Z čoho môže mať malá pod bradavkou hrčku?

nenka83
9. dec 2007

ahojte baby.moja malinka ma uz 5 den pod jednou bradavkou hrcku. volala som dr den po ako som to zbadala,povedala mi ze to je normal, ze to je z toho ze kojim-z mojich hormonov. no ja uz 5 dni nekojim a hrcka je uplne tvrda. mam strach, nemoze to byt nieco ine? 😉

mimma
9. dec 2007

Nenka, skoč s ňou k dr, nech to aj vidí, to je zvláštne ordinovať po telefóne...A ona má zdurenú bradavku, alebo tú hrčku má pod ňou?

nenka83
autor
9. dec 2007

hrcku ma pod nou, nie je zdurena.no ja tam zajtra zbehnem, lebo dr mi hovori, ani nechodte.ze to je normal, je divna! co to moze byt? mas s tym skusenosti?

mimma
9. dec 2007

Nemám, ale viem, že ak ide o hormonálne zmeny/matkine hormóny v mlieku/, tak skôr sa zdurí celá bradavka. Veru radšej choďte, bohvie, či ťa do toho telefónu vôbec počúvala. 😠

nenka83
autor
9. dec 2007

no zajtra idem, len ked vidim ako vzdy na mna pozrie, ze "nebojte sa nic to nie je"... ako vrazdila by som... neviem mozno som uz ja domyslava, no kazdopadne zajtra idem. ☹

mimma
9. dec 2007

Nech pozerá ako chce, hrčka pod bradavkou je dosť veľký dôvod na to, aby si malú prišla aspoň ukázať, nech ti povedia, čo to je. To je tá profesionálna deformácia... 😠

nenka83
autor
9. dec 2007

a myslis ze take babatko moze mat nador alebo cysty? ☹

mimma
9. dec 2007

Joj, Nenka, nad tým ešte neuvažuj, najprv bež malú ukázať, môže to byť len tuková hrčka...Moja malá má zase dve zdurené uzlinky v slabine a keď som si to vygooglila, tak tam bolo kadečo, radšej ani nemyslieť...to sa nedá diagnostikovať cez internet a ja mám vo zvyku sa dopredu neplašiť, na čo je to dobré. Daj vedieť, čo ti tá príjemná pani dr povedala.

nenka83
autor
9. dec 2007

no ucite dam.no uz ma premkol strach ☹ 😢

mimma
9. dec 2007

Nenka, aj ja sa bojím, ale zatiaľ sa to malej nemení, tak ešte čakám, nechcem tam zbytočne behať, ale asi to nevydržím a pôjdem to ukázať aj ja...

nsoci
28. mar 2009

mamicky skuste poradit

moj 5tyzdnovy syncek ma jednu bradavku zdurenu, akoby tam mal taku malu hrcku... nema to cervene, ani ho to neboli, pediatricka povedala, ze to je normalne, ze to su moje hormony... ale kedze nekojim nie je to moc dlho po porode co to este ma?

dak za skusenosti

baletacka
29. mar 2009

aj môj synček má hrčku pod bradavkou, dnes má akurát 6 týždňou, našla som ju včera, ale tá hrčka je taká pohyblivá a potom keď som sa jej dotýkala, trošku mu opuchla bradavka. Neviem z čoho to je, musím ísť za lekárskou, ale ja kojím, takže môže to byť z toho?

ikke
29. mar 2009

ttina23 • 1d • 1. jan 2009 o 08:55
hrcka pod bradavkou u 3 tyzdnoveho babetka neviete co to moze byt?

mojkamirka • 1d • 1. jan 2009 o 08:59
ttina môže to byť zdurený mliekovod, t.j. zaseklo sa ti tam mliečko, ktoré nechce ísť von. Mne pomohlo ak som pri kojení tlačila na to miesto a malý to pekne vyťahal. pomáha tiež aj zmena polohy pri kojení. Je to úplne bežná vec, ale je dobré sa toho čím skôr zbaviť aby to neprešlo do zápalu.

ttina23 • 1d • 1. jan 2009 o 09:03
mojkamirka ale to nemam ja ale malicky vcera sme mu to objavili

eppik.m • 1d • 1. jan 2009 o 09:25
ttina23: pomáhá horká sprcha, nebo horké obklady a odstříkat ručně, nejlépe ve vaně pořádně nahřát horkou vodou a snažit se to rozmasírovat a odstříkat ale nejlepší odsávačka je miminko, bradičku směruj k postiženému místu a ono to krásně vysaje ....... a aby si tomu předcházela tak pravidelně pře každým kojením by jsi měla trošku mlíčka odstříkat, až bude drobec větší tak to pak více i spapá a mlíčko se tam pak nebude hromadit, jak píše mojkamirka, mohlo by se ti pak prso zapálit a veř tomu není to nic příjemné, já sama jsem to měla třikrát, vysoké horečky, celková schvácenost a to pak musíš pořád kojit a je to hodně bolestivé. Držíme palečky

saska.t • 1d • 1. jan 2009 o 09:53
Kocky citajte poriadne texty, babätko ma problem nie tina
tina - moze to byt zdurena prsna zliazka u maleho, nerob hlavne paniku a v pondelok zavolaj pediatra

eppik.m • 1d • 1. jan 2009 o 09:55
saska.t jěště že jsi nás upozornila !!!!!!!!!!!!!!

