Zachrípnuté bábätko. Ako mu pomôžem?

rainbow
23. nov 2007

Malinký je veľmi zachrípnutý, nemá teplotu, ako mu pomocť ☹

u2jana
20. aug 2009

ahojte,
nasa mala bola trochu zachripnuta, isli sme dr. ta povedala, ze je to angina, po steroch nam zistili v hrdle zlateho stafylokoka, brali sme ATB, a na kontrole, nam povedala, ze to hrdlo ma este stale zapalene 😠
zas urobili stery a cakame na vysledky,
je trochu zachripnuta, v noci trosku kaslala, ale inak nic... nema teplotu ani soplik
ale nechce papat a dnes pri zuzlani oblubenej susienky, strasne zaplakala...
uz sa to vlecie tri tyzdne... kolko trva taka angina u babatiek?
my sme aj po operacii podnebia, tak som z toho strasne nestastna ☹

janka07
1. dec 2009

ahojte, nas maly je uz druhy tyzden chory, ale zacal chodit do skolky, tak to bude asi tym....mal sopliky, ktore postupne prechadzali a teraz zacal mat taky vlhky kasel iba sem tam, hlavne rano. lenze k tomu sa nam pridali aj hlasivky, ma hrozne zachripnuty hlas, v lete sme boli na vystreni na krcnom a zistili nam spevacke uzliky, uzivali sme na to Zodac sir. Momentalne sme v zahranici a ja neviem ako mu pomoct. Ci mu davat nieco na vykasliavanie a mozem kombinovat aj ten Zodac alebo co robit???? poradte mi prosim....teploty nemame.....dakujem

susika
3. dec 2009

Jani, ten Zodac bral aj moj synovec, ale mne sa zdá, že je to na aleriu, nie? on je alergik, tak ab vobec mal hlas.ja by som drobcovi nedávala nič na vykašliavanie, kým nekašle stále tak hlienovito. iba by mu to zbytočne rozdráždilo. vlhký kašel ráno sa mi zdá OK, kedže v noci je ticho a hlieniky zatečú....no, ja osm v zahraničí zažila na sebe lekárov tak, že to je OK, len to chce odpočinok....

malá mi je od azčiatku týždna azchrípnutá. neviem, či dať kalciový sirup alebo nie. dnes ráno je to OK, večer mrnčala, že som sa bála, že pojdem na pohotovosť. horučku nemá, ani spoliky, možno je to tým, že ona sa vonku jeduje, vraj je v takom období a ked kričí v tej zime, tak asi je to dosť aj na hlasivky...

janka07
3. dec 2009

dakujem Susika.....;)

iinuska
3. dec 2009

u2jana, je dobre zvlhcovat vzduch

euro
4. dec 2009

No u nás bolo zachrípnutie kvôli tomu, že sme boli na prechádzke a Sofinka spí vždy s otvorenými ústami 🙂 takže bolo vonku chladno a večer už bola zachrípnutá. Zavolala som doktorke keďže mala 37.1 teplotu že čo jej mam na to dať a ona nám poradila fenistil kvapky na odchripnutie. Divné nechápem prečo fenistil ale navadí veď to je na alergiu. Neviem či to pomohlo ale o 4 dni bolo po zachrípnutí teraz keď ideme von dávam jej cez ústa šálik alebo ak má bábo rado cumík tak ten.....

moniqe3
3. jan 2010

Baby môžu byť po chorobe oslabené hlasivky a dcérka mi preto dva dni už zachrípnuto rozpráva? Mala zápal pridušiek brala ATB aj sirup Sinupret...potom stoptusin a fenistil kvapky. to všetko zabralo ale za pár dni mi začala zachrípnuto kecať. Dávam jej teraz druhý deň calcium tak uvidím. Inač je zdravučká.

bianca
10. máj 2010

hojte

u nas tyzden liecenie kalciom a nist.Potom sme dali homeopatika a do 48 hodin bola v pohode

felixko
25. máj 2010

bianca ahoj, aké homeopatiká si dávala Barborke na zachrípnutie? my sme zachrípnutý už skoro týždeň /po dobratí ATB na stafylokoka/ dr. povedala, že je to normálne u detí, ktoré často a rady rozprávajú, čo je náš prípad, ale aj tak, ak to neprejde, skúsim jej pomôcť nejakou homeopatiou.

