskom u koznej (u pani dr. gruenwaldovej, ak ju niekto pozna). potvrdila mi to, coho som sa hrozne bala. malinky ma ekzem. som z toho hotova. predpisala mu fenistil kvapky, jednu taku bledu mast a druhu hnedu mast. bledou mastou ho mam natierat rano a vecer a hnedou len vecer na cervene miesta.

povedala mi, ze sa mu to moze stratit o mesiac, alebo ked mu pojdu zubky, alebo to moze mat do konca zivota. tato posledna informacia ma dost zarazila. skoro som sa tam rozrevala. ale pred chvilou mi pisala kamoska, ktora mala ekzem, tiez ked bola mala a uplne jej to preslo. vraj ho mala hrozny, mamina s nou behala po vseliakych moznych doktoroch.

nemozeme pouzivat ziadnu kozmetiku, len tie kremy, co nam predpisala dermatologicka.
a musim si davat obrovsky pozor na stravu, lebo to je zaklad. no a prve co sa ma spytala, bolo, ze ci niekto nie je v nasej rodine alergik alebo astmatik. moja mamina je alergicka na prach a chlad a aj astmaticka, tak povedala, ze to je z toho. ja inak nechapem, ako to moze byt z toho, ale vraj je to tak.
o 2 tyzdne ideme na kontrolu.

ale nakoniec mi povedala, ze ona si mysli, ze to prejde. to ma trochu tak potesilo, ale aj tak som z toho poriadne vynervacena.

katinka0000
autor
3. nov 2008

hlasim sa znova.

doma sme sa s nasimi do vecera o tom rozpravali. zberala som informacie na nete a vsade som sa docitala, ake svinstvo obsahuju tie hormonalne maste. tak sme sa rozhodli ist k jednemu doktorovi, co ma lekarsku ambulanciu, vola sa bio-harmonia. chodia k nemu ludia aj z kosic, z humenneho, no proste z celeho slovenska. on sa specializuje na alergie, ekzemy, ... ma aj ten pristroj, ktory napomoze, aby clovek prestal fajcit.
vsetko som mu vyrozpravala. aj to, ze ta kozna nam zase predpisala hormonalnu mast, ktora obsahuje kortikoidy. a ze mi to vobec nepovedala, dozvedela som sa to az od lekarnicky. takze som ho vobec tou mastickou nenatrela. pre nu je dolezite, ze na par dni pupaciky zmiznu a potom sa znova objavia.

no a potom sa ma pytal, co mu davame papat. povedala som, ze moje mliecko, ktore si odsavam a davam mu ho papkat z flasky. a druha otazka bola, ci ohrievame nieco v mikrovlnnej rure. a ja ze ano. skoro odpadol, ze nech sa necudujem, ze je vyhadzany. ze babatko caka vitaminy a dobru stravu od mamicky a ja mu davam jedy. ze to sa mu skodlivy ukladaju na slezine a potom sa organizmus takto cisti. ze bud moze mat babatko hnacky alebo takyto vysyp. potom nas napojil na taky pristroj.
to som mu drzala take zeliezko dva centimetre od pupka. no a este som sa ho pytala, ze ci to je ozaj ekzem, lebo doktorka mu len dudlik z ust vytiahla, ani na neho poriadne nepozrela a povedala, ze je to ekzem. a on mi povedal, ze to ekzem nie je, ze to je ... neviem, ako sa to uz presne vola. ze ak by som takto pokracovala dalej a este ho k tomu kremovala tymi mastami od koznej, tak za 2 - 3 mesiace by mal taky ekzem, ze normalne cervene flaky, supinate, suche. lebo on to vobec nema, on ma na tvaricke len normalny vysyp. v sobotu ideme na kontrolu. a ze ked my nechceme zle dopadnut, tak mame vyhodit mikrovlnku von oknom, ze vcera uz bolo neskoro.
no a este mi hovoril, ze pred niekolkymi rokmi bol na stazi vo svajciarsku a tam im jedna doktorka hovorila, ze sa robil vyskum na potkanoch. davali zrat 70 potkanom stravu ohrievanu v mikrovlnke. po roku malo 90 % potkanov rakovinu hrubeho creva. ze on by si v zivote mikrovlnku nekupil. ze to zabija vsetky ziviny. a ze jeho deti nikdy nebrali antibiotika, nemaju alergie,...

no a este mi povedal, ze mam mojej detskej doktorke povedat, ze jej on osobne odkazuje, nech vsetkym mamickam povinne hovori, aby nepouzivali mikrovlnku.
boli sme tam dvakrat (prvykrat minuly tyzden v stredu) a uz to ma skoro vyliecene.
dufam, ze som niekomu trochu otvorila oci. ta mikrovlnka moze narobit v tele cloveka neuveritelne veci.

