Z akého dôvodu môže mať bábätko teplotu?

kili
1. dec 2007

Adamko včera začal hnačkovať a dnes v noci mal teplotu v zadočku 39,5. Viem, že toto sa stáva keď rastie zub, ale pochybujem, že 3,5kg dieťaťu, aj keď má 5 mesiacov by rástol, nič som ani nenahmatala, tak by som chcela vedieť, aké ďalšie dôvody by mohli byť. Nechcem panikáriť kôli každej zvýšenej teplote, ktorá je kôli niečomu.

vladu333
22. máj 2009

Ahojte,môj mali mal tri dni teploty od 39 až 41 bola som u doktorky a povedala,že ma zapalene hrdlo tak mu nasadila antibiotika na ten treti den sa mi vysipal na hrudniku,chrbatiku a najviac na čela a v hlavičke. Dneska som bola u doktorky a povedala mi že ma šiestu chorobu,že vysadiť antibiotika a že ono to prejde už sme vysipani jeden a pol dna.Ale chcem sa spitať že ak ste sa stím volaktora stretla že ake boli vaše babatka môj mali stale plače je mrzutí a vnoci zle spava stale sa budi a plače,už som zúfala ☹

pistok
22. máj 2009

čo myslíte, ktorý správne meria
opakovane som pred polhodkou merala synovi teplotu, lebo má riadne horúce čielko a aj velmi nepokojne spinká
a teraz ten problém
mám aj digitálny aj ortutovú rychlobežku oboje z lekárne kupované
a na digi mi opakovane ukazovalo 38,7 až 38,8 a rychlobežka zhruba 38 rovno, alebo 38,2
tak ktorý ukazuje správne?
pre istotu som synovi dala paralen čípok a diazepan som mu dala už skor
je len v bodíčku a ponožkách a máme tu 24 stupnov

vladu333
22. máj 2009

Ja si myslim že digitalny.Mne na pohotovosti povedali,že ked ma dieťa teplotu a ma teple ručičky a nožičky tak maju byť hole aby ta teplota unikala a že ked ma studene tak rukavice a ponožky. aj moj je len bodičku a zakriti bavlnenou plienkou lebo tu mame strašne dusno.

scharfinka
23. máj 2009

Vladu, my jsme měli šetou nemoc a malý byl úplně v klidu když mu klesly teploty. Protivný může být proto, že ta vyrážka může i svědit - nepozoruješ nějaké příznaky? Jinak každé mimi zvládá nemoc jinak a než se z toho úplně dostane, tak může být mrzutější......ale pokud už se nemoc chýlí ke konci, tak by měl být v poho...nemůže to být přeci jen tím bolavým krkem?

pistok
23. máj 2009

može aj moj mat tu šiestu nemoc?
teplotuje, ale inak nič iné nepozorujem
a tie vyrážky, ak sa objavia, tak ako dlho ich bude mat? a potom ozaj ničím nemazat?
sme na teplote druhý den/noc
dakujem za rady

scharfinka
23. máj 2009

pistok: teploty většinou trvají 2-4 dny a po poklesu telot se objeví vyrážka, nám mudra říkala, že se ztratí během dvou dnů a tak to i bylo, malý se vyházel v pátek ráno a v sobotu večer už to vybledávalo a v neděli ráno byl čistý....o mazání nic neříkala....

suziad
23. máj 2009

Ahoj tak mi mame od stredy teplotu vedcinou do 38. Dnes mala najviac 37,5. Ma zapalene hrdielko a nejakeho hnusaka v moci tak ze aj asi zapal mocovych. Berieme Zinnat a v pondelok budu vysledky ze naco je citlivy a mozno nam zmenia antibiotika. Ale teraz neviem ci ma teplotu s toho hrdla alebo zo zapalu moc. ciest. A najhorsie je ze nechce ziadne tekutiny okrem mlieka. ☹ Som s toho moc smutna ☹
Mate niektora skusenosti zo zapalom moc.ciest?!

leonik
23. máj 2009

suziad: náš malej měl taky zánět moč.cest, bral měsíc antibiotika. My jsme teda byli týden v nemocnici, protože byl moc maličký, takže nás Dr.s tím doma nenechala ☹

vladu333
23. máj 2009

scharfinka vieš čo ja už neviem či ho boli hrdlo alebo čo. Včerajša noc to bol horor spali sme tri hodiny. Myslim si že ho v noci bolelo bruško strašne plakal a ked som mu masirovala bruško tak si prdol ale ten prd tak smrdel a to sme boli celi čas na mliečku lebo príkrmi mi odmietal.Dnes bol už veselší ale stale je vysipany hadam to zajtra už zmizne,ale mam strach čo dnes v noci ma čaka už som ako chodiaca múmia.

