Westov syndróm

vcielka79
26. apr 2018

Ahojte, som tu nová, nenašla som podobnú diskusiu, len o epilepsii u detí všeobecne. Chcem sa spýtať, či je tu nejaká maminka, ktorej dieťatku bol diagnostikovaný práve tento typ epilepsie??? Aký mal priebeh, aké lieky ste užívali, ako to je teraz. Veľmi by mi to pomohlo. Dcérke bol diagnostikovaný tento syndróm, preto zháňam info, najmä od ľudí, čo to prežili. Vďaka.

happy30
12. okt 2019

@july34
@july34 a teda ked sa nepotvrdil autizmus,ake ma spravanie,co ocny kontakt?Usmiava sa,reaguje na okolie?Naša je mimo,iba občas ma svetke chvilky,ze sa na nas pozrie..juj desí ma to

july34
13. okt 2019

@happy30 bobath cvičime 4 roky,ano vyvýjal sa dovtedy normálne

july34
13. okt 2019

@happy30 očny kontakt udži-záleží od situacie a osoby,niekedy dlhšie a niedy kratšie.Na okolie reaguje normalne,smeje sa,aj sa rozplače,niekedy ho nič nezaujíma.Ani keď bol veľmi maly nikdy nebol mimo.

happy30
13. okt 2019

@july34 no ta nasa je nasadenia convulexu mimo..a ten bobath,nasla si nejake centrum kde precvicuju,ci ako?A vojtovku si neskusala?

happy30
13. okt 2019

@july34 a po fyzickej stranke je ok?Myslim chodí,behá,vedel 4nožkovať,sediey?

july34
14. okt 2019

@happy30 vojtovku je veľmi drasticka a neodporučal nam ju neurolog ani ja som ju nechcela,centrum včasnej intervencie sme navštevovali a tam cvičili bobath.Teraz chodime sukromne k fyzioterapeutke.

july34
14. okt 2019

@happy30 noo nebeha,ešte nevie,zatiaľ len chodi,každy rok chodíme do kováčovej na liečenie,cvičíme,nosí ortezy lebo mu pada klemba na oboch nohách.Sam si sadol,aj štvornožkoval,postavil sa sám aj začal chodit.Len všetko neskôr ako jeho rovesníci.

happy30
15. okt 2019

@july34 no sikulko je,nauci sa aj behať..a mentálne je ako natom,viem,ze autista ste pisali,ale citala som nieco aj o mentalnej retardacii,mali ste od zaciatku taky pocit,ze bude postihnuty?myslim take tie poruchy autistickeho spektra..

july34
15. okt 2019

@happy30 autizmus sa nam nepotvrdil,kym bol maličky tak nebolo vidieť nič.Až potom keď rástol tak som začala bádať ,že je pozadu oproti rovesníkom.Oneskorený psychomotoricky vývoj je súčasťou tejto diagnózy

happy30
3. jan 2020

@nietzsches mozem sa opýtať,ako sa má drobček teraz,ci ma este nejake zachvaty,nasa mala 11 mesačna ma diagnostikovaný westov syndrom,je na sabrile a kepore,dari sa jej dobre,trosku zaostava vo vyvoji,no max 1 mesiac,plazi,dava sa na 4,sama si sadne,vie tlieskat,zakivat,ocny kontakt super..moze z toho dieta vyrast?Stasili ma s aitizmom,mentalnou retardaciou a kadecim inym..

july34
5. jan 2020

@happy30 Zdravym.Lekári nestrašia,len vás upozornuju na to čo sa dá očakávat pri tejto diagnóze.Momentálne záchvaty nemá.Syn berie Sabril,orfiril a pyridoxin.Len si musime dávat pozor ked ochorie aby nedostal vysoke teploty.Je mi ľúto,ale s tejto diagnózy dieta nevyrastie.K tejto diagnoze sa zvyknu pridružovat aj dalšie diagnózy.Kedže westow syndrom je diagnoza ktora sa odohrava preto,ze nieje nieco v poriadku v mozgu.Tak nas syn nosi okuliare od 1,5 roka.Krátkozraky a jedno ocko sa mu neupravilo-zabieha mu stale.Spasticita svalstva dolnych končatín,je hypotonik.Ma 5 rokov a nerozprava,je plienkovany.A psychomotoricky zaostaly vývoj-čím bol starší tým bolo vidiet viac rozdiel oproti jeho rovesníkom.

