Z akého dôvodu môže mať bábätko teplotu?

kili
1. dec 2007

Adamko včera začal hnačkovať a dnes v noci mal teplotu v zadočku 39,5. Viem, že toto sa stáva keď rastie zub, ale pochybujem, že 3,5kg dieťaťu, aj keď má 5 mesiacov by rástol, nič som ani nenahmatala, tak by som chcela vedieť, aké ďalšie dôvody by mohli byť. Nechcem panikáriť kôli každej zvýšenej teplote, ktorá je kôli niečomu.

margot
6. jan 2012

@kukucg nalíčkach nie, trop a chrbátik a na krku zozadu, ale už jej to mizne

kukucg
6. jan 2012

@margot Tak toto som nasla tak neviem ale mozno to moze byt 🙂
Piata a šiesta choroba
Sú to vírusové ochorenia s vyrážkami a väčšinou majú nekomplikovaný priebeh. Od nákazy po začiatok prvých príznakov prejde asi 10 dní.

Piatu chorobu charakterizujú splývavé vyrážky začínajúce sa na tvári a šíriace sa na chrbty rúk a stehná. Vyrážky môžu sprevádzať príznaky ľahkého kataru horných dýchacích ciest. Do týždňa až 10 dní vyrážky samy zmiznú.

Pre šiestu chorobu je typické, že vyrážkam predchádza vysoká teplota trvajúca asi 3 dni. Teplota klesne a na trupe sa objavia drobné ružové vyrážky, šíriace sa na krk a plecia. Vyrážky nie sú na tvári. Príznakom môžu byť zdurené uzliny na krku a šiji.

Do dvoch dní vyrážky samy zmiznú. Liečebne podávame len liek na zmiernenie teploty (paracetamol, ibuprofen).

margot
8. jan 2012

@kukucg no presne,6 choroba 😒 už jej nič neni, len soplíkujeme a z toho má kašeľ, ale to mala už pred tými vysokými horúčkami pred týždňom, pretože jej idú aj zúbky a to si poctivo vždy odsoplíkujeme...všetko nakopuuuu 😉

ansira
17. júl 2012

všetky príznaky sedia na šietu chorobu....len siacmenej 37,9- 38,3 raz sme mali 39. Ja som jej dávala panadol. a na 4. deň po horúčke sa vyhádzala. uvidime, kedy to zmizne. :/

hanelienka
11. apr 2014

@k.a.t.k.a. Ja neviem, či mala dcérka šiestú chorobu - ako sa to spozná, keď sú iba horúčky, 3 - 4 dni a nič iné? Lebo keď nevracala, neplakala od bolesti, liečila som zábalmi a Nurofenom. Ked boly horúčky 3 - 4 deň preč, neriešila som, čo to bolo...

frantiskkaa
24. apr 2014

može mat 5tizdnove babetko horučku??

matuspika8
10. mar 2017

Všetko ohľadom príčiny vysokej teploty a následnej liečby sa môžete dočítať tu: http://www.familia.sk/187/dieta-s-vysokymi-tepl...

klaudia_107
Autor odpoveď zmazal
Zobraz