Z akého dôvodu môže mať bábätko teplotu?

kili
1. dec 2007

Adamko včera začal hnačkovať a dnes v noci mal teplotu v zadočku 39,5. Viem, že toto sa stáva keď rastie zub, ale pochybujem, že 3,5kg dieťaťu, aj keď má 5 mesiacov by rástol, nič som ani nenahmatala, tak by som chcela vedieť, aké ďalšie dôvody by mohli byť. Nechcem panikáriť kôli každej zvýšenej teplote, ktorá je kôli niečomu.

zuzu13
2. dec 2007

Lucka mala 6-tu chorobu v 10 mes. boli sme týž. v nemocnici.Mala teploty 41,7 /v konečníku/ a ničim sa to nedalo zraziť...každe 4 hod. sme dávali čipky, studené zábaly...nakoniec nás poslali do nemocnice... ☹

marorlinko
2. dec 2007

kili, prepac,ale neviem ci si dobr enapisala, ze mas 3.5kg dieta a ma 5mes,ked v pase mas,ze deti ti maju 8mes.
prepac akosi som to nepochopila.

kili
autor
2. dec 2007

marorlinko, mne sa narodili o 3 mesiace skôr, takže to odrátavám.

elinka27
28. máj 2008

ahojte,maly mal v noci teplotu 38,5 bola som s nim dnes rano u doktorky a ta povedala,ze mame 2 dni pockat a ze sa potom uvidi,ale nedala nam ziadne lieky,len vitaminy a vraj mu mam davat nieco od teploty.Ona mu vraj nic nedasla,ale len hrdlo sa jej zdalo trochu cervensie.Stolicu ma dobru,papat papa,aj ked teraz naposledy uz menej.Problem je,ze maly je cely den podrazdeny,stale hystericky place a nedokaze ani spat. 😒 Od teploty som mu dala Panadol cipok a neskor aj Nurofen sirup,obe zabrali ale len na par hodin.

veverica
28. máj 2008
stefulko
29. máj 2008

ahojte,

moja Kukulienka mala asi 4 dni teploty - striedavo medzi normalnou az do 38. Dokina povedala, ze pokial dobre papa (kojime), cika, kaka, ziadne vracanie ani hnacka, ziadne bolesti, proste vsetko ostatne normalka, tak to moze byt prehriatie, lebo tieto horka nikomu nerobia dobre. tak som ju co najmenej obliekala, chodili sme podla moznosti v chladku a davala som aj vodicku.

ivka144
5. jún 2008

Ahojte, chcem vas poprosit o radu. Precitala som si o teplote aj o siestej chorobe.
Moj maly ma uz tri dni teploty (zvycajne realnych (odpocitanych) 38 a k veceru 38,5 i troska viac).
Doktorka na neho kukla, inak vsetko OK, len ma velmi cervene hrdielko (ale vraj nic vazne, uzliny ok a tak).
Ked teplotynie su zatial cez 39 a mame aj to hrdlo, to znamena, ze to nie je siesta choroba?

Maly ma inak aj ekzemik - najm ana tvaricke a rozsiruje sa mu a ma to dost blbe a odkedy ma teplotu sa to zhorsilo, samozrejme. Teraz ma taku jemnucku vysypku skoro po celom tele, ale kto zna, ci sa to rozsiruje ekzem, alebo to je siesta choroba? (Teploty vsak este neklesli)

Chcem sa spytat - mna teraz chytilo take - vecne fukam nos, bolia ma dutiny a hlava, trosku skrabe v hrdle a stipu ma oci. som zistila ale, ze to moze byt aj taka alergicka reakcia.
Maly si sucha ocka, mozno aj nevyspaty z tej chorobky, ale mozno tiez alergicke...

Neviete, ci moze mat maluch teplotu aj z alergie?

