Zahnisané očká novorodenca

liviadanova
10. sep 2011

Ahojte maminky! Obraciam sa na Vás s prosbou o radu, naša Livinka má 3 týždne a už v nemocnici mala zahnisané očká a dávali jej Optalmoseptonex, na čas nám to prešlo no tento týždeň ich má veľmi zahnisané, hlavne po plakaní, skúšali sme vytierať Ophtalom aj kvapkať Optalmoseptonex aj kamilkami pretierať a stále nám to neprešlo ☹ ☹ ☹ Viete mi prosím Vás poradiť čo ešte skúsiť? Ďakujem!

cikyta
10. sep 2011

@liviadanova Ak nepomožu kvapky a atb mastička framikoinu, tak bude dobre navštíviť očného,ktorý dá urobiť prepichnutie slzných kanálikov. Niektore detičky ich maju ešte moc uzke a musia z toho len vyrásť,alebo pomože toto prepichnutie-prepláchnutie.

sisaha
10. sep 2011

@liviadanova mna teraz napadlo,ze raz mi pediatricka odporucala kvapkat aj materskej mlieko, ale teraz neviem ci do nosa (vytierat), alebo do oka...tak nechcem ti zas poradit blbo..

anjelicek26
10. sep 2011

@liviadanova - kamilky ani harmancek do detskych oci nepatria, su v nich drobucke castice a ocko este viacej podrazdia.

Ak nic nepomoze, treba precistovat slzne kanaliky, ale to je strasna procedura a nezaruci, ze sa to nevrati. My sme kvapkali a vytierali materskym mlieckom, velmi to pomohlo, do troch dni bol pokoj. Hlavne nech si tam nedava rucicky, lebo si to este viac roznasa.

anieli_1
10. sep 2011

@liviadanova aj my sme mali a predpisala mi masticku ophtalmoframikoin a tiez uz sme mali ist na preplach ale nastastie masticka zabrala..............len kvapky su malo treba aj atb 😉

anjelicek26
10. sep 2011

Jaj a pokial to mala uz v nemocnici, kludne si tam mohla zaniest nejaku infekciu pocas porodu, urcite by som to konzultovala s ocnym lekarom.

stastnamamulka
10. sep 2011

urcite zajdi za detskou,my sme sa tak trapili 6tyzdnov,vo stvrtok sme boli na preplach,nie je to take strasneee ako sa tu pise,velmi to pomohlo.rozhodne neexperimentuj.drzim prsty 🙂

stastnamamulka
10. sep 2011

ak ti mozem este poradit,odsavaj nostek,ten hnis z ocka totiz zvykne zatekat do nosteka

atiatko
10. sep 2011

@liviadanova no mojka, týmto sme si prešli aj my - načas zabral Ophtalmoframykoin ale nakoniec sme museli ísť k očnej Dr. - tam nám robili preplachovanie slzných kanálikov - celkovo 4x ☹ malý plakal a ja s ním .... no vydržali sme to 😉 Dostali sme aj atb.kvapky. Ako píšu žienky - neodporúčam kamilky, repík či podobné bylinky, o utieraní očka materským mliekom som počula aj ja, no osobne sme to u synčeka neskúšali. Nám nakoniec podľa rtg snímku zistili, že pri vývine malinkého sa mu nedovyvinula kostička v nošteku - laicky povedané blokuje tam to prepojenie so slzným kanálikom .... ale nijako sme to ďalej neriešili, lebo ako Peťulko rástol celé sa mu to upravilo, a nebol potrebný aj chir. zákrok ako nám hovorila očná Dr. 🙂 Máme už 5 rokov a už nemáme žiadne problémy s očkami 🙂 My sme si tú infekcu doniesli z pôrodnice, a postupne sme sa u očnej Dr. postretali viaceré maminky s bábätkami, ktoré sme v rovnakom čase rodili a detičky mali úúúúúplne zalepené očičká ...
Takže ja by som už s princeznou "neexperimentovala" a išla k Dr. - radšej nič nezanedbať .... veľa zdravíčka ... 🙂

vierkasteffi
10. sep 2011

aj my sme vyskusali najprv kvapky tiez sme to mali uz v porodnici nakoniec pomohlo odborne prepichnutie slznych kanalikov u ocnej doktorky a odvtedy mame pokoj uz sa nam to nevratilo 😉
určite chod k detskej nech ta posle k ocnej 🙂

cikyta
10. sep 2011

Inak nám nepomohlo nič. Dlho sme sa trápili a potom to samé postupne zmizlo. Zostalo len poriadne slzenie,aj to iba vonku.Nie v byte. Napokon sme mali v letných mesiacoch pokoj a teraz,ako sa trochu ochladilo a začalo fukať, zase mi velmi dcerka vonku slzí,no už iba z jedného očka. Druhé je OK.