popelka.miri
23. máj 2009

Suziad, můj kluk v 5 měs. měl infekci moč. cest a skoro nepil a měl šílené horečky ☹ ..Byli jsme týden v nemocnici i na kapačkách a jipce a pak ještě rok bral antib. na krytí a pak byl ještě na rtg vyšetření močáku kvůli refluxu. Takže pokud je infekce moč. cest horší, tak horečka je pravděpodobná 😒

scharfinka
30. máj 2009

Ahoj Holky, potřebovala bych radu.....Muj malý je asi nachlazený či co-včera se mu vyhodily teploty max na 37,7, žádné jiné příznaky...Dnseka měl k večeru už 38,5 a od odpoledne soplí a soplí.....Může být taková teplota z toho nachlazení nebo mám radši skočit zítra na pohotovost a nebo čekat do pondělka a jen srážet teploty? Jak dlouho se vlastně čeká, jestli teploty neklesnou, den,dva?No a dál nevím, jak dobře srážet teplotu. Nad 38, panadolem nebo nurofenem a co když to nebude chtít jít dolů? Jak dávat správně zábaly a na celé tělo nebo jenom na nožičky a ručičky? Děkuju moc.....

nikollette
25. aug 2009

Ahojt môj má dnes 37,5 teplotu, ale inak vyzerá OK.. akurat trošku nekludne spinkal...
môže to byť zo zúbkov???

celine
25. aug 2009

Nikollette- moja lekarka mi minule vravela, ze u babatka je teplota 37,5 este v norme. Ony maju vyssiu telesnu teplotu. pamatam si, ze v porodnici nam merali teplotu pred kazdym kupanim. Maly mal 37,5 a sestricka to okomentovala, ze teplota je v poriadku.

nikollette
25. aug 2009

Celine vďaka 😉

deborah1
10. sep 2009

Ahojte,baby,neviete mi povedať,do akej miery je dojčené dieťa chránené pred vírusovými chorobami?Nemôže dostať teploty od starších bráškov? 😕

kombinka
20. okt 2009

az ked ma babo vyssiu teplotu ako 38 tak vtedy treba podat paralen alebo detsky nurofen ak je velmi vysoka teplota tak pomoze zabal na hrud a vela tekutin. ked sa mota teplota okolo 39 uz po odratani tak je dobre pridat aj dijazepan 1/4 aby nedostalo babo krce a samozrejme ist ku dr.My sme mali taky problem az na pohotovosti sme boli a este jedna vec najlepsie co urobite je ponukat didinku a hlavne ked nechce ine tekutiny.

markettt
20. okt 2009

Ahojte, naše Anička měla taky víc jak týden zvýšenou teplotu a nakonec jí taky zjistili zánět močových cest. Asi to podchytili brzo, nenašli jí ani bilkovinu, ale antibiotika má a pořád jí ta teplota kolísá. Jinak příznaky žádné, tak jsem ráda, že se na to přišlo včas a nemusíme teď ležet někde v nemocnici...

deborah1
21. okt 2009

Baby,chcem aj ja poradiť-pri malých bábatkách nech radšej dr. zoberie vždy moč,lebo môže ísť o zápal močových ciest alebo obličiek,a u malého bábatka sa to inak nemusí prejaviť,iba zvýšenou teplotou alebo horúčkou.
Napíšem vlastnú skúsenosť.Náš najmladší mal asi pred 2 týždňami /vtedy mal 5 týždňov/ v nedeľu teplotu 37,7 a večer už 38,4.Volali sme našej detskej lekárke,ktorá je aj naša známa,takže sme jej volali domov,ona pořadila,čo dať na zníženie teploty,a že v pondelok ráno máme prísť alebo,ak by sa nám čokoľvek nezdalo,tak môžme aj hneď na pohotovosť.Keďže sa nám malému podarilo zraziť teplotu,aj papal mliečko,počkali sme do rána a v pondelok ráno sme išli.Dr. ho vyšetrila,zobrala mu výter z nosíka /lebo sa nám zdalo,že má soplíky/ a kázala na druhý deň doniesť moč.V utorok sme teda doniesli moč.No v pondelok už mal teplotu iba nejako 37,3 a večer nemal,v utorok sme nemerali,lebo sme si mysleli,že super,to len nejaká krátka viróza,no v stredu ráno,"iba tak" ma napadlo,že malému odmeriam teplotu-a mal 37,8!Tak to mi bolo jasné,že to asi viróza nebude,už to bol 4.deň od prvej teploty.Išli sme doktorke..a skončili sme hospitalizovaný so zápalom obličiek-malý mal v moči záplavu baktérii a silný zápal.V stredu večer mal už teplotu 39,no vďaka Bohu,liečba v nemocnici zabrala-antibiotiká,infúzie-na druhý deň už teplotu nemal a za týždeň nás pustili,moč už dobrý,ale ATB stále berieme a musíme chodiť na kontroly a pri každej teplote donisť skontrolovať moč.Nechcem nikoho strašiť,ale pri bábatkách je vždy dobré pri teplote pamatať na možný zápal moč.ciest či obličiek a vylúčť ho.A radšej hneď doniesť moč,nečakať 2-3 dni,lebo ak by náhodou,nech sa to čím skôr podchytí a rýchlo prelieči.A myslím si,že pri teplote 38 ísť aj hneď na pohotovosť.

