Za koľko sa napraví chudokrvnosť u dojčaťa?

nikuska22
6. sep 2007

Ahojte, vcera som bola s malou v poradni a je nadalej chudokrvna, uz to trva 2 mesiaca a ani to yeleyo neyabralo, co som ja brala. ma malo cervenych krviniek, hemoglobinu. mali ste niekto podobny problem? za ako dlho sa to upravilo? jedli ste nieco extra?

iinuska
28. sep 2009

ahojte, aj nas drobec ma hranicne zelezo, uziva Maltofer. Aj ja mam jest stravu bohatu na zelezo, ale kedze kojim je to dost problem, lebo skoro vsetko nafukuje

mia81
28. sep 2009

ahoj iinuska skus pijavat cisto feniklovy caj. Ked kojis a zjedla by si nieco s coho by maleho bolelo brusko, fenikel by mal zabranit naduvaniu .Ja som stredneho kojila do 1 roka a mohla som zjest hocico z coho naduva ./samozrejme ,ze som toho nejedla na kila/.

iinuska
28. sep 2009

mia,mam ho kupeny, tak vyskusam

janulikmi
1. okt 2009

Ahoj dievcata, potrebujem radu.... moja 17mesacna dcerka je chudokrvna, lekarka jej predpisala aktiferin, o ktorom vsak viem ze sa po nom kazia zubky. Tak som jej kupila Cierny zazrak-trstinova melasa, ktoru mi poradili v lekarni. Chcem tym nahradit aktiferin a k tomu este varim sipkovo borievkovy cajik. Nema niektora skusenosti s tymto?????? dakujem

nikollette
1. okt 2009

Janulikmi, a nedá sa to nejako vykompenzovať napríkald aj v strave, v jedlách bohatých na železo a podobne?
Ved tvoja malá už toho môže papať viac ako nejaký novorodenec... 😉

mia81
1. okt 2009

Janulikmi skus tu stravu brokolicu,cviklu,strukoviny mäsko.Ja som malemu kupovala keksiky obohatene o vitaminy,uzival kyselinu listovu,uzival maltofer to je priamo na nedostatok zeleza.

nikollette
1. okt 2009

ale maltofer nie je dobrý na zúbky zase...

tiež by som to dávala v strave, bohatej na železo, vsak malá už môže papať všeličo, nie len mliečko, takže to máte lahšie 😉

mia81
1. okt 2009

nikollette malemu si dala velmi pekne meno,no dufam ,ze uz aj mi vysadime maltofer v oktob. ideme na odbery .Prvy to uzival do roka tak dufam ,ze drobec to uz tiez nebude musiet uzivat.

nikollette
1. okt 2009

Mia dakujem 🙂

My sme boli tiež chudokrvný, ale železo sme mali v norme, chýbalo nám niečo iné, tak sme brali kys.listovú a pyridoxin (Bvitamín) maltofer ani nič iné na železo sme nebrali...

mia81
1. okt 2009

tak ako my,ale my sme este brali vitamin E,cebion .

janulikmi
1. okt 2009

Diki za radu, no prave u nas je problem s tym ze mala odmieta na varenu stravu, koli tomu jej brali krv a zistili ze ma malo zeleza. Nieje to az velmi strasne ale som zvyknuta pri prvej malej ze papala viac. Aj s vahou je na tom dobre ma 10kg a ma 17m. Dnes som sa velmi tesila ked papala polievocku, lebo tu nechce vobec. A co to su za keksiky s vitaminmi???? Z lekarne???

mia81
2. okt 2009

nie kupis ich normalne vo vacsich obchodnych domoch.

ikke
4. feb 2010

michala15 • 1d • Včera o 16:22
aj ja mám chudokrvné bábo, máme začiatok 7.mesiaca, a od včera mu musím dávať aj pyridoxin, že má trochu ochabnuté svalstvo, a nechce sa prevracať. Máte niekto takýto problém???Budem vdačná za každú odpoveď

lea132 • 1d • Dnes o 09:26
Ahoj moja mala berie v podstate od 2 tyzdnov pyridoxin aj acidum folicum, lebo ma na hranici zelezo v krvi ( po porode mala nejake problemy s krvou )...Jedine co mi kazali je, aby mala kazdy den maso ( tmave ) a ze by sa to mali upravit...dufam, inak by musela brat zelezo v tabletkach a to moc nechcem 😝

klara_klara • 1d • Dnes o 10:26
ahojte my uzivame zelezo v kvapkach maltofer od narodenia, kojim takze musim jest veci obsahujuce vela Fe, napr. mak, oriesky, tmave maso-hovadzie atd. ak kojite mozete aj takto babu pomoct.

