Z čoho je pravidelné nočné zvracanie u 16 mesačnej?

peta28
9. dec 2008

Dievcata neviete mi prosim poradit co sa moze skyvat ze nocnym pravidelnym zvracanim? Dcerka ma 16 mesiacov a pravidelne v noci zacne kaslat, pocujem uz ako jej to vsetko bublinkuje v brusku a pogrcka sa. Vyvracia vsetko komplet od obeda, niekedy tam vidim aj chlebik od ranajok. Boli sme u dvoch roznych doktoriek, ale nic zatial nepomohlo. Teoria jednej bolo zaplane hrdlo a ze od toho ju napina, nasadila nam kopec liekov, ktore druha doktorka kazala okamzite vysadit, kedze boli velmi silne a zbytocne zacala mala z toho len hnackovat. Dala nam homeopatila a probiotika na upravenie crevnej flory, ale zatial nam nocne vracanie nezastavili. Mala nie je zahlienena, dychanie a priedusky ma ciste, sople nema, teplota ziadna, je vesela, cula, akurat sa kazdu noc uplne povracia. Niekedy sa povracia v spanku a ja uz ani pomaly nespim lebo sa bojim aby sa mi nezadusila.

peta28
autor
9. dec 2008

A este jedna poznamka, grcka bez ohladu na to aku ma veceru, ci je to kasa, alebo tuha strava, rovnako vygrcia vsetko.

womenne
9. dec 2008

Peta ja mam to iste s Nikolaskom trva to od septembra,nieje to každu noc tak 3-4x do mesiaca ale potom ideme do nemocky na infuzie.Krv vyterivšetko ma v poriadku vraj nejaky virus ktory sme chyteli od inych,ktomu sa vždy pridaju hnačky.aj teraz v piatok sme sa vratili z nemocnice.uplne som vysadila kako tak uvidim,nejedia ani čokoladu.Objednala som oboch na Gastro ale až na januar skor sanedalo,som zvedava ako to dopadne či to bolo len prechodne.Ja sa už v noci ani nevyspim čo mam strach aby negrcal pri nejakom večšim pohybe hned utekam k nemu ☹ davam si pozor čo spapaju ale zo stravy pochybujem že to bude.

peta28
autor
9. dec 2008

nas ani nikam neposlali, ani krv nam nezobrali, zatial mame tie homeopatika, tak ked to nezaberie skusim si vybojovat aspon to sono.

annag
9. dec 2008

môže to byť aj reflux, pri starších sa prejavuje najmä v noci či nad ránom, nikdy nemala problém s grckaním? Nezačala v poslednom období viac papať? tento problém rieši aj womenne v téme Reflux -rôzne formy a prejavy , môže tam byť nejaká infekcia v tráviacom trakte, alergia ... chcelo by to komplexné vyšetrenie 😖

peta28
autor
9. dec 2008

mali sme velmi silny reflux ked bola babatko, museli sme papat zahustene mliecko, to mi tiez napadlo ten reflux ci sa to nevratilo, lebo vzdy grcka len v noci ked je dlhsie vo vodorovnej polohe

peta28
autor
9. dec 2008

papala tak normalne, ale za posledne dva dni skoro nic neje, sem tam nejaky chlebik, chrumku, ryzu, zemiacik a to je vsetko. Nic sa do nej neda dostat. Lekarka mi vravela ze to je v pohode, ze to sa upravi samo, ze ked bude hladna tak sa naje

zuzana76
9. dec 2008

aj ja som myslela na ten reflux, len sa mi to nezdalo , ze sa to moze aj pri starsich detickach objavit

annag
9. dec 2008

peta, ak ste mali reflux, tak to kľudne môže byť reflux, niektorým deťom pretrváva dlhšie, niektorým až do dospelosti.

Reflux sa v prvej fáze do 1 roka prejavuje grckaním ako si zažila pri malej, potom môže nastať obdobie, keď príznaky refluxu úplne vymiznú a v tretej fáze, dokonca niekedy po mnohých rokoch sa opäť prejavia s trošku inými komplikáciami. Určite ju začni opäť polohovať, dávaj malé množstvá, menej tukov, viac sacharidov a vlákniny - preto jej aj práve tie chutia - chlebík, zemiaky. Mlieko jej môže robiť zle, zvyšuje kyselinu.

toto je len môj osobný názor, skús sa pýtať na gastro vyštrenie

peta28
autor
9. dec 2008

dik moc annag, dnes jej dam len zemiacky a vyvysim jej matrac, tka snad ot zaberie, aj ked oan sa tolko gula v postielke, ze aj tak spi potom len v tej spodnej rovnej casti. A hlavne si vybojujem to gasto u pediatricky

womenne
9. dec 2008

ja som tiež o tom nevedela že sa to može prejavit v tomto veku 😖
annag ma pravdu riešime to,brali nam krv 2x všetko je ok alergiu na potraviny nema vylučili to na alergii,takže teraz čakame na gastro a ešte petka skoč si smalou na rengen pluc b nas najskor poslali tam ale mlady doktor sa pomylil a povedal že ma zapal pluc taky slaby,nakoniec ztoho zišla lopatka 🙄 ale doktorka my vysvetlila že dieta zvracia aj ma bolesti bruška ked ma zapal pluc taky slaby ked nieje ničim inym prejaveny napr,kašlom,maly nemal ani teplotu ani nekašlal.dali nam infuzky a po 2dnoch bol klid 😵 uvidime ako to bude dalej