Okrem ineho mu vcera vykukol prvy zubok, ale ktosi pisal, ze teploty zo zubku byvaju len mierne zvysene, nie cez 38. Tak neviem...

androna
5. jún 2008

ivka tie teploty mozu byt zo zubkov,ale moze to byt i z toho hrdielka.vecsinou ked lezie zubok tak sa k tomu pridaju teploty a nejaky kasel ci sopliky.siesta nemoc je ked ma 3dni teploty ktore prestanu a potom sa osype.

bambusko
5. jún 2008

ivka, nie je pravda, ze pri zuboch nemozu byt vysoke horucky, aj ked je to zriedkave. nasa ema mala pri kazdom jednom zube 2-3 dni horucky vyse 39 ☹ prvykrat som sa splasila, ale svokra mi povedala, ze manzel maval tiez taketo teploty a vzdy dostal tetracyklin. vdaka tomu, ked mu rastli trvale zuby, sa mu nevytvorila sklovina a od 15 rokov ma korunky skoro na vsetkych zuboch. takze som to povedala aj pediatricke, povedala, ze to moze byt, ale vzdy sme sa aj tak isli popocuvat. teploty mozu byt aj z hocijakej virozy, zapalu uska, u malych deti treba byt opatrni, do roka treba konzultovat s lekarom. z alergie moze byt zvysena teplota tiez, ale myslim len do takych 37,5. hlavne donho dostan tekutiny, po 3 dnoch teploty uz moze byt aj dehydrovany a z toho je tiez teplota.

iffka2002
6. jún 2008

nasa dcerka mala tiez horucky bez akychkolvek dalsich priznakov-myslela som, ze su to zuby (prave jej isli), no ked uz mala 39.8 tak sme sli na pohotovost kde jej vzali krv a moc a zistili akutny zapal obliciek.. samozrejme nasledoval tyzden v nemocnici, atd.. cize doporucujem vzdy pri teplote nechat vziat krv a moc (nasa lekarka vravela, ze to nic nie je, az na pohotovosti sa zistilo..)

ivka144
6. jún 2008

Vdaka za vsetky rady.
No, dnes rano mu konecne klesla teplota, teraz ma mozno tak tesne nad 37, co je fajn. Boli sme u dr, hrdielko ma lepsie, takze snad to bola dajaka viroza a uz odznieva... Dufam. A uz mi plastova lyzicka "cinkla" o zubok, tak snad aj to bude lepsie... Dik.

katka.m
29. júl 2008

Ahojte dievčatá. Skúsite mi poradiť? Synček dostal včera večer teplotu 38,5 v konečníku, dala som mu panadol. Potom sa napapal a kým pil, cítila som, že teplotka išla hore, avšak kým dojedol, tak zrejme zabral čípok. Dala som mu aj diazepam. Do polnoci spinkal ok, potom som mu dala mliečko aon až do rána sa prehadzoval, vrtel hlávkou a stonal. Ráno teplotku nemal a doky nenašla nič. Odobrala pre istotu výtery. Celý deň dnes aj včera je spavý a trošičku mrzutejší, pred spinkaním. Pred tým cez deň spal tak 3x po 20 min a teraz je hore 1 a pol hodinky a chce spinkať. Zúbky to vraj tiež nie sú, ďasienka sú normálne. Nekašle, nekýcha. Môže to byť prehriatie? Alebo šiesta choroba? Tu píšete, že od 6mes a môj má niečo cez 4.

sirinka
29. júl 2008

treba dat pozor, niekedy su vysoke teploty na vecer znakom prehriatia a dehydratacie...
u babatka je normalna teplota tak do 37.5

maca28
30. júl 2008

ano presne tak,netreba tie babena naobliekat,moja byva v takych teplach len v plienke,v noci v body s kratkym rukavom a vypije za den 150ml caju,aj ked kojim,stale ponukam,radsej nech je zavodnena ako dehydrovana..pozor na to! horucky mozu byt aj s toho,ak je dietatko cez den spotene,kludne ho okupte,ja malu kupen aj tri krat za den,ked je extremne teplo..

katka.m
30. júl 2008

Tak mne vyšlo, že bol prehriaty. Odkontrolovali mi ho dvaja lekári a nič iné nenašli. Nebol ani dehydrovaný. Teplotky zmizli, je ok. Ale aj tak nerozumiem ako to bolo možné. Obliekam len opaľovačky a tenkú čiapočku so šiltíkom. Von chodím ráno, o 10 sme už doma. Tu mám vychladené na 25 stupňov. Pije koľko chce, núkam mu často. 😖

sirinka
30. júl 2008

katka.m mate klimu? mozno ze to ma nieco spolocne, ktovie

kristi
30. júl 2008

nase ma taky od vcera teplotku, chvilema i 38 st. Pije, ji...rostou ji zuby, tak nevim, zda to ma z toho nebo co

sirinka
30. júl 2008

kristi zrejme ano, klarka mala pri hornych rezakoch mierne cez 39°C. sice vsade tvrdia, ze od zubov taka teplota nie je, ale mnohe deti su toho prikladom...

