Výtok u dojčaťa dievčaťa. Máte niektorá skúsenosti?

gabrielkaa
11. aug 2009

Ahoj, neviem či tu takáto téma už je, ale nenašla som ju, tak začnem odznova. Chcela som sa opýtať predovšetkým mamám dievčatiek ohľadom výtoku. Dnes som mojej 7mesačnej dcérke zbadala na plienke malý fliačik - výtok. Neviem, či je to normálne, alebo nie, ale doteraz som to u nej nezbadala. Ani na internete som nenašla nič k tejto téme. Chcem sa opýtať, či je to normálne, alebo či s tým máte niektorá skúsenosti.

soanpe
11. aug 2009

gabrielkaa
já jsem někde slyšela v souvislosti se zarůstáním malých stydkých pysků,že kolem 8 měsíce se snad nějak nastartují hormonalní změny a v pochvě se začne tvořit sekret.(Po této hormonální změně by neměly pysky zarůstát, protože jsou chráněné oním sekretem)
Ale nevím, jestli je to opravdu tak a pro klid bych se obrátila na doktora 😉
v porodnici mi říkali,že se v šestinedělí u holčiček může objevit i pseudomenstruace,jak miminko přebírá hormony z matčina těla.
Ale jak říkám, já bych aspon zavolala pediatrovi

megi93
11. aug 2009

gabrielkaa ja som počula, že si dievčatko vzalo príliš veľa hormónov od matky a preto ten výtok. Vraj je to neškodné, ale pre istotu by som zavolala lekárke alebo tam zabehla.

gabrielkaa
autor
11. aug 2009

Soanpe, diky za linky, pozriem na to. bolo to len naozaj malilicky fliacik, ktory som si vsimla na plienke (kedze bola len zacikana) poobede a potom aj teraz vecer. napadlo ma, ci to nema z toho, ze sa jej tam zanieslo trosku stolice. aj ked jej cikulku cistim poctivo, cistou vodou a vatovym tamponom, ale mozno predsa len jej tam cosi ostane. neviem. lebo ona ked sa pokaka, tak vzdy, sa prevrati na bursko a pekne jej to tam zatecie... ak zajtra najdem na plienke cosi podobne, zavolam pediatricke a uvidim co mi povie.

gabrielkaa
autor
11. aug 2009

megi, ohladom tych hormonov, neviem...zeby az teraz? lebo neberiem ziadnu antikoncepciu ani nic take hormonalne...

soanpe
12. aug 2009

gabrielkaa
není zač 😉
ale pokud ten výtok nezapáchá a není žlutý až žlutozelený, tak se zřejmě nejedná o žádnou infekci, ale opravdu jde o hormonální stav, který je u holčiek normální. já brala HA naposledy asi před 10roky a Sofí měla taky pěkný prsíčka-skoro na minipodprsenku 😀

gabrielkaa
autor
12. aug 2009

dneska som jej to veru nenasla na plienke, tak sa tisko radujem 😀. farbu to nema ani zltu ani taku dozelena...ani neviem akej je to vlastne farby... ja som HAK tiez brala cca dva roky dozadu, ale to asi len 3 mesiace.... sranda ako tie hormony dokazu narobit sarapatu. ale pocula som, ze hrosie su na tom chlapci, ked ich mamy napriklad uzivaju HAK pri kojeni...

soanpe
12. aug 2009

já si myslím, že tohle až tak není ovlivněno HA, ale prostým vývojem. Holčičky prostě mají to štěstí, že v dospělosti můžou rodit děti , a tak se to tělo asi připravuje na tuto roli už od útlého dětství

belanka
12. aug 2009

mojej dcérke sa to objavilo nejak okolo 5.mesiaca.pre istotu som išla k lekárke.vyšetrili jej moč,ale bol negatívny.vraj sa možno ešte čistila,čo my bolo dosť čudné,že ešte tak neskoro,alebo to bolo z mojich hormónov,keďže som kojila.

gabrielkaa
autor
13. aug 2009

jej vysetrovali moc tiez tak cca v 5 mesiaci a vysledok bol negativny. ale to jej nerobili specialne vysetrenia na vytok. ale vcera som to uz na plienke nevidela..takze som nevolala DR. a sledujem ju dalej. mozno to je fakt len nieco hormonalne, kedze stale kojim.

moni15
13. aug 2009

neviem, v čom kúpavaš malú, ale ja len v čistej vode, bez použitia mydla. Akurát minule sme jej umývali vlásky so šampónom johnsons vo vaničke, kde sa kúpala celá a objavil sa jej výtok. Bola to 1-dňová záležitosť. Vrátili sme sa k pôvodnému kúpaniu. Vlásky umyjeme nad lavórikom a potom ju vykúpeme vo vaničke s čistou vodou. Švagrina má 4 a 5 ročné dievčatká a umýva ich doteraz len v čistej vode, pretože tiež sa jej to raz stalo, aj keď použila len detské mydlo. a ešte ti poradím, ak máte dosť chlórovú vodu, radšej jej ju preváraj, aspoň kým sa výtok nestratí. malá bude mať rok a donedávna sme jej ju prevárali, pretože chlór jej vysúšal pokožku, narušuje prirodzené ph a z toho môže byť výtok.

