Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Začervenaný a mokvajúci pupok u 9 mesačného chlapca

olma79
13. jan 2015

Ahojte, mojmu 9 mesacnemu synovi sa pred par dnami zapalil pupok. Najprv som tomu neprisudzovala dolezitost, myslela som, ze je to oskrete od plienky. Po par dnoch zacala z pupku vytekat taka zlta az bledohneda tekutina. Navyse sa mi zda, ze pupok trocha zmenil tvar, zda sa mi viac roztiahnuty. Prikladam fotky - je to fotene ked zacala z pupka vytekat tekutina. Bola som u doktorky, ta ma posiela k chirurgovi. Neviete co to moze byt? dakujem

poppy1
13. jan 2015

mali sme to. najprv zapaleny pupok, potom zistili, ze tam mala zlateho stafylokoka- bakteriu, preto sa to nehojilo dobre. Treba potierat liehom pri kazdom prebaleni a "lapisovat", to je taka tycinka lapis sa to vola a s tym to akoby "vypalit". nebojte sa, babatko to neboli. My sme tam uz mali take akoby zive maso ☹ vyzeralo to horsie ako u vas na obrazku, ale neviem nakolko vam bude stacit davat len lieh... jaj a sypali sme aj Framykoin puder. Kazdopadne by som to sla ukazat na chirurgiu na Kramare. Oni vam uz presne povedia a najma zistia, ci uz tam nie je nejaka bakterialna infekcia. My sme si zazili svoje, boli sme tam kazdy tyzden... teraz uz ani nevieme 🙂 dcerka uz ma 4 roky 😉 Drzim palce!!

poppy1
13. jan 2015

inak nasa dcerka to mala hned po narodeni, ako odpadol ten pupocny pahyl... teraz som si vsimla, ze vas syncek ma uz 9 mesiacov... urcite by som teda zasla k dr.

jana_eyre
13. jan 2015

moja mala podobny pupok asi v rovnakom obdobi ako pises - ked sme boli u dr. tak nam dala krem proti kvasinkam a poucila ma, ze treba pupok po kazdom kupani poriadne vysusit.. /ja si skor myslim, ze sa to stalo tym, ze plienka jej prekryvala pupok a bolo velmi teplo, tak sa moc potila/ ale tvar pupok nezmenil, len zacervenal a smrdkal.. par dni som jej pupok natierala a zacervenanie zmizlo a prestal smrdiet..

ak vyteka biela tekutina, moze tam mat infekciu - preto na to musi pozriet chirurg, lebo ten posudi najlepsie vnutro..

kanoska
15. jan 2016

@poppy1 Môžem sa spýtať, po lápisovom natieraní to živé mäško smrdilo?

poppy1
15. jan 2016

@kanoska jejda to uz bolo tak davno,ze si ani nepamatam, ale myslim,ze nie...

lautreamont
15. jan 2016

jasne, zlatý stafylokok. Syn ho mal 4 rokoch. Chirurg, chirurgicky problém vylúčil, dermatologička hysterčila, chodili sme k nej ako na klavír a prd z toho. Asi 2 mesiace sme sa s tým trápili. Dôležité je vysušovať a dezinfikovať(hypermangán napr.). Pomerne fajn pomáha framykoin. A koloidné striebro 😉

kanoska
15. jan 2016

teraz pouzivame lapisovu tycinku na to masko,a pri kazdom prebalovani framykoin. na dnes mu to zacalo smrdiet :-\ utorok ideme na kontrolu do BA.

vivi78
16. jan 2017

Maminky...moj syn ma tiez zcervenany pupok a aj mokva,svrbi ho to,skriabe si to cez saty...ma 3 roky. Co mu nato pomoze,alebo od coho to je prosim vas? Dakujem

matusik24
26. júl 2017

@vivi78 Dobrý večer chcela by som sa Vás spýtať ,ako ste sa liečili pri problémoch s pupkom a či ste mali aj infekciu v pupku. Máme s naším Matúšom rovnaký problém pupok má červený a škriabe si ho. Ďakujem za odpoveď.

vivi78
27. júl 2017

@matusik24 Dobry den...zakazala som mu to skrabat a dala som nu na to sprej First od FLP (forever living products) potom to zmizlo

Tu začni písať odpoveď...

Odošli