Zahlieňuje mlieko ešte viac choré deti?

tanja61
8. jan 2009

ahojte baby fakt by ma to zaujimalo ci je to naozaj tak myslim o chorych deticiek ktore maju sopliky,alebo kaslu ze ked piju mlieko tak sa tvori viacej hlienu?tak cim potom vlastne nahradit mliecne vyrobky a UM ktore maly dostava na ranajky a veceru?a chcem sa este opytat ze ked maly hlienisty kasel a sopli ci mam ist k lekarovi znovu pretoze sme boli pred 3dnami poslal nas domov s paracetamolom a ze ho mam davat iba ak maly bude mat zvysenu teplotu takze ho dostal asi dvakrat a vlastne dnes zacal nepekne kaslat a ma hlieny mozu to byt priedusky?vdaka za rady

kosicanka1
8. jan 2009

ano, mlieko zahlienuje,
myslim, ze ak par dni mlieko nedas, nevadi, ja kvoli alergii nic mliecne nekonzumujem a vapnik mam v poriadku.

ingulka
9. jan 2009

vapnik nie je len v mlieku... ja mlieko od narodenia nepijem a nikdy som nemala nedostatok vapnika...

treba si len dat pozor, aby si jedla syry, jogurty a pod... napr. aj mak obsahuje vapnik a pomerne vela, dokonca je lepsie stravitelny ako z mlieka 🙂

miriamkac
9. jan 2009

tanja61 kludne mozes na par "chorobnych" dni mlieko na ranajky nahradit pecivo a cajik.... a na veceru my davame teraz (tiez kasleme a soplime) polievky. Tiez som mlieko vysadila a lepsi sa nam to. 😉

ivka144
9. jan 2009

Pridavam sa, ze mlieko zahlienuje a aj k tomu, ze nic sa nestane, ked maly nedostane isty cas. (Moj mlieko nemoze, ani negurty, syry,NIC mliecne a zijeme... Prip. skus ryzove mlieko, ak by malemu "psychicky" mlieko chybalo. Predavaju v DMku).
A myslim, ze volnopredajny je Sinupret - to je na odhlienovanie, ak dobre pamatam, je to take bilinne, nie brutalna chemia alebo co.
Inak my sme boli tiez dlho zahlieneni a s malym som chodila kazdu chvilu k mudr - nie ze by som chcela lieky,ale lebn nech skontroluje, ci su OK priedusky a pluca. A nakoniec sme aj mali zapal priedusiek... Ale to mal uz maly teploty. Predpoklada, ze kym teploty nemate, je to ok. Ale ked budes mat zly pocit, radsej zajdi k dr, nech ho popocuva a kukne do hrdielka, lebo priedusky to uz nie je az taka sranda. Drzim palce.

junovka
9. jan 2009

u starsej dcerky sme mali tiez zahlienovanie od narodenia.Nevedela som , ze je to z mlieka az do 3 rokoch, kedy nam urobili na alergo testy a zistili nam, ze je alergicka na BKM ☹

lyongirl
9. jan 2009

baby, možno to vyznie blbo, ale nám to zaberá, poradila mi to kamoška - odšťavená mrkva.Keď je malý soplavý, tak mu odsťavujem a dávam vypiť tak 1dcl denne a ono to pekne prejde, ani Sinupret nemusíme. Len mu tú šťavu zriedim a dám pár kvapiek ol. oleja, lebo vitamíny z mrkvy sa viažu na olej, ale aj bez oleja to malo myslím účinok, ale olej pre istotu dávam, nech to len neprejde telom, ale nech sa to aj vstrebe.
Želám skoré uzdravenie!

junovka
9. jan 2009

lyon..., ked ma raz dieta alergiu, tak nezaberie ani to ☹ 😔

sirinka
9. jan 2009

a myslite, ze zahlienuju aj kyslomliecne vyrobky?

junovka
9. jan 2009

Siri, pozri si tu moj posledny prispevok:https://https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😉

sirinka
9. jan 2009

junovka takze vlastne kvalitne jogurty by mali byt ok? ja kupujem len zvolensky.

