Z akého dôvodu môže mať bábätko teplotu?

kili
1. dec 2007

Adamko včera začal hnačkovať a dnes v noci mal teplotu v zadočku 39,5. Viem, že toto sa stáva keď rastie zub, ale pochybujem, že 3,5kg dieťaťu, aj keď má 5 mesiacov by rástol, nič som ani nenahmatala, tak by som chcela vedieť, aké ďalšie dôvody by mohli byť. Nechcem panikáriť kôli každej zvýšenej teplote, ktorá je kôli niečomu.

pammy
18. feb 2009

Ja nemam sice skusenost s takouto teplotou, ale kludne by som napriklad zavolala a opytala sa. urcite nebudes za hysterku. my mame dnes tiez teplotku, prvy krat... aj ked o cosi vyssiu ☹
Ale ako sa tu uz pisalo tolkokrat, radsej zavolat/ist ako nieco zanedbat. drzim palce.

akejka
18. feb 2009

ahoj scharfinka, nemáte takú vysokú teplotu, my máme dnes takú istú...ja si myslím, že to bude zo zubov. Malá včera mala trochu redšiu stolicu, až jej zaparilo riťku a je 3 dni trošku soplavá. Takéisté príznaky mala, keď jej išli prvé zuby...
u malých detí je normál teplota do 37,5, takže keď odčítate 0,5 stupňa, tak máte 37,3, čo je v norme. Lieky sa majú dávať až nad 38,5, inak sa má telo vysporiadať s teplotou samo...
Tvoj malý už má akurát vek na 1. zub, tak si myslím, že to bude ono...uvidíš za cca 1-2 dni...mu vyrastie prvý zúbok 😉

scharfinka
18. feb 2009

tak si ty zuby tez trochu myslim, na dasnickach ma takove mensi bobulky(nebo aspon se mi zda 😵 a je pravda ze si sudli oblicejik uz nejakych 14 dni...kez by byl zoubek 😵 😵

paola.o1
18. feb 2009

my sme mali mierne zvysenu teplotu vzdy vecer, a bol z toho zapal mocovych ciest.... tiez som si myslela ze zubok

scharfinka
19. feb 2009

paola:a jejda, to je neprijemne:( a uz jste ok? jak jste to poznali, ze jsou to mocove cesty? no radeji mudre asi zavolam, kdyztak budu za blbce no..... 😖

akejka
19. feb 2009

scharfinka: včera sme boli náhodou na prevážení (chodíme od 4 mesiacov každý týždeň, dva) a zmienila som sa dr. o problémoch, ktoré máme posledné 3 dni - soplíky, zvýšená teplota a redšie stolice, vyšetrila ju, pozrela do pusy a ukazovala mi horné ďasná, že sú zdurené a stmavnuté. Do 2-3 dní jej vylezú horné jednotky 😉 Takže u nás sú to predsa tie zuby, ako som si myslela... 🙂
Ale keď máš pochybnosti, nič tým nepokazíš, keď zavoláš dr...alebo sa zastavte, nech malého vyšetrí - dr. to presne vidia, či tie zuby do pár dní vylezú

scharfinka
19. feb 2009

ahoj akejko, tak jsem predsi jen dneskaráno mudre volala, rikala, ze se mam klidne stavit, ze mi ho zkoukne a vysetri krev aj moc...tak zitra budu vedet vic a dam vedet....k zoubkum blahopreju-doufam, ze da tatka na nové šaty 🙂 😉

majsan
19. feb 2009

moj ked mal 2 mesiace dostal z nicoho nic horucky 39,6.a nemohla som mu nijak zbit dole.skoro som osalela.sli sme k lekarovi on mu bral krv robil vsetky testy a nic neukazali.uz nas chcel poslat do nemocnice a az potom prisiel nato ze jeto ta 3 dnova horucka a naozaj po 3 dnoch sama spadla a viac nemal.akurat sa potom vyhadzal s takymi flakmi ktore na druhy den zmizli.ale teraz mu idu zubky tak sa sem tam objavy teplota.

akejka
20. feb 2009

baby, my máme horúčku - ako som písala vyššie - zo zubov - rastú jej horné jedničky. V stredu sme boli u dr., tá mi to povedala, že má malá zdrené a fialové ďasno a že už jej každú chvíľu vylezú.
Ale teraz má teplotu až 39,2 v rekte (po odpočítaní), len leží, ani sa nehýbe. Som nešťastná ☹ Dala som jej panadol, dúfam, že zaberie, ak nie, skúsime vlažný kúpeľ
Máte s tým skúsenosti, s takou vysokou horúčkou zo zúbkov ?

