Zabúdam dávať dieťaťu Vigantol

anjelik2060
17. feb 2017

Zdravim maminy, mate skusenosti s Vigantolom pre drobcov? Maju sa podavat 2 kvapky raz denne len... je mi to az zle priznat ale stava sa mi ze na to zabudam ☹ ze niekedy to dam kazdy druhy den niekedy az na treti a potom si "bucham hlavu" ze kde mi rozum stoji ked zabudam...bojim sa aby som neuskodila drobcovi..☹ ...

lukubina
19. feb 2017

Denná dávka vitamínu D3 pre dieťa do 12 rokov je 1200UI, čo zodpovedá 3 kvapkám Jamieson Baby D

tuusfatum
20. feb 2017

@prevenar ahoj tiež pouzivam produkty od Swanson a som spokojná. Prosím ta prečo si myslíš že Jamieson je nedoveryhodny?

prevenar
20. feb 2017

@tuusfatum ahoj , tie veci o kt. som sa zaujimal mali malo toho co bolo podstatne, alebo to obsahovalo pridavne latky , ktore sa mi nepacili. vyrabaju vselijake farbene - ochutene nezmysli pre deti a to mi je nesympaticke. zrejme maju aj nejake podarene produkty, ale ja z nich uz nemam dobry osobny pocit. to je cca vsetko 🙂 ak ich niekto kupuje, nemam nic proti tomu 🙂 urcite su aj horsie veci na zemi 😀

simculllka
20. feb 2017

Rada by som mala len tento problem. Ja sa priznam,ze som to nikdy nedavala kazdy den, ani jednej, ani druhej dcere. Nejedenkrat som si po mesiaci uvedomila, ze moje deti ho nemali uz tak dlho. Deti su zdrave, malokedy chore..

dezire1000
20. feb 2017

Ja som to mojmu davala asi 4 dni.Bol z neho nervozny,furt len plakal nevedela som z coho a ked som ho vysadila maly bol ukazkove babo vsetko sa zlepsilo.Dnes ma 15 mesiacov a je vsetko ok 🙂

tuusfatum
20. feb 2017

@prevenar áno s prídavnými látkami a zložením v mg súhlasím. Ale s takou kyselinu listovou som spokojna .... ale samozrejme swanson ma silnejsie zloženie.

prevenar
21. feb 2017

@tuusfatum samozrejme ..urcite maju aj nejake dobre produkty . 🙂 je to obrovska firma.

petuska2110
21. feb 2017

@lukubina to kde si sa dočítala ved pribalovy letak vigantolu píše že jedna kvapka obsahuje 500 I.U. vitamínu D3.
A Jamieson 400 IU jedna kvapka.
Takže ak dáš jamiesom 3kvapky aby bolo 1200 aj vigantol musia byt 3 a bude viac alebo 2 a bude menej tak ako ?

malymyis
21. feb 2017

@anjelik2060 ahoj aj my sme zabudali a stale zabudame davat 😀 a Vigantol sme tak isto zahodili. Maly bol z neho nesvoj, bolievalo ho brusko. Sice sme si neboli isty ci je to prave vigantolom ale ked sme ho vymenili za Jamieson tak zacal byt lepsi, viac sa usmieva a menej place 🙂 ale kazdemu babatku sadne nieco ine, my sme si radsej priplatili a sme spokojny. Ale k teme nerob si tazku hlavu, neverim ze je mamicka ktora nezabuda na Decko 😀

malymyis
21. feb 2017

Myslim Déčko 🙂

lukubina
21. feb 2017

@petuska2110 ja vigantol nepoužívam ani nebudem, hovorím len koľko vitamínu D3 potrebuje denne dieťa do 12 rokov....koľko obsahuje vigantol mi je jedno

petuska2110
21. feb 2017

@lukubina ja sa nehadam mna to zaujima an ja nebudem pouzivat už vigantol malemu nerobi dobre . Ale jamieson má napísane davkovanie len 1kvapku a to aj budem davat 4m tak ma zaujima ako si prišla k tomu že sa maju davat 3k.

anjelik2060
autor
21. feb 2017

@aristka no malý sa mi narodil 19,12,16 kojila som v pôrodnici a potom ešte pol januára po polovici januára sme aj prikrmovali Bebou HA.. potom som dostala zápal a stratila som mlieko tak sme prešli na Beba Comfort odvtedy sme na UM.. vigantol dávam do mlieka (dve kvapky) na druhé doobedné kŕmenie a bábo má 2 mesiace...

