Výtok u 8 - ročného dieťaťa. Treba navštíviť doktorku?

deina2005
23. okt 2009

ahojte prosim o radu moja dcera bude mat v decembri 8 rokov dnes sa mi stazovala ze ma mokre gatky ked mi ich ukazala mala tam taky zltozeleny vytok.ma s tym niekto skusenosti?vraj ju tam ani neboly ani nesvrby.treba navstivit doktorku?

titkovamiriam
23. okt 2009

navstivla by som detskeho gynekologa,je mozne ze mozes cakat ze dostane prvy menzes-kamoskina mala prvy dostala tyzden po 8 rokoch 😠 😠 😠 -ja s tym skusenosti nemam mam samych chlapov no kamosky co maju dievcata tak dostavaju prve mensesy strasne skoro 8-9r

deina2005
autor
23. okt 2009

jezis to vazne?no ja sa zblaznim myslym ze je to prilis skoro ☹ no uvidime

deina2005
autor
23. okt 2009

viem ze niektore dievcata rychlo dospievaju ale ona je mala chuda no proste dieta

hecuba
23. okt 2009

Jaj, to je neprijemne. Podla mna to vyzera na infekciu. Bohuzial, mam s tym skusenosti. Urcite by som navstivila detskeho gynekologa.

titkovamiriam
23. okt 2009

ved potom napis ako si dopadla

csina
23. okt 2009

Netuším, čo by to mohlo byť, ale presne si pamätám, že som mla aj ja takéto problémy, lenže mala som už 12 a jazdila som na koni. Myslela som, že z toho, hanbila som sa to povedať, ale veľmi ma to trápilo, preto si to aj pamätám. Určite sa poraď s pediatrom.. 😨

roasha
24. okt 2009

deina,urcite detsky gyndos.

dzio2
7. nov 2009

urcite gynda, mi sme bili koli tomu istemu problemu ,ked dcerka mala 6r v Lubochni na testi a tam jej zistili hormonalni vyvoj popredu hormoni jej zacali pracovat ako u 12r dievcatka ,no potom jej narastlo ochlpenie vytoky uz mala pravidelne riesili sme to vlozkamy,potom v 9r jej zacali rast prsia a v 10dostala krami

deina2005
autor
8. nov 2009

to vazne?

dzio2
8. nov 2009

LEN JU PRIPRAV PSYCH NA TO VYSETRENIE BUDE TO STRASNE nechcem ta strasit ale ja som plakala spolu s dcerkov manzel bol zadverami ale vravel ze chcel vyvalit dvere tak strasne plakala a kricala dcerka ☹

deina2005
autor
9. nov 2009

no ona ma aj bolesti hlavy uz asi rok hned ju pritom boli aj brucho a sem vcera aj vracala.pred 3 mesiacmi som odniesla vzorky stolice ci nieco nema v crevach vysledky boli ok.dnes idem s nou do doktora ta hlava sa mi vobec nezda.uvidim mam strach.

dzio2
9. nov 2009

ak ma gyn problem tie bolesti hlavy mozu byt zmenou v hormonoch ☹ neboj sa len zrcite pobehaj dok

deina2005
autor
9. nov 2009

no tak dnes sme boli u doktora.na krcnom jej robili snimok a kontrolovali nosohltan fuj neprijemne vysetrenie.brali krv zo zily a zajtra nas caka ocne a neurologia tak uvidime vraj to moze byt aj migrena.niekde som citala ze sa tak prejavuju aj detske depresie

martul
9. nov 2009

Ak môžem pridám sa. Moja dcéra, má 6 rokov, stálesa drží medzi nožičkami, každý deň čisté prádlo, aj pyžamko meníme každé dva dni. No neviete si predstaviť ten zápach. Boli sme u doktorky, vyšetrenie za sekundu a v pohode, nič tam nemalalen nám dala optalmo-framykoin mastičku. Svrbenie prešlo, ale s tým zápachom si neviem rady. Máme aj mydlo pre intímnu hygienu a nič. Doktorka vraví že je OK. Ale ma to trápi, lebo napr. aj večer keď sedíme pre telke a sedí mi na kolenách to ja cítim. Skúšali ste aj nejaké bylinky, kúpanie v nich a pod.? A moč náhodnou som si všimla keď jej kvaplo na WC dosku úplne taký hnedý. Dakujem za rady.

