Vytáča vaše dieťa nožičky dovnútra?

vocko3
16. jan 2009

ahojte, chcem sa opytat ci mate niekto skusenost s tym, ze vam dieta vytaca pri chodzi chodidla do vnutra. mne to mala zacala robit teraz, ked sa naucila chodit sa mi nezdalo, ze by to robila. zasla som aj za doktorkou a ta povedala, ze je tam mierna deformita a poslala nas k ortopedovi. dufam, ze na to budu stacit nejake cvicenia... mali ste s tym niekto skusenost?

gulolicko
20. nov 2014

Moja dcéra tiež vytáča nôžky dovnútra. A obúva sa stále naopak. Naša pani lekárka nás poslala k ortopédovi. Ten nám predpísal ortopedické sandálky. V Neoprote nám ich vyrobili a má na mieru urobené stielky, ktoré jej tam odtlačili do nejakej peny. Sandálky máme vyrobené z odľahčenou podošvou tzv. styroporovou a v pohode ich máme ako prezúvky v škôlke. Nič strašné ako som čítala v iných fórach o ortopedických topánočkách. Myslím si, že toto treba riešiť čo najskôr, lebo ak bude dieťa väčšie bude sa hanbiť pred spolužiakmi nosiť orto-topánky.

mirreckall
13. nov 2015

@syslica
@rohacka
@lenusiatko ahojte baby, ako su deti na tom teraz, upravilo sa im to? Nasa ma 3 roky, stale hypotonia, valgozita clenkov. Cvicime od pol roka, dost do roka zaostavala. Teraz uz celkom ok, len stale vtaca jednu nohu spickou dnu. Z neurologickeho hladiska je ok. Som z toho mierne zufala, ci sa to vobec niekedy upravi.

marikamery
9. mar 2016

Ahojte 😉 my mame tiez stym problem a zda sa mi , ze viac ked chodi na boso. Pediatricka mi kazala kupit drahsiu obuv . neviete mi poradit ortopedicke sandale . pretoze nemoze mat syncek celu obuv vtedy sa mu zaparuje nozka az sa mu koza supe a ma cervene prsty. Dakujem

15111986
9. mar 2016

My s tym mame tiez problem,mame ottezky na noc od 1,5roka,teraz mame 2,5roka a je to cca rovnake.mame predpisane topanocky,tak ich nosime,v byte je naboso,neznesie ziadne papucky ci sandalky

nikusa008
16. aug 2017

@babls5 pomohli ortopedicke topanocky?