scharfinka
20. feb 2009

Akejka,zrovna dneska jsem se potkala s kamaradkou, ktera ma prcka a lezou mu tez zuby - rikala, ze je to hruza, ma 39 horecky a nejdou srazit a ze si to takhle odtrpeli zatim u kazdeho zubu.....
a co se nas tyka, tak dneska jsme byli u mudry a nikde na nem nic nenasla, a rikala, ze uz to taky vypada na zoubecek 😵

sasiki
20. feb 2009

aj moji maju teploty 😢 😢 😢
Niečo na nich lezie, Adamkovi idú navyše horné zúbky, troška kašle, a Saška mala dnes teploty bez iných vedľajších prízanakov nejakej choroby ☹

akejka
20. feb 2009

no tak aj po 2-3 hodkách od podania Panadolu je síce teplota nižšia, ale stále je okolo 38 -38,2. Ale malá mi pekne papá, aj už behá po byte, tak to nebude snáď také zlé. Najhoršie je, že ide víkend a lekári fungujú len na pohotovosti. Tam sa dlho čaká (aj 2 hodiny) a býva tam čakáreň plná chorých detí s rôznymi bacilmi ☹
Desím sa toho čo bude v noci, keď cez deň má okolo 39 stupňov...

skalnicka
29. apr 2009

my mame horucku 37,8 po ockovani..ako dlho mozu trvat?

akejka
29. apr 2009

skalnicka mali by trvať 1 deň. Kedy vás očkovali ?

skalnicka
29. apr 2009

vcera okolo druhej poobede, vecer ale teplotku nemal, az teraz dopoludnia 😒

akejka
29. apr 2009

aha, tak malo by to malému do zajtra rána prejsť...veď prinajhoršom zajtra zavolajte doktorke, keby teplota pretrvávala...ešte uvidíte, ako dnes večer a ke´d už večer nebude zvýšená teplota, tak to bude na dobrej ceste 😉

eimiky
29. apr 2009

Skalnicka-Nám teplota po očkovaní vystúpila, až na druhý deň, obidve očkovania, pri druhom očkovaní to trvalo 2 dni okolo 38 mal.Potom to prešlo.37,8 ak mal v riťke tak to je len mierne zvýšná teplota, v riťke do 37,6 je ok.

skalnicka
29. apr 2009

dik za info, snad to bude lepsie, dala som mu Nurofen, tak sa to stiahlo na 37,3 ale nizsie ani za nic...teplotku mal 38,3 rektalne, teda po odcitani tych 37,8

sloto
30. apr 2009

poprosim rychlo o radu - dnes sme boli na ockovani hexa a prevenar. malej som prave merala teplotu a po odcitani ma 37,7. co mam robit? kedy jej mam dat cipok? az ked bude teplota po odcitani nad 38,5? a co mam este skusit spravit aby teplota nestupala vyssie?
zatial ju kojim, dala som jej na seba len pyzamko, spi pod dekou - nie pod paplonikom a otvorila som mikrovetranie v izbe. co mi poradite prosim? mam z teploty hrozny strach, hlavne z tych zabalov.....

sloto
30. apr 2009

a este prosim vas - mozem podat mojej dcerke,ktora ma 2 mesiace a tyzden NUROFEN sirp? pise sa na nom ze je od 3 mesiacov veku. ci mam dat len paralen cipok ked tak?

vikinka27
30. apr 2009

sloto, este nezrazaj. pockaj do tych 38,5 po odcitani. ak by si nahodou videla, ze ju chytaju krce (nepravdepodobne, ale moze nastat), treba zrazit teplotu.
neviem aky mate paralen cipok, s tym nemam skusenosti. nepouzivali sme.
ale ten nurofen by som pre istotu nedavala :(
zabaly nemusis davat, ja to riesim sprchou - u nas zabera. vyzleciem syna, vyzleciem seba, ideme spolu do psrchy a nastavim taku akuratnu pre mna. maly sa niekedy aj prisaje a takto nas cca 5 minut sprchujem.
ono to o taky 0.5 az 1 stupen zrazi teplotu.

hlavne si nastav v noci budik na kazdu hodinu, ked v noci zaspis, aby si to sledovala.