hada
8. feb 2010

dievcata, ale stale mi nie je jasne, ako ste na to prisli, sami ste si vypytalikrvne testy alebo sa odber robil v ramci prevencie? vdaka za odpoved

pedroma
9. feb 2010

michala15 - bol to aj nas pripad. Anemia je moznostou zaostavania, celkova slabost aj unava. Tiez sme mali Pyridoxin, aj Maltofer, aj povinne RHB...

hada - prvy krat navrhla krvny rozbor lekarka, nezdala sa jej synova bledost, aj spomalena motorika. Druhy krat bol robeny kontrolne po tom prvom. A po nejakom case som si poziadala sama, a opäť vysli hranicne. Lekarka nemala ziadne pripomienky na odber na vlastnu ziadost.

A niekto tu spominal Melasu, tak na nej sme moment. aj my. 2xdenne ČL. A este doplname cervenu repu (cviklu).
A skuste struhany kokos. Nam to bolo poradene od dr., syn ho nechcel samostatne, miesala som ho do pudingov, jogurtov a pod..

Pri anemii je dobre zistit o aku formu sa jedna. Moze sa napr. tvorit dostatocne mnozstvo cerv. krviniek, ale hemoglobin je dlhodobo znizeny. Moze ist napr. o poruchu vstrebavania. Mozete byt potrav. alergik - napr. celiatik, kde je nepomer pre prijatia a vstrebania prijimanych zivín a atd.

hada
9. feb 2010

pedroma, dakujem za info
s tou anemiou a jej pricinou je to pravda, aj u dospelych je to dolezite zistit, i ked nam zenam maju lekari tendenciu hned pisat zelezo, pritim moze ist o nedostatok B a je tiez anemia

slniecko26
15. feb 2010

Ahojte! Mohli by ste mi poradiť či dávať Malfofer, ked som tu čítala, že sú škodlivé? Mala je anemická a lekárka nám ich predpísala len sa bojím či jej neuškodia ☹ Dakujem

ka.so
16. feb 2010

aj my davame malemu maltofer, asi mesiac, donedavna maly kakal aj desat krat denne a teraz ma problem vykakat sa raz denne, aj to len s teplomerom... v stolici je take nieco cierne...doktorka spominala, ze moze mat ciernu stolicu a ze keby ho ,,zapekalo,, tak mame davat celaskon... ked sme davali jeden krat denne maltofer, tak este to bolo o.k. aj stolica normalna, ale od kedy musime davat dva krat denne, tak mame trochu problemy... a este ked mu davame ten calaskon, tak sa mi zda, ze ma krce v brusku, tak mu ho vacsinou nedavam...ma niekto podobny problem, alebo vie niekto nieco poradit???

jankova_lenka
22. feb 2010

Ahojte, ja som dnes volala kvoli vysledkom krvneho obrazu a tiez som sa dozvedela, ze mala je chudokrvna. Po precitani vasich prispevkov aspon viem, ze nemusim stresovat a nie sme jedini, co ich trapi tento problem. Mala je pohybovo dost ziva, doktorka nas dokonca vzdy chvalila, ze na svoj vek dokaze krasne dvihat hlavu. Dufam, ze sa to cele vyriesi a my budeme moct byt kludni. 🙂

jespera
22. feb 2010

Ahojte, my mame ten isty problem - malicka - skor narodena - malo zelezo, zacala som jej davat maltofer /ked som ho brala ja - vysledky nezmenene/, vazi teraz cez 5kg - 3,5 mesiaca, kolko ste davali toho maltoferu...ja som zacinala dost opatrne s jednou kvapkou na den, bala som sa ci jej nebude z neho zle, momentalne berie 8 kvapiek na den...ale mari sa mi ze doktorka vravela 3x8 kvapiek co sa mi zda uz dost....
Kolko kvapiek ste davali vy? dik.

