Z ničoho nič vysoká teplota. Máme ísť k lekárovi?

tanja61
18. dec 2008

ahojte vcera z nicoho nic maly dostal vys.horucku 39,5 myslela som ze zle ukazuje teplomer,hral sa ziadne priznaky zeby mu nieco bolo...tak som mu dala diazepan a panadol tep.neklesala tak zabaly az klesla na 38,4 v noci som mu podala este panadol lebo mal teplotu,rano tiez a este poobede vecer ziadna teplota,a ani teraz len sa budi s placom a nemal za dva dni ani stolicu brusko ma velmi tvrde,skusala som davat teplomer do zadocku ze sa vykaka ale zacal velmi plakat ako keby ho to bolelo....neviem co to moze byt nemate skusenosti?mala by som navstivit lekara?cez den ani velmi nejedol len som mu davala vela pit..poradte vdaka

sassi
19. dec 2008

deťom može vystupať teplota zdanlovo " z ničoho"
moja dcera mavala taketo 1-dnove teploty asi do 4-5 rokov, občas sa stalo že jej vystupala vysoka teplota a na 2. den jej nič nebolo
Ja som k Dr. nechodila s tým, pokial sa neobjavili do dalších 24 hodín ine príznaky

Mna by skor znepokojovalo to bruško, asi by som s ašla opýtať pre istotu Dr. kedže ide víkend

ivanam
19. dec 2008

Ahoj tanja môj malí tiež dostal teploty z ničoho nič nechcela som ísť ani k lekárovi ale ked mal 39 tak som sa rozhodla ísť. Doktorka tiež nechápala bol veselí nemal ani kašel ani nič podobné nevedeli sme z čoho tá taplota až mu zobrala moč a prišla na to že má akútny zápal obličiek hned sme išli do nemocnice a to neprajem nikomu čo som si tam užila . Ale chvalabohu teraz je to už dobré tak radšej tomu lekárovi zajdi.Nemusi to byť nič vážne ale pre istotu. Držím palce pa

metlonka
19. dec 2008

ahoj tanja. Tiez sme tento problem riesili zhruba pred mesiacom. Moja mala dostala z nichoho nic vysoke teploty a nepodarilo sa nam ich nijako zrazit pod 38,5 a dokonca aj cez den mala stale takuto teplotu. A vyzerala ze jej nic nie je. Na druhy den som isla k lekarke a ta povedala ze nema ziadny zapal a ze ma podozrenie na siestu chorobu. A presne tak to aj bolo. Mozno si uz o nej pocula. Prejavuje sa vysokymi teplotami a niekedy byvaju pri tom aj hnacky, alebo zvracanie. My sme len hnackovali. Ked ta choroba zacne ustupovat, tak sa dieta cele vyhadze. Ale to za jeden den prejde. Nie su na to ziadne antibiotika...musite len stale znizovat teplotu a vela tekutin...ale odporucam ist k lekarovi...

tanja61
autor
19. dec 2008

ahojte no v noci sme mali teploty este 38,7 ale dala som malemu panadol a rano ziadna teplota a ani teraz,tak neviem uz aj normalne papal krupicu ale vsimla som si ze ma cely jazyk biely ako ked sme chori ......ja zijem v UK a tu lekari su ini ako u nas,ked som bola s malym ked mal teploty tak nas poslal domov ze si mame kupit panadol a keby po 3dnoch neustupila tak mame prist vraj je to normalne ...ale zajdeme dnes asi na pohotovost lebo teraz ma uz k lekarovi nezoberu ked niesom objednana tak neviem....a moze sa pit mlieko ked su take kolisave teploty?ja som dala malemu na veceru mlieko lebo nemal teplotu a potom nad ranom lebo tiez nemal ale asi po pol hodinke vystupila teplota na spominanych 38,7 ☹ a k brusku este ze ma vetry a to poriadne ale stolicu zatial nie 😒

metlonka
19. dec 2008

myslim ze mlieko s tym nesuvisi. Mlieko sa neodporuca len ked ma dieta sopliky, lebo vraj zahlienuje. Tvoj maly ma asi zapchu z tych sirupcekov od teploty, aj moja mala to mala po tej chorobe. Tlacila tak...ze az pri tom plakala a stale nic. Tak som jej potom dala sirupcek Duphalac a za pol dna jej to pomohlo. Je dobry, pretoze nie je navykovy, je na prirodnej baze a mozu ho aj male deticky. Mala by si asi nieco podobne skusit

