Zachrípnutie, biele fľaky na hrdle a vraj mu nič nie je 😞

simonka99
17. jún 2009

Ahojte mamicky,kedze zijem v zahranici(Anglicko),dost mi tu chyba slovenska zdravotna starostlivost.Maly je uz 4 dni zachripnuty,ma trosku suchy kasel(ale vazne len trosku) a na hrdle bilee flaky.Vcera som s tym bola u lekarky a ta ho popozerala,za uskom ma aj zdurene uzliny ale povedala,ze to nic nie je,ze to prejde.A ze to v ustach mozu byt aj afty-ale on to nema vobec v ustach,ale az okolo hrdla vzadu.Vobec nemam pocit,ze by sa to zlepsovalo.Davam mu len Calciovy sirup.Mate niektora podobne skusenosti?

sipcek
17. jún 2009

a ma aj teploty?menej papka?je mrzutejsi?moja dcera mala hnisavu anginu a preslo jej to do usiek,este teraz nie je zdrava,tak neviem.nic nie je ok,ked ma dieta zdurene uzliny.

jarus74
17. jún 2009

ak ma biele flaky bude to angina dcera to momentalne ma a zacalo to bielymi flakmi na hrdle boli sme v piatok tak povedala ze to nic nieje a v pondelok uz mala v ustach afty. a poriadn e cervene hrdlo.
mala ma afty uplne vzadu a to ze vraj boli, ma kloktat ale neviem ju donutit ani tie cmulacie tabletky tak sa snazime harmancekovy caj pit a aj aspon podrzat v puse a potom vyplut,a berie aj antibiot.
skus ist zajtra ku doktorke znovu .

vlasa
17. jún 2009

moze to byt aj herpeticka angina,na to sa nedava nic,len od bolesti sirupy,dost to boli,mala vtedy ani jest nechcela.tusim sme nemali ani teplotu,iba flaky v krku a bolest hrdla.je to virusove ako kiahne.

junovka
17. jún 2009

simonka, moja mala Nely to mala , ked mala asi tak cca 10 mesiacov.Trvalo to dobre 2 tyzdne, az nakoniec to mala infekciu v ustach....a koli tomu vlastne bola zachripnuta.Vytierala som jej to fial.vodickou, ale nepomohlo to, tak som jej nakoniec zacala vytierat Boraxom gencianom, je to priesvitna, lepkava vodicka, sladka....robila som to asi cca 2 x denne.Po par dnoch jej to zmizlo, ale potom ta infekcia sa nam preniesla na zadok a na pisulku, kde sme museli navstivit kozneho, ktory nam dala Candibene krem+Imacort.Do tyzdna nam vsetko zmizlo.

simonka99
autor
17. jún 2009

tak dnes poobede mu stupla teplota ale iba na 37,8 a potom mu sama klesla.Tak uvdime,co sa z toho vykluje zajtra.Dakujem za rady

denisocka
17. jún 2009

my sme mali toto iste pred mesiacom,vonku hic a my zachripnuty,nejedol,sem tam zakašlal-a fakt,mal afty,aj take flaky,striekala som aloe vera,ale z toho bo, ešte viac zachripnuty, a na afty Tantum verde,na zachrípnutie som davala Calciovy sirup. Neviem či spom pomohla 😒

jarus74
18. jún 2009

simonka tak potom napis ako pokracujete a ci si bola u dokiny..

simonka99
autor
18. jún 2009

Takze sme sa prave vratili od lekarky-stale tvrdi,ze maly je ok-iba viroza,ale aspon mu dala kvapky na tu infekciu v ustach.Denisocka a Simonkovi to potom preslo za aky cas?
Inak dnes sme nemali ani teplotu,ale maly je urevany a vobec neche jest a stale chce byt na rukach ☹

sipcek
18. jún 2009

simonka ja sa tym lekarom divim,ze tie deticky nechaju trapit hoci nie som zastanca napchavania liekmi.dufam,ze to coskoro prejde.nevadi ked nechce papkat,len nech nie je dehydrovany.moja vtedy nejedla skoro nic,len mliecko a banany.pa a drzte sa 😉