happy30
11. jan 2020

@july34 dakujem za odpoveď..u nas to vyzera zatial na NKS,som z toho smutna..od 6 mesiacov zacali epi zachvaty,tie sme dostali pod kontrolu a v 9tich zacali spazmy..trvali asi 2tyzdne 3-4x denne az nam dali Sabril a keppru,odvtedy ziadne zachvaty..dostali sme 6tyzdnovy kuru s Prednisonom a odvtedy dobre,aj ocny kontakt sa zlepsil,aj motorika,v priebehu mesiaca sa posadila sama aj plazit sa zacala..je z dvojiciek tak sa nevyhnem porovnavaniu..ta zdrava je strasne popredu,ci mentalne ci motoricky,za 2 dni sa naucila tapusky,papapa atd..ta druha za 2 tyzdne tapusky a to je vsetko..malo reaguje na meno mozem po nej hučat pol metra od nej,volat ju neobzrie sa..iba obcas...chodime cvicit bobath,je hypotonicka,no je to stale lepsie a lepsie..zacina sa momentalne stavat..odkedy to zacalo vam s tym westom..mali ste aj vy hormonalnu liecbu?Zacal potom napredovať?Bľabotal,naucil sa nejake veci ako ťapušky...naucil sa ukazovat prstom..

july34
12. jan 2020

@happy30 My hormonalnu liečbu sme nepodstupili.Z rečou ma stale problem a prstom neukazuje vôbec.Vy to mate lepsie v tom že to zdrave dieta taha to chore aj ked si to neuvedomujete,dieta sa od dietata nauči najskôr.A zatial surodenca nema takže je sam ani v rodine nemame deti tak je to tažko.

happy30
12. jan 2020

@july34 to je pravda s tym surodencom,dvojička ju taha dopredu,je vsak ako hlucha a slepa,nereaguje na nas..to ma tak deprimuje...

july34
13. jan 2020

@happy30 Tak to ma mrzi,deti s touto diagnozou maju poruchy pozornosti a problem nadviazat oçny kontakt,co su aj symptomy autizmu,preto casto rodicom vravia aby si v neskorsom veku(3-4 roky)skor sa neda diagnostikovat,dali vysetrit dieta,ci nieje autista.A nepítali ste sa lekárou čo sa s tým da robit??

happy30
13. jan 2020

@july34 dnes sme boli na genetike ,tak do papierov zapisali auti črty..v stredu ideme na neuro..juj aka som smutna..a moze sa to aj zmenit?ze tie znaky vymiznu?

july34
14. jan 2020

@happy30nebudte smutna,viem,že take správy sa zle počúvajú- noo zapisat môžu ,ale autizmus sa da plne diagnostikovat az 3 az 4 roku života diatata.

schumianca
25. nov 2020

Dobry, chcela by som sa spytat, či mal niekto krče len počas spanku? West ešte nemame potvrdeny, len to napisali v nemocnici do spravy ako jednu možnost. Dakujem

julsh123
2. júl 2021

@vcielka79 ahoj, ako sa máte? Sú to už tri roky, ale predsa. Ako sa vám táto choroba prejavila?

july34
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matulik19
25. nov 2022

@svuniecko môžem sa opytat, ci ste mali nejake komplikácie hneď po pôrode? Ako zakrvácanie do mozgu alebo cysta v hlavičke a podobne? Dakujem

july34
26. nov 2022

@matulik19 Po pôrode syn veľmi plytko dýchal a sa mu nedostatočne prekrvil mozog,

svuniecko
26. nov 2022

@matulik19 áno mali sme....keďže syn sa narodil v 29tt.mal krvacanie do mozgu 3stupna..takže bol napajeni na ventolaciu, neskor uz len na kysliku takze mi tak...

petulienka14
27. dec 2023

@vcielka79 ahojte.chcela by som sa spýtať ak to tu ešte funguje lebo vidím ze je táto diskusia pár rokov stará ohľadom tohto syndrómu.
Presne pred týždňom sme.sa vratili z nemocnice týždeň sme boli hospitalizovany pre tento syndrom a sme.na liečbe.je tu niekto s kým by som sa mohla o tomto porozprávať o liečbe pocitoch prognozach o všetkom?Psychicky to nejako nedávam potrebujem názory a skúsenosti niekoho kto tým prešiel alebo prechádza.Dakujem