Zachrípnuté bábätko. Ako mu pomôžem?

rainbow
23. nov 2007

Malinký je veľmi zachrípnutý, nemá teplotu, ako mu pomocť ☹

mirko06
23. nov 2007

ahoj, u nas je to uz klasika, treba malemu kupit calciovy sirup a davat mu ho podla navodu a veku, u nas to vzdy zaberie behom 1-2 dni.
tak skus

rainbow
autor
23. nov 2007

dakujem mirko, on sa vonku nadýchal studeného vzduchu, ked plakal,už može 6 mesač.siup?

rainbow
autor
23. nov 2007

tak už som bola kupiť sirup a dala som mu, dúfam, že mu to pomože, ani vykrikovať nemože 😔

mirko06
23. nov 2007

neboj sa, a skus mu dat na plienku vatu a na vatu teply olej alebo lepsie rozpustene maslo a to mu uviaz na noc okolo hrdielka, to nam niekedy pomoze aj bez sirupu. ale po tom sirupe bude lepsi uvidis, len dodrzuj davkovanie.tak to mate teraz tisko, ked nemoze kricat, zlato male 🙂

renca3
23. nov 2007

rainbow...my sme davali fenistilove kvapky 3x denne tolko kv., kolko maly vazi. V pondelok sa porad aj s Dr.

emjee
27. júl 2008

junovka • 2d • 29. jan 2008 o 11:17
Nemate niektora skusenosti so zachripnutim?MOja 8 mesacne dcerka je zachripnuta.Pocut to len ked place alebo sa smeje.Nema teploty ani nekasle a ani sopliky.Aky sirupcek alebo kvapky je prenu vhodny?Dakujem

lenka386 • 2d • 29. jan 2008 o 13:33
Ahoj junovka!

Adamko bol tiez taky, ked mal okolo roka. Tak sme boli u lekara a dal nam obycajny kalciovy sirup. Riedila som ho s cajikom, takze sme ho celkom v pohode pili, aj pomohol. Ale nie som si ista, ci uz vtedy mal rok, alebo nie..A vraj by pomohol aj "hlasivkovy odpocinok."Lenze maly velmi skoro zacal rozpravat, takze to bolo nemozne.. 🙂

andy.a • 2d • 29. jan 2008 o 14:14
junovka,možno by pomohlo aj napariť sa nad slanou vodou alebo kamilkami.. 😉

junovka • 2d • 29. jan 2008 o 17:01
andy, toto mi povedala dokina, ale ja si neviem predstavit take babo naparovat nad horucou vodou 😕 😕
Kupila som Calcoivy sirup 😉

seki • 1d • 29. jan 2008 o 19:42
junovka kalciovy sirup je fajn my sme ho tiez uz pouzili ked sa maly naucil vyskat 😉 ale nedavaj ho dlhsie ako 3 dni je to dost sila. nech ste cim skor odchripnuty

andy.a • 2d • 29. jan 2008 o 19:44
junovka,nie priamo nad hrncom naparovať..stačí byť v miestnosti,kde je ten hrniec.. 😉

ale aj ten kalciový sirup by mal byť dobrý.. 😉

kamajka • 2d • 30. jan 2008 o 07:01
ahoj Junovka,
náš malý je furt zachripnutý, lebo on si svoje vydobija ziapanim,
vrieska ako pošahaný niekedy, a potom je zachripnuty ako starec... 😖 😝
tiež sa priklanam k tomu kalc.sirupu, chuťovo je dosť hnusný, ale pomáha.
skore vyzdravenie 🙂

zajo510 • 1d • 30. jan 2008 o 19:35
akojte, ja mám akurát dojem, že kus zachrípnutá je aj naša malá Alžbetka. akurát zistila načo má hlasivky a snaží sa "rozprávať" aj sa rehoce a ja myslím, že to asi preto, podľa môjho laického názoru má z toho "privan v hrdle" 🙂 sem tam aj zakašle - ale ked spí tak pekne ticho dýcha a nekašle.

rainbow • 1d • 30. jan 2008 o 19:37
ahojte aj mojmu drobcovi pomohol kalciový,stačilo toršička a za dva dni to bolo ok

zajo510 • 1d • 31. jan 2008 o 09:38
od koľkých mesiacov to bábo môže - ten kalciový sirup

junovka • 2d • 31. jan 2008 o 09:51
ahojte.Na kalciovom sirupe je napisane, ze deti do 1 roka 1/2 kavov,lyzicky denne.