mojkamirka • 1d • 1. jan 2009 o 09:57
o pardon, asi som si tam čosi domyslela

ttina23 • 1d • 1. jan 2009 o 12:06
tak teraz som sa docitala v knizke ze je to normalne,ze sa to niekedy babetkam robi
tak som sa trochu upokojila

saska.t • 1d • 1. jan 2009 o 12:20
eppik - to sa stava, tiez si obcas nieco domyslim skor ako to precitam, to sme my maminy stale v zhone a pozore

silta • 1d • 1. jan 2009 o 21:44
moja mala ma tiez hrcku sme sledovaní endokrinologom tiez som sa vylakala ale ja som to malej nasla v 5.mesiacoch behali sme po usg vraj je to zdurena prsna zlaza.

ikke
29. mar 2009

baletacka • 2d • Dnes o 10:58
Ahojte, včera som pri kúpani nahmatala malému hrčku pod bradavkou, vlastne nahmatal ju môj manžel, ja som si to vôbec nevšmila, hoci som ho olejovala, ktovie odkedy tam má ju, ale tá hrčka je pohyblivá a je pod bradavkou, ak som ju začala stálačať, tak mu trošku opuchla bradavka, malý má 6 týždne, môže to byť len tuková hrčka?

petulienka • 1d, snž • Dnes o 11:58
baletacka
nech to je cokolvek, urcite by som s tym sla k dokimu... kamoskinku malmu operovali tukovu hrcku ked mal 3 mesiace a teraz v pohode, takze nevahaj... drzim palceky

akejka
30. mar 2009

my s tým máme skúsenosti. Moja malá odo mňa chytila 3 mesiace po pôrode zlatého stafylokoka cez mlieko a dostal sa jej do prsíčka, spôsobil jej obrovský absces (jedno prsko mala veľké jak ja pred otehotnením ☹ ). Dávali sme maste - na striedačku octan a Framykoin masť, ale už bolo neskoro, už to mala plné hnisu. Tak sme šli na detskú chirurgiu, tam jej to pinzetou prepichli, vyvalila sa kopa hnisu a následne sme to ošetrovali repíkovým odvarom a Framykoinovým zásypom...krásme sa jej to hneď zahojilo.

Môže sa stať, že po pôrode - aj niekoľko mesiacov sa začne v prsíčku miminka tvoriť mliečko vplyvom hormónov a keď to nemá ako odtekať, môže to spôsobiť zápal...treba to hneď od začiatku natierať octanovou masťou (to mi poradila chirurgička). My sme prišli už neskoro, maste nezaberali, preto ten zákrok...

danu
26. nov 2009

lauraaaaaa • 1d • Dnes o 09:05
Ahojte,pýtala som sa doktorky co to je ked dievcatká maju hrčka v prsniku,a stiahnute do vnutra bradavky?vraj su to hormony ,nemá to aj iny význam?

petrzalkaa
13. dec 2009

Prosim pomôžte mi, mam 4mes.dcerku a prave som jej nahmatala hrčku v oboch prsnikoch...je na UM a v noci 1-2 krát kojená, mame za sebou očkovanie BCG a prvu hexavakcinu, mohli by pomôcť nejaké homeopatiká?
Máte s tým niekto skúsenosti?
Dakujem.

annalena
14. dec 2009

petrzalkaa najskor je to este hormonalna reakcia malej. sledovat a ak to bude mat aj nadalej, navstivit endokrinologa.
s ockovanim to podla mna nic nema. moja mala to ma na jednej strane tiez a ockovana este nebola. v poradni mi tiez dr potvrdila, ze je to reakcia na moje hormony a zatial len sledovat.

petrzalkaa
14. dec 2009

dakujem annalena, odkedy mate vy tu hrcku a ako to vyzera? ja som jej to našla len teraz v štvrtom mesiaci a ja ju len malo kojim, tak myslis ze aj tak pôsobia ešte hormony?

annalena
14. dec 2009

ja som si to tiez vsimla az nejak v 2 mesiaci.... tiez som nevedela, ci to este moze byt z hormonov....ale vraj hej (ja plne kojim) nazor 2 roznych pediatrov...... 🙂 je to taka pomerne tvrda hrcka velka asi ako hrasok pod lavym prsickom, pohybliva. navonok nieje vidno nic, da sa to len nahmatat.
uvidim, co mi povie na dalsej poradni. podla mna, aj ked kojis iba v noci sa nejake hormony k malej dostanu...ale pre istotu by som sa nato urcite opytala pediatra.

