Zaborené nohy v placente a zle vytočené chodidlá

cikyta
11. jún 2009

Ahojte.
Máte s tým niekto skúsenosť?
Moja, teraz 7 týždnová dcerka sa narodila s takými nožičkami,že ich má vytočené hore (ku kosti píšťale) a smerujuce do bokov.
Vraj ich mala velmi zaborené v placente.Aj sono to ukazovalo.
Teraz jej musím s nimi cvičiť a naťahovať šlachy tak,že bude až strašne revať!
Problém je,že sa bojím,aby som jej ich v tých členkoch nezlomila 😢 Ale ked si spomeniem,že by nemusela skrz to chodiť 😢 ............
(Cvičím s nou od narodenia,ale dnes mi ortoped povedal,že tam nieje žiadna zmena a je to velmi zlé.Mám sa snažiť!)

siska_br
11. jún 2009

cikyta - snad ta potesim... ja som mala po narodeni chodidla vbocene - do vnutra...tiez so mnou museli vela cvicit, odhodlala sa moja starka, tiez som vraj pri tom velmi plakavala....dnes beham ako srnka 😀 takze odborne neporadim, ale snad aspon odovzdam nadej 😉 drzim palceky

🙂 🙂 🙂 som si teraz vsimla, ze tvoja malicka sa vola rovnako ako ja 🙂 🙂 🙂 no urcite aj s nozickami to bude u nej rovnako

mata2
11. jún 2009

cikyta,mala ma diagnozu equinovarus?ak ano,tak zmen ortopeda,take nozicky sa musia co najskor po narodeni zasadrovat.samotne cvicenie moc nepomoze 😔 aj moj akub sa narodil s touto diagnozou,mam tusim aj foto v albume.

mata2
11. jún 2009

kukla som tvoj album,a myslim ze to neni equinovarus 😉
potom mozno calcaneovalgi.to ma zas moj treti syn Milko 🙄

denduska
11. jún 2009

ak ma equinovarus, tak sa sadruju. Ale ak nie, tak sa to len tak lepi a cvici. So mnou na izbe lezala mamicka, ktorej sa narodilo babatko presne tak mala nozicky ako pises ty, kvoli ulozeniu v maternici. A len cvicili. Aj nasa znama ma dcerku, s ktorou takto cvicili..dnes ma uz 8 rokov a beha jedna radost 😉

(cikyta, vidim ze si z MT, a ku komu chodite? k nam do Teplic chodil ortoped z Vrutok, uz neviem ako sa volal...lebo ten v porodnici na mna bohvieako neposobil..aj ta mamina bola za nim s malou a vravela ze sa s s nim hrooozne komunikuje..tak neviem)

moni83
11. jún 2009

ahoj cikyta mi sme mali nozicky vbocene do vnutra uz v porodnici mi ukazali ako jej to mam masirovat a upravilo sa nam to nastastie masirovala som jej to do styroch mesiacov. podla mna vtom cviceni pokracuj urcite to nieje na skodu popripade porad sa aj s druhym ortopedom. 🙂

marrrka
12. jún 2009

ahoj, aj moja mala nozicky vybocene, tusim sa to volalo varozne alebo valgozne postavenie, uz si nepamatam, ale tiez sme masirovali, a odkedy nie je zabalena v potolkach, viac kopala a cvicila ona sama s nozickami, tak sa jej to upravilo. mame 4,5mesiaca

cikyta
autor
12. jún 2009

Ahojte dievčatá.Všetkým vám strašne moc dakujem a som rozhodnutá ešte intenzívnejšie cvičiť.Dnes som ju často prebalovala a vždy cvičila.
Ved máme ešte aj plytké jadierka v panve,takže ešte aj to treba baliť s dvoma bavln.plienkami navyše.Uf.Chuda moje malé.
Koncom jula máme kontrolu,tak som zvedavá,aká budem šikovná 😉 s cvičením.

Denduska-Náš ortoped je na Vrutkach a volá sa Pavol Žiška.No,neviem , ako sa komunikuje s týmto dr.lebo skoro celý rozhovor som mu vlastne čítala z pier,kedže moja dcera srdcervuco plakalaaaaaaa 😀

katy1979
13. jún 2009

cikyta neboj sa vsetko sa upravi. mozno to nebude uplný normal ale behat bude ako srnka. u nas to ma synovec a uz ma 15rokov. takze u nich bolo cvicenie a stale to nema ok takze musi nosit vlozky do topanok urobene presne na mieru. ked zacal ist do puberty tak to zhorsilo kedze rýchlo rastol to sme niekedy mali pocit ze zachvilu bude chodit po clenkoch. ale cvicením a topankami sa da vela urobit.
tiez bol chudak taký pokrutený ked sa narodil. jeho okrem toho trápia ploché nohy a chrbát. ale vobec mu to v nicom nebrani je to zdrave chlapcisko a keby ti nepovedal ze ma nieco s nohami tak to ani nikto nevie.
a on vlastne nikdy nemohol nosit take klasicke papucky vzdy musel mat uzatvorenu pevnu obuv.