Inak, uz sme prisli na to, preco Nelka chripi.Bola som u lekara s nou, tak ma infekciu v puse, nakolko terz ma take pbdobie, ze lozi a vsetko co najde, tak hned da do ust, a preslo jej to az nahrdlo. ☹ 😢 Chudatko, takze sa trapime vytieranim fial.vodickou ☹

zajo510 • 1d • 31. jan 2008 o 10:34
ďakujem junovka

susika • 1d • 1. feb 2008 o 21:54
junovka - detičky zachrípnu aj ked majú v puse "žabu"-to je ten biely povlak.tiež raz malá bola zachrípnutá z toho.ale vytierala som len prevarenou vodou

emjee
27. júl 2008

zajo510 • 1d • 25. júl 2008 o 20:45
ahojte maminky, viem, že takáto téma tu niekde už bola, ale nejak som ju nevedela nájsť, tak otváram novú. Moja malá je už viac ako mesiac zachrípnutá. Spočiatku brala fenistil kvapky a calcium sirup, po pár dnoch užívania jej to prešlo a po vysadení liekov zase zachrípla. už sme s tým boli u lekárky štvrtý krát za posledné 2 mesiace a dali jej teraz aj atb. Malá je dosť akčná, akonáhle môže tak kričí ako vie. už som bezradná, nechcem do nej pchať lieky. čítala som čosi o homeopatiku homeovox na zachrípnutie. máte s tým skúsenosti u takých drobcov ešte nie ročných? vďaka za každú radu.

capricieux • 1d • Včera o 14:03
ahoj zajo

ja to mam tiez, ale je to od papania, teda tyka sa to refluxu, skus si vsimnut ci nie je zachripnuta po jedle, bola som u lekara a vravel ze je to jedna z foriem, ze babo sa hlieni a je zachripnute, bruno aj kasle
u nas to zacalo ked som zacala okolo 6M prikrmovat, hlavne v sedavej polohe

zajo510 • 1d • Včera o 21:49
ahojky, no ja si ani nespomínam, ale liečim to priebežne a dlho. odkedy začala kričať. ale moja to má celý deň, nie len po jedle. je pravda, že niekedy - okrem zachrípnutého hlasu - mám pocit, že sa jej ťažšie dýcha, akoby mala v hrdle hlieny. (až mne sa žiada si trošku odkašlať) ale chvíľu na to dýcha čisto. v noci ju ani nepočujem a to ju mám hned vedľa seba. inak reflux mala taký slabulinky. tiež som začala prikrmovať v 6M. ja sa len obávam, aby to neprešlo do nejakého vážneho stavu. a berie tvoj Bruno na to aj nejaké lieky? je vkuse zachrípnutý alebo len po jedle? ako to riešite či liečite?

anezena
27. júl 2008

Danusko bol zachripnuty tiez pred nedavnom. Ale my sme mali v puse na jazyku "zabu" a bolo to z toho. Davali sme tabletky Nizoral a za 2 dni to preslo.

zajo510
27. júl 2008

tak uvidím čo mi povie zajtra dokina, idem s malou, lebo jej to neprešlo ani po atb. takže SUPER !!

capricieux
27. júl 2008

ahoj zajo

no my to mame niekedy tiez cely den, neviem preco 😒 tiez to trvalo kym sme prisli na to preco, lekar mi nevedel poradit najprv, az potom som citala ake rozne formy refluxu su a potom som sa dostala k dalsiemu lekarovi ......
nedavali sme nikdy ziadne lieky ani nic podobne, pomaly sa naucil uz aj odkaslat, musi to len prejst samo, do roka by sa to malo podla lekara stratit

davaj len pozor aby ste nebrali atb a lieky zbytocne
😉

a co sa tyka nocneho spanku tak je to tiez uplne v pohode

a zaujimave je ze ked som s tym bola u lekara tak dychanie mal krasne ciste, len bol zahlieneny, takze mozno nech sa na to sustredi dokina