ani3012
14. dec 2009

deborah1
Aj s Patrikom som tak skončila.Teplota 37,4 iba viac plačlivý išla som k lekárke.Zobrala moč a že zápal obličiek.A to mal len 8 týždňov!
10 dní v nemocnici na infúziách a ešte 4 dni naďalej ATB.
Ešte teraz chodíme do nefrologickej ambulancii....

ksivcova
1. feb 2010

My prave úrekonavame šiestu chorobu...nemam čas čitat ako dlho to trva mate stym niektora skusenosti ?

osusko
2. feb 2010

ahojte čo to je tá 6 choroba
lebo aj mi sme mali 2 dni teplotu tak som išla k doktorke dýchanie aj hrdielko má čisté, len soplíky má. Doktorka povedala že bud zo zúbkou alebo šiesta choroba len zatial sa nevyhádzala tak dúfam že to je ozaj zo zúbkou

ksivcova
2. feb 2010

no mne sa dnes maly vyhadzal a teploty klesli...že vraj je to virus ale moj osobny nazor je taky,že je to s očkovania zaujimave je na tom to že to maju deti až od 6 mesiaca,samozrejme druhy krat očkovane ☹

meckat
2. feb 2010

malý mal v piatok 38,6 a to tak bolo 4 dni - vírus - brali mu moč aj krv. Teplotu sme zbíjali s panadolom, ale neskôr nurofenom - lepšie mu zaberal - a pravdaže antibiotiká,,,,

brontik
12. feb 2011

baby nasla som clanok kde hovoria ze normalne teplota merana v konecniku je medzi 36,5 - 37,6. No nikde nepisali ci toto su hodnoty pred alebo po odcitani 0,5. Neviete mi poradit??? Malej som namerala 38,2 - 0,5 teraz vecer. Cely den sa jej ta teplota pohybuje v rozmedzi od 37,5 meranom v uchu po 38,5 meranom v uchu aj ked som jej dala paralenove cipky. Co mam dalej robit? Bojim sa noci....

lublana1
12. feb 2011

@brontik ...38,5 je dost, ja by som sla na pohotovost, pre istotu...

lily1983
1. mar 2011

Ahojte, moja malá mala pred dvoma dňami po obede, okolo tretej teplotu v zadku 38.na druhy den bola v pohode..nic jej nebolo-včera..este sme boli aj na karnevale..prisudzovala som to zubkom, nakoľko očakávam že nám pôjdu 5-ky, ostatní uz su vonku..este zmena bola v stolici, taka sekaná stolica, nie hladká..ine priznaky žiadne! nechápem.. a dnes ráno sa zobudila s teplotou v zadku 37,8..letela som k lekarovi, ktory ma dovolenku a u zastupujucej velmi vela deti, tak som to vzdala, ze uvidim poobede..ak bude znova teplota, letim na pohotovot..davam jej nurofen, ten jej dobre zaberá..papa celkom dobre, neviem, co to môze byt. poradte mi. dakujem ☹

margot
6. jan 2012

Prosím vás neviete mi niekto poradiť??Moja babulka mala tri dni moc vysoké horúčky,presahovali v noci cez 40st ☹ ,moc sme jej to ale nezrazili,nedalo sa...a na 4 deň sa vysypala na hrudníku a na chrbátiku, na piaty deň (to je dnes) má ten výsev už len taký jemnunký..chcem sa opýtať, ide o 6 chorobu??Nemusia sa jej pri tom vysypať aj končatiny??Lebo ani náznak nemá, žeby sa jej niečo vyhadzovalo na nôžkach, či rúčkach..syn to mal ako 10 mesačný a bol vysypaný úplne všade..

kukucg
6. jan 2012

@margot mohla to byt ona, aj ked my sme napriklad mali siestu detsku uplne bez teploty, nedozvies sa ak nezajdes k dr, nam spravila testy na protilatky a bolo to jasne a sla by som aj tak, take horucky to je celkom dost 😒 moze to byt aj nejaky inu virus, tak chod k dr 😉

margot
6. jan 2012

@kukucg mi sme boli u dokyho 2.1., vysoké horúčky mala od 1.1., ale pozrel jej do pusy a zistil, že má angínu vírusovú-mala na hrdielku biele pluzgieriky, tak povedal, že to je vírusové a že jej nebude ani krv brať...ale podotýkam,že v tom čase mala soplík, zo zúbkov zrejme...a takto horúčkovala tri dni a potom sa vysypala a dnes je sviatok,už nehorúčkuje našťastie od stredy 🙂 ,,len mi je čudné,že sa jej vysypal iba hrudník a chrbátik, či to vôbec je tá šiesta choroba...

kukucg
6. jan 2012

@margot no ved to, ze by mohol dr povedat ci je to ona alebo nieco ine, pripadne to nemusi byt nic, mne sa maly casto ospypal po chorobe a lekarka vravela ze je to normalne, ale mal by to vas dr vidiet aby ste vedeli co to je a mali to v zazname 😉 ma to aj na lickach??