fifinna
9. jan 2009

môj maly byval dost casto strasne zahlieneny a aj vdedy, ked som ho cisto len kojila. Dr mi akurat povedala, ze ma pit vela tekutin ako caj a voda. Aj po roku bol strasne zahlieneny , to bral aj antibiotika, ale nezakazala mi Dr kojit. Ale tiez som pocula ze mlieko zahlienuje.

tanja, ak ma maly zlte az zelene sopliky, tak musis ist isto k Dr.

erikasadek
9. jan 2009

tanja, ano mlieko zahlienuje, takze je vhodne vysadit hned mliecne vyrobky, ak nechces aby sa stav zhorsoval..

mozes nahradit na tych par dni, napriklad pohankovym, mliekom, alebo, mandlovym a podobne...

hlavne na noc, netreb adavat v takomto pripade na noc mlieko, pred spanim, co vlastne sposobi, ze sa telo pocas spanku este viac zahlieni, co je v priklade co chceme vsak...
vel abylinkovych cajikov, pravych, nie granulovane.... 😉 a medik,vyborna to vec pri prechladnuti a bolesti hrdla, teda v zaciatkoch..... 😉

tanja61
autor
9. jan 2009

dakujem baby za rady 😉 dnes som bola pre pokoj duse u lekara ale nedal nam ziadne lieky vraj je to viroza a to prejde,priedusky ciste 🙂 nema teploty tak je to ok 😉 treba dohliadnut na dostatok tekutin a zeby poriadne papal ale velmi nechce papat len polievku mi zje dva taniere....je to strasne,zapchaty nostek tazsie sa dycha a kasel hlienisty ☹ nakupila som caje prave bylinkove tak uvidim ci mi to bude pit,dzus pije bez problemov a som rada ked aspon nieco pije,biely jogurt vobec nebude jest a vlastne nic mliecne teraz 😒 a inak baby svokra mi poradila na kolieska narezat cibulu a zasypat pras.cukrom nechat nech to pusti stavu a skvely sirup na kasel skusali ste uz niekedy?vraj je to recept nasich mam 😉

erikasadek
9. jan 2009

tanja, svokra ti dala super recept, ano funguje.... 😉

tak len sa vyzdravte..

kako
9. jan 2009

ja zase davam malem stavu z cibule, v ktorej je par lyziciek medu, zatail som to davala iba dva dni, no nic nebadam
kolko krat davate vy tu stavu z cibule?

fifinna
9. jan 2009

Tanja, ta cibula zabere pokial neni uz zapal, ten znicia az antibiotika, takze skuste

kako, skus tri krat denne ako sirup od kaslu a az kym ten kasel neprejde

tanja61
autor
9. jan 2009

fifinna antibiotika nemame a lekar nam ich ani nepredpise pretoze to je len nadcha pri ktorej je uplne normalne ze ju sprevadza kasel a to som aj citala na nete v takych pripadoch ked niesu chytene priedusky a niesu horucky sa antibiotika nepredpisuju ☹a ako zistim ze je to zapal?su nejake sprievodne znaky?a este nam lekar dnes povedal ze nedavat ani ziadne tabletky ako paracetamol ze skratka nic...len vela pit a poriadne papat... je to strasne pocuvat ten kasel a este zapchaty nostek k tomu a vobec sa s neho neda nic vytiahnut len vodicka....no budem skusat ten recept s cibulou.......kako:mne svokra hovorila ze aspon 3krat do dna a aspon7dni aj ked kasel pomynie tak treba pokracovat 😉

kako
10. jan 2009

nam brali kvapku krvi z prsteka a zistili, ze ma vysoku hladinu leukocytov , tzn.ze je v organizme nejaky zapal

ivana2909
10. jan 2009

ahojte, môj drobec sa už mesiac trápi s hlienmi. Nie a nie prejsť. Soplíky prestali, ... ako tak, ale hlieny stekajú do hrdla. Doktorka mu dala nejaký sirup, a kvapky do nosa. Máme stále fúkať soplíky a odsávať. Ale jemu nič nejde, nechcem ho trápiť s odsávačkou, keď mu aj tak nič nevytiahne. Čo sa týka mlieka, tiež si myslím, že zahlienuje. Istý čas ho malý ani nechcel, ale teraz sa neukludní, kým mu ho nedám. Neskúšali ste naparovať, alebo červenú lampu? Prípadne niečo iné, čo odstráni aj hlieny, ktoré inak von nejdu?