ivetah
30. apr 2009

sloto, ten nurofen by som nedavala. z paralen cipku odrez podla vahy, ten je tusim od 9kg, tak ak ma napr. 4kg, daj polovicku. nam tak radila doktorka 😉
37,7 este nie je horucka, ked stupne na 38, mozes dat cipok alebo sirup paralen, ak ho mas. a zabalov sa neboj, nam zatial paralen pomohol ...

sloto
1. máj 2009

dakujem baby nakoniec teplota uz vyssie nevystupila. len tych 37,7 no a teraz rano uz nemala tak dufam, ze uz ani nebude. dakujem vam za rady 🙂

misa.cekatelka
1. máj 2009

Ahoj,musím taky přispět zkušeností.Malá měla asi v půl roce vysoké teploty.nic jiného jí nebylo,neplakala,normálně si hrála,akorát víc spala.Dostalo se to do takového stádia,že nic nepomáhalo,čípky,nurofen,nic.Museli jsme dělat i studené zábaly nebo musela malá rovnou do sprchy.Trvalo to asi 3 dny.4.den byla bez teplot,jen na zádech měla červenou vyrážku.

Tohle je ale prý normální a říká se tomu ŠESTÁ NEMOC.

monika77
9. máj 2009

babuľky prepáčte, nedočítala som to tu celé, ale môžete mi poradiť?

malý ma o týždeň 3 mesiace, namerala som mu v riťuške 37,1 .. má už aj dva dni soplíky ale mierne, len v noci počuť že sa mu ťažšie dýcha a zdá sa mi že menej papá, vidím to aj podľa pocik. plienok a navyše už dva dni nekakal ... môže to byť nachladnutie, viróza alebo prehriatie?

shaula
9. máj 2009

Ahojky, od naměřené teploty v zadečku se odečítá půl stupně, takže má teplotu úplně normální (pokud těch 37,1 má před odečtem). Tipla bych si na rýmu nebo mírné nachlazení (které může být i z přehřátí). Pokud nemá žádné další příznaky, tak ani to nekakání není na škodu, občas prostě miminka nekakají (my máme rekord 6 dní), plně kojené prý nemusí kakat i dva týdny. Pokud tě to nějak hodně znepokojuje, můžeš ho nechat prohlédnout na pohotovosti (ale to je podle mě zatím zbytečné), nebo v pondělí u pediatričky.

tajava
21. máj 2009

ahojte, citala som, ze teplota u malinkych babatiek do 37,5 je OK. Nas maly ma uz tyzden zvysenu teplotu, ale len navecer. Dokina nam vysetrila moc, je v poriadku. Vraj male babatka mavaju zvysenu teplotu vecer, len ja sa trosku obavam. Nemam sa, fakt je to "normalne"?

u2jana
22. máj 2009

ahojte, nasa ma sopliky a vcera v zadocku 38,1, dali sme cipok paralen... pomohol, dnes jej je lepsie, menej sopli. ale nechce mi papat prikrmy (to nechcela moc ani ked je fit) a pitny rezim okrem UM je u nas tiez biedny... co by pomohlo, aby sa rozpapala?

martas123
22. máj 2009

ahoj - já u mojí dcery už taky nějaký čas pozoruji občas zvýšenou teplotu 37,1 - 37,4. nevím jak dlouho to takhle má, zjistila jsem to náhodou. dcera byla na vyšetření krve a moči a všechno má v pořádku, Dr. mě ujistila, že to může takhle být a že ji nemám měřit. tak nevím, snad je vše v pořádku.

leonik
22. máj 2009

ahojky, náš malý má už třetí týden občas zvýšenou teplotu. Jednou je zvýšená navečer, jednou po probuzení,někdy v poledne, mezitím je teplota normální, a takhle se to pořád střídá. Navíc má pořád na čelíčku studený pot 😖 Měli jsme jít na očkování, ale museli jsme to odsunout. Říkala jsem to Dr.že má občas tu teplotu, tak se na něj dívala a prý má trochu zadní rýmu. Když nespinká, tak je hrozně protivný a neklidný a pořád pláče. Už si s ním nevím rady, zdá se mně, že ty teploty třetí týden už nejsou normální. Někde jsem četla že do 37,2 je u dětí normální, ptala jsem se na to Dr. a ona že to může být ta viróza. V pěti týdnech chytil zánět, tak mám strach aby se to neopakovalo, ale u toho zánětu zase bývají vysoké teploty 😖