Z ničoho nič vysoká teplota. Máme ísť k lekárovi?

tanja61
18. dec 2008

ahojte vcera z nicoho nic maly dostal vys.horucku 39,5 myslela som ze zle ukazuje teplomer,hral sa ziadne priznaky zeby mu nieco bolo...tak som mu dala diazepan a panadol tep.neklesala tak zabaly az klesla na 38,4 v noci som mu podala este panadol lebo mal teplotu,rano tiez a este poobede vecer ziadna teplota,a ani teraz len sa budi s placom a nemal za dva dni ani stolicu brusko ma velmi tvrde,skusala som davat teplomer do zadocku ze sa vykaka ale zacal velmi plakat ako keby ho to bolelo....neviem co to moze byt nemate skusenosti?mala by som navstivit lekara?cez den ani velmi nejedol len som mu davala vela pit..poradte vdaka

denisocka
17. jan 2009

jáj a ešte som chcela-líčka http://162.129.70.33/images/parvovirus_7_020310... skoro ako našezačínam si fakt myslieť že sme mali tu 6.chorobu ked mu vyšli 27.12. teploty,ale vyraška takato a líčka sme mali až 3.1

eliska7
17. jan 2009

deni,tak si mala povedať dr.že čo si mysliš,lebo toto fakt može len skuseny odbornik rozoznať,ale nie obrazky,či baby z internetu 😖 darmo pozre človek maleho fotky jak to ma,vidieť an živo je ine a u deti teploty fakt byvaju aj päť dni 😒 je to na zblaznenie,ale jeto tak,to že teplota vystupi na 38 nieje na škodu,telo si vytvara protilatky a brani s a,preto sa zabaly davaju až ked prekroči 39,aby sa nezabijali vlastne protilatky.čo davaš na teplotu?lebo možeš kombinovať:paralen(všetko podla vahy a veku dieťaťa!),potom po šiestich hodinach možeš dať napr.niečo z radu-ibalgin,nurofen,brufen sirup a po dalšich šiestich hodinach znova paralen a takto striedať.paralen rychlo zraža,ale nurofen(a ostatne)držia hladinu v krvi a tým nedochadza k rychlemu vzostupu

denisocka
17. jan 2009

davam aj paralen a po 3 hodinach nurofen - takto sa to može kombinovať,nie po 6 😉 ,ale aj tak teraz nič nezaberalo,iba kupel

gucz
17. jan 2009

aj moja malá mala pred týždňom nevysvetliteľnú horúčku, v sobotu na obed 38,9, navečer zasa tak, v noci pomaly 40. V nedeľu pred obedom zasa 39,9, poobede 40, dávala som malej čípky (na striedačku paralen, nurofen, panadol) ale tie mali len krátky účinok, tak sme dávali aj zábaly a keď teplota klesala pomaly, tak som malú sprchovala. Sprchovala som ju takou vlažnou vodou, skôr teplou, a teplota tým klesla pekne. Kúpať som ju nechcela, to je dosť šok na organizmus (voda má byť len o 2 stupne chladnejšia ako je horúčka, ale z vlastnej skúsenosti viem, že je takýto kúpeľ strašný). Navečer sme šli s malou na detskú pohotovosť, tam ju prezreli, vzali jej moč a poslali nás na ORL. Tam malej zistili obojstranný zápal uší. Tak sme dostali ATBsirup a v moči jej tiež našli bielkovinu a biele krvinky, tak nám povedali, že má asi aj zápal močových ciest, ale nevedeli to na 100%, lebo moču bolo málo na rozbor. No ale čo som chcela napísať je, že malá sa mi v utorok vysypala na telíčku, v stredu aj na chrbátiku, krku, čele. A tým teplota odišla. Takže to vyzerá, že popri tom všetkom sme mali aj my tú šiestu chorobu, malej tie fliačky po dvoch dňoch samé zmizli. A teraz je ok, ani nevyzerá, že bola chorá a 4 dni horúčkovala.

denisocka tie fľaky na líčkach bývajú pri piatej chorobe, či nie???

gucz
17. jan 2009

ale tú šiestu chorobu nemáme potvrdenú od lekárov, nevedeli sa zhodnúť na tom, či je to šiesta choroba, alebo alergia na ATB. Ja si však myslím, že to bola tá šiesta choroba.

denisocka
17. jan 2009

neviem aka je piata? žeby sme mali všetko naraz? 😝

eliska7
17. jan 2009

sory baby ale už ste cele sčislovane 😀 ,gucz aj mu vysadili tie ATB,či už ich dobral a tak sa nevedeli dohodnuť doktory??vidite,ak lekari nevedia,čo mitu poriešime,že by sme boli viac 😉 dobru 😔

tanja61
autor
18. jan 2009

denisocka a preco nezajdes k lekarovi?teploty dlho pretrvavaju ja by so necakala a hlavne viem ze tu su skusene mamicky ktore mozno mali taky isti problem ale takto pisanim ti podla mna nikto na istotu nepovie....viem kazda rada dobra ale lekar v takom pripade najlepsie riesenie 😉 drzim prsty nech je vsetko ok 😉

tanja61
autor
18. jan 2009

denisocka a este som chcela ti napisat ze ja som tiez pocula ze kupel alebo davat zabaly ked ma babo studene rucky a nozky sa nesmie...a do 38st sa teplota zrazat nema iba v pripade ze ide hore....