tanja61
autor
10. jan 2009

ivana ja som neskusala cervenu lampu ale pocula som ze fakt dobra 😉 ja som vcera dala do izby zvlhkcovac vzduchu a malemu sa cez noc lepsie dychalo a uz nebol taky dnes soplavy,cely den sa nam odparuje z vody eucalyptovy olej a je super precisti dychacie cesty 😉 dufam ze sa nam to bude len zlepsovat

janinah
11. jan 2009

ivana,nechcem sa ťa dotknúť,ale odsávaš správne? poznáš anatomiu nosovej dutiny? lebo veľa mamičiek dáva odsávačku smerom hore k čelu a správne sa dáva kolmo dozadu,odporúčam poriadne vykvapkať noštek a potom poodsávať,nahrievanie a naparovanie klasické u tak malého drobca je riziko popálenia,len zvlhčovať vzduch

sirinka
11. jan 2009

janinah ja anatomiu nosa poznam a davam smerom hore k celu a ked je co, tak aj v pohode vytiahne. kolmo dozadu si to velmi neviem predstavit...mozno zalezi, aky typ odsavacky mate.
ked som ako sestra obcas zavadzala sondu cez nos do zaludka, tiez som ju davala smerom hore.
pri odsavani je dolezite zapchat druhu nosovu dierku, ale u nas sa to zatial nikdy nepodarilo realizovat a aj tak sme sopliky odsali.

lante
11. jan 2009

Sirinka, zapchať druhú nosnú dierku? Si to skúšala na sebe? Ja teda áno a to ti vtedy "vytiahne" aj mozog. Takže som to na malom nikdy nerobila, a vytiahla som soplík aj bez jej zapchatia...
😕

sirinka
11. jan 2009

lante tak mi hovorila dr....ale ako som pisala, nikdy sa nam to nepodarilo, lebo klarka proti odsavaniu hrozne bojuje a ledva tam udrzime dvaja aspon tu odsavacku a tiez me nikdy nemali problem dostat sopliky von.

tanja61
autor
11. jan 2009

inak neviem ake mate vy skusenosti ale ja mam skusenosti ze najlepsia odsavacka co sa mi osvedcila je ta klasicka s hadickami ja som tou odsavackou vzdy malemu poriadne odsala vsetko,inak je dobra solna lampa v izbe a zvlhcovac vzduchu na noc a stym mlieko to bude fakt pravda odkedy malemu teraz nedavam mlieko tak je to lepsie 😉

sirinka
11. jan 2009

nam sa osvedcila vysavacova a potom tato klasicka hadickova. tie balonikove su na nic a takisto aj elektricka.

tanja61
autor
11. jan 2009

no hej tu hadickovu som myslela...vysavacovu nemam odskusanu lebo k nej vraj aj vysavac potrebujes

sirinka
11. jan 2009

tanja nemate doma vysavac?

tanja61
autor
12. jan 2009

sirinka no mame doma vysavac 😀 ale vraj na to potrebujes len do niekolko otacok aspon co som pocula...kamoska ma tu odsavacku a hovorila mi ze tiez nemozes hociaky vysavac pouzit ale detaily si nepametam... 😅

tanja61
autor
13. jan 2009

baby a to maly ked sople a kasle nemam mu davat mlieko az kym nebude uplne zdravy?malemu nedavam mlieko a ani mliecne vyrobky 7dni nemoze sa stat ze si odvykne od mlieka?vraj taky zasopleny moze byt aj 3tyzdne a to si neviem predstavit ze aspon nejaky jogurt alebo krupicu mu nedam ked vidi kelimok od jogurtu tak je plac....