gabrielkaa
autor
13. aug 2009

veru pouzivam mydlo - sebamed - ale len na ritku. ale ked ju kupem tak samozrejme ta voda je potom cela mydlova. skusim teda vodu prevarat, lebo mala ma celkovo nabeh aj na atopiu, pokozku ma dost suchu. natieram ju excipialom. ale to budem musiet pouzivat asi mega-velky hrniec 🙂 lebo mame dost velku vanicku.

soanpe
13. aug 2009

gabrielkaa
já malou umývám seba med ale SYNDET, je to "mýdlo" bez mýdlové složky
pozor na johnson´s , je to veeeelmi silný alergen 😉

gabrielkaa
autor
14. aug 2009

ano, presne to pouzivam aj ja - syndet. bez mydlovej zlozky. a pouzivam to inak aj ja na tvar 😀 ... celkom mam z toho vajn plet. johnson som si otestovala na sebe kedysi davno a tiez mozem povedat, ze mi vobec "nesadol"... tak som sa zamerala na tento sebamed. a mam z neho aj antiperspirant, bez tej nebezpecnej zlozky a som s nim spokojna. inak dneska mi prvy krat malicka spadla s postele...som sa dost zlakla. ja som ju nechala samu na posteli - velkej manzelskej, a zabarikadovala dookola perinami, ale z jednej strany bola postielka a ja som si neuvedomila, ze svojou vahou ju moze odtlacit, a tak aj bolo. odkotulala sa tam a pekne ju pomaly odtlacala a pomalicky sa zosunula az na zem. ten pad vlasnte ani nebol pad, lebo ju brzdila ta postel, ale ked uz sedela na zemi tak sa neudrzala v sede a lupla si hlavicku o parkety....moje male chudatko...clovek uz nevie kam ju ma polozit. v tomto veku su tie deticky velmi zive... 🙄

gabrielkaa
autor
14. aug 2009

teda chcela som povedat, ze nielen v tomto veku...ale to bude od tohto veku asi pokracovat.. 🙂 len ked uz bude ako tak vediet chodkat, tak ju to bude lepsie

soanpe
14. aug 2009

gabrielkaa
já jsem zjistila, že nejbezpečnější místo pro naší SOfí je na zemi 😀 .nám se sesunula ze sedačky, pěkně ruce před sebe a už se sesouvala.ani nevím jak a byla dole a řehtala se, že je dole 😉

gabrielkaa
autor
15. aug 2009

ano presne to robi aj sarah, ked nechce byt v ohradke tak ju dam do autosedacky a odtial sa vie pekne zosmyknut a uz je na zemi... jedine pomoze ked ju priputam, ale to sa pajedi, takze to tiez nemozem nadlho 😀 ... ale ona sa vie pekne pohojdavat, takze sa sama hojda a niekedy tak az zaspi. z hraciek ju najviac bavia kartoniky a papierky...to ked moze zuzlat tak ju ani pripinat nemusim

scandya
16. aug 2009

baby moja malinka mala od 1dna narodenia menstruaciu, lebo ze si odo mna vzala nejake hormony. Trvalo jej to asi 5dni a odvtedy nic, tiez som sa zlakla ale ze je to normalne. Takze ked sa niekto spyta jej , ze kedy mala prvy menzes tak povie hned po narodeni chi chi

danu
13. jan 2010

haasa • 1d • Dnes o 21:25
Ahojte, zaujimalo by ma ci s tym nemate niekto skusenost. Mala ma sem tam taky svetlucko hnedy vytok....

katkaab
21. aug 2013

@danu Ahoj, asi ti moc nepomozem, tiez sa s tym od dnes trapime, nasej sa objavil dnes tiez taky svetlohnedy vytok a zdalo sa mi ze tam ma aj trosku krvicky.. tak to teraz sledujeme, a ak to bude retrvavat, pojdeme s nou k detskemu gynekologovi. Doktorka vravela, zeby to mohol byt zapal... Ma 11 mesiacov.
Fuha, ja som si nevsimla, ze toto je diskusia uz niekolko rokov stara, tak ak by si narazila na tento moj koment, prosim napis mi , ako ste to vyriesili vtedy... Dakujem 🙂

marcelaza
27. okt 2016

@danu
@katkaab
Ahojte 🙂 chcem sa opytat 🙂 mam 3 rocnu dcerku a vcera vecer ked som ju isla dat spat vsimla som si na nohavickach hnede flaky tiez vytok aj na cikulke mala tak som jej to ocistila bolo to take hnede prosrte vytok. Ako ste postupovali preslo to vasim detickam? Dakujem za odpoved

katkaab
28. okt 2016

Ahoj. Nasej to potom preslo nastastie same. Ani sme nesli ku gyn. s nou.
Tak vela stastia prajem. Snad to nie je nic vazne...

veronika_1991
11. apr 2022

@marcelaza ahoj, prosím ťa nepamätáš si, prešlo to samé alebo ste boli u doktorky? Tiež som dnes také zaregistrovala.

marcelaza
17. apr 2022

@veronika_1991 ahoj prešlo to samé