Zafufňané bábätko. Ide o alergiu?

marhulka88
30. jún 2008

nase babatko (2mes.) je uz cca 3tyzdne strasne zafufnane hlavne v noci (raz viac raz menej)... sice v nose nema ziadne hlieny (aj ked sa pokusim odsavat nic nejde) mam pocit akoby mu to stekalo po hrdle
dost casto kycha, obcas kasle ale pripada mi to ako kasel ze mu nieco zabehlo nie je to ani intenzivny suchy ani vlhky kasel
dokyna nam predpisala fenistil .. davali sme mu ho tyzden nemala som pocit ze mu to nejak zabralo tak sme to vysadili...nemate niekto skusenosti s niecim podobnym? ide o alergiu? neviem ci mame znova navstivit lekarku alebo je to normalne???

mywiel
30. jún 2008

Marhulka skusala si dat do izby odvlhcovac vzduchu, ale ten co nerobi teplu paru...? 😉

womenne
30. jún 2008

Marhulka fenistil sa uživa dlhšie aby zaučinkoval,nemala si ho vysadzovat,do nošteka možeš davat Marplus je to len solny roztok nedraždi sliznicu.odporučam ele.solnu lampu zapinat na noc. 🙂

lilianak
30. jún 2008

marhulka aj moje obe deti tymto presli. Postaci namocit frote uterak, dobre vyzmykat a prevesit cez postielku 🙂 Vzdy ked vyschne znovu namocit. Do nosa ako pise womenne, daky solny roztok, my pouzivame sterimar a nostek po kupani vycistit.

denisocka
30. jún 2008

aj my sme to mali! kupila som homeopa.sprej do nosa a konečne to prešlo,

predým sme bojovali asi mesiac -odsavali,zvlhčovali,zvýšena poloha v spanku aby tie sople nestáli v krku,pravidelne som mu striekala vincentku alebo mar plus do nosa+odsavala,fenistil .....

mamaetka
30. jún 2008

ahoj marhulka, my sme to tiez mali, zo zaciatku som stale odsavala, ale zdalo sa mi, ze je to este horsie. Lekarka povedala, ze je to uplne normalne, ze to ma kus zdurenu sliznicu. Teraz mu len vatovou tycinkou povyberam sopliky a vzdy vecer prestreknem nostek cistiacim sprejom PHYSIOMER. Velmi mu to pomohlo.

marhulka88
autor
30. jún 2008

dakujem babenky ... s tym zvlhcovanim vzduchu je to tak ze v nasom byte je dost vysoka vlhkost tak neviem ci este zvlhcovanie je potrebne ale vyskusam ;) ja nasmu drobcovi vytieram nostek lybenarom na radu lekarky a fenistil teda radite opat nasadit a davat dlhsie??? asi ako dlhu dobu?

womenne
30. jún 2008

neviem naisto ale prečitaj siletačik,stou vlhostou je blbe mi sme sa nastahovalido noveho bytu a strašne tu vlhlo bolo to hrozne plesen všade,voda stekala po stene všetko nam splesnelo,mali sme taky stroj a celkom to omohlo dufam že tuto zimu to nebude robit.

wien
7. júl 2008

tak my máme podobný problém. náš drobec dokonca už aj niekedy CHRÁPE!!! musím sa na to popýtať u doktorky, či je to normálne.

janca704
8. júl 2008

marhulka, presne to mame aj my uz asi 2 tyzdne a som z toho zufala. Cez den je to v pohode, no v noci, resp. nad ranom to je strasne, len "chrci", sople niekde v krku, ci kde a nostek cisty, tak neviem, co s tym. Striekam mu tam Mar plus. Tiez kycha a ked kychne, skontrolujem nostek, ci nejaky soplik nevybehol a ak ano, vyberiem vat. tycinkou. Inak mu to sem tam vytriem tyc. namocenou v MM... Snad sa toho zbavime coskoro 😒

marhulka88
autor
23. júl 2008

wien s tym chrapanim mala problem moja sestra...vzdy slo o zvacsenu nosnu mandlu
janca ako mate s vasimi soplikmi???
my sme na tom este horsie...sopliky stekaju po krku a von nevysajem ani tuk...dokyna nam predpisala namiesto fenistilu uz dithiaden na odpuchnutie nos. sliznice ktory mu ja odmietam davat tak do neho lejem sinupret a na noc panadol plus mame nejake miesane kvapky do nosa...
neviete mi poradit ako dlho takato nadcha moze pretrvavat? bojim sa ze mu to stecie na priedusky pripadne ze chyti usko...davam ho sice lezat vysoko ale tie sople stekaju a stekaju 😒
neviete poradit pre take male mimi nejake homeopatikum? a ked necham prevarat slanu vodu v miestnosti pomoze? poskodi? vdaka za rady ...