Zápach z úst od malej. Z čoho môže byť?

vocko3
27. feb 2008

ahojte, mate niekto skusenost so zapachom z pusinky? mojej malej teraz zacalo pachnut z pusy, je to take horke, ako guma. neviem ci to je z cumla, ale zacinam z toho obvinovat kalerab, lebo ked som si pricuchla k tomu co papala, tiez to tak horko pachlo.

geegee
27. feb 2008

v nejakej poradni pediater pisal, ze to moze byt ak idu zubky

melory
27. feb 2008

nasej pachlo z ust, ked mala hnisavu anginu.

danielala
27. feb 2008

Vocko a pije dost?

Moja mama vravela, ze vzdy vedela este predtym, ako sa spustili sopliky ci teplota, ze na nas so sestrou nieco lezie, lebo nam zacalo tak horko smrdiet z ust.Teda tiez jedna z moznosti...

vocko3
autor
27. feb 2008

no neviem ci dost pije, kojim ju len rano a vecer a medzi tym papa ovocie a zeleninu a kasicku. niekedy aj cajik. ale mam pocit ze ako pise geegee asi jej idu zubky lebo je aj mrzuta. no dufam ze ta angina to nebude.

junovka
27. feb 2008

keby mala anginu a k tomu zapach z ust, tak by urcite mala aj teploty uz.A moze to byt aj od zaludka. 😉

bibinka
28. feb 2008

nášmu malému páchlo y úst cca 14 dní pred vypuknutím angíny.2x sme to nebrali na vedomie,lebo sme to nevedeli odhadnúť,ale teray mu už len yačína slabšie páchnuť, už mu dávam šalviový sprej od dr.mullera alebo do čajíka dám pár lístkov šalvie.

vocko3
autor
29. feb 2008

a ako sa prejavila angina? lebo nevies ci ho boli hrdielko ked preglga a do hrdla nevidis ci je cervene, ci ako?
ja dufam ze to nebude z anginy.

maaja
29. feb 2008

ked tak Marekovi pachlo z pusiny, tak Dr povedala, ze je deydrovany 😔
a vsimla som si ze mu pachne ked je hladny

bibinka
29. feb 2008

vocko3- ja som mu pozerala do pusiny,a pritom som mu jemne jazýček stlačila lyžičkou. skús mu yakloniť hlavičku napr.pri hre a pozri sa mu na krk,či nemá zdurené uzliny.ak je angína-aj začínajúca-uzliny sú viditeľné.

filipa
1. mar 2008

pokial by ten zapach z pusy pretrvaval dlhsie, urcite navstiv lekarku, aby vylucila ine dovody, ktorymi napr. moze byt helicobacter alebo ochorenie pecene (zubky by sa mali prejavit aj inak, napr. nervozita, slintanie alebo teplotka a pod.). zistit sa to da z krvneho obrazu, ked vyskocia protilatky. verim, ze to nebude take vazne

prasiatko30
1. mar 2008

mojej malej pravidelne zapacha ked ma vela hlienov - a to ked sa rano zobudi tak to je uzas ☹ a potvrdila nam to aj nasa dr - je to zo zatekania hlienov - a vzdy odporucaju vela tekutin a tiez som niekde citala ze je dobra pomarancova stava - doma robena.

simula
2. mar 2008

nasmu malemu pachlo z pusy ked pil umele mliecko ,teraz ho uz odmieta tak mu davam klasicke z obchodu tak uz je to dobre 🙂

bibinka
3. mar 2008

ešte ma napadlo, môže to byť aj z toho, že sa malé bábo bozkáva na pusinu 😝 a prenesie mu tam kadejaké baktérie-aj napr.tpoho helicobactera.ale to by malo aj iné príznaky.

danielala
3. mar 2008

Vocko, tak uz sa zistilo, v com bol problem?

dada2007
4. mar 2008

pre dehydratácii páchne z ústočiek taký pach ako je klasické riedidlo alebo farba, pokiaľ viem, nie horké. Mali to moje neterky, pamätám si na to. Tiež sme nevedeli, čo to je, ich dokina nám to potom povedala, že sú dehydrované...

vocko3
autor
10. mar 2008

sorry, dlhsie som tu nebola, lebo sa nam pokazil pocitac. no bola som s malou u doktorky, a ta jej kukala do pusy, ze to ma v poriadku a ze to nic nie je. vraj to bude z toho co popapa. ze teraz papaju deti hocico. no ale uz to tak necitit, tak asi to bolo z toho kalerabu 🙂 niekedy to citit strasne hlavne rano ale niekedy vobec. tak asi to nebude nic vazne.