lukubina
21. feb 2017

@petuska2110 pytala som sa majiteľa stránky biolinka.sk, ktorý predáva rybí tuk

petuska2110
21. feb 2017

@lukubina aha lebo ja som volala lekárke, pritom som sa jej pýtala aj keď som ho mala len kúpiť a že mám dávať podľa dávky napisanej na obale ale to sa mi nezdá keď vigantol sme mali dávať 2 kvapky čo je 1000iu
A teraz mám dávať 1kvapku čo je 400iu to je nejaká sprostosť. A keď som jej volala znovu tak prej si to mám nadavkovat sama, no díky. Pteto sa ta pytam.

lukubina
21. feb 2017

@petuska2110 Denná dávka môže byť niekde medzi 5 000-40 000 IU podľa počiatočnej hladiny. U detí pod 5 rokov by to malo byť asi 75 IU denne na každý 1kg telesnej hmotnosti. Deti od 5 do 10 rokov by mali prijať asi 2500 IU denne a pre tehotné ženy je odporúčaná dávka asi 5 000 až 10 000 IU denne. Významnejším sprievodcom však budú vaše výsledky 25(OH)D testu.

anjelicek26
21. feb 2017

@petuska2110 urcite pre male dieta 400iu/den, tak u nas odporucaju aj pediatri.
@lukubina to je tak na krce a predavkovanie. Informacie od predajcu doplnku vitaminu D, aj ked prirodneho by som ako relevantnu informaciu nebrala.

vincp
21. feb 2017

@anjelik2060 my sme mali z Vigantolu koliky :( len sme na to prisli neskoro. pri druhom som kupovala Baby D a bol ok. Decko nedavam uz, maly ma rok a pol,kazdy den je von, treba ist na slniecko. Nasa dr zase povie, ze staci 10 min na slniecku a dieta je pokryté

lukubina
21. feb 2017

@anjelicek26 ja ťa nenútim, rob čo chceš.

petuska2110
21. feb 2017

@anjelicek26 nuž neviem ked kážu dávat 2 kvapky vigantolu dene čo je 2x 500iu

anjelicek26
21. feb 2017

@petuska2110 tak asi v nemecku mame viac slnka ked davame 1 😂 Na slovensku som pocula vsetko od 1 - 3 kvapiek uz novorodencom mam pocit ze to davaju hlava nehlava 🙈

petuska2110
21. feb 2017

@anjelicek26 ved toto a ked som povedala že malemu robi vigantol zle tak som bola za najhoršiu a po zahlasení že je malý rozmaznaný lebo mu vigantol robí zle hladám novú lekárku, a ako bonus ani davkovanie nepomohla nič no zlatá je.

delmondo
21. feb 2017

@petuska2110 v lekárni sa opytaj

anjelicek26
21. feb 2017

@petuska2110 myslim, ze dieta rovnako ako dospely ma rozne dobre vstrebavanie (ako pri vsetkych inych vitaminoch, mineraloch, vseobecne zivinach), takze podla mna pausalne univerzalnu davku ktoru potrebujeme sa ani urcit neda... Max ma poruchu vstrebavania a teda jemu to urcuju z krvi kazdeho pol roka a podla toho dostava d-ko + vapnik a zelezo... aby mu nechybalo. Skus poziadat o krvny rozbor... ja si vravim, ze vdaka bohu ide jar a uz sa o to hadam postara slniecko... v zime sa ale bez d-ka v liekoch neda, potom je imunita uplne rozbita.

katka253111
21. feb 2017

@anjelicek26 a na zelezo co dostava? Nam brala dr krv a maly (2r4m) ma menej cervenych a menej zeleza :( a ze ma jest zltka,pecienku, strukoviny (okrem vajicka nic z toho nezje, este aj vajce len vo forme prazenicky)

anjelicek26
21. feb 2017

@katka253111 dostava kvapky zeleza (zapija stavou kvoli vitaminu C)... on to cez stravu nevie nabrat (to ma asi po mne)... ma to prilis nizke, nevstreba sa... ale ano inak davam sosovicu, hovadzie a bazantie maso, jahody, cucoriedky, ribezlovu stavu vo velkom.

veronicka1901
21. feb 2017

@anjelicek26 ja tiez davam len jednu kvapku obom detom a to len v zime.

anjelicek26
21. feb 2017

@veronicka1901 ja davam detom aj sebe, od konca oktobra do marca. Malokedy byvaju chori... myslim, ze aj vdaka tomu. Len to netreba prehnat... ako vo vsetkom...