henulienka
10. sep 2011

My sme skúšali vsetko to co ty, ocná nám dala aj antibiotická kvapky, ale nepomohlo, kanálik mu musela vyčistiť, robila mu to teraz v utorok a už nehnisá. Strasne som sa toho bála, ale nakoniec plakal len zato, že ho držali 🙂

sharmana
10. sep 2011

@liviadanova tak ako písala @cikyta, nečakaj a v pondelok chod k očnej lekárke, to budú určite slzné kanáliky, moja dcérka mala to isté, hned na druhý den po narodení jej hnisali očká... my sme na prepichnutie boli dokonca 2 krát, ale odvtedy už mala malá pokoj... neboj, vyzerá to síce strašne, dokonca ja som malej aj rúčky držala, ale je to pre dobro dieťatka 🙂

tinki
10. sep 2011

ahoj, aj my sme to mali, tiež som sa bála, že pôjdeme vyplachovať očný kanálik, našťastie netrebalo. Po optalmo septonexe to mala dcérka ešte horšie. Skús jej dávať len OCU Flesh.Je to bez receptu. Myslím, že tak nejako sa to volá. Je to sterilná očná vodička na výplach. Kvapkaj podľa potreby a stláčaj koreň nosa na tej strane, kde je zahnisané očko. Tým sa vytláča hnis.
My sme boli aj na očnom a p.doktorka povedala, že tak to treba robiť. Lebo k výplachu slzného kanálika pristupuje nerada a len v krajnom prípade. Je to vraj stresujúce pre dieťa a zväčša sa to samé spraví. A mala pravdu a poznám ešte tri kamarátky, ktoré mali tiež ten problém a vyriešilo sa to. Hlavne nedávaj optalmo ani framikoin. Len vyplachuj a keby sa to náhodou zhoršovalo, potom choď k lekárovi. 😉

kukujka
10. sep 2011

@liviadanova moja lia mala zhnisane jedno ocko az skoro do druheho mesiaca stale nam nove a nove kvapky a masticky predpisovali az ma to vytocilo vsetko som vysadila nazbierala repik urobila odvar a viackrat denne ocko vyplachovala a zazracne pomohlo

lubina2
11. sep 2011

aj nasa mala mala zahnisane ocka uz od narodenie, zaniesla sa jej do nich infekcia pri porode, zacali to riesit uz v porodnici atb kvapkami, na jedno ocko pomohlo na druhe nie. tak sme sa potom tarapili s lavym ockom 2 mesiace, najprv kvapkami, potom mastickou, nakoniec sme skoncili pri ocnej kde malej preplachovali kanaliky spolu 6 krat, nakoniec nas poslali na prepichnutie a odvtedy musim poklopat je ocko v uplonom poriadku. 🙂

azarijka
11. sep 2011

@liviadanova nasa mala brala 4x ocne ATB kvapky,lebo sa jej to stale vracalo, a 3x jej prepichovali slzne kanaliky..... teraz ma 10mes, ocko sice nehnisa ale este je obcas riadne zaslzene 😒

anetaadam
11. sep 2011

@liviadanova My mse mali tiež taký problém,ale očná lekárka nám kázala masírovať pri koreni nosa a vytláčať smerom vom,ale musíš silnejšie pritláčať.Takže ukazovák priložiš na koreň nosa a vytlačaš krutivy pohyb smerom o obočiu.Nám to pomohlo a vyhli sme sa prepichovanie slzných kanálikov

dannaniella
11. sep 2011

ja nedam na harmancek dopustit. moja dcera to mala tiez, a umyvala som jej to ocko kazdy den aj 5 krat. preslo jej to ale trvalo to viac ako 2 tyzdne. rozhodne som za natural veci. skus este navstivit homeopaticku.