petrzalkaa
15. dec 2009

dakujem annalena aj my mame take iste hrcky,no obidve, bud.tyzd.ideme na poradnu tak uvidime,snad to bude ok...

merikac
21. nov 2010

@annalena ahoj, chcem sa ta spytat,,,ako ste pochodili s hrcou,,este ju malinka ma??...ja som nahmatala mojej mesacnej dcerke,,v oboch prsnickoch hrcku- najskor len v jednom a kym sme sa dostali na endokrinologu- na posudenie, tak sa jej za tyzdne objavila hrcka aj v druhom,,sice mi dr. povedla,ze to je z hormonov a nemam sa bat,,,nevedela mi vobec povedat, kedy zmizne,,a co ma znepokojuje,,ze je to tyzden co sme boli u dr,,a jej sa obe hrcky o dost zvacsili?? dakujem za kazdy nazor

annalena
23. nov 2010

@merikac ahoj, uz jej zmizla, teda zmizli, lebo asi v 4 alebo 5 mesiacoch sa jej urobila taka ista aj na pravej strane. mala ich takmer do roka (kojit som prestala prednedavnom, ale posledne mesiace som kojila uz len vecer a rano). nezvacsovala sa, bola stale velkosti hrasku a na poradni to dr vzdy skontroloval a ze z kojenia. a na endokrinologii sme vobec neboli.
a ake velke su tie hrcky teraz? kojis malinku? myslim, ze je to fakt normalne, co pocuvam, ma to hrozne vela babatiek. ale ak mas nejake pochybnosti, urcite sa opytaj dr.

merikac
24. nov 2010

a kedy jej zacali miznut, ked si obmedzila kojenie? pretoze ja sa kojenia nechcem vzdat, mala ma estelen 5 masiacov,,,a ma ich velkosti malineho hasku na jednom a na druhom o trosku vacsie...cize vy ste s tym okrem pediatra u nikoho ani neboli??

lenkababi
13. mar 2011

ahojte Co ste mali tie hrcky v prskach-kedy to babetkam zmizlo?My mame od 4 mesiaca, ale mala ma uz 8 a stale to tam je-myslim ze mensie Kojime sa stale vela tak myslim ze je to z toho,ale lekarka nas uz chce poslat na nejake vysetrenia Len som chcela vediet ako rychlo to vam ustupilo Dik

slavinka9
15. mar 2011

@lenkababi ahoj aj moja mala ma taku hrcku od 4 mesiaca a teraz uz ma 8 a stale ju tam ma .tiez kojim, no na rozdiel od vas nasa pediatricka aj na moje naliehanie sa jej to ani len nepozrela 😠 iba skonstatovala, ze to je z mojich hormonov.na dalsej poradni som jeje povedala ze sa jej to nelepsi a zas nic 😕 o mesiac mame dalsiu poradnu no uz sa na nu teda chystam.....ak sa jej na to aspom nepozrie hned jej poviem ze menim pediatra...normalne ma svte 😠 tiez som zvedava kedy to ustupi....

lenkababi
4. apr 2011

@slavinka9

tak my mame uz 9 mesiacov a stale to mame Kamoska to mali tiez a zmizlo im to az okolo roka Ale tiez by som bola rada keby to tam uz nebolo Ako si pochodila u svojej lekarky??Pozrela to?

slavinka9
4. apr 2011

@lenkababi ahoj. este sme nemali poradnu, az teraz 14teho, no boli sme na pohotovst ,lebo mala dostala zabku ☹ som utekala , ze co to ma preboha, no a bola tam jedna vyborna pani doktorka, stara pani uz na dochodku, bola velmi ochotna , tak som jej poukazovala vsetko co sa dalo 😀 uistila ma, ze ta hrcka je v poriadku, netreba ani dalsie vysetrenie, ze sa to vstrebe, ze deticky to mavaju aj vecsie.....takze som kludnejsia.... 😉

lenkababi
5. apr 2011

@slavinka9
jeej tak to je super🙂)) ze si uz kludnejsia🙂Ja tiez viem tak ze sa to ma postupne vstrebat ale ze to moze byt aj celu dobu kojenia Ako som pisala aj kamoska to mali a vravela ze ovela tvrdsie ako my a jej doktorka to brala ze je to normalne len to vzdy na poradni pozrela ci sa to nezvacsuje🙂A zmizlo im to az po roku ked moja lekarka je taka ze " pre istotu " nas stale niekam posiela, a mne sa velmi nechce behat po lekaroch nakolko mam doma 3 deti ale zasa samozrejme nechcem nic zanedbat Ale si ma upokojila, dalsi nazor lekara ze je to normalne🙂Dik

makalka165
30. máj 2011

Ahojte a môže sa taká hrčka urobiť aj keď nekojím?

teress
5. dec 2011

@makalka165 mna to zaujíms...mala ma 4 mesiace a tiež ma hrčku...nekojíme...bojím sa zajtra ideme k dr