drzim palce

zajo510
28. júl 2008

ahoj capricieux, ďakujem skúsim sa opýtať. naša má dýchanie tiež pekné čisté, ja som skorej myslela, či nemá zápal hrtana alebo také dačo, no ale ja doktorka nie som takže, budem múdrejšia poobede. papa zatiaľ

zajo510
30. júl 2008

ahojte, takže boli sme u krčného a bolo všetko v poriadku. s hlasivkami ani hrtanom nemá nič. takže na chrapot nedávať žiadne sirupy, lieky ani homeopatiká. vraj z toho vyrastie. mávajú to skorej detičky, ktoré viac kričia. takže sa snažím nepočuť ako zachrípnuto na mna "rozpráva". papa

emjee
10. sep 2008

sisa88 • Dnes v 17:52
Ahojte baby, chcela som sa Vas spytat, ci ste mali podobnu skusenost a ako ste ju riesili Moje skoro 6 mesacne dieta dostalo predvcerom sople a na to zachripla- mozno je to dosledok zubov, vyrazili jej 2..je to hrozne neprijemny zvuk a co viac bojim sa aby to nebolo nieco vazne.... Teplotu nema, takze jedine co je sa snazim odsavat, aj ked nie velmi uspesne. Soplik v dierkach nema, ale myslim ze to je vzadu, pretoze hrozne chrci pri papani hlavne...Budem rada ak sa so mnou podelite o svoju skusenost so zachripnutim u babatka a co ste s tym robili aby ste to zmiernili pripadne odstranili..... Vdaka a pekny den este prajem, S.

sara333 • 1d • Dnes v 17:58
Ahoj sisa, ja som nasmu Bubacikovi kupila taky solny roztok do nosteka pre babatka...len sa mu to stirekne do nosteka a vsetko ok.firmu bohuzial pisat nemozem,ale ak napises email alebo nejaku sukromnu postu tak ti napisem..nasmu malemu to pomaha, moze sa to pouzivat uz od 3 mesiacov a je to uplne neskodne.je to aj pre dospelych.

agnesska • 2d • Dnes v 18:01
sara,proč nemůžeš psát firmu?
jinak sisa můžeš vyzkoušet stérimar-to je t zmińovaná mořská voda,nebo moc dobře zabírá libenar

sara333
10. sep 2008

emjee, koli reklame sa vraj nema pisat firma, ale ani nadavat sa nema a uz som tu dnes jednej vynadala 😒 takze ten sprej je Nivea,ja som ho kupila na Slovensku v Hypernove..Stal okolo 200 sk

sisa88
10. sep 2008

Sara a Agness diky za rady...., tak som spat..bohuzial akoby to este nestacilo, ja som schytala zapal dutin, takze mam antibiotika, neda sa tomu vyhnut..takze mam dalsi problem...ako je to s kojenim a ATB?? bez ATB mi totiz tato sialena bolest neprejde......sterimar mam doma, ale asi som dost nesikovna, ale trafit sa je dost problem, moja mala je dost zive stvorenie..ale hold budem skusat dalej... 😉 a fakt to pomaha na zachripnutie?do kolkych dni to asi tak prejde?d.

filipa
11. sep 2008

my mame tiez problem so zachripnutym hlasom (odmalicka urevany typ), dokonca bola stanovena aj diagnoza - hrbolate hlasivky, ktore treba zacat ovplyvnovat foniatrickymi cviceniami... to si neviem dost dobre predstavit, ako to bude vyzerat, kedze maly na take "aktivity" nema bunky... inak, teraz cmulame pastilky Vincentka. a existuje cajik, dostat ho v CR a je urceny na taketo diagnozy (neviem ci mozem napisat nazov, ale snad sa to nezmaze - Angina tee - lieci chronicky zapal hlasiviek, unavene hlasivky, pomaha pri castych anginach a pod ... pre profersie, ktore sa hlasivkami "zivia"). takze tiez bojujeme...

sisa88
11. sep 2008

Ahoj Filipa, to je super, ja zijem v CR, takze sa po tom pozriem...tie pastilky neviem, moja ma len 5 mesiacov, takze s tym treba asi pockat..je to fakt ale des, mam pocit ze sa niekedy udusi, normalne by som si odkaslala za nu, chudina...ale snad to teda prejde...u nas je to s tych soplov asi nadcha...