jarka007
18. jún 2009

simonka99, ak si naozaj presvedcena, ze lekarka sa myli, mozes kludne trvat na vytere z hrdla. Ona ti ho potom spravi, ale pravdepodobne sa z tvojej nedovery nepotesi ☹ . Ak si lekar mysli, ze ide o virozu, ma asi na to dovod. Biele flaky na hrdle neznamenaju hned hnisavu anginu. Tu ju raz dcere diagnostikovali na SR, co bola blbost. A az potom som sa dozvedela od susedy, ze tato diagnoza pada na SR velmi casto. Ak malemu este k tomu idu sopliky, je nepravdepodobne, ze ide prave o anginu. Neobhajujem lekarov, aj ja som si musela uz raz presadit svoje, ked som trvala na vytere z hrdla, ale prave z opacneho dovodu, pretoze mi lekar predpisal ATB. Vyter bol negativny, nic sme nebrali. Odvtedy mame s lekarom velmi dobry vztah, posiela ma vsetky vysetrenia, ktore si zaziadam. Preto si myslim, ze by si sa o tvojich pochybnostiach mala porozpravat priamo s lekarkou.

Mne naopak vadi slovenska prehnana lekarska starostlivost, kde by davali najradsej lieky na vsetko a tvaria sa, ze su najmudrejsi, lebo sak oni studovali 6 rokov. Nemyslim, ze v zahranici nechavaju deticky zbytocne trpiet. AK organizmus infekciu zvladne sam, je to pre neho len plus. Deti vtedy potrebuju hlavne starostlivost a tvoju blizkost. ALe pri jednom dietati sa to da zvladnut. Viem o com hovorim, mam ich 3. Tu v nasej oblasti maju take prislovie ( je aj u nas ?) Co ta nezabije, to ta posilni.

denisocka
14. nov 2010

my sme tak mali viac krat / je to herpangina . biele flaky,zachripnutie,uzlinky,nechce jest a nakoniec horučky .... minule teplotoval 3dni a vybehli z toho afty v celej puse a teraz len 1den a bez aftoch

katarina.banska
9. júl 2012

ahojte, viete m poradit co vam pomohla na zachripnutie? chripime uz druhy tyzden, boli sme u doktorky, tyzden sme brali calcium a dithiaden, potom pat dni pauza a ked to nepreslo sli sme na krcne. tam urobili vyter, no este nemam vysledky. stale chripi aj ked uz menej a mam jej davat zodac sirup. afty nema, len take flaky, vraj to moze byt z plesni, alebo virozove typu.jeme dobre, ako vzdy, nekasle, nema sople, ani teploty. stretli ste sa s tym uz niekto prosim vas?

nanip
16. júl 2012

@katarina.banska Ahoj Kati. Ako ste dopadli? My sa s dcerkou trapime presne s tymto istym. Nasa Dr. neordinovala, tak sme boli u zastupujucej, ta nam povedala, ze to ma dcerka kvasinkovu infekciu, kloktala repik a cmulala Panthenol. Flaky zmizli, no je velmi zachripnuta. Chvilami jej odchadza hlasok uplne. Dnes sme boli u nasej, ta nam dala Calciovy sirup a Bronchikum elixir S. Robila jej CRP, nemala vobec zvysene, takze zapal urcite nemame a ATB by boli zbytocne. Inak tiez ziadne sople, ziaden kasel, bez teploty, papa normalne.

katarina.banska
17. júl 2012

@nanip ahoj. boli sme na krcnom, tam nam urobili vyter, vysiel v pohode. nic nenasli. dala nam doktorka na krcnom zodac a probiotika. po tyzdni sme prisli na kontrolu, stale trosku chripela, ale doktorka povedala, ze tam nic nema. sice ma trosku podrazdene hlasivky, ale to je z toho, ze vela rozprava. mame prist o mesiac na kontrolu. dnes uz nechripi vobec. tak dufam, ze je to uz v pohode. drzim aj vam palce. inak mna este napadlo, ze by to mohla dostat z toho, ze si zaniesla nejaku infekciu do pusinky prstami. lebo posledne tyzdne, si velmi rada pcha prsty do ust... 😒 prajem skore uzdravenie