danu
19. dec 2008

my sme mali takto teploty uz 2x. Raz cca 3 dni nad 39, 39,3, 39,5 nad 39,5 som dala diazepam cez den teploty ziadne v noci znova a takto 3 dni. Dokina urobila crp vyter, zobrala krv, moc a vsetko ok. Moze to byt len nejaky virus. O 2 mesiace sme mali to iste. Odvtedy nic.
Skor sa zameraj na brusko, masiruj a daj mu nejake stavicky aby mu to pomohlo vykakat

lilyk
19. dec 2008

u nas to byva zo zubov, nejdu mu zubky? my sme aj hnackovali aj teplotovali.

jarka34
19. dec 2008

Ahojte baby. Aj my sme mali tzv. šiestu chorobu. Tri dne mala maličká vysoké horúčky skoro 40-tky.
Žiadne iné príznaky, ani soplíky ani kašel. Len tú strašnú horúčku. Veľmi som sa bála.
A na štvrtý deň horúčky skončili a trocha sa vyhádzala , len také drobné pupáčiky. A bolo po chorobe.

miriamkac
19. dec 2008

Prave ma napadlo, co pisala jarka34.

tanja61 nevyhadzal sa ti maly?...pozri brusko....tak na drobnucko....

mercy
19. dec 2008

Totot zvyčajne býva viróza

junovka
19. dec 2008

my sme teplotovali 40 a mali hnacky....a vysledok??Salmonela+E.coli ☹ 😔

sirinka
19. dec 2008

u nas vysoka teplota bez akychkolvek priznakov choroby bola pri mocovom infekte...istotne daj malemu vysetrit moc. mozu to byt aj zubky. a este mi dr. povedala, ze to moze byt aj neskora reakcia na ockovanie proti kiahnam, ak by ste niekedy teraz mali.

sirinka
19. dec 2008

mimochodom klara vtedy tiez odmieta jest, iba hrozne vela pije...

tanja61
autor
19. dec 2008

tak maly sa poriadne zoserkal 😀 teplotu uz nema ale ma take malicke pupaciky po celom brusku moze to byt ta siesta choroba co pisete?to treba s tym ist k lekarovi alebo aky je dalsi postup?vdaka

susik77
19. dec 2008

tanja: ASI HEJ 🙂 my sme prave mali tiez len horucky - tyzden a bol to zapal moc. mechura 😒 ze to byva bezpriznakove, len s horuckami...

tanja61
autor
19. dec 2008

mi nehnackujeme ani nezvraciame,mozem s malym ist aj dnes vonku ked uz nema horucku neviete?v pondelok zrejme hned pojdem k lekarovi.....keby bol zapal moc.mechura tak mali by byt nejake priznaky alebo to prejde hned po 3dnoch a v pohode?

sirinka
19. dec 2008

tanja klara nema ziadne konkretne priznaky okrem tej teploty... urcite treba ist k lekarovi a podla nalezu v moci on rozhodne, co dalej. zapal m. mechura malokedy prejde sam od seba... ja som sa s tym natrapila od detstva az az...

tanja61
autor
19. dec 2008

susik ale teraz cez vikend jedine pohotovost alebo mozem pockat az do pondelka?pokial maly uz nema teploty a dneska pekne papa tak co mam robit?kazdy ma iny nazor zname tu mi hovoria ze to len nejaka viroza ale ked nema maly ine priznaky a teploty ustupili tak sa nemam trapit, rozhodne nemam problem ist k lekarovi len je vikend uz tak neviem... ☹ a to mam zrejme navrhnut lekarovi aby urobil rozbor mocu?ako to prebieha to vysetrenie?lebo neviem ci maly bude piskat ked bude treba,alebo ho mam nejak zobrat este doma a zaniest?

kveta
19. dec 2008

Zápal slepého čreva? 😕

tanja61
autor
19. dec 2008

kveta:hmm? 😅

sirinka
19. dec 2008

tanja podla mna staci az v pondelok ak teploty ustupili...moc si mozes preventivne zobrat so sebou, do sterilnej skumavky treba zobrat ranny moc, takze ho zobut o nieco skor ako zvykne vstavat, poriadne umyt a zachytit do skumavky...potom dr. navrhni, ze pre pokoj tvojej duse, nech urobia rozbor.