cessy
3. nov 2008

ahoj katinka0000
presne u tej pani doktorky som bola.mne asi pred tromi rokmi tiez povedala,že mam ekzem a bol to len neaky vysyp čo za tyzden dva zmizol.tiez mi popredpisovala kadejake hormonalne maste....ani som ich neskušala použivať. teraz som tam bola s malym a ze ekzem ☹ ☹ ☹ , ani sa nanho poriadne nepozrela a uz urcila dignozu.tak isto ako tebe, mi hned predpisala pre maleho hormonalne maste.
jedna znama mi doporucila kupat maleho v kupeli z dubovej kory.trosku to pomaha...treba vyskusat

dzanka3
3. nov 2008

katinka a kde ste to boli? ze vraj Krusovciach je nejaky taky chlap co odnaucuje fajcit - nasi znami tam boli, ale fajcia zas - asi aj sila vole treba 😵

katinka0000
autor
3. nov 2008

dzanka: no ved tam sme boli.
samozrejme, ze treba chciet aj prestat. nie ze stroj za teba vsetko vyriesi. ale ekzem uz vyliecil viacerym ludom a aj alergie.

dzanka3
3. nov 2008

tak asi je dobry ten chlapik 😔
katinka nech aj vam to pomoze....
....svagrina chodila Caradskej - a tiez som sa cudovala ked prisla od nej a ze decko ani nepopozerala poriadne ani od stola nevstala....kedysi tam bol vynikajuci Dr. Miklosko ale ten uz asi dochodca 😒

katinka0000
autor
3. nov 2008

dzanka: dakujem, dufam, ze to pomoze. zatial vyzera ze ano, ale nechcem byt vopred nejaky velky optimista.

alica147
9. nov 2008

ahojte,mojmu malému sa tiež osypali celé líčka,neviem či som niečo pojedla alebo mu uškodilo že som zmenila aviváž? spomínali ste tu holtov krém a pytiol tak sa chcem opýtať či sa to môže dávať bábätkám na tvár?malý bude mať päť mesiacov.dakujem

katinka0000
autor
9. nov 2008

alica: a ako dlho to ma? s tymi kremami neviem. skor radsej sa porad s nejakym odbornikom, aby si malinkemu nenarobila este horsie.

alica147
10. nov 2008

má to už asi vyše týždna ale sa mi zdá že sa mu to zhoršuje,pýtala som včera na to v leárni a vraj holtov v pohode ale aj tak dík za odpoved

alica147
10. nov 2008

katinka tak som nakoniec skočilak dr.dala nám holtov krém a excipial a hovorila že to vyzerá na bežný detský exém tak uvidíme 😉

katinka0000
autor
10. nov 2008

alica: tak neviem. podla mna je najlepsie nezacat pouzivat ziadne specialne maste. to som uz pocula od 2 mamiciek, co ich deti mali detsky ekzem. a ma ten vysyp cerveny? ma ho len na lickach?

alica147
10. nov 2008

to nie su až také špeciálne excipial je mliečko telové na suchu pokožku a holtov krem je v pohode,má totižto suchu pokožku všade tak to má na premastenie

alica147
10. nov 2008

a čím bežne natierate detičky? čím tvár a čím telo?ja som doteraz nenatierala ničím,ale si treba.

katinka0000
autor
10. nov 2008

aha, takze holtov krem je na premastenie? nas malinky ani suchu pokozku nema. nam dr. odporucil, aby som ho premastila oliv. olejom. tak ho mastim tak 1-krat za dva dni. takze natieram uz len tym.

alica147
10. nov 2008

ten excipial je na premastenie holtov asi na zahojenie líčok ale ten budm dávať iba krátko.ja som malému dávala oliv.olej do vody ked bol malinký asi sa k tomu vrátim

katinka0000
autor
10. nov 2008

Holtov krém sa používa na liečbu chronickej a lišajovej formy atopického ekzému a psoriázy hlavne seboroidnej formy.

alica147
10. nov 2008

hej,viem šak je to aj na tube napísané

alica147
10. nov 2008

a tým olivov.olejom mu premastuješ aj tvár? 😕

katinka0000
autor
10. nov 2008

ano cele telo. zacala som mu to davat min. tyzden a dneska sa mi zda, ze je trochu viac vyhodeny. neviem,ci som nieco zjedla alebo co. uz mam z toho nervy.