cigaretka5
21. aug 2010

dievcata moja 6 tyzdnova mala je do stvrtka nejaka zachripnuta , dokina nam dala fenistil kvapky , no mne sa zda ze moc nezaberaju........ nemate niekto skusenost. Inak vraj vsetko ok len ten hlasok , chuda mouje male

vyvieracky
29. aug 2010

Ahojte, viete mi poradiť? Malá má od tohto piatka zachrípnutý hlások a na perách aj vo vnútri ústne dutiny sa jej vytvoril biely povlak a také fľaky, pupence. Môže ten chripľavý hlások byť spôsobený aj tým že tá infekcia sa rozšírila ja hlbšie do ústnej dutiny? Alebo je to príznak nejakej inej choroby?( Malá ešte nieje na nič zaočkovaná - dr.spomínala že kým kojím dieťatku sa nič nestane a môžeme ju dať zaočkovať po roku ak sa tak rozhodneme. Ja som rozhodnutá od začiatku aj keď manžel s tým nesúhlasí. Malá má 4 mesiace aj 3 týždne - nie je to ešte neskoro? Ďakujem za odpoveď. Pat.

junovka
29. aug 2010

@vyvieracky moja mladsia mala to iste, tiez sa ej to rozsirilo az do hrdla, ....neviem, ale nam to suviselo s tlacenim sa prvych zubkov 😉

monika1133
17. dec 2010

može kalciový sirup aj 5 mesačne dieťa poraťe čo mám robiť

monika.c
17. dec 2010

@monika1133 moze,aj ja som ho malej davala a veru pomohol 😉

katulka11
22. feb 2011

Ahojky maminky, nevie mi niekto poradiť? Moja 16 mes. dcérka je už 2 mesiace zachrípnutá, v januári, asi po 2 týdňoch keď jej to neprechádzalo, sme boli na krčnom, tam nám povedali že je to viróza, začervenaný hrtal. Hneď na to dostala malá zápal pľúc, ATB... Calciový sirup berie v kuse od začiatku ako začala byť zachrípnutá... Keďže je aj alergička, berie 0,5 tablety deneralu. Teraz je už prakticky zdravá, až na to zachrípnutie. ☹ Boli sme opäť na krčnom na kontrolu a ževraj lieky (deneral a cal.sirup) brať ďalej a zároveň nás poslali na foniatrické vyšetrenie. Bohužiaľ nás objednali až o 3 mesiace, t.j. v júni... 😖 😖 😖 Ale aj tak si neviem predstaviť vyšetrenie prípadne foniatrickú liečbu s takým malým bábom... Nemáte niekto skúsenosti?
Inak si myslím, že ten zachrípnutý hlások si malá spôsobuje sama svojím násilným krikom, keď si niečo vyžaduje. Už som z toho zúfalá, nechcem z nej mať rozmaznaného krikľúňa ale ani poškodené hlasivky na celý život... ☹ Máte podobnú skúsenosť??

lelagula
1. mar 2011

ahojte, prosim poradte, moj maly ma dva a pol mesiaca a uz tri tyzdne ma zachripnuty hlasok z toho ako moc krici lebo ma koliky silne, uz nevladzem to su ine decibely. neviem ci sa mu vrati hlasok sam ked pominu koliky alebo mu mam nejaky sirup dat, niekedy nema ani hlasok iba syci chudatko moje. dufam ze mu to neostane uz navzdy

smejko
12. aug 2011

@lelagula mam podobny problem ohladom zachripnutia babatka. Poradis mi prosim ako vam to preslo ? dakujem 🙂

lelagula
12. aug 2011

@smejko ahoj, jaj to mi je luto, nam presli koliky az ked mal maly 4 mesiace aj tyzden 😒 a dovtedy mal obcas to zachripnutie, poradim ti vtom ze ked krici od bolesti bruska tak mu stale davaj dudel, aj ked vypluva, len aby ho mal stale v ustach a nemohol tak kricat to fakt pomahalo nonstop som mu ho davala a potom to uz bolo lepsie, ale tiez trvalo kym som na to prisla ze to fakt funguje aj ked nie uplne ale nemal ten hlasok tak zachripnuty..tak dufam ze som pomohla 😉 drzim palce

31majka12
4. dec 2011

je kalciovy sirup vhodny aj pre 3 a pol mesacne babatko?

dominika2227
15. jan 2013

znizuje chut do jedenia ja malu nemozem od rana donutit nic zjest, tie chripi

tinka1234567
18. jan 2022

@anezena
Môj ma tiež teraz žabu a je zachripnuty, myslite ze to môže súvisieť?

evelinka248
24. jan 2024

Mozte mi niekto poradit mala ma 2mesiačiki trochu je zachrpnuta a nechce pit flašku boli sme aj rano u svojej obvodnej nic nehovorila mate niektora skusenost