Zahľadené bábätko. Prečo to robí?

janickova
29. jan 2009

Ahojte maminy,
nase 6 mesačné malé babatko sa zacalo zapozerávať, casto sa zahladi a ani nežmurkne, len pozera, kym ho niekto nevyruší...
nie je unavene, spí normalne, akutar, ze casto pozera ,,do blba"... trva to asi tyzden, ine zmeny v spravani nie su.
nestáva sa vam to?
z coho to moze byt?
dakujem...

martina46
29. jan 2009

janickova, toto ma aj nasa tanka, myslim, ze je to proste tak, ze sa zamysli 🙂
ak to je dedicne, tak to ma po mne 😉

amdeis
29. jan 2009

My si robime srandu, ze nasi debatuju s duchmi. To pozeraju do stropu, do blba, sa rehlia a rozpravaju.

meria
29. jan 2009

aj nasa sa pri tom sem tam rehoce, ked pozerá do stropu... 😀

zelmirka1
29. jan 2009

mne to robi maly uz teraz a ma len 4M, ked nechce tak sa na mna nepozrie a kuka do blba...neviem neviem ci len ignoruje okolie a rozmysla alebo co.....a vydrzi dlho

audreyd
29. jan 2009

baby, a necikajú alebo nekakajú v tej chvíli vaše deti? 🙂 možno sa len sústreďujú 😉

suziad
29. jan 2009

Aj moja mamla to robi pozera na strop a rozprava si 😀

tina_
29. jan 2009

aj nam sa to par krat stalo, ale raz to bolo take zvlastne, my sme s muzom ani "nedychali", mala som pocit nielen ze hladi do vzduchu, ale fakt akoby na nieco (niekoho? 😕 hladela, dokonca mierne otacala hlavou, a sa na "to" smiala, dost to bolo mysticke,... 🙂
Moja mama hovori, ze deti vidia anjelikov. 😉

blovitc120
29. jan 2009

Aj my sa tak pozeráme, podľa mňa je to v pohode.

paola.o1
30. jan 2009

tina, aj mne to mamina hovorila 🙂 aj moj maly casko kuka na `anielikov` a tiez som pocula, ze v zrkadlo vidia deticky zle sily 😒

kotenko
30. jan 2009

Hej, hovori sa, ze deti vidia anjelikov, duchov a ine mysticke bytosti a ze sa s nimi rozpravaju.
Ale je dost mozne, ako pisala audreyd, ze deti v tej chvili "kakaju", alebo vykonavaju inu potrebu...

mywiel
30. jan 2009

Tu sa tomu tiez hovori, ze sa usmievaju na anjelikov 😵 😵 to prejde vekom. 😅

kotenko
30. jan 2009

Ja sa dokonca aj teraz casto pozeram "do blba"... na nic nereagujem, nic nevnimam... a zrazu sa iba usmejem a spomeniem si, ze som sa zahladela a na tom sa smejem 😀 no co, blazni su vsade 😵

sirinka
30. jan 2009

aj nasa to robieva...teraz uz menej casto, ma to po tatinkovi 😀

janca704
30. jan 2009

aj nas maly pozera casto do blba, na nic nereaguje. Casto pri papani, alebo hre. Ja to robim tiez 😀 (ale potrebu pri tom nevykonavam 😀 ).
A to je strasidelne, ze deti v zrkadle vidia zle sili 😕 😕 Nas sa na zrkadlo, resp. babo v nom vkuse rehoce, tak snad tam nic zle nevidi 😨 😨

lilyk
30. jan 2009

moj sa tak tvaril ked kakal, vyzeralo to ako ja nic ja muzikant 😀

kveta
30. jan 2009

Môže sa jednať o epileptický záchvat - tzv. absencia. K neurológovi. Nezanedbať. Časté absencie neliečené liekmi môžu poškodzovať mozog, konkrétne pamäť a inteligenciu.

suziad
30. jan 2009

KVETA neprehanaj!!! 🙄

snehulienka
30. jan 2009

mozno spi s otvorenymi ocami..?