dsnadja
9. nov 2009

ahojte,ja som už tot pisala raz v podobnej teme.moja staršia dcera tiež mohla mať asi 5-6 rokov, ked mala vytok, zelenkavy.išli sme k detskemu gyn.,ale bola som znechutena,mala bola hanbliva a ešte aj je, a ani sa vyzliecť nechcela,pekne som ju pred tym pripravila ,že tam budem aj ja a pan doktor sa pozrie a tak,no vošli sme do ordinacie a mala sa ani za boha nechcela vyzliecť,pekne som ju prosikala a popritom vyzliekala, ale nechcela už plakala,no horko ťažko sme vošli k stolu, a pri koze vyložena tacka s milion striebornymi naradiami,no ako to uvidela ešte viac spustila,dali sme ju na stol nohy som jej držala ja aj sestrička,ale jasne že sa pohla, a lekar tam začal na mna arogantne hovoriť, že jej može natrhnuť panensku blanu,či to chcem atď.a popritom mala revala ako tur.dostali sme čipky,7 bielich,každy večer rev a skoro znasilnovanie,nenavidela som cely svet....potom kontrola a keďže to nezmizlo,znova 7 čipkov,teraz pre zmenu žltych,zase každy večer procedura,potom to zmizlo,o par rokov to mala znova a vtedy som vyhladala v knihe Marie Trebenovej liečive čaje,rano pila jeden a druhy večer,boli to 2 rozdielne čaje.chvala bohu to pomohlo.a jeden čas sa jej tak začinali sople,že buď mala 2 dni pred tym vytok, tak isto zeleny,alebo pri pokazenom mliečnom zube sa jej urobil hnisavy vačok.vytok zmizol hneď ako sa pustil sopel,a ten vačok pri zube som jej potlačila, pukol a vytiekol jej hnis.teraz ma už krami a neviem,ako pojde k doktorovi,keď bude musieť,lebo ma traumu na cely život.tyto naši lekari alebo zakony vobec nemyslia na to,čo musela mala prežiť,hovorila som dokimu nech jej dame nejaky oblbovak,budem tam aj ja,nemožem ho z ničoho obviniť,lebo budem pri vyšerteni,a mala si to ani nevšimne,alebo rajsky plyn,ved nehovorim, že pri každej prkotine,aj odber krvi deti zvladnu,aj keď s plačom, ale vyšetrenie na gynde je niečo celkom ine...a niekedy aj u zubara by to nebolo od veci....uf ale som sa rozpisala,takže my mame taketo zažitky....a martul daj vyšetriť moč,a hlavne vela piť....

dsnadja
9. nov 2009

a ešte...lekar bol netrpezlivy,že on nebude vyčkavať na nas pol dňa,mame si švihnuť,potom ta tacka...stačilo zakryť,aby to mala nevidela,a žiadna milota,rozpravanie,ukludnovanie ani nič,jednal s nami, ako keby bola mala dospela,a bola už na 100 vyšetreniach...ani dospele ženy tam nechodia rady,ale preto lebo musime..nikdy viac k nemu nezoberiem svoje dieťa....

dzio2
10. nov 2009

martul urcite tam nieco bude ten zapachajuci vytok ma pricinu , dsnadja to iste sa stalo aj nam len to bola stara dok vrieskala aj pomne aj po dcerke bolo to strasne

titkovamiriam
10. nov 2009

fuuu baby ked to tu citam tak az mi je zle ☹ chudence male.inak mozno vam trosku poradim .kamoskina mala mala taketo problemy a lekarka zistila ze je z oblecenia.ked mala zacala nosit bavlneme veci napr.pleas a pod/ziadna cina,taiwan ci turecko/ a vsetko biele je ok.nesmela nosit nic co suviselo s cervenou farbou-pancusky,nohavicky ani teplaky ci nohavice...

martul
10. nov 2009

Dík za rady, na to oblečenie som aj ja myslelam musíme to skúsiť, na moč sme boli hneď na začiatku a bol OK. Asi pôjdeme znovu za detstkou doktorkou a budem nástojiť na ďalších vyšetreniach. My sme boli u detstkej gyn. a máme dobré skúsenosti chvalabohu. Jej len jemnučko roztiahla nožičky, potrela paličkou a výter a hotovo a popritom úplne iné jej rozprávala o škôlke....

dzio2
10. nov 2009

ano titko to mas pravu s tym oblecenim , a este nech nasedi nasiroko na stolicke napriklad aj fit lopta sa nesmie pouzivat ak je taky problem tiez dospelemu na kolenach atd,a to preto aby sa vyhlo treniu na cikulu

deina2005
autor
10. nov 2009

tak a mame vysledky .ta bolest hlavy a bruska je v tom ze mala trpi depresiami dostali sme antidepresiva som hotova ☹ ☹ ☹ ☹

dzio2
10. nov 2009

a povodca depresie?

titkovamiriam
11. nov 2009

deina chod aj k inej lekarke dat len tak antidepresiva je dobra hovadina si myslim-treba hladat povodcu a ostatne veci -ved to nieje dospely clovek ....nadopovat dieta liekmi sa mi zda choreeee 😠

roasha
11. nov 2009

deina? 😕

martul
11. nov 2009

Súhlasím s roasha, určite by som skúsila ešte jedného doktora, už malému dieťaťu dávať antidepresíva, čo potom ďalej keď bude väčšie. Nič za to nedáš!

deina2005
autor
11. nov 2009

vraj ma skolsku fobiu

titkovamiriam
11. nov 2009

tak ak ma fobiu tak na to je psycholog ci psychiater a taketo lieky sa predpisuju po niekolkych sedeniach-aky lekar jej ich predpisal?

deina2005
autor
11. nov 2009

neurologicka

deina2005
autor
11. nov 2009

k tomu ma este symptom cefalea-bolest hlavy

dzio2
11. nov 2009

preco ma tu fobiju aka je pricina alebo dovod?stalo sa jej nieco v skole?