"Zájdenie sa" u detičiek - vyšetrenie u neurológa

weronkaa
17. okt 2018

Maminky prosim Vás, ako prebieha vyšetrenie na neurologii u detičiek, ktoré sa "zachadzaju"? Resp. mavaju respiračný afekt. Nám sa to stalo zatial 2x a bolo nám odporučené neurologické vyšetrenie, len ma zaujima ako prebieha vyšetrenie u neurologa. Ďakujem pekne za odpovede.

sisika
18. okt 2018

@weronkaa lekar dietatko prezrie,vyskusa reflexy a potom sa bude snazit vyvolat to “zajdenie sa” a pozoruje ako sa dietatko pri tom sprava.
Podla toho potom bud doporuci nasledne EEG ci iny postup...
Netreba sa bat-neurolog vie ako dietatu pomoct ked napr.odpadne.... drzim palce-najma pre rodica je to narocne(teda pre mna bolo) 😉.

lula313
18. okt 2018

To sa aj vyšetruje? Naša sa zanasala niekoľkokrát denne do 5 mesiacov, aj pred lekárkou, keď ju ockovala, vyšetrovala, ale už to našťastie teraz v 6 mesiacoch nerobi.

basska_b
18. okt 2018

Úplne zbytočné ked sa to dvakrát stalo chodiť tam. Bol fialový? Mňa by to ani vo sne nenapadlo tam chodiť, ak sa to nedeje často a nie je to vážne. U nás sa to stalo tak trikrát. A on sa bude snažiť vyvolať zájdenie, čiže ho rozplakat, no skvele... a vymýšľať diagnózy na zdravom človeku. Lebo doktor nikdy nepovie choďte domov, to nič nie je. Aby akože náhodou niečo nezanedbal

ivuska444
18. okt 2018

@weronkaa som prekvapená, že také vyšetrenia sa robia, nám povedali ze je to normálne keď sa dieťa zachádza, do troch rokov že sa to spraví,teraz bude mať 3 a už sa mu to dlho nestalo chvalabohu, ale žiadne vyšetrenia sme neabsolvovali

salome123
18. okt 2018

@weronkaa ani my sme s tým nikde neboli a vyrástla z toho

hopeja
18. okt 2018

Ja by som to až tak nepodceňovala. Poznám dieťa, ktoré sa až tak zašlo, že skončilo v nemocnici, chvíľu bolo bez kyslíka. V školskom veku malo poruchy učenia, ja viem nemusí to súvisieť, ale nikdy nevieš.

sisika
18. okt 2018

Vysetrit to nezaskodi-kazde dieta je ine a inak to prebieha-niekedy moze ist aj o minuty,dieta je fialove,potom biele a dokonca to moze prejst az do epi zachvatu(zazila som to,casto niekolko krat za den). Vtedy sa neda len tak mavnut rukou....
Pre klud v dusi je dobre ked sa na dieta pozrie odbornik.
Aspon ja to tak vnimam. Navyse-ide o vysetrenie ktore neboli,dietatku neublizi...