lplevova
11. sep 2008

ahojte, chcem sa pripojit k teme zachripnutie.
moja 10 ročná dcéra je už mesiac zachrípnutá. nemá sople ani kašle.
bola som u lekárky, brala nejaké homeopatiká, sirup ale nič nepomohlo.
zajtra ideme ku krčnej, skontrolovat hlasivky,už sa bojím ako to bude prebiehat.
čítala som že to nie je sranda hlasivky - zachrípnutie. sused mesiac chripel išiel ku krčnému a
mal tam dáky nezhubný nádor, ktorý museli chirurgicky odstránit, bývajú tiež cisty a podobne.
takže sa bojím a dúfam, že to bude len niečo jednoduché, ako píšete vy

ingula
3. dec 2008

Ahoj mamičky!
Mám 8 mesačnú dcérku a včera som zistila,že je zachrípnutá.Inak nemá horúčku a ani žiadne iné
zdravotné problémy.Poradíte mi niečo?Dakujem 🙂

bodka13
3. dec 2008

ahoj,neplakať a calciový sirup,to sú hlasivky 😉

adamko05
31. mar 2009

... bodka 13... neplakať ... môj malý ma dva mesiace a máme rovnaký problém, od nedele je zachrípnutý... pomooooc... 😔

katun
31. mar 2009

aj nas ma sople uz tyzden, nedaju sa odsat, skusame vsetko, morsku vodu do nosteda, sinupret. a zachripnuty je z toho tiez, kasle, napina ho (asi ked prehlta tie sopliky, chuda male)..

adamko05
31. mar 2009

katun... ma tiež taký zadný soplík čo s ním nejde nič robiť?? 😠 😠 😠 ... je mi ho tak ľúto... dokopy mu na to nič nemôžem dať...(vraj kalc. sirup aj lekárka povedala a aby neplakal tiež vravela... vtipná.... 🙄 ), lebo má iba dva mesiace... a ked zaplače, začne ho to bolieť a plače ešte viac... ☹ ☹

u2jana
8. apr 2009

ahojte, tak aj nasa sa dnes zobudila zachripnuta, volala som dr. dali sme kalciovy sirup ale nejak jej to neprechadza ☹
vecer uz mala aj zvysenu teplotu 37.6... strasne sa bojim... soplik zatial nema, ale pokasiala...
kolko take zachripnutie trvalo u vas?
a co pomaha okrem toho sirupu?

luciap82
22. apr 2009

Aj my s tym mame problem,maly ma taky upchaty nostek ze az,v noci nan tak chrapci,dva dni dozadu mal zly den,skoro cely preplakal a teraz je strasne zachripnuty tak neviem co s tym robit.Dr. mu dala do nosteka pamycon ale unho to vobec nezabera,sopliky mu stekaju zadnou stenou takze sa velmi nedaju odsat.Viete niekto poradit viac.vdaka

evikuu
28. apr 2009

Ahoj holky, malá je zahleněná, smrkníme a prostě celá je "naprd". Máme teplotku po odečtu 37,8. Mám panadol a nurofen sirup.Nevíte jak se to kombinuje?? Po 3 a nebo 4 hodinách...
Dvě noci jsem už nespala dusíse-zvrací no děs ☹ chudák malá-ženže jak pomoci že??

skrecok
30. máj 2009

Ahojte,
maly je uz dva dni zachripnuty, ale nekasle, nema sopliky, teplotku taktiez nema. Co je dobre davat na to? Citam tu, ze kalciovy sirup, ale v pribalovom letaku nie je napisane, ze je aj na hlasivky. 😕

u2jana
31. máj 2009

kalciovy sirup, 2x denne, aspon 4dni... nam to poradila doktorka a pomohlo

monky28
31. máj 2009

Mozem potvrdit,kalciovy sirup,tan je na to vynikajuci,sice nechuti ktovie ako 😒 ,ale ucinkuje to,aj ked nasa Eliška mala z neho zniženu chut do papania 🙄

petot
31. máj 2009

Kalciový sirup je naozaj výborný na hlasivky. Našim, keď pokašliavajú alebo soplia, ešte dávame konské dávky vitamínu C (žiadnych 50mg na deň, ale 50mg na kg na deň a viac, rozdelené do viacerých dávok počas dňa, veľa tekutín). Pre také dávky musia byť v poriadku obličky a metabolizmus železa a medi.