sweetangel20
22. feb 2010

my sme užívali ferroforte sirup. doktorka nám veľmi neodporúčala tabletky, lebo vraj z toho majú niektoré detičky hnačku a černejú im zúbky. ten sirup malému chutil, nejaký ovocný, nepamatám si to presne. len je drahý, 20 eur, nám pomohol. ak niektorá chcete, pošlem link. sem nechcem dať, lebo mi to možno zmažú za reklamu, blee 😝

bianca
5. máj 2010

ahojte.Zaujimalo by ma ako vam dr prisli na to ze su vase baba anemicke.Nasej to nikto nikdy nezistoval lebo je hyperaktivna a teraz sa pri odbere z inej priciny zistilo ze Hmb 87.Mame ten hnusny Maltofer a malu z neho nenormalne natahuje.Dokaze ho do seba dostat v jedinej forme a to v troche detskej coly kde ho neciti.Osobne ani ja si nedokazem predstavit ze by som ho mala prehlnut.Vyzera a chuti ako betadina.Podla mna musi byt aj iny prijemnejsi liek.Ako ho papaju vasi drobci?

swet prosim mozes mi napisat do IP nazov toho sirupu?

pedroma
6. máj 2010

bianca - náš malý nemal problém spapať maltofer. Mal ho oveľa radšej 😲 ako napr. spomínanú Melasu. Ale tá má naozaj svojskú chuť, pri nej som sa premáhala aj ja.

My sme sa naposledy dozvedeli z KO, že náš hemoglobín je v poriadku, dokonca ukážkový, ale máme zas mierne hypochrónne červ. krvinky 🙄 , no neskutočný kolotoč. Sme aj potr. alergici, takže včera sme absolvovali aj po 1x detske gastro a čakáme na výsledky. A keďže už ma chytá mizerere nad KO syna, tak som otvorená všetkým dostupným možnostiam - a moment. sme do stravy zaradili každý večer PL istého čučor. sirupu z nemenovanej firmy J. Uvidíme, zhodnotíme, a snáď nás to posunie k lepšiemu. Bol nám odporučený od viacerých maminiek, aj tehotných žien, tak verím, že sa investícia vyplatí.

daducha
7. máj 2010

ahoj,

ja môzem odporucit Feroforte B.Do dvoch mesiacov bolo chudokrvnosti.Kym bral maly Maltofer niekolko mesiacov vôbec sa to nelepsilo a az ked sme zmenili doktorku tak aj sirup a bolo po probleme.Okrem toho je to prirodny produkt oproti maltoferom a aktiferinom a pod.Nam to super pomohlo a dnes ma maly lepsi KO ako ja 😉

bianca
8. máj 2010

pedroma cuco riedkovy sirup?Hm to musi byt dobre.Ked sa to nezlepsi tak skusime

daducha mame kontrolu po dobrani tak uvidime ale druhy maltofer na 100% odmietnem.Brala ho aj moja mama v tbl. forme a tiez nulovy efekt

sorciera24
8. máj 2010

aj moj ma malo zeleza, najprv mal Hb 103 a zelezo 7,4......po par mesiacoch brania maltoferu sa sice zelezo zdvihlo na 8,4 ale Hb klesol na 101....comu nerozumiem..? 😕 ...tak nam Dr. predpisala dalsi...ale ked som sa docitala, ake Ecka obsahuje...a vsade inde je zakazany iba u nas v CR a USA je povoleny....prave kvoli altkam nevhodnym pre deti...benzoanom....a ako citam, nielen ze skodi, ale este aj nezaberie, takze moj maly to nedostane....
daducha, ale na tom Ferroforte je pisane, ze sa neodporucadetom do 3 rokov....? 😕

daducha
8. máj 2010

nam to dala nasa detskarka,je zaroven aj homeopatka,venuje sa detoxikacii a pod, ked mal maly asi rok, mozno aj skôr.Som prekvapena ze ho nemôzu deti do 3 rokov.Ale spytam sa jej v utorok, ideme do poradne a dam vediet co si o tom mysli.

bianca
10. máj 2010

decka davali ste niekto maltofer aj do mlieka?Ja uz fakt neviem do coho jej to mam dat.Nic okrem mlieka a vody mi nevypije ☹ doteraz som jej to davala do coly ale uz nechcem

julietka
11. máj 2010

ahoj bianka, nam vyslovene kazala doki davat maltofer do mlieka, uz sme boli aj na kontrolnej krvi a pekne im stupli hodnoty,takze je to ok. nam spolu s maltoferom kazala davat do mlieka ak pyridoxin

julietka
11. máj 2010

daducha ten sirup feroforte je ale az od troch rokov 😕