dejka77
11. sep 2011

My sme to tiez riesili. Malickej zacalo oko hnisat a to nemala este ani tyzden. Dali nam antibioticke kvapky, ale zial nezabrali. Akurat jej to hnisalo ovela menej, ale este stale to tam mala. Po case to preslo aj na druhe oko. Skusali sme aj harmancek, kvapkat materske mliecko, ale nepomohlo. Potom mi doktorka povedala nech to necham tak, ze to casom prejde. Aj tu na konikovi som v nejakej teme o tom citala a viacere baby pisali, ze to casom preslo. Moja mala ma 4mes. a robi sa jej to uz len rano, a za posledne dni je toho uz strasne malo. Predpokladam, ze do mesiaca to uz bude ok.

liviadanova
autor
12. sep 2011

Ahojte maminky! Všetkým Vám veľmi pekne ďakujem za odpovede 🙂 🙂 🙂 🙂 Zatiaľ jej to len vytieram, nevyzerá to už tak hrozivo a dúfam, že nám nehrozia ATB a výplach očiek, to by som aj ja s ňou plakala. Už teraz mám strach keď jej budú ušká prepichovať nieto ešte tak očká vyplachovať, ale ak to musí byť...no uvidíme, zajtra ideme prvý krát do poradne tak som zvedavá čo mi na to naša detská dr povie a potom Vám napíšem.

liviadanova
autor
13. sep 2011

@cikyta
@tinki
@sisaha
@anjelicek26
@anieli_1
@stastnamamulka
@atiatko
@vierkasteffi
@henulienka
@kukujka
@sharmana
@lubina2
@azarijka
@anetaadam
@dannaniella
@dejka77
Ahojte maminky! Dnes sme boli na poradni a dr nám predpísala Pamycon a ešte mi odporučila Ocuflesh, vraj to aj tak samo musí prejsť, tak dúfam, že to bude čím skôr 😉 Moc Vám všetkým ďakujem za cenné rady 😀 Ešte mám jednu otázku mimo témy - dávali ste ušká prepichovať alebo nastreľovať náušnice?

anjelicek26
13. sep 2011

@liviadanova - prepichovali - nikdy viac - urcite natrelit!

henulienka
13. sep 2011

@liviadanova
ja som dala prepichnúť ešte v pôrodnici, tam mi ju zobrali preč našťastie a nevidela som to, ale obe dievčatá to prespali. Neviem prečo, ale sestričky vraveli, že lepšie je to prepichnúť ako prestreliť... 😵

anetaadam
13. sep 2011

@liviadanova prepichovali staršej dcérke v pôrodnici,uplne super,lebo som to nevidela 😵 ,ale mladšej u detského lekára prepichovali a nikdy viac...musela som si ju držať sama ☹ ....hrôza.Určite odporučam nastreliť

azarijka
13. sep 2011

@liviadanova prepichovat asi v 6mes, a bolo to uplne vpohode takmer pri tom ani neplakala 😉

sharmana
13. sep 2011

@liviadanova podla mňa je najlepšie dať prepichnút, ale samozrejme detská lekárka to musí aj vedieť.. ja som bola u takej staršej, ktorá v tom mala rutinu, lebo nám tak prepichovali lekárky volakedy bežne ušká.. možno tie mladšie lekárky to nevedia... ja som bola za dvermi a o 3 minúty bolo po všetkom, aj po plači.. malá mi to potom pekne prespala... a určite je lepšie dať prepichnúť čo najskôr, aby to bábo ešte nevnímalo... ja som dala dcérke, ked mala 4 týždne..
s očkami ti držím palce, Pamycon som dávala aj ja, ale aj tak sme prepichovali tie kanáliky 😒

liviadanova
autor
13. sep 2011

@henulienka tak to si mala ideálne, škoda, že nám nič také neponúkli asi sa to už teraz nerobí ☹

tatian1112
13. sep 2011

@stastnamamulka Ahoj chcem sa Ťa opýtať či ste na tom preplachu boli u súkromnej alebo u štátnej očnej. Nás to totižto čaká asi tiež, chodíme k súkromnej lekárke, tak by ma zujímalo, čo to asi tak stojí.

veronikam
13. sep 2011

My sme mali to iste, dva mesiace som poctivo kvapkala do oka malemu materske mlieko a potom to preslo. 😉

sisaha
13. sep 2011

@liviadanova prepichovala ich dcerke doktorka, ked mala asi 5,5 mesiaca. Uplne bez problemov. 😉