pri zapale slepeho creva byvaju dost velke bolesti...

sirinka
19. dec 2008

vies, mozno to bola skutocne len nejaka lahsia viroza a uz je ok a kiez by to tak bolo 😉

danu
19. dec 2008

nam zubky vtedy nesli ale teploty zo ubov 39,5 az 39,7? to sa mi nezda. My sme nevyhadzali

liliandax
19. dec 2008

no baby, my sme minuly tyzden v sobotu tiez zacali teplotovat, trochu pokaslieval. V nedelu mal teplotu cez 39,5 a vecer sa vyhadzal, najma na nozickach, ruckach a tvari mal take cervene flaky a bodky. Mne sa to nezdalo, tak sme sli na pohotovost a odtial nas hned poslali do nemocnice a nechali ho na JIS-ke na infuzii ☹
Spravili mu kompletne vysetrenie a zistili, ze mame v krvi vysoke hodnoty na alergiu a v hrdle pliesen 😖

Az dnes nas pustili domov, takze ja uz radsej idem na pohotovost, radsej pojdem zbytocne ako by som si potom vycitala, ze som to neurobila.

danu
19. dec 2008

liliandax tak vy ste to teda mali poriadne drsne ☹

junovka
19. dec 2008

ja stale tvrdim, ze len tak z nicoho nic, nikdy nebyva vysoka teplota 😒 ....pisala som vyssie ☹

danu
19. dec 2008

junovka a co sme teda mali my? moc, krv, vytery crp ok ☹

junovka
19. dec 2008

my sme mali 40 teploty 3 dni, po zrazani nikdy neklesli pod 39, hnacky v intervaloch 20 minut, za cely den sme stihli minut velky balik pampersiek ☹ a nakoniec sme lezali na infuzkach na infekcnom 4 dni koli Salmonele+ E.coli ☹ 😔

tanja61
autor
19. dec 2008

liliandax tak to bolo vazne drsne....ale ako sa vyhadzal?viditelne a silne flaky alebo len take jemnucke ktore nieje ani vidiet?junovka no pri salmonele su hnacky a aj zvracanie drobec chvalaBohu nehnackuje a ani nezvracia dnes uz teplotu vobec nemal,len sa sem tam budi neviem ale je mozne ze su to zubky lebo v kuse nieco dava do pusy do vsetkeho kuse ale moze to byt aj hrdlo myslim... ☹ ☹ vidim aka bude tato noc a keby ze mal teplotu tak idem na pohotovost zajtra bez vahania....aj u takych malych deticiek ked su chore vidiet biely povlak na jazyku ako u nas dospelych?ne sa tiez nezda ze pri zubkoch moze byt vysoka teplota ale stretavam sa s hociakymi nazormi dneska mi svagrina povedala ze je to uplne mozne pretoze kazde dieta to inak znasa tak naozaj neviem,ja dufam ze su to len zubky 😉baby keby to bolo nieco vaznejsie tak by nepretrvavali teploty vysoke?

liliandax
20. dec 2008

tanja - v nedelu, ked uz mal teplotu skoro 40 mu ocerveneli licka. ja som to pripisovala tej teplote, ved cely horel, tak som myslela, ze je to z toho.. Len potom, ked sme ho uz sprchovali som si vsimla, ze ma take male cervene fliaciky, miestami len cervene bodky aj na bruchu, krku a na celych nozickach, najma tam dole pri prstoch. najskor som si myslela, ze to mozno budu potnicky, lenze zo skoro neviditelnych bodiek sa stavali viac viditelne cervene bodky a flaky, tak sme sa zbalili a sli na tu pohotovost.
Tam nam dr. povedala, ze ona tie fliaciky nevie k nicomu priradit, ze su atypicke a ze lepsie bude, ak pojdeme pod dohlad, lebo sa vraj z nich mozu stat nejake podkozne zakrvavenia 😕 lebo vraj pri vysokej teplote, kt. sa nedala zrazit sa nikdy nevie
V nemocnici bol skoro 4 dni na infuzii, povedali nam, vraj pomaha aj na vyplavenie, nakolko sme uz vedeli, ze mame alergiu. Po infuzii sa tie bodky a flaky zmenili na take ako keby mapy.. oni sa "vliali" do celku a pomaly bledli, ale mame ich dodnes a vraj to este potrva, kym uplne zmiznu, ale mala by ich vidiet alergologicka.