dobromila
27. mar 2008

fiha, vocko3, aj mojmu malemu pachne z pusinky, niekedy, hlavne po dlhsom spanku je to akoby zapach hlienu, inokedy taky nedefinovatelny - po jedle, dehydrovany urcite nie je, kedze ho cez den dojcim minimalne 5x a este medzitym akceptuje aj par hltov vody alebo caju pri tuhej strave. Poradnu mame sice az o mesiac, tak neviem, ci mam kvoli tomu uz teraz kontaktovat

vanila
28. mar 2008

ahojte! tak mojmu malemu tiez zacalo pachnut z ust. ale ja som to pripisovala nadche lebo ten hlien mu stekal do krku a to pachlo. teraz uz mu nepachne 😉

susik77
3. okt 2008

Ahojte, mala ma zase taky rybaci zapach. Zda sa mi zdrava...co to moze byt?

bibinka
3. okt 2008

susik77- vzadu na nosohltane sa prirodzene tvorí hlien, s tým nič nenarobíš a ten je buď riedky alebo hustý. a v ňom sa pomnožujú rôzne baktérie zo zubov, z potravy atď. no a cez noc to tam "nakvasí" a ráno to je cítiť-rybacina alebo aj hniloba, pokiaľ sú trochu pokazené zuby- to však asi tvoja Verča nemá.
Takže pokiaľ nemá zdurené uzlinky ,nebolí ju hrdielko,alebo nechrapčí, tak treba ešte skontrolovať či ju nebolí žalúdok,bruško... to je len môj odhad.radšej vyspovedaj mudru.

slavica2
10. okt 2008

aj nasej hanke pachne z ustociek, ako pokazeny tvaroh to voni....

bibinka
12. okt 2008

slavica- to môže byť z toho, že maličkej ostane v pusine trochu mliečka a kým ju ďalší raz kojíš vytvorí sa "pach po tvarohu". stačí po kojení vytrieť pusinu čistou vreckovkou.

womenne
13. okt 2008

Ahojky mojmu Nikovi minule pachlo z pusinky tak pokyslo,ked som volala kamoške-sestričke ohladom bielej stolice pytalasa ma či mu pachne s pusy,ak ano je to zapal žaludka ☹ može to byt z jedla ak mu niečo nespasovalo naštastie to prešlo po Nutroline.

martina46
14. jan 2009

Malej páchne z úst, už asi týždeň, čo som si všimla. Je to aj bezprostredne po jedle, pije síce málo tekutín, ale je čulá, dobre vyzerá, čiže dehydrovana nebude.
Niekde som tu čítala, že to môže byť po UM. To by mi aj sedelo. Asi v tom čase ako to zacalo, sme začali ráno robiť kašu zo Sunaru, dovtedy mala mliečne Hami. Ale nechcem si domyslať, volám zajtra každopádne doktorke.

vocko3
autor
15. jan 2009

ahojte, dlho som tu nebola. malej uz z pusinky nepachne, ani neviem kedy to prestalo. ale asi to bolo z toho ze malo pila.

pancake
22. jan 2010

ahojte. mojmu malemu pachne z ust uz dva tyzdne. a naozaj velmi silno. neviem si vysvetlit preco. zuby to nebudu lebo ich ma malo a umyvame ich rano aj vecer. dehydr. nebude lebo pije aj cajik.
normalne citim ze je to zo zaludka. nie z ust. neviem co mam robit. ☹ ☹

lenka1smejka
3. okt 2010

Ahojte mojej malej zacalo dnes pachnut z ust ale ma od vcera soplik taky nevytekajuci teda nos ma cisty ani odsavackou skoro nic nejde ale krochka aj v noci chrape a krohka.Myslite ,ze to ma z toho?lebo inak nema teplotu,nema kasel

lenka1smejka
4. okt 2010

zase mi nikto neporadi!!!!

pia22
4. okt 2010

@lenka1smejka poradi😉 Hlieny jej stekaju po nosohltane, preto nie je vidiet ziadne sopliky a su tvorene zapalom a pri zapale sa v nosohltane a ustach premnozuju bakterie-preto moze byt pritomny aj zapach. Dalsia moznost je premnozenie negat. bakterii v traviac. trakte zo zatekajucich hlienov do bruska. Postupuj ako mate osvedcene pri klasickej nadche + davaj casto a dostatok tekutin, aby sa hlieny riedili a ked sa prestanu tvorit hlieny a upravi sa vnutorne prostredie, mal by sa upravit aj zapach. Ak bude pokracovat dlhodobo je potrebne spravit vytery. Drzim palce🙂

euro
5. okt 2010

Ahojte aj našej malej tiež smrdká z úst ale myslím tiež že to bude z tých hlienov lebo v noci tiež chrká ale žiaden soplik ani teplota ani kašeľ nič radšej brnknem dr. Pre istotu nech nič nezanedbám ale može to byť aj tými zúbkami? Fakt? lebo teraz jej akurát idú a malá mi skoro vôbec nechce papať....?