denisocka
18. jan 2009

Baby,vdaka za rady,teplota uz nie je,opustam tuto temu dufam na dlho.paa

tanja61
autor
18. jan 2009

denisocka tak sa drzte 😉

kama
19. jan 2009

cauko, mozno to tu uz niekto pisal, ale moja dcera (8,5mes.) mala teplotu z "nicoho nic" a 3 dni neskor sa mi vyhadzala, zobrala som ju k doktorovi a potvrdil mi, ze su to RUZIENKY, najprv vysoka teplota a potom vyrasky a zmizne to uplne samo, len davat pozor, aby sa nedavali zabaly, aby sa babo nevyhadzalo dovnutra...dala som mojej detsky Panadol, cele toto trvalo asi tyzden....dufam, ze pomohlo.pa

denisocka
19. jan 2009

kama,len ako to ma matka vedieť že je to ružienka a ako zbyť teploty?moja kamoška bola s tm ostým,na pohotovosti vraveli že ružienka a lekarka na druhy den že kdežeee,ružienka tu nebola už 15rokov 😕

kuky8
28. jan 2009

aj my práve prechádzame niečím podobným, ako sa popísalo vyššie. Predvčerom teplota 38,8, žiaden kašeľ, soplík, hral sa ako obyčajne, ešte aj papal v poriadku. Včera cez deň nič, na večer 37,2, noc bola o.k. Dnes ešte teplota žiadna, ale pozerám, že tam, kde sa zapína plienka + sem tam na brušku má také slabulinko červené (skôr ružové) fliačiky, ktoré nie sú cítiť na dotyk. Hryzie však všetko, čo mu príde do cesty (máme len 6 zubov, takže sme pozadu 🙂... Už som čítala o 6. chorobe, tak som volala doky... vravela, že to bude buď viróza alebo aj spojená so zubami ... ak fľaky nezmiznú do zajtra, máme sa prísť ukázať.

ada11
1. feb 2009

ja síce nemám batoľa, ale dojča, ale pridám sa. moja mladšia dcérka mala 3 dni horúčky /najviac 39,6 st/, potom 2 dni nič, zase 1 deň horúčky, 10 dní nič, a potom zase 3 dni. Dokina ma stále odbíjala s tým, že sú to zuby, ale mne sa to už nezdalo. Pri posledných horúčkach som tlačila na to aby odobrala odbery a zistilo sa, že prekonala infekt moč. ciest. Bola aj na sone a na 90 % prebehol v obličke infekt, takže tá oblička nie je OK ☹ Teraz sa lieči a aj sa liečiť ešte dosť dlho bude.

denisocka
2. feb 2009

tej infekcvie moč.ciest sa aj ja bojim,ale furt mi neni jasne,odkial; ;z akeho odberu sa da na to prisť (teda okrem moča asi?

ada11
2. feb 2009

denisocka, mala by sa odobrať krv zo žily- krvný obraz a zápalové markery, sedimentácia erytrocytov, ešte aj moč na sediment. Anet mala všetko OK, len baktérie v moči, takže ono to je niekedy ťažko. ☹

malena
3. feb 2009

ahojte kočky,
moja dcérka mala dnes horúčku, okolo 38 cez deň, teraz večer 39,5. Ide jej horný očný zúbok, môže to byť z toho? Nič iné jej nie je,...

tanja61
autor
3. feb 2009

malena pocula som ze pri ocnych je mozna vysoka teplota ale nemala by trvat dlho 😉

malena
4. feb 2009

Ďakujem tanja, našťastie ani netrvala: 1 deň. 🙂

denisocka
15. feb 2009

No tak mi sme predvčerom večer dostali zas 38,2, v noci som mu dala Nurofen,krasne klesla a cez den zas 38stc.Nič mu nebolo,teda nekašlal...nič,iba žmuril očka,sem tam si chytil uško(ale to sme mysleli že ukazuje telefon) a absolutne odmietal jesť -pil iba MM.večer mi to nedalo,šli sme na pohotovosť,odtial na Popradu na krčne a máme OBOJSTRANNY zapal stredneho ucha! 😖

tanja61
autor
15. feb 2009

☹ joj denisocka vam sa dari 😒 maly ani neplakal ked ho uska bolia?lebo moj maly si tiez sem tam chyta usko a tak

denisocka
15. feb 2009

ta neplakal,ta ked som mu chytila ucho ta nie,len tak plakal,v ramci teploty a v noci kus,nespal sa prehadzoval.zato dnešna noc bola jak vyšita , len plač a prehadzovanie sa na posteli v kuse

habibi78
15. feb 2009

my sme mali po očkovaní dva týždne stále teploty okolo 38,5....no a nakoniec z toho bol akútny zápal prínosových dutín, skončili sme na horúčkach takmer 40 a nič ju nevedelo dva dni zbiť.... 😠

denisocka
15. feb 2009

aj ja jááj

baby-dala som do alba foto,mohlo sa mu tak zduriť z toho zapalu uška?

junovka
15. feb 2009

deni, a nema zapal aj uzlin???Moja Timka toto mala ☹ 😝 😝 😝 😝 horucky mala, pri dotyku ju to bolelo.... 😒

denisocka
15. feb 2009

nie,na dotyk nič. Onto mal take zväčšene už skor,možno odvtedy čo ma stale zapalene hrdlo,len teraz jedna strana je väčšia.idem mu dať aspon octan

junovka
15. feb 2009

no, pokial viem, tak alergici, ked su chori, tak zvyknu mat zvacsene aj uzliny na krku. 😕 Najlepsie by bolo sa poradit s lekarom....zavolaj zajtra hned rano, ze co s tym 😉

denisocka
15. feb 2009

my sme boli včera na pohotovosti,som sa pýtala primara,čo to ma za uškami,prehmatal a že niiiiiiič,pohoda

junovka
15. feb 2009

taze, uz mal aj vcera to??