lilyk
30. jan 2009

jaaaaj posledne dva prispevky su na puknutie,sa baviiiiiiim 😀 inak sorry 😅

marcaradko
9. jan 2011

@kveta,ahoj.preco si to myslis?nas maly zacal takto pozerat zhruba 2 tyzdne.normalne aj ked zaspinka tak sa po minutke-troch zobudi hladi cervenymi ocami uplne nepricetne,nie ako ked len zo sna prevrati oci,ale uprene,vypulene ocka. 😒

gaby21
10. jan 2011

No tak akoze, k neurologovi, to je pekne od veci, no musim to napisat, ale asi ti sibe, sak to je normalne ze hladia babatka do blba, a preco, to asi nezistime, vedia to len oni. Ale ja tajne dufam ze vidia tych anjelikov 😵

pralinka25
10. jan 2011

nas to robi tiez. a ako som si vsimla vsetky babatka to robia aj kamosiek deti. tiez sa mi to obcas stane. nevidim na tom nic cudne a neviem neviem ako by na neurologii kukali keby tam chodili vsetky mamicky s tym ze decko sa pozera do blba. podla mna uplne normalny jav aj medzi dospelymi

lili177
27. mar 2015

dobry den, chcela by som sa opytat, dcerka rocna sa par krat zadiva do blba zastavi sa, potom sa stale rozplace a je to taky plac akoby sa v tom momente nevedela ovladat, nieco sa s nou dialo, mate s tym niekto skusenost, bojim sa epilesie...keby sa len zadivala tak nestresujem len ten plac potom...

sakura77
27. mar 2015

@lili177 môže to byť a nemusí. Treba urobiť neurologické vyšetrenie a eeg.pre istotu ..

6699333
27. mar 2015

Ja som tiez citala rozne clanky a netreba nic zanedbat a ist na neurologické vysetrenie pre pokoj duse kamaratkina dcera ma 5rokov a tiez sa dost casto zahladela len tak do blba a raz dostala epi zachvat nechcem strasit ale pre pokoj duse by som sla

lili177
27. mar 2015

@sakura77 dakujem uz sme volali na neurol a objedanli sa lekarka povedalaze moze a nemusi to nieco znamenat, skor ci aj ina mamicka to nepozorovala u svojho dietata, vdaka

sakura77
27. mar 2015

@lili177 pevne verím že to nič nebude😉☺

lea43
12. feb 2016

@kveta moze to byt pravda!pocula som o tom,dokonca aj dvaja známy si tym presli

tibcicici
13. feb 2016

@gaby21 no neviem ake skusenosti mas s epilepsiou ty, ale nasa to robila tiez a diagnostikovali jej epi, takze by som bol velmi opatrny s vyrokmi...hoci ani ja by som to nepovedal kym som to nezazil na vlastnej kozi a teraz by som si veru inak vsimal dieta a hladal vsetko neobvykle a daval to preventivne vysetrit, lebo ani ja som si nie isty ako skoro, ci neskoro sme to objavili a ako to nasmu dietatu mohlo doteraz uskodit....v neurologii sa vyskytuje taka porucha a vola sa absencie....patri to medzi epilepsie...radsej by som dal dieta vysetrit na neurologii....EEG trva cca 20 minut a je bezbolestne, okrem toho, ze je pre deti asi trosku neprijemne pri nakladani ciapky s elektrodami....ak sa nic nepotvrdi si v pohode, ale ak ano, tak skora liecba zachrani mozok malemu dietatu a to si myslim, ze stoji za chvilu cau na vysetrenie....naozaj by som sa snazil byt radsej dosledny ako povrchny .... si najdi v inych temach alebo na webe ake su to problemy a aky to moze mat katastrofalne nasledky pri nelieceni

katrin21
13. feb 2016

deti vidia anjelov a vsetko mozne, to je jedna vec.... to by sedelo...

druha vec je, ze takto sa moze prejavovať aj epilepsia... mikrozachvaty.. takze sledovať, ako casto to ma, ci vnima hned, ako ho oslovis, alebo sa " neda vyrusit" a je mimo.. podla toho sa zachovat pripadne zvazit neurolog. ambulanciu, ak by sa ti nieco nezdalo.... kamoske takto syn akoze sa zahladel do blba, ale uz mal aj rok, niekolkokrat za den, nesmial sa skoro vobec a pod. a potvrdila sa mu epilepsia .. nie kazda epilepsia je ze cloveka hadže.... moze len byt akoby mimo na par sekkund,, minut...