kristi
30. júl 2008

no, ji leze cca 8-10 zubu najednou, nektery jsou prorizle a nektere jeste ne. Ja ji to vzdy srazim paralenem a kdyz ji bude mit jeste zitra, tak radsi pujdu k mudre, abych nahodou neco nezanedbala

katka.m
30. júl 2008

sirinka: Klímu spúšťam, keď sme mimo a aj to len na 25-26 stupňov. Určite nerobíme teplotné šoky a nie je spustená celý deň. Nemyslím, že to má niečo spoločné.

stresmenka
26. aug 2008

Ahojte mozete mi poradit mam 2 mesacneho syna a ma teplotu do 37,5 po odratani merame v dupe. Vcera sme boli u doky ma zapalene uska ale teploty vcera vobec nemal az dnes, ale raz nameram za 2 hodky nie zas za 2 hodky nameram zas za 2 nie uz som s toho blba. naobliekany nie je a je prikrity len dekou. Papat papa a j cajik pije bez problemou stolicu tiez mal v pohode ☹

dididi30
26. aug 2008

stresmenka 😀 zaujimave meno
no moja dcera ma 5 rokov a mava take dni, kedy z nicoho nic ma teplotu a nic jej nieje ani nema soplik, este som sa nad tym nejako nepozastavila, ze preco, ale asi by som mala co 😕
moj syn ma teraz teplotku , lebo bol ockovany ☹

suziad
19. dec 2008

Holky nahodou som mojej 2m malej odmerala v ritke teplotu digitalnou rychlobezkou a mala 37,5 je to zvisena teplota? alebo nie 😒 Vobec navizera chora!

saska.t
19. dec 2008

suziad - nerob si starosti u babätiek je normalne ze maju zvysenu teplotu a hlavne navecer. Ked meras v ritke odratava sa pol stupna takze babo ma horucku az ked ma v konecniku 38,5 alebo pod pazuskou 38. Takze tvoja je uplne v poriadku ... 😀

suziad
19. dec 2008

fuuuu dikes, to som ani nevedela ze som taka neskusena ked mam uz druhe 😀 Ked uz si to nepametam prve som mala pred 9r. v 17tich. Az teraz si uzivam materstvo naplno 😝

lubec
19. dec 2008

baby,nam sa neukazala reakcia na ramienku,teda aspon neviem,ze by jej z toho cosi tieklo.Mozno ze aj tieklo,neviem,ako dlho to malo a ako vela,ale nevsimla som si.A preto odklada dr. dalsie 3 mesacne ockovanie.A ma to take zfialovene a tvrde....... 😒

pammy
18. feb 2009

Ahojte,
moj drobec (3.5m) ma prvykrat teplotu... 37.9 po odcitani... nema zatial sopliky, ale je nekludny, placlivy... co by to mohlo byt? Moze to byt viroza aj bez inych priznakov? Ci tie mozu nastupit dodatocne? Teplotu ma od vecera.

anke
18. feb 2009

ahoj pammy, nas mrnousek mel poprve takovou teplotu, kdyz mu bylo 7. mesicu, nemel rymu ani kasel, jen plakal a byl unaveny z horecky, za 2 dny bylo po horecce a dr. mi na to rekla jen, ze asi prodelal nejakou lehci virozu ... mozna se vam jeste treba nejaka rymicka ci tak rozjede, nebo nemusi - viz. my ... lepsi je, ale u tak maleho miminka to konzultovat s lekarem ...

pammy
18. feb 2009

Ahoj Anke,
dakujem, volala som aj lekarke, mam davat tekutiny, prip. panadol sirup, ked bude mat nad 38C a sledovat ho. tak snad to rychlo prejde. Dakujem Ti.

scharfinka
18. feb 2009

Ahoj Maminky, ja jsem trosku znepokojena a nevim, jestli mam jit k doktorce, aby me nemela za hysterku (i kdyz radsi at me ma, nez bych neco zanedbala). Mam prcka 7 mes. a posledni 4 dny je to cele take divne-pres den je teplotka v poho v zadecku bez odectu do 37,5, ale navecer vetsinou namerim tak 37,6 - 37,8 (v zadecku, bez odectu)...je mi divne, ze vzdycky jen navecer....je pravda, ze maly je takovy nevrly uz 14 dni a dneska byl vylozene urvany (ale teplotu nemel) nevim, jestli to treba nemuzou byt zuby, nebo fakt mam radsi zkusit tu mudru....?