Za ako dlho zarastú dierky v uškách?

cutka1109
7. nov 2012

Ahojte mamini,chcela by som poprosit o radu čo mam robit.Mojej malej sme dali prepichnut uška,minulý týžden piatok,(ma 10 mesiacov)až teraz lebo skor sa nedalo kvoli ekzemu na uškach.V nedelu jej jedna vypadla a nevšimla som si to a ked sme ju našli bola už zlomena.Asi niekto na nu doma skočil.Tak som jej dala obidve dole a teraz ked mam už nove kupene tak jej ich tam nemožem dat.Mohli by jej už zarast dierky,je to možne tak rýchlo?

kmkke
7. nov 2012

@cutka1109 Záleží od toho, či ich už mala zahojené, alebo ešte v rámci hojenia boli akoby lepkavé. Pokiaľ to druhé, tak zarástli, pokiaľ ich už mala aspoň vyhojené (bez chrastičiek alebo nemokvali) tak sa len stiahli k sebe, koža ešte nie je zvyknutá na to aby tam ostala dierka. Ak máš doma tupý špendlík, dezinfikuj ho a skús pomaličky prejsť cez dierku, najlepšie je ním točiť a pomaličky tlačiť. Ak narazíš na prekážku, to znamená, že ďalej nepôjde, a budeš mať pocit akoby si mala prepichnúť koži, prípadne sa objaví krv, tak ti je zbytočné pokračovať, dierka zarástla a najlepšie je ísť k detskej sestričke aby pomocou ihly prebila dierku ešte raz. Pokiaľ sa ti podarí dostať na druhú stranu, tak tam dierka je, len nie je ešte roztiahnutá. Skús dať náušničku, ale opatrne a krúživým pohybom aby si ju nezlomila 😀

sjuz
7. nov 2012

@cutka1109 ja by som isla k lekarovi. nech jej ich nasadia oni. my sme dali nasej prestrelit a sestricka povedala, ze keby napr zacervenalo, alebo by sa nam nieco nezdalo, nemame ich ani vyberat ale rovno prist. aspon ja by som si netrufla jej to sama davat, ved urcite ti poriadne place...

prasiatko30
7. nov 2012

Mojej dcere asi tak dva tyzdne po nastreleni sa jej zinfektovala jedna dierka musela som vytiahnut nauskz a veru sa jej dierka zrastla a ja mam zase usi prepichnute od narodenia a uz najmenej 20 r nenosim nausky a nezrastli sa mi