peta28
autor
9. dec 2008

No uvidime, ked ma stve ze vsetko si musim o lekarky vybojovat aby nas vobec niekam poslala. Teraz som malu objednala na komplaxnu prehliadku do jedneho sukromneho strediska, kde je vsetko pokope pod jednou strechou tak snad malu daju do poriadku

womenne
9. dec 2008

no to maš blbe my mame super lekara vypysal nas sam dokonca volal do nemocnice ako sa mame,pride aj knam domov ked sa mi neda ist knemuje fakt super až mi bude luto ked budeme odchadzat dufam že najdem takeho super lekara aj inde ale určite si pozistujem ako sa sprava k kdetom a aku ma starostlivost moja kamoška ma hnusnu lekarku podobne ako ty tiež ju nikde neposuiela dokonca ani ked bola dehydrovana ju neposlal do nemocnice ☹

peta28
autor
11. dec 2008

Tak baby, dva dni sme mali tuhu stravu na veceru, prva noc v pohode, a vcera ledva zaspala tak do 10 miut sa pogrcala totalne, vsetko dokonca aj obed

annag
11. dec 2008

peta, napriek tuhej strave sa pri refluxe bábo môže povracať. fakt choď na to gastro, treba sa pokúsiť nájsť príčinu

peta28
autor
11. dec 2008

no objednana som na utorok, ale idem tam zavolat ci nam nemozu dat aj skorsi termin

boni
11. dec 2008

peta, aj ja by som podla priznakov povedala, ze je to reflux. V noci trochu natraveneho obsahu zaludka moze podrazdit aj dychacie cesty tak to typicky zacina takym drazdivym kaslom, ktory konci zvracanim a potom sa zvykne ulavit. Vysetrit to urcite treba, poradia ti dietu, co sa pred spanim nesmie jest príp.liecbu ak treba. Rexlux ma vela deti az do predskolskeho veku nie je to len problem malickych babatiek.

evina313
11. dec 2008

peta na kramaroch je velmi dobra gastroenterologička, urobila nam hned vysetrenia. ale bohužial su tam dost dlhe cakacie terminy, niekedy aj 2 mesiace. ale osobne si tiež myslim že ma reflux. Nás hned objednala na sono a zajednala nam aj hospitalizaciu, co sme nakoniec nepotrebovali. 🙂 ale hned pri prvej navsteve malemu vzali 6 ampuliek krvi na rozne protilatky.Neviem či ti v tom sukromnom zariadení urobia aj také vyšetrenia ako sono zaludka. A mimochodom, nechces zmenit lekarku? Moja tiež vravela že maly je v pohode, pribera...ale stale vracal a mal hnačky.Nakoniec som si vybavila to gastro, bohužial po znamosti 😠 a zrazu to išlo velmi rychlo.

peta28
autor
11. dec 2008

Zajtra ideme teda k obvodnej pre vymenny listok .. bohuzial nasa doktorka ma zapal pluc a lezi v nemocnici, tak ju zastupuje uplne ina doktorka, takze chodime do uplne inej.. zajtra si vybojujem tie odbery a vymenny listok na gasto, vsak to nie je mozne aby nas odbila zapalenym hrdlom

peta28
autor
11. dec 2008

Aj ja sa zatial najviac priklanam k tomu refluxu, uz sme s tym bojovali kde bola mala.. a teraz zas? Teraz sa mi to vidi o dost horsie ked uz negrcka len mlieko. Rano bola chudatko taka hladna.. ale preco negrcka cez den ked spinka?

mimkaa10
4. apr 2011

@peta28 ahoj... viem, že to je už riadne dávno, kedy si písala tento príspevok, ale môžeš mi povedať, ako ste nakoniec dopadli? my máme niečo podobné a zaitaľ ideme na krv ku obvodnej a objedná nás na gastro.. dík 🙂

peta28
autor
4. apr 2011

@mimkaa10 trochu som sa musela zorientovat ,leboje to uz ozaj davno. No nam sa stav upravil akonahle som vysadila sunar , lebo ze vraj ten je velmi tazky a nasadila som malej dietu, po dvoch tyzdnoch grcanie prestalo, mala zacala znova pit svoje mliecko a vsetko uz bolo v poriadku. Myslim tak spatne ci to nebola nejaka viroza brusna, aj ked je mi divne ze ani doktorka neprisla na to ze preco dieta zvracalo..

mimkaa10
4. apr 2011

@peta28 dakujem za super rýchlu odpoved 🙂
hm.... takže v podstate zrazu jej začal prekážať sunar pričom ho pila už aj predtým? Mne sa vyvracia po mlieku tiež (má hami)... ale mal teraz v tom období ako to začalo aj nádchu, takže hlieny ho tiež mohli dráždiť. U nás to bolo tak, že asi hodinu po vypití mlieka a uspatí sa zobudil komplet povracaný. Asi 4x sa to stalo. Ale stalo sa to aj vtedy ked hlieny nemal. Vracia mi od začatia príkrmov dosť často, hlavne vtedy, ak sa mu počas jedla nepodarí odgrgnúť.
Som zvedavá, čo sa vyšetrí z krvi, to zas bude plaču pri braní. Dr chce aj alergiu na kravské mlieko alebo laktozu skontrolovať z toho odberu. Ked som sa pýtala na obj. na gastro, tak že až v júni ... ale tak dúfam, že si nejaký skorší termín kúpime, ak sa bude dať.

sway18
30. okt 2011

@womenne- Dobrý den mam takýto problém.Mám 1ročnú dcérku , doteraz sme nemali žiadny zdravotný problém ale už asi 2 mesiace sa nám v noci budí s takým silným plačom a neviem prísť na to čo jej je. Ja ju ešte stále kojím. Večer ju kludne uložím spinkať a ked sa zobudí na to že chce nakojit , chcem ju priložiť na prsník a ona strasne zacne plakat , začne sa tak vystierať ako keby mala kŕče , a vyklápa očka dozadu ako na odpadnutie a pritom zbledne zmodraju jej ustočká a končí to tým že sa pogrcká. Nevieme čo to je? Boli sme u lekárky robili nám aj stery, že či nemá parazity , lebo ked jej brali krv tak prisšli na to že má velmi vysoké eosinofily. Zo stolice vyšlo že parazity nemá.a teraz nás posielaju na alergo (že či nema alergiu na nejakú potravinu) a na infekčné že či nemá Toxokaru. Prosím vas ak ste sa s dačím takýmto stretli napíšte mi sem dakujem

minewka
30. okt 2011

@sway18 Pokiaľ to píšeš vážne a nie je to sranda a nie si nejaká pubertiačka - ihneď by som išla na neurológiu.
Príde mi čudné, že obvodná dr robí stery na "parazity" a posiela ťa na alergo... 😖 😖
To sú pomerne vážne príznaky.

sway18
30. okt 2011

@minewka aby som to upresnila na alergo a na infekcne nas posiela dr preto lebo ma vysoke hodnoty eosinofilov.... a na neuro sme tiez boli robili jej sono to bolo v ok a aj na eeg sme boli no vysledky sa doszb´vieme neskor.

minewka
30. okt 2011

@sway18 ked robili sono mozgu a je to ok, potom fajn. Na magn. rezonanciu ju neposlali?
Nikdy som nepocula ani necitala obdobne priznaky pri alergii..infekcia moze byt..

alba24
9. júl 2012

Ahojte baby, je to uz sice starsia tema ale ako sa nakoniec vase deticky z refluxu "vyliecili"?? Len vyrastli, raz to prestalo same? Moj syn ma 10m. a par dni a stale ma reflux - tichy. Nezvracal takmer nikdy. Niekedy sa nemoze najest, musim pockat (hoci mu velmi chuti, otvara usta a place) a dat mu neskor, ked sa hybe tak po chvili zacne plakat, zle spi, budi sa, mrvi, vacne nedospaty, zle mu je v aute.. Vidim na nom, ze ho to velmi trapi a nas tiez. Ma to od narodenia az do dnes. Boli sme na sono, sme sledovani i na detskom gastre na Kramaroch. Lieky sa bez vaznejsich poruch (ako choroby a neprospievanie) takymto detom neindikuju do 1,5 r. Co nas este caka??? :( dokedy?? :(

katka1981
9. júl 2012

@alba24, ahoj, my sme davali malej do 6 mesiacov gastrottuss, pila Nutrilon AR, vobec nic ine nepila, lebo aj z lyzicky vody vracala a reflux jej skoncil ked mala vyse 15 mesiacov. Vtedy prvykrat nevyvratila normalny Nutrilon. Nepomoze nic, len cakat. Fyziologicky reflux by sa mal vytratit do 18 mes. Ale lekari nevedia nikdy povedat, kedy skonci, len, ze mal by. A neostava ine ako cakat.

olejka
9. júl 2012

Ahojte ja som toto zažila u babätka 6 mesiacoveho, keď bolo zahlienené...vrackalo iba v noci a iba po papaní...

doktorka dala Gastrotuss...vraj to nie je žiaden liek iba"štupel" aby to nešlo von a po týždni vracanie uplne prestalo...
Chvalabohu!
mám dve deti s ustupujúcim a striedavo zhoršeným refluxom tak hádam nebude aj tretie... 😖

Je to dedičnéé, neviete?

alba24
9. júl 2012

@katka1981 a ako sa reflux prejavoval u tvojej dcery do 15m.? Proste grckala po napiti? Po tuhej strave nie? Spavala ti dobre? U vas bol problem asi len v tekutinach. U nas pozorujem, ze je to jedno. I ked po tuhej strave ked je v kocari a moc sa nehybe vydrzi tak 2 h. pokojne, potom mu zriedne obsah v brusku spolu s kyselinami sa to vrati a to boli. Musime zase dat nieco jest. A pocas jedla